• Show Image
 • Show Image
 • Show Image
 • 04bright
 • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

טרק האלפמיו - 3 מסלולים מ 7-11 יום ברמה קשה

alpamayo01

טרק האלפמיו נמצא ברכס הצפוני של הקורדיירה בלנקה בהווארז , והוא אחד ההרים המרכיבים את רכס הסנטה קרוז כאשר משמעות שמו הינה נהר מלא בבוץ בתרגום חופשי . ההר נחשב ע"י מטפסי הרים מקצועיים להר היפה בעולם בגלל צורתו אשר נראית כמעט כמו פירמידה מושלמת וזו הסיבה שהאלפמיו נחשב לאחד הטרקים היפים והחשובים העולם. הטרק עובר במסלול מסביב להר  ומשופע במראות של רכס הסנטה קרוז , לגונות בצבעים שונים , כפרים ציוריים שנראים כפי שנראו לפני מאות שנים , איזורי מרעה  ירוקים וגם קצת בע"ח. הוא טרק ארוך וקשה יותר מהסנתה קרוז והוואי וואש.

מסלולים

הטרק מורכב מ 3 מסלולים עיקריים כאשר המטייל הישראלי בוחר במסלול הראשון שאורך 7-8 ימים והוא מוכר יותר למקומיים בשם הוואי וואש מיני, ניתן לראות את סוגי המסלולים ומספר הימים והימים וכן את מפת המסלול הראשון שנמצאת בסוף העמוד. המסלול הראשון מורכב מ 7 ימים כאשר היום החמישי לעתים מפוצל ל 2 ימים על מנת לתת לכם זמן להינות מהלגונה ואז הטרק מתארך ל 8 ימים.

Route 1 Cashapampa to Pomabamba

Day 1: Transport from Huaraz or Caraz to Cashapampa. Cashapampa to Hualcayan Pampa

Day 2: Hualcayan Pampa to Laguna Cullicocha

Day 3: Laguna Cullicocha to Laguna Jancarurish

Day 4: Day exploring Alpamayo Base Camp

Day 5: Laguna Jancarurish to Huillca* (1-2 days)

Day 6: Huillca to Janca Pampa

Day 7: Janca Pampa to Pomabamba. Transport back to Huaraz or Caraz

Route 2 Cashapampa to Vaqueria

Day 1-6 as Route 1 above

Day 7: Janca Pampa to Laguna Huecrucocha

Day 8: Laguna Huecrucocha to Vaqueria. Transport back to Huaraz or Caraz

Route 3 Alpamayo Full Loop incorporates the Santa Cruz Trek

Day 1-6 as Route 1 above

Day 7: Janca Pampa to Laguna Huecrucocha

Day 8: Laguna Huecrucocha to Tuctu Pampa

Day 9: Tuctu Pampa to Tuallipampa

Day 10: Tuallipampa to Llamacorral

Day 11: Llamacorral to Cashapampa. Transport back to Huaraz or Caraz

מסלול הטרק
  
יום ראשון
יוצאים מוקדם בבוקר מבווארז  אל Cashapampaיוצאים מוקדם בבוקר מבווארז  אל Cashapampa שהיא נקודת התחלת הטרק. טרק הסנתה קרוז גם הוא מתחיל מאותה נקודה ואם תיהיו בעונה תפגשו קבוצות נוספות אשר יוצאות לטרקים הללו מנקודה זו. הדרך אל Cashapampa עוברת את yungay  (משם נוסעים ללגונה 69 ) ואת  Caraz ומשם הדרך נעשית הררית , יפה יותר וגם מסוכנת יותר .שעת הגעה מוערכת לקראת 10:00 עד 10:30 ל Cashapampa. בנקודה הזאת יש הפסקה לארוחת בוקר בזמן שממתינים עד שיעמיסו את הסוסים והחמורים לקראת המסע . עם סיום העמסה מתחיל הטרק בהליכה אל המחנה הראשון, אורך הקטע כ 3-2.5 שעות, הדרל לא קשה מידי כאשר העלייה בגובה אינה כה משמעותית (2900מ' עד 3150מ') . בתום המסלול מגיעים אל Hualcayan Pampa לקראת שעות הצהריים המאוחרות , ובכניסה לפארק יש לשלם כניסה לפארק (כ 2$) - ומתמתקמים בפתח של הפארק Huscaran. בשלב הזה מתכוננים לשינה לקראת היום הקשה למחרת.

יום שני
היום השני נחשב ליום הקשהביותר של הטרק , אפשר לעשות אותו מעט קל יותר אם עולים יותר ביום הראשון וחונים במקום גבוה אשר חשוף יותר לרוחות ולקור. מתחילים בשעת בוקר מוקדמת בגובה של 3200מ' לערך ומגיעים מאוחר אחר הצהריים ל Laguna Cullicocha אשר שוכנת לה אי שם במרומים ברום של 4628מ'. העלייה מתבצעת בשביל חמורים טוב אשר מטפס במהירות אל הרכס , במהלך העלייה נפרש כל העמק למרגלותינו ונתן מראה מרשים על העמק והשדות. לאחר העלייה הקשה לרכס , השיפוע מתמתן וכבר אפשר לראות את רכס הסנטה קרוז המתנשא בשיא הגובה ל 6259מ', בדרך עוברים לגונות מרהיבות שממתיקות מעט את היום הקשה.

יום שלישי
היום השלישי מתחיל הטיפוס לפס בגובה 4850מ' , שממנו יש ירידה תלולה לגובה של 4550מ' ואז עוד עלייה לעוד פאס קטן בגובה של 4740מ'. משם יורדים אל העמק אשר יוביל אותנו אל Jancarurish שיושבת מתחת לאלפמיו שהרים מושלגים מקיפים אותה. את שארית היום אפשר לנצל למנוחה וליהנות מהנוף המרהיב וכשהערב יורד , וההרים הלבנים נצבעים באדום של שקיעה , תהנו מעוד רגע קסום.

alpamayo03

יום רביעי
היום הרביעי מוקדש ליום טיול אשר עולה לנקודת תצפית על האלפמיו ועל לגונת Jancarurish , נקודת התצפית הראשונה קרובה למחנה אבל צריכים לטפס עד לגובה של 5000מ' בשביל לקבל תצפית רחבה על האלפמיו וההרים הסובבים אותו. לאחר מכן חוזרים חזרה למחנה Jancarurish  עייפים ובתקווה שגם מרוצים.

alpamayo02

יום חמישי
אחרי ארוחת בוקר טיפוסית עם תה שיחמם אותנו לאחר לילה קר , מתחילים לטפס לפאס  Caracara שנמצא בגובה 4825מ' . הטיפוס קשה, אבל במהלך העלייה ישנן לגונות קטנות שנותנות חיזוק חיוב להגיע למעלה לפס. ה100 מטרים האחרונים של הפאס מאפשרים מראות מדהימים של הסנטה קרוז, האלפמיו וההרים מסביב . אם אתם ברי מזל, ניתן יהיה לראות קונדורים מרחפים בפס. במידה ומגיעים מספיק מוקדם לפס, ניתן ללכת למסלול קטן  ללגונת Safuna אשר נראית במרכז התמונה הבאה. מהפס ההליכה נעשית פשוטה מאוד בירידה קלה עד לעמק , ומשם למחנה אשר משמש גם שמקום משכנם של הרועים במקום.

alpamayo21

יום שישי
את היום השישי מתחילים בטיפוס יומי מגובה של 4000מ' עד לגובה של 4620מ' שם שוכן Pucajirca Pass. העלייה לא נוראית , בנתיב נוח יחסית , המראות מהפס יפים אך לא מהממים כמו מהפסים הקודמים , מהפס אפשר לראות מספר לגונות נוספות. מהפאס המסלול יורד לאורך כל הדרך , כך שמי שעייף , יכול להתנחם בכך שמכאן הכל ירידה . אבל גם יום זה מגוון ויפה מאוד , הנוף טיפה יותר ירוק בגלל הירידה בגובה וזה מהווה שינוי מרענן. אל Jankapampa מגיעה דרך אפר שבה רכבים יכולים לנוע מה שמאפשר לכפר גישה אל הציוויליזציה. למי שמגעגע למזונות המערביים, המקומים שמחים לספק את הסחורה מהמכולת הקטנה שיש בכפר במחיר נוח.

יום שביעי
היום השביעי והאחרון (במידה ואת היום החמישי עשיתם כיום אחד ולא הרחבתם ליומיים) נתחיל בהליכה מנהלתית אל העיירה הקרובה שמשם ניתן לקחת אוטובוס בחזרה להווארז. האוטובוס יוצא מ pomabamba ב12:00 וב20:00 (רצוי לבדוק שעות עדכניות כשאתם שם) , והנסיעה חזרה להווארז לוקחת 8 שעות בדרך הררית יפה ומסוכנת אשר רובה הינה דרך עפר.

סיכום הטרק
את הטרק אפשר לעשות עם כל סוכנות מקומית ורצוי כזאת עם המלצות. עלות הטרק מתשנה בהתאם לכמות המטיילים ותעלה כ 200- 150 דולר . הטרק עם מדריך וחמורים והוא מאורגן ברמה טובה מאוד, עם אוכל וציוד כמובן. קשה מאוד להשוות אותו לטרק הוואי וואש מכיוון ששניהם באותו רכז הרים ואורכים כמעט את אותו הזמן ולכן הבחירה היא אישית מאוד והנטייה של הישראלים היא לעשות את הוואי וואש ורק מי שמחפש עוד מסלול עושה את האלפמיו בנוסף לוואי וואש.

לחץ על המפה והיא תפתח בעמוד חדש בו יתאפשר להגדיל אותה לגודל קריא וכן להדפיס אותה

alpamayo-trek-map

ציוד מומלץ לטרק זה

 • שק שינה טוב. 
 • בטנת פליז לשק"ש יכולה לעזור.
 • בגד תרמי. 
 • מעיל פליס.
 • כובע פליס (חשוב מאד לכסות את הפנים בחלקים מהטרק).
 • חם-צוואר.
 • מעיל סערה לגשם.
 • גרביים חמות.
 • כפפות.
 • משקפי שמש.
 • קרם הגנה מהשמש.
 • פנס ראש.
 • לקחת סרטי צילום וסוללות רזרביות, הנוף מדהים.

מזג אוויר

מזג  האוויר בהוארז יציב מאוד רוב חודשי השנה ומטיילים רבים מגיעים אל העיר בכל חודשי השנה ואף מבצעים טרקים וטיפוסי פסגות גם בחודשים הקשים ביותר מבחינת מזג האוויר. העונה היא מאי עד ספטמבר שהם החודשים היבשים שמאפשרים לבצע את הטרקים והמסלולים בלי להירטב ובקלות יחסית. אוקטובר ונובמבר הם חודשי מעבר ואף ניתן לעשות את כל הטרקים באוקטובר ובהתאם למזג האוויר גם בנובמבר.

אז מה קורה בחודשים דצמבר עד אפריל ? אלו החודשים של העונה הגשומה. ניתן לבצע את כל הטרקים בהכנה מוקדמת ועם הציוד המתאים אולם זה מייקר משמעותית את המסלולים, לא נעים במיוחד וגם רוב חברות הטיולים לא מוציאות בשל הקושי והסכנות ולכן רק מטפסי הרים מנוסים שמחפשים אתגרים מגיעים להוואראז בחודשים האלו.

מזג האוויר באלפמיו קריר יותר מהוואראז בשל הגובה הרב - הטבלה המעודכנת למטה עבור הווואי וואש אולם היא רלוונטית עבור הסנתה קרוז והאלפמאיו יחדיו כי כולם מרוכזים באותו אזור (הקורדיירה וואי וואש וקורדיירה בלאנקה).

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.

fitzroy

fitzroy2

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife