• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

מזומן, איזה כרטיס אשראי לקחת, עמלות גיהוץ ומשיכה, חשבון דולרי

Creditcards

טיפים בקצרה - מעודכן ינואר 2021

מזומן - קחו כ 500$ במזומן. לטסים לארגנטינה שם יש עמלות משיכה גבוהות, הביאו כ 2000$-1500$ מזומן.

כרטיסי אשראי - קחו 2 כרטיס אשראי של ויזה או מאסטר קארד, לא משנה אם זה 2 מאותו סוג או שונים. אל תבלבלו עם חברות האשראי ויזה כאל, לאומי קארד Max וישראכרט - החברות האלה מנפיקות גם ויזה וגם מאסטרקארד. כרטיס אשראי i need it של לאומי קארד Max הוא המשתלם ביותר מבחינת משיכה וגיהוץ. רשימת העמלות בהמשך המדריך.

אשראי של הדואר - רק ככרטיס שני (יקר בעמלות מהבנק). הכרטיס של הדואר טוב אך ורק לגיהוצים ומשיכות של דולרים. לא למשוך בו כסף מקומי.

חשבון דולרי - חשבון דולרי משתלם רק אם מגהצים דולרים מה שאפשר רק בארה"ב או באתרי הטיסות הבינלאומיים. מכיוון שאתם מטיילים ביבשת שבה המטבע הוא לא דולרי, רצוי להמנע מחשבון דולרי או לפתוח חשבון שני שהוא דולרי וישמש רק לגיהוץ ומשיכות דולריות איפה שאפשר.

כמה למשוך כל פעם - העמלה היא באחוזים ולכן 5 משיכות שוות למשיכה אחת בסכום הכולל. לכן זה לא משנה. שימו לב כי בכרטיס של הדואר יש עמלה קבועה נוספת ולכן בו רצוי לא לבצע מספר משיכות קטנות אלא אחת גדולה. בעת המשיכה, הסתירו בצורה מוחלטת את הקשת הקוד.

לגהץ לגהץ לגהץ - עמלות הגיהוץ נמוכות משמעותית מהמשיכה ולכן זו האפשרות העדיפה. שימו לב כי לעתים בתי עסק גובים עמלה שלהם כדי לכסות על ההפסד ולכן המנעו מלגהץ בבתי עסק המעלים מחירים לכרטיס אשראי.

מדריך בהרחבה

מזומן | איזה כרטיס אשראי | עמלות | חשבון דולרי

אחת השאלות שעולות אצל מטייל "טרי" היא עם כמה כסף לטוס במזומן. הרי חוסר הידיעה וההיכרות עם היבשת מעלה את מפלס החרדה והחשש משוד מייד עם תחילת הטיול. אז אם תיצמדו לכללי הבטיחות והכללים לגבי כסף, אתם מעלים את הסיכויים לסיים את הטיול בצורה חלקה. לכן המלצנו היא להשאיר את הכסף בשקלים, למשוך מטבע מקומי (או דולרי רק אם יש סיבה לכך) ולא לפתוח חשבון דולרי או לפתוח כחשבון שני.

money  מזומן - כמה להביא ?

מומלץ להתחיל את הטיול עם 500$ במזומן, מה שאמור להספיק לחודש ראשון ואולי אף יותר. מומלץ לקחת מספר שטרות גדולים (50 – 100) ועוד 20$-30$ להתחלה והחלפה בשדה (עמלה גבוהה). אם אתם טסים תחילה לארגנטינה אז אפשר להביא 2000$-1500$.

amex_64    mastercard_64    visa_64  

איזה כרטיס אשראי להביא ?

כרטיסי אשראי הפופולארים בעולם הם ויזה האירופאית ומאסטרקארד האמריקאית. בישראל ישנן 3 חברות אשראי בולטות - כאל, לאומי קארד MAX וחברת ישראכרט - שלושת החברות מנפיקות גם ויזה וגם מאסטרקארד. רצוי להביא 2 כרטיסי אשראי כאשר אחד מהם הוא ויזה והשני הוא מאסטרקארד, ומכובן שאפשר 2 מאותו הסוג. הכרטיס השני יכול להיות הכרטיס הנטען של הדואר. דיינרס ואמריקן אקספרס מיותרים ולא טובים.

עמלות משיכה מהכספומטים מול חיוב/גיהוץ בכרטיס האשראי ?

Credit2

כרטיס אשראי של הדואר ?

ראו עמלות בטבלה שמעל. שימו לב שאם משכתם מטבע מקומי תשלמו 2.5% + 4$ שזו העמלה היקרה ביותר שהיא 4.5% עמלה על משיכה של 200$ שזה כבר יותר מחברות האשראי האחרות. בנוסף עמלות רכישת הדולרים הם כ 1% המרה על מנת להטעין את הכרטיס. סה"כ כ 5.5% עמלה לעומת החברות האחרות. מדובר בכרטיס הכי פחות חסכוני בגלל עמלת ההפקדה. אם בכל זאת לקחתם כרטיס של הדואר, השתמשו בו לגיהוץ ומשיכות דולרים בלבד.

חשבון דולרי ? עמלות ?

חשבון דולרי לא משתלם במדינות בהן המטבע לא דולרי ולכן החסכון איתו נמוך ממה שחושבים. למה ? לחשבון דולרי צריכים לרכוש דולרים מה שאומר לפחות 1% על ההפרש בין השער היציג ולשער הרכישה. במלים אחרות אתם מפסידים כ 1% עמלה על המרת הכסף משקלים לדולרים לצורך רכישתם. לפעמים הפערים גבוהים עוד יותר.

דוגמא לצורך ההמחשה:

- ברשותכם חשבון שקלי וחשבון דולרי ואתם מבצעים משיכה זהה כדי לבדוק עמלות

- בצעתם משיכה במטבע מקומי על סכום של 1000 פסו. העמלה שתשלמו נקבעת לפי חברת האשראי. לצורך הדוגמא אם תמשכו עם כרטיס של לאומי קארד, תשלמו 3% עמלה. משמע 30 פסו עמלה

- חברת האשראי גובה את העמלה שלה שהיא 30 פסו. אם ברשותם כרטיס לחיוב שקלי (חשבון שקלי) תבצע החברה המרה לפי שער יציג מפסו לשקל כך שאם 1 פסו שווה 1 ש"ח לצורך הדוגמא, תחוייבו 30 ש"ח עמלה על פעולה זו. אם ברשותם כרטיס לחיוב דולרי (חשבון דולרי) אז חברת האשראי תמיד את הסכום לדולרים לפי שער יציג השווה בערך 8$. לצורך הדוגמא הניחו כי 8$ שווים 30 ש"ח. עד נקודה זו העמלה שנגבתה ממכם זהה !

- חברת האשראי פונה לבנק שלכם ומבקשת את הכסף. בכרטיס השקלי היא תבקש 30 ש"ח ותקבל 30 ש"ח. העמלה ששילמתם על העסקה בכרטיס האשראי השקלי היא 30 ש"ח. אותו דבר יקרה עם הכרטיס והחשבון הדולרי בו חברת האשראי תפנה אל הבנק ותבקש את אותם 8$ שהם בדיוק 30 ש"ח. גם כאן שילמתם בדיוק את אותה עמלה. אז איפה ההבדל ?

- כאשר ביצעתם רכישה של דולרים, הבנק מכר לכם לפי שער גבוה יותר ולכן אותם 8$ עלו לכם 31 ש"ח ולא 30 ש"ח ולכן בחשבון הדולרי העמלה הכוללת גבוהה יותר מאשר בחשבון שקלי !

- אז איפה החשבון הדולרי משתלם ? כאשר תגהצו דולרים (0% עמלה) או תמשכו דולרים (עמלה קבועה של 5$ למשיכה). אבל אין הרבה מקומות בהם תוכלו למשוך או לגהץ דולרים ולכן חשבון זה אינו מומלץ או רק כחשבון שני!

- החישוב הנ"ל אינו כולל עמלה מקומית שקיימת בחלק מהבנקים ואינה כוללת את שינוי שער המטבע שיכולים לגרום לכם להפסד או לרווח ולכן לא יכול להלקח בחשבון.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife