MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Flyout Muchibus

Insurance Doctors

קולומביה - מפה, מסלולים, מזג אוויר, פירוט ערים ואטרקציות

ColombiaBig

BarBlueבחרו נושאClick5 - מסלולים | מעברי גבול | מפה | מזג אוויר | מטבע סים מקומי | אשרות מסמכים וחיסונים | רופא עד ההוסטל | אוטובוסים | אזהרות | ערים לינה ואטרקציות | דרום קולומביה | צפון קולומביה BarBlueמפת קולומביה, מסלולים מומלצים, ערים ואטרקציות מרכזיות

* כל האטרקציות, מקומות שווים, טרקים וטיולים בכל עיר בהמשך המדריך *

קולומביה, המתהדרת ביערות גשם יפהפיים, בהרים נישאים, בחופים מרהיבים, איים קסומים, בערים מקסימות ובאנשים חביבים. לדעת מטיילים רבים, קולומביה היא הדובדבן שבקצפת של דרום אמריקה. מה לא נאמר על המדינה הזו, אחת מהמרתקות והיפות ביבשת ,מרגע שנכנסים קשה שלא להתאהב ביופייה ובאווירה המדהימה השוררת במדינה.

מסלול מרכזי כולל את בוגוטה - קאלי - סלנטו ומניזלס (עמק הקפה) - מדגין - גווטאפה - מדגין - סנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה. תוספת סן אנדרס בטיסה.

מסלול רק צפון קולומביה - קרטחנה (שייט לאיי רוסריו / איסלה גרנדה / הבית של שעל המים) - ברנקייה (כאופציה) - סנטה מרתה וממנה לטגנגה (צמוד) ומינקה (שעה נסיעה) - פאלומינו - קאבו דה לה וולה. ניתן להוסיף את קאפורגאנה וספסורו שנמצאות צמודות יבשתית עם פנמה (מערבית לקרטחנה).

התחלה בעיר אחרת -

ניתן להתחיל בקרטחנה ולעשות את המסלול הפוך.

ניתן להתחיל בסנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה - מדגין וגווטאפה - סלנטו/מניזלס - קאלי - בוגוטה.

ניתן להתחיל בקאלי - סלנטו/מניזלס - מדגין וגווטאפה - בוגוטה - סנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה.

מסלול קצר - שבועיים עד שלושה

כניסה מבוגוטה - קאלי - סלנטו/מניזלס - מדגין וגוואטפה - סנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה. תוספת סן אנדרס בטיסה.

כניסה מאקוודור - קאלי - סלנטו/מניזלס - מדגין וגוואטפה - סנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה - בוגוטה. תוספת סן אנדרס בטיסה.

מסלול ארוך - שלושה עד ארבעה שבועות

כניסה מבוגוטה - סן חיל וחזרה לבוגוטה - קאלי - סלנטו ומניזלס - מדגין וגווטאפה - סנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה. סן אנדרס בטיסה מאחד משדות התעופה. תוספות: לטיסיה לסיור באמזונס (טיסה), עיירות עמק הקפה כגון פיריירה, ארמניה ופילנדיה (שלושתם ליד סלנטו ומניזלס), איבגה בין עמק הקפה לבוגוטה, בצפון קולומביה את פאלומינו, מינקה, קאבו דה לה ולה וביקור באיסלה גרנדה ליד קרטחנה, אגם קאלימה ליד קאלי, פופאיאן וסן אגוסטין אם ממשיכים לאקוודור.

כניסה מאקוודור - סן אגוסטין - פופאיאן - קאלי - סלנטו ומניזלס - מדגין וגווטאפה - סנטה מרתה - טגנגה - קרטחנה - בוגוטה. סן אנדרס בטיסה מאחד משדות התעופה. תוספות: לטיסיה לסיור באמזונס (טיסה), עיירות עמק הקפה כגון פיריירה, ארמניה ופילנדיה (שלושתם ליד סלנטו ומניזלס)איבגה בין עמק הקפה לבוגוטה, בצפון קולומביה את פאלומינו, מינקה, קאבו דה לה ולה וביקור באיסלה גרנדה ליד קרטחנה, אגם קאלימה ליד קאלי.

מעברי גבול

מעבר לאקוודור - ניתן לקחת אוטובוס או טיסה מקאלי לקיטו, שווה מאוד לעבור את הדרך יבשתית וההגעה היא לעיירת הגבול איפיאלס (אוטובוס של 10 שעות ישיר מקאלי), מהטרמינל לוקחים מונית למעבר הגבול, מחתימים יציאה ועוברים במונית לטולקן ומשם אוטובוס המשך לקיטו.

מעבר לפרו - לא קיים מעבר יבשתי בין המדינות אולם ניתן לקחת טיסה ללטיסיה (אמזונס של קולומביה) ומשם שייט לאיקיטוס (לחצו לפוסט על השייט) ומשם טיסה ללימה.

מעבר לברזיל - ניתן לקחת טיסה ללטיסיה (אמזונס של קולומביה), מכאן לחצות יבשתית לטבטינגה שבברזיל וממנה טיסה ליעד הבא בברזיל. ניתן להמשיך בשייט למנאוס של כ-36 שעות (השייט עולה כ-250$ וכולל 6 ארוחות, המושב רגיל ולא ניתן להשכיב למיטה) או שייט איטי של 6-4 ימים עם אפשרות לינה על ערסל (75$-90$) או חדר עם מיטה זוגית (מחיר לזוג 300$). לחצו לפוסט על השייט (מסביר על מעבר מברזיל לנקודת מפגש הגבולות, אותו מסלול רק הפוך).

mcolomb2b

מזג אוויר

בקולומביה מזג האוויר נוח מאוד לטיול כל השנה בשל היותה סמוכה לקו המשווה, גשם בא והולך ואין לו משקל בביקור. במדינה חם רוב הזמן במישור ונעים ואביבי בהרים. בשל מגוון איזורי האקלים השונים מזג האוויר במדינה מורכב, בכל מעבר שתעשו תחושו בשינויי מזג אוויר בצורה קיצונית. התקופה הטובה ביותר היא בין דצמבר לאפריל וכן יולי ואוגוסט אז יבש יותר משאר החודשים. מזג האוויר בחוף הקריבי חם מאד ומאופיין בגשמים לכל אורך השנה, זה מזג אויר מעולה לאיזור חוף וים (קרטחנה, טגנגה, טיירונה, סן אנדרס). אזור הג'ונגלים של קולומביה חם ולח לאורך כל השנה וכמות הגשמים גבוהה באופן יחסי לשאר המדינה. אזור המרכז הכולל את בוגוטה שומר בדרך כלל על יציבות מבחינת טמפרטורות ונעים מאד ברוב חלקי השנה. הגשם הוא שולי ואינו מפריע לביקור בקולומביה והיא אחת המדינות הבודדות (היא ואקוודור) שניתן להגיע אליהן ללא קשר לחודש וליהנות מהשפע שיש למדינה להציע ללא תלות במזג האוויר.

מטבע | החזר מס על קניות

המטבע בקולומביה הוא הפזו הקולומביאני. המחייה למטיילים בקולומביה הוזלה מאד בשנים האחרונות וקולומביה נחשבת כיום לאחת המדינות הזולות ביותר בדרום אמריקה.

בקולומביה ניתן לקבל החזר מס של 19% על הפריטים שאתם קונים. חשוב לרכוש עם דרכון, כרטיס אשראי שלכם ולבקש חשבונית עבור החזר מס. יש להגיע עם הפריטים לעמדת DIAN להחזר מס. ההחזר לוקח כמה שבועות. לחצו כאן לפוסט עם פרטים.

סים מקומי - כדאי לקרוא

עליכם לרשום את המכשיר הסלולרי במחשבי חברת הסלולר כך שהסים משוייך למכשיר. אי ביצוע פעולה זו תביא לחסימת המכשיר לאחר 3 שבועות ללא התראה מוקדמת. המכשיר לא יעבוד יותר עד שתפתחו אותו בהליך ארוך ולכן חשוב לבצע רישום מסודר. רכשו בעמדות רשמיות של חברת הסלולר או בחנויות הלא רשמיות כמו קיוסקים ושם דרשו מהם לבצע את הרישום של המכשיר. בעלי סים של קלארו יכולים לרשום אותו אונליין - לחצו להרשמה של המכשיר.

אשרות, מסמכים וחיסונים

ישנו פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש לישראלים הנכנסים לקולומביה. תקבלו בכניסה 90 יום, חריגה מעבר לזמן זה תוביל לקנס, ניתן לבקש הארכה ב-90 יום נוספים במחלקת ההגירה. ישנה דרישה לחיסון קדחת צהובה, דרישה זו נאכפת למגיעים מברזיל. לא ניתן להציג צילום ויש להציג פנקס מקורי.

הצהרת כניסה Check Mig (חשוב) - עליכם למלא טופס הגירה טרם כניסה למדינה. ישנם דיווחים על ישראלים לא נכנסו עקב אי מילוי הטופס. יש למלא אותו לפחות 72 שעות טרם הנחיתה. לחצו להגשת בקשה אונליין.

Doctor icon רופא עד ההוסטלWhatsapp32

שירות רפואי בקולומביה (בוגוטה | מדג'ין | קאלי | קרטחנה | סנטה מרתה | סן אנדרס)שירות רופא עד ההוסטל או הגעה בקליניקה ומוכר על ידי כל חברות הביטוח. בדיקת רופא, צילומים, תרופות ומרשמים, אמבולנס, אשפוזים ועוד. לחצו להמלצותלחצו ליצירת קשר בווטסאפ (אנגלית)

busאוטובוס | שאטל | רכבת | מעבורת | מונית

אוטובוסים, שאטלים, רכבות ומעבורות ברכישה אונליין ללא צורך לגשת לטרמינל. למעברים בין בערים וכן נסיעות מהשדה התעופה למרכז העיר. מוציבאס מבית אתר מוצילר - לחצו לאתר MuchiBus.

אפליקציות היכרויות וסם אונס - אזהרה חשובה !

בשנת 2023 (עד כה) היו קרוב ל-70 מקרים של סם אונס בקרב המטיילים. אל תתפתו אחרי בחורים/בחורות שיציעו לכם לעזוב את החברים וללכת אתם לבד מהמועדון למקום שאתם לא מכירים. לעולם אל תאפשרו להם לרכוש עבורכם את המשקה! (או וודאו כי אתם מקבלים את המשקה ישירות מהבר). לעולם אל תשאירו את המשקה ללא השגחה! עדכנו את החברים שלכם על כל תזוזה במיקום!

אפליקציות של היכרויות דוגמאת טינדר יכולות להיות כלי עזר מבורך אבל טומן בחובו סכנות. בקולומביה נרצחו עשרות תיירים באמצעות פיתוי דרך האפליקציות דייטינג. קבעו רק במקום פומבי, וודאו כי החברים שלכם יודעים איפה אתם ועם מי בכל רגע נתון. וודאו כי הדייט שלכם יודע את זה מה שיפחית למינימום את הסכנה.

יציאה לטרקים באופן עצמאי - אזהרה חמורה!

במדינה זו ישנם מטיילים שיוצאים לטרקים באופן עצמאי. הזהרו מציאה לבד, מספר ההרוגים ביבשת שיצאו לטרקים באופן עצמאי הנה ארוכה. אם בכל זאת יצאת לטרק עצמאי, כולל טרק יומי, דאגו לצאת בקבוצה של 3 (כך שבמקרה הצורך אחד נשאר עם מי שצריך עזרה והשני קורא לעזרה). דאגו שיהיה לכם טלפון לוייני ולעדכן את ההורים וההוסטל שיצאתם לטרק עצמאי. שמרו על עצמכם.

ערים ואטרקציות מרכזיות

MuchiCountry2 

דרום קולומביה

בוגוטה - עיר הבירה של קולומביה והעיר הגדולה ביותר במדינה המכילה אתרים היסטורים, חיי לילה עשירים - מסיבות, ברים, פאבים, מסעדות, בתי קפה, פארקים שווקים ועוד. ניתן לבקר ברובע ההיסטורי - שכונת לה קלנדריה, תצפית סרו דה מונסארטה והרכבל המפורסם שמגיע לגובה רב (רצוי לא להגיע ביום ראשון), שכונות לה זונה רוסה ושפינרו השוקקות חיים, שכונת סנתה פה ותצפית הקתדרלה הלבנה, מוזיאון הזהב, מוזיאון בוטרו (איורים של אישים מפורסמים השהם שמנים - ישו שמן וכו, כניסה חינם), ארמון הנשיא, הבית ההפוך (בית שכולו בנוי הפוך ויוצר אשלייה מגניבה - לחצו לאתר הבית), תצפית טורה קולפאטריה, הפארק הלאומי אנריקה אולאיה, פארק האוהבים, שוק סאן אנדרסיטו ושוק דומינגו, שוק הזיופים (שכונת Cundinamarca בכתובת Cl. 13 #21-61), קניון אנדינו, סיור חינם בעיר כל יום ב-10:00 וב-14:00 מכיכר Las Nievas, פארק דוקה חיימס שכולל העתק מרשים במיוחד של הטאג' מאהל מהודו (לחצו לטיקטוק | לחצו לאתר הפארק), ביקור יומי בעיירה זיפאריקה והכנסייה התת קרקעית, ביקור יומי בכפר נמוקון בו תמצאו מכרות מלח, טיפוס הרים בעיירה סווסקה הסמוכה, ביקור במפל הגבוה ביותר בקולומביה La Chorrera שנמצא קרוב לעיר וניתן להגיע אליו במונית או אוטובוס, טיסה לנהר חמשת הצבעים (ראו לה מקרנה בהמשך). לחצו לפוסט על מרכזי קניות ואטרקציות בעיר.

וילה דה לייבה - עיירה ציורית הנמצאת 3.5 שעות צפונית לבוגוטה ולפני סן חיל וקוקוי. עיירת נופש המזכירה במעט את אנטיגואה גואטמלה או סן קריסטובל מקסיקו, ממוקמת בעמק ומסביבה הרים ענקיים וירוקים ובצדה מדבר אדמדם. ניתן לעשות טיולי אופנים, פארק אטרקציות אקסטרים, טיול לתצפית על העמק והעיר, טיול למפל מרהיב, פארק דינוזאורים, טיול טרקטורונים, ביקור בקאסה טרהקוטה שהוא בית הקרמיקה הגדול בעולם.

אל פניון (המערות המטורפות) - עיירה קטנה בדרך בין סן חיל לבוגוטה. יש להגיע לעיירה ברבוסה ומשם לאל פניון שם תמצאו סנפלינג וביקור במערות מהיפות בעולם. לחצו לפוסט עם פרטים.

סן חיל - אחת העיירות היפות ביותר בקולומביה השוכנת במזרחה של המדינה ומוכרת כעיירת אטרקציות ללא הפסקה. בעיירה המשגעת ניתן להגיע לקתדרלת העיר סנתה קרוז, פארק החירות, הפארק המרכזי סן חיל, שוק סן חיל, טיול לגשר מנעולי האהבה ותצפית הנהר, סיור בשמורת הטבע פוזו אזול, סיור המערות המרשים, רפטינג ושייט קיאקים מקצועי, טיול למפלי חואן קורי הסמוכים, סיור בעיירה בריצ'רה ותצפית על עמק ציקמוקה, מצנחי רחיפה בקניון צ'יקמוקה, באנג'י, טיולי אופניים, אזורי קפמינג רבים. לחצו כאן לחוברת אטרקציות מלאה בסן חיל.

יער פנדורה - יער הממוקם דרומית מסן חיל ומציע טיולים ביער קסום ובתולי, מערת נטיפים עם נהר והאטרקציה המרכזית שהיא סנפלינג 145 מטר למערת טרונרה. לחצו לדרכי הגעה, סרטונים ותמונות.

הפארק הלאומי קוקוי - שמורת טבע מרהיבה בהרים בגובה מעל 5000 מטר ומעל העננים. בפארק גרים אינדיאנים והגישה לאתרים הקדושים סגורה אולם ניתן לעשות 3 טיולי יום קשוחים - אל פולפיטו דל דיאבלו שהוא טרק קשה באורך 23 ק"מ לעבר כיפה מושלגת, לגונה גראנדה שהוא טרק הקל מהשלושה באורך 24 ק"מ לאורך עצי דקל מוזרים ולגונה מרהיבה, דרך הריטאקובה שהוא הטרק הקצר מהשלושה באורך 14 ק"מ ומגיע לקרחון בגובה 5100 מטר. שימו לב כי יציאה עם מדריך בלבד שיסביר לכם איך להתארגן מבחינת ציוד ואוכל. יש להרשם במשרדי הפארק טרם הכניסה ויש להתחיל את הטרק עד 09:00 בבוקר או שלא תורשו לצאת למסלול. חשוב להביא בגדים חמים כי הטמפרטורות יכולות לרדת מתחת ל-0. הגעה: הפארק הלאומי ממוקם מזרחית לסן חיל וניתן להגיע ממנה ברכב. ניתן להגיע באוטובוס ישיר מבוגוטה לעיירות El Cocuy הנמצאת בגובה 2750 מטר או Guican הנמצאת בגובה 2890 מטר, אורך הנסיעה כ-14 שעות. רצוי לעצור באל קוקוי להסתגלות לגובה. לחצו כאן לפוסט מפורט על קוקוי | לחצו לפוסט נוסף עם מידע.

מדג'ין - העיר השניה בגדולה נחשבת מהמודרניות בעולם ותוססת בשל חיי הלילה שלה והאטרקציות בסביבתה. נקראת גם עיר האביב הנצחית בזכות מזג האוויר המעולה כל השנה. ניתן להגיע למספר מוקדי עניין כגון שכונת אל פובלאדו ופארק ג'ראס, טיול במרכז העיר, גבעת פובליטו פאיסה והנוף המרשים, הרכבל המפורסם והתצפית על העיר בפארק ארוי, גן החיות סנטה פה (לחצו לפוסט מידע), מוזיאון וסיור פאבלו אסקובר והכלא, קומונה 13 - סיור הגרפיטי, מצנחי רחיפה, סיורי חוות קפה, טיולי רכיבה על סוסים, טיולי אופניים, פארק המים נפולס, הגן הבוטאני של מדגין עם מתחם פרפרים (לחצו לאתר), פארק אקספלורה למדע וטבע שצמוד לגן הבוטאני שם תמצאו גם פסלי דינוזאורים (לחצו לאתר), שמורת הציפורים טנגאראס (לחצו לאתר), תצפית אל בולאדור על העיר, פארק המשחקים אל נורטה, קארטינג, סיור לסלע הגדול - פיידרה דל פניול, פארק המשאלות, מרכז הקניות הגדול אל אוביידו, שוק זיופים בקניון Centro Commercial Palacio National, שוק הפירות, שוק סאן אלחו, ביקור בארמון קסטיו (Museo de Castillo) שהיא טירה יפה. בנוסף אפשר לצאת לטייל בסביבתה של העיר, עמק ריו קלארו, טיפוס על סרו טוסה שהוא למעשה הר בצורת פירמידה טבעית הגבוהה בעולם (ממוקם שעה נסיעה ממדג'ין | לחצו לסרטון טיקטוק), יציאה ללגונת והסלע המפורסם של גוואטפה, ביקור יומי בבית שבאויר. למחפשים טרק מאתגר, במרחק של 4 שעות ממדגין ישנו טרק בשם Pararmo del Sol, טרק יומי ברמה בינונית באיזור קסום ומרהיב - לחצו כאן לפרטים מלאים על הטרק באנגלית.

מדג'ין פסטיבל הפרחים (2024) - מתקיים ב-2.8.24 ועד 11.8.24 (לחצו לאתר הרשמי | האתר הרשמי אינו מעודכן).

הבית שבאוויר - נמצא 4-3 שעות נסיעה ממדג'ין ומציע הוסטל משוגע שבנוי על צלע של הר, באוויר, עם נוף משגע להרים ירוקים שלא נגמרים. במקום תמצאו מקלחת פתוחה אל הנוף, אומגה שאיתה תכנסו להוסטל, ערסלים תלויים באוויר בין ההרים, בנג'י מחלון בהוסטל. יש לבית של האויר סניף נוסף באיזור קרוב וניתן גם להגיע אליו. תוכלו למצוא הסעה פרטית ממדג'ין הלוך ושוב - לחצו כאן להסעה פרטית (תחת מדג'ין). הגעה עצמאית ותיאום מראש - לחצו למדריך הבית שבאוויר. חשוב מאוד להזמין מקום מראש, כמות המבקרים מוגבלת.

גוואטפה - עיירה תוססת וצבעונית הנמצאת כשעתיים נסיעה ממדג'ין השכנה הנמצאת בצפון מערב המדינה. בעיירה המיוחדת והססגונית מומלץ לבקר בכיכר העיר - פלאזה דה לוס זוקאלוס, שמורת הלגונה פיידרה דל פנול, טיול לסלע הענק ועליה ב-650 מדרגות, תצפית הסלע הענק, פארק קומפאמה - המתנפחים הצפים בלגונה, נסיעה בטרקטורונים, אופנעי ים בלגונה, פלייבורד, דאון, שיוט סירות המנוע בלגונה, אומגות, בננה באגם, סיור במסוק מעל שמורת דל פנול. לינה על שפת האגם היא חוויה בפני עצמה.

באהיה סולנו - עיירה מערבית למדג'ין על הים הפסיפי וניתן להגיע אליה בטיסה בלבד (עם חברת Satena). תמצאו כאן עיירה נטולת תיירים, חופים שחורים, עצי קוקוס, צפיה בלוויתנים והרבה מאוד טבע. מי שנרתע מחרקים אולי כדאי שישקול לא להגיע כי יש הרבה. צפייה בלוויתנים בין החודשים יולי לאוקטובר כולל. ניתן לעשות שנורקלינג, טיול לבריכות טבעיות, טיפול בצבי-ים.

חרדין - עיירה קטנה, מקסימה ואוטנתית כשעה וחצי ממדג'ין בדרך לעמק הקפה. עיירה צבעונית ורגועה, לא מתויירת ומתאימה למי שמחפש לצאת מהמסלול. בעיירה יש כנסיה מרשימה במיוחד, טיול סוסים למערה עם מפל ובריכה טבעית.

עמק הקפה | חבל הקפה - אחד האיזורים היפים ביותר בקולומביה שבו רוב מטעי הקפה ומכאן שמו. מתייחס למשולש הערים פריירה, מניזלס וארמניה. בפועל הוא בין סלנטו למניזלס ולכן אילו הערים בהם רצוי לשהות בביקור בעמק הקפה. חלק מאיזורי הביקור קרובים לסלנטו וחלק קרובים למניזלס.

סלנטו - הגעה ממד'גין באוטובוס ישיר (לחצו לרכישה אונליין) או קאלי. כפר קטן וקסום ויפייפה בלב חבל הקפה המפורסם. מהכפר הטרופי אפשר הגיע למספר מוקדי עניין ובראשם סיור עמק קוקורה, ביקור בחוות הקפה, סיור מודרך בעיר, מפלי עמק הקפה, פארק לה ריביירה, אתרי קאפינג, שמורת הטבע הקאימה, טיולי ג'יפים, תצפית אלטו דה לה קרוז, טיולי סוסים, מצנחי רחיפה, מעיינות חמים בסנתה תרזה, טיול להר הגעש מצ'ין, טרק לפסגת טולימה בפארק הלאומי לוס נבדוס (בפארק מספר הרי געש ופסגות מושלגות), טיולים להרים המושלגים פאראמילו וצ'יספאס, ביקור בעיירה הציורית פילנדיה, ביקור בגן הבוטני, פארק סנטה ריטה עם מספר מפלים ומסלולי הליכה, עמק לה קרבונרה המדהים עם יערות שלמים של עצי הדקל המפורסמים. כשעה מסלנטו נמצא פארק הקפה - הלונה פארק הגדול בקולומביה (לחצו לאתר הבית | לחצו לפוסט מידע).

פילנדיה - עיירה ציורית, קטנה, שקטה ורגועה כ 20 דקות נסיעה מסלנטו. למי שמחפש חוויה רגועה יותר באיזור מוקף ירוק, בתים ורחובות צבועניים במיוחד. עיירה רוויה במטעי קפה.

מניזלס - עיר בצפון עמק הקפה כשעתיים מסלנטו, מלאת סטודנטים וחיי לילה מגוונים. בעלת נופים מרהיבים ואקלים אביבי וגשום, טרקים ואטרקציות. בעיר ובסביבתה ניתן לבקר בפלאזה בוליבר, רכבל האוירי החוצה את העיר, מצפה צ'יפרה בעל שקיעות מדהימות, אזור חיי הלילה אל קאבלה, קורס ריקוד של טנגו ובצ'אטה, שופינג בקניון מול-פלאזה הגדול, פארק הצפרות רסיינטו דל פנסמיינטו, חוות הקפה בכפר צ'ינצ'ינה, כשעתיים ממניזלס נמצא פארק הקפה - הלונה פארק הגדול בקולומביה (לחצו לאתר הבית).

מניזלס - הר הגעש הפעיל נבאדו דל רואיס | נוואדו דל רואיס - טרק שמגיע לגובה 4300 מטר עם נוף עוצר נשימה, מעיינות החמים - סנתה רוסה דה קאבל, דקלי השעווה בעמק הקוקורה ובוסקה דה לה סמריה, נהר מעיינות החמים הטבעי (אטרקציה שווה במיוחד), הר הגעש רוטה דל קונדור וטיפוס אקסטרים, טרק לגונה דל אוטון, טיפוס הרים מקצועי בפסגת הר המושלג טולימה וסנתה איזבל, אומגות-קנופי בפארק לוס ג'רומוס, שמורת הטבע ריו קלארו.

פיריירה וארמניה - ערים גדולות באיזור חבל הקפה ומשמשות בעיקר למעבר לסלנטו. מציעות אווירה קולומביאנית אמיתית, בתי קפה, פאבים, מסעדות ומועדונים. שווה עצירה וביקור למי שיש זמן פנוי. סמוך לפריירה תמצאו מעיינות חמים שהומלצו בחום (לחצו למעיינות). כחצי שעה מארמניה נמצא פארק הקפה - הלונה פארק הגדול בקולומביה (לחצו לאתר הבית).

סנטה רוסה - עיירה קטנה הצמודה לפיריירה עם מעיינות חמים טבעיים באמצע הג'ונגל. לחצו לפוסט עם תמונות.

איבגה - אחת הערים הגדולות של קולומביה ונחשבת לבירת המוסיקה של קולומביה. ממוקמת בין בוגוטה לעמק הקפה ויכולה לשמש כנקודת עצירה, כשעתיים וחצי מסלנטו וארבע שעות מבוגוטה. בעיר תמצאו מלון בבעלות משפחה יהודית עם אוכל כשר. ניתן לעשות טיול לנקודת תצפית להר טולימה, טרק 4 ימים לפסגת הר טולימה לבקר במפלים מרשימים, ביקור בפארק הלאומי לה פלטה, טיול טרקטורונים בטבע, פסטיבל פולקלור הגדול בקולומביה שהוא קרנבל מקומי מפורסם המתקיים בחודש יוני/יולי מדי שנה. למחפשים תרבות מקומית מחוץ למסלול.

קאלי - עיר בדרום מערב קולומביה הנמצאת באזור הפסיפי של המדינה ונחשבת לאחת הערים העתיקות ביבשת אמריקה. השכונות סן פרננדו וסן אנטוניו מרכזות את עיקר ההוסטלים. ניתן לבקר במרכז העיר - פלאזה דה קייסדו אזור חיי הלילה בעיר, הקתדרלה הראשית של קאלי, תצפית סבסטיאן אלאכזאר המשקיפה על העיר, תצפית סן כריסטיאנו כאן קיים פסל ישו ענקי, פארק המים טארדס קאלנס רוזו, רכבל העיר, צנחיה חופשית, הטרקטורון המעופף ודאייה, טיולי סוסים, טיולי אופניים בהרי קאלי, ביקור בכפר ולעשות קייאקים ואבובים בשמורת הטבע סן סיפריאנו - הגעה לשמורה בקרונית מיוחדת שנעה על מסילת רכבת (ניתן להגיע באוטובוס מקאלי לעיירה בואנה-אוונטורה לתחנת זארה גוזה ומשם יוצא הקרון), סיורי רחוב וסיורי קפה, הגן הבוטאני, קניון פאלמטו פלאזה, מרכז הקניות סנטנריו. בסביבת העיר ניתן להגיע לאזורים ירוקים ושמורות טבע רבות ובהם אגם קאלימה המפורסם ואטרקציית הקייט-סרפינג באגם, צפייה בלוויתנים בחופים הפסיפים במרחק מספר שעות נסיעה. חוויה מפורסמת של קאלי היא שיעורי הסלסה אותם תמצאו בחינם בהוסטלים וכן במועדונים המקומיים או בבתי הספר המקומיים לסלסה. אחד הסיורים המפורסמים של קאלי הוא ביקור בשדות אופיום ומריחואנה אולם לפני מספר שנים סיור כזה הסתיים בחטיפת ישראלים וברצח המדריכה ומאז ישראלים נמנעים מהסיור (לחצו לפוסט עם פרטים).

פריה דה קאלי - פסטיבל סלסה ורגאטון ענקי במתקיים בסוף דצמבר. 4 לילות של מופעי ענק של מיטב אומני הסלסה, חגיגות ברחובות וגם מופעים של אומנים מחו"ל (לדוגמא דיויד גואטה) ואומני רגאטון באירועים שמתקיימים במקביל לפריה דה קאלי. לחצו כאן לאינסטגרם הרשמי.

שמורת הטבע סן סיפריאנו - כפר קטן כשעתיים וחצי נסיעה מקאלי, ממוקם בג'ונגל וניתן לעשות בו טרקים, קייאקים, אבובים, טרזן, לשחות בנהר. ניתן לקחת סיורים מאורגנים מקאלי או להגיע עצמאית. יש להגיע לטרמינל האוטובוסים, משם אוטובוס לעיירה בואנוונטורה ולרדת בקורדובה (שהיא לפני בואנה ויטסה), שם תמצאו קרונית קטנה עם מושבים המחוברת לאופנוע שנוסעת על מסילת הרכבת עד הכפר ושמורת הטבע סן סיפריאנו.

בואנוונטורה | כפר וואנצ'אקו - כפר קטן הממוקם בחצי האי ליד העיירה בואנוונטורה, סמוך לקאלי וסן סיפריאנו. בכפר תמצאו צפייה בלוויתני, פלקטונים והרבה טבע. לחצו לפוסט עם מידע מורחב ודרכי הגעה | לחצו לפוסט מידע נוסף.

פופאיאן | סן אגוסטין - פופאיאן היא עיירה חביבה עם בתים בסגנון בארוק צבועים בלבן. העיירה משמשת כנקודת יציאה לאחד מאתרי הארכיאולוגיה החשובים בקולומביה בכפר סן אגוסטין. 24 ריכוזי פסלים (מעל 500 פסלים סה"כ) של תרבות מוזרה עם מאות פסלים מרשימים, חצובים בסלע, לצד אתרי קבורה ומקומות פולחן. בסן אגוסטין תוכלו לצאת לטיול יום של 10קמ לכיוון לאסטרצו דה מגדלנה שבסופו נהר עם סלעים יפים וניתן לשחות שם, מפל סינקו כשעה הליכה מהעיר, תצפית צ'אקירה על קניון ופסל קטן כשעה וחצי הליכה מהעיר. ניתן לעשות טיולי סוסים, ראפטינג בנהר מגדלנה, טיול ג'יפים, ביקור בשוק המקומי. לחצו למידע מורחב על סן אגוסטין.

פאסטו - עיר בין פופאיאן לעיירת הגבול איפיאלס. משמשת נקודת מעבר בין המדינות. מדי שנה בתחילת ינואר מתקיים פסטיבל השחורים והלבנים שהוא מן קרנבל מקומי - לחצו לאתר הרשמי | לחצו לפוסט המלצה.

איפיאלס | הכנסייה הלבנה - עיירת הגבול איפיאלס גובלת עם אקוודור. במרחק נסיעה קצר, ממוקמת הכנסייה היפה ביותר בקולומביה, כנסיית Las Lajas. כנסייה יפה במיוחד, ממוקמת בתוך קניון על גשר בגובה רב. יעד שווה ביקור לעוברים את הגבול יבשתית.

מדבר טטאקואה | נייבה - המדבר נמצא בדרום מזרח המדינה סמוכה לעיר נייבה, מערבית לקאלי ופופאיאן. מדבר מרהיב כאילו נלקח ממערבון קולנועי שם תמצאו נופים נדירים, קקטוסים ובעלי חיים. ניתן לטייל במדבר האדום שכולל מסלול של שעה ותצפיות, במדבר האפור שכולל מסלול של חצי שעה שבסופו שחייה בבריכה בנוף המדברי. ביקור במצפה הכוכבים לצפות בשביל החלב כל ערב בין 19:00-21:00. ביקור במוזיאון הדינוזאורים. קפיצה למירדור לוס אלטרס וג'יגנטה שם תמצאו גורילה ענקית וכף יד גדולה עם תצפית מרשימה. ניתן להגיע מבוגוטה, קאלי או ארמניה אל העיר נייבה, ומשם כשעה נסיעה לעיירה ויה וייחה Villavieja שנמצאת באיזור המדבר (גיפ אחרון יוצא בשעה 17:00 מהככר המרכזית). ניתן לישון בנייבה ומשם לצאת לסיורים עם הסעות הלוך ושוב, לישון בויה וייחה או באיזור ריכוז ההוסטלים במדבר האדום. לחצו לפוסט עם תמונות.

מירדור לוס אלטרס - נקודת תצפית בין לה נייבה לג'יגנטה שם תמצאו גורילה ענקית כאשר כף היד שלה היא נקודת תצפית וכן נדנדה עם כנפיים ולב ענקי. נקודת עצירה שווה למבקרים בלה נייבה. לחצו לסרטון טיקטוק.

ג'יגנטה - עיירה קטנה כשעתיים דרומית מנייבה בדרך לאקוודור. במרחק קילומטרים בודדים מהעיירה ישנו מקום שנקרא "מירדור לה מאנו ג'יגנטה" (תצפית היד הענקית | לחצו לסרטון טיקטוק). במקום תוכלו לצפות לנוף עוצר נשימה כשאתם עומדים על כף יד ענקית מעץ. ליד כף היד ישנם שלטים עם שמות מדינות כולל אחד של ישראל.

לה מקרנה | נהר חמשת הצבעים - נהר נדיר אשר נצבע ב 5 צבעים - צהוב, ירוק, כחול, שחור ואדום. הצבעים מופיעים בין החודשים יוני לנובמבר. הנהר ממוקם בפארק הלאומי סיירה דה לה מקרנה, סמוך לעיירה לה מקרנה. אטרקציות באיזור הן הסיור המפורסם קאניו קריסטלס, סיור לקניו קריסטליטו בו תראו בעלי חיים והגעה לנקודת תצפית, ביקור בנחל קניו פיידרה שכולל בריכות טבעיות, סיור ראודל שכולל ביקור בעיר עתיקה, לטייל לאורך הנהר באופן עצמאי, רכיבה על סוסים והשכרת אופניים. איך מגיעים ? ניתן להגיע בטיסה ממדג'ין, קאלי, בוגוטה או מהעיירה Villavicencio הסמוכה לבוגוטה ולעתים זול יותר להגיע משם. ניתן להגיע יבשתית מ Villavicencio כ-8 שעות נסיעה כך שאתם אתם במדגין או בוגוטה אז דרכה יבשתית, אם אתם בקאלי אז להגיע לנייבה ומשם יבשתית עוד 10 שעות. לחצו למידע מורחב על נהר חמשת הצבעים.

סן חוסה דל גואביארה - עיירה הממוקמת דרומית לבוגוטה, 11 שעות נסיעה באוטובוס. העיירה מציעה ג'ונגלים, בעלי חיים ואנשים חביבים במיוחד. המקום אינו מתוייר ומחוץ למסלול. לגונה נגרה שכולל שייט באגם, צפייה בבעלי כנף מכל הסוגים וצמחיה הבוקעת מהאגם, סלעי הענק בלה לינדוסה, לוס טונלס שהן מנהרות כמו באינדיאנה ג'ונס, נהר הצבעים קאנו רוסאדו, הסלע הענק פוארטה אוריון, מפגש עם שבטים אינדיאנים, עיר הסלעים, איורים בני 1000 שנה על סלעים ומערות, ביקור בפארק הלאומי מקרנה, נהר ריו גואויארה, מעיינות חמים טבעיים, שחיה עם דולפינים.

לטיסיה | אמזונס - עיר נמל הדרומית ביותר במדינה השוכנת לצד נהר האמזונס המאופיינת במשולש הגבולות עם פרו וברזיל ומשמשת כנקודת חציית גבול ומוקד סיורי ג'ונגל האמזונס. בעיר יערות הגשם מומלץ לצאת סיור בפארק הלאומי המאקאיקו, יציאה לפארק הטבעי טאניבוקה, בפארק האקולוגי, אי הקופים, ביו פארק אטונה - מרכז בעלי החיים, גן ויקטוריה רחיה והפרח העצום, ביקור לקראת השקיעה בככר המרכזית אליה מגיעים מאות ציפורים, ביקור בשבטים מקומיים, סיורי גונגלים - נסיכות/השרדות, שינה בלודג' וצפיה במגוון בעלי חיים. ניתן לעבור בשייט לברזיל (טבאטינגה) ולפרו (איקיטוס).

צפון קולומביה

קרטחנה - עיר הנמל בצפונה של קולומביה ובצל חופיה הקאריבים המוכרת כעיר ססגונית בעלת מזג אויר חמים ואוירת נופש ונחשבת לאחת הערים המתוירות במדינה עם חיי לילה עשירים. השכונות הפופולאריות הן לאגיטו, בוקה גרנדה, בעיר העתיקה תוכלו לטייל בשכונת גטסמני המתוירת, הרובע העתיק של העיר, הקתדרלה הראשית של העיר, סיור מבצר סאן פליפה, מופע הדולפינים במתחם אוקייניירו, הפלגה לגן העדן סיקרטו (איסלה גרנדה ואיי רוסאריו - לחצו לפוסט לפרטים), ביקור בחוף הנדיר פלאיה בלנקה, קרוזים מפוארים ומעבר לפנמה, שייט לבית שעל המים (קאסה אן אל אגואה - בית הממוקם באמצע הים כשעתיים מהנמל), צלילות ושנירקולים, טוטומו - סיור געשי ובריכת הבוץ החמה, אופנועי ים ושדרת החופים היפה - חוף מירמר, חופי בוקייה, חוף פונטה ארנה. כשעה מקרטחנה תמצאו את איזור החופים Baru שם החופים בתוליים יותר וניתן לישון בבקתות על הים. שימו לב - במעבר לסנטה מרתה בחרו את קו האוטובוס (חברות ברלינס ומרסול) שעובר על קו היום ולא דרך הכפרים לאור סכנה לשוד במהלך הנסיעה.

פלאיה בלנקה - נחשב לאחד החופים היפים ביותר בקולומביה וניתן להגיע אליו באוטובוס, רכב, מונית או בשייט מקרטחנה. רכב כשעה וחצי נסיעה ושייט כחצי שעה. ניתן להישאר לישון ולהנות מהאיזור הרגוע. אטרקציה מרכזית היא צפיה בפלקטונים שהם יצורי ים קטנים וזוהרים בחושך.

איסלה גרנדה | איי רוסריו - איים בתוליים וקסומים במרחק 45 דקות שייט מקרטחנה. איסלה גרנדה הוא האי המרכזי, רצוי להגיע לפלאייה ליברה היכן שממוקמים ההוסטלים. תמצאו באי בתי מלון ברמה גבוהה וכן הוסטלים ברמות שונות. טיפ - הביאו אתכם אוכל ושתיה. תמצאו באי חיי לילה, מסעדות, קיאקים, שנורקלינג לקורלים מרהיבים, לגונות זוהרות, שייט לאי איסלה ארנה שם תמצאו כוכבי ים, ביקור באחוזה והמטוס של פבלו אסקובר. לחצו לפוסט עם תמונות ווידאו | לחצו לסרטון טיקטוק.

קאסה אן אל אגואה (הבית של המים) | איסלה רוטס (אי השורשים) - הבית של על המים הוא הוסטל ומסעדה באמצע הים במיקום מרהיב במיוחד עם מים שקופים. ניתן לישון בערסלים, דורמס או חדר פרטי. הגעה בשייט של שעתיים מקרטחנה שיוצא כל בוקר. לחצו לאתר הבית על המים | לחצו לפוסט עם תמונות. אי השורשים ממוקם עמוק יותר באיי סן ברנרדו ומציע לינה על אי פרטי ושקט, מוקפים נוף קריבי מרהיב. אל האי ניתן להגיע באותה סירה שלוקחת לבית של המים או שייט מהעיירות טולו או רינקון הקרובות לאי.

קאפורגאנה - כפר השוכן סמוך לגבול עם פנמה, על רצועת חופים מרהיבה וג'ונגלים, עצי קוקוס, מים צלולים ואווירה רגועה במיוחד. ניתן לבקר בבריכות הטבעיות לה קוקריטה, שמורת הטבה אל סיאלו. משמשת כנקודת מעבר בשייט לעבר פנמה, שייט שניתן לעשות תוך מעבר באיי סן בלאס שהם נקודת חובה בביקור בפנמה.

ספסורו - כפר השוכן על הגבול עם פנמה וסמוכה לקאפורגאנה. מציעה חופים מרהיבים, איזורי צלילה צלולים במיוחד, חוף קאבו טיבורון. ניתן לחצות ממנה יבשתית את הגבול אל לה מייל ומשם לקחת שייט.

ברנקייה - העיר הרביעית בגודלה במדינה השכונת לצד נהר מגדלנה המכונה "שער הזהב" ונמצאת בצפון המדינה, בעלת מזג אויר חמים כל ימות השנה. העיר פחות מעניינת עבור תיירים אבל הקרנבל של ברנקייה הוא אחד הקרנבלים הגדולים בעולם ומושך אליו עשרות אלפי תיירים - ראו פירוט קרנבל בהמשך. תוכלו לבקר במספר מוקדי עניין רבים כגון מרכז פוארטה דה אורו, פלאזה אינטדנדנסיה פלוביאל, טיילת פוארטה דה אורו הגדולה, גן החיות העירוני, הליכה על שובר הגלים בוקאס דה קאניזס, אנדרטת החלונות המרשימה, סיור בגן הבוטאני של העיר, שופינג במרכז הקניות בואנה ויסטה ופורטאל דל פארדו, קניון ויוה ברנקייה, יציאה לסיור בשמורת הטבע הסמוכה פארק איסלה סלמנקה.

קרנבל בברנקייה - נחשב לאחד הקרנבלים הגדולים בעולם. הקרנבל אורך 4 ימים בהם רחובות העיר מתמלאים במוסיקה, מצעדי תחפושות ומסיבות רחוב. הקרנבל אינו משתווה ברמתו לקרנבל של ריו דה ז'נרו. הקרנבל מתקיים בשעות היום בתאריכים 21-18.2.23. רצוי לרכוש כרטיסים ל-Placos שהם איזורים מוצלים, כוללים מושב, שירותים וחלקם גם אוכל ושתייה והם נחוצים אחרת תעמדו בקרנבל בשמש ובחום העז (לחצו לפירוט הפאלקוס). מקומיים מזהירים מפני רכישה של כרטיסים לקרנבל אונליין. בשעות הלילה ישנם מופעים של זמרים מפורסמים. שימו לב - ישנם כייסים בקרנבל, הגיעו למצעדים ללא שום דבר גניב, חשוב להחזיק את הטלפון שלכם ביד לאורך כל השהות במצעדים ואף יהיה חכם מאוד להשאירו בהוסטל. לחצו לאתר הרשמי של הקרנבל | לחצו לאתר מכירת כרטיסים לקרנבל.

סנטה מרתה - עיר צפונית בחוף קריבי המאופיינת במזג אויר החמים שלה ובאוירת הנופש. מהעיר ניתן להגיע לטאגנגה הסמוכה. תוכלו להנות מטיול במרינה המרשימה של העיר, מוזיאון הזהב טיירונה, סיור באקווריום, פארק האוהבים - לוס נוביוס, פארק הציפורים אל דוראדו, מרכז הקניות פלאזה זאזו, שוק האלקטרוניקה, סיור במפלי מרינקה, מפלי ולנסיה ברוקס והבריכה הטבעית, ביקור בחוף שבעת הגלים, חוף קריסטל, חוף גרנדה, טרק לעיר האבודה, ביקור בפארק טיירונה, בתי ספר לצלילה ושנירקול, טיולי סוסים. שימו לב - במעבר לקרטחנה בחרו את קו האוטובוס (חברות ברלינס ומרסול) שעובר על קו היום ולא דרך הכפרים לאור סכנה לשוד במהלך הנסיעה. יש שאטלים מהעיר הלוך ושוב לטיירונה ואפשר גם באוטובוס.

טאגנגה - כפר דייגים קטן ושלו הנמצא ליד סנתה מרתה וממוקם בצפון המדינה המושך מטיילים רבים בשל הימצאו על שדרת החוף הפסיפי ומוכר כאתר צלילה מפורסם. בכפר הפסטורלי תוכלו לבצע מספר פעילויות ובהם צלילות מכל הסוגים, שנירקול, סיבוב בטיילת של טגנגה, להרגע בפלאיה טגנגה, יציאה לפארק טיירונה, טרק העיר האבודה, ביקור בפארק הלאומי פלומינו, ביקור בחופים - פלאיה גרנדה ופלאיה קריסטל.

פארק טיירונה  - טיירונה הוא אחד המקומות היפים ביותר בקולומביה ומציע רצועת חופים מרהיבה, סמוכים לג'ונגל ענקי עם בעלי חיים וכפרים של אינדיאנים. ניתן להגיע באוטובוס ישיר, שייט ישירות לחוף מטאגנגה או במונית לכניסה של הפארק משולב במסלול הליכה של שעתיים וחצי או בוואן בתשלום. החופים המרכזיים הם Arrecifes, La piscins, Cabo san juan כאשר קאבו הוא היפה מהשלושה. ניתן לישון בחופים באוהל או על ערסל ואת הסגירה עושים בכניסה לפארק. תשלום הכניסה אפשר באשראי אבל הביאו מזומן לשהות בפארק. שימו לב - הפארק יהיה סגור לתחזוקה בתאריכים 15.2-1.2 | 15.6-1.6 | 2.11-19.10. לחצו לאתר הרשמי של הפארק.

סיירה מינקה - כפר שנמצא בהרים והגעה אליו מטגנגה או סנטה מרתה, נסיעה של כשעה. יש שאומרים שמדובר בפנינה של צפון קולומביה וזאת בשל הנוף המרהיב של הרים וטבע ירוק. אטרקציה פופולרית היא הערסל הגדול בעולם שמשקיף לנוף היפה. ניתן לעשות טרק יומי למפלים השונים סביב מינקה. ניתן להגיע בשאטלים או במונית.

פאלומינו - כפר קטן כשעתיים מסנטה מרתה וטאגנגה, מציע טבע ונופים מרהיבים ומעט ישראלים ותיירים. תמצאו שם מסעדות, בתי קפה, דוכני שייקים וגלידות וכן ברים עם אווירה טובה. בקרו בחופים לאס גביוטאס וריו פאלומינו, אטרקציית אבובים שוה בפוזו קאיימן, ביקור בכפר הדייגים דון דייגו, ביקור בשבטים אינדיאנים.

קאבו דה לה ולה - כפר קטן בצפונה של קולומביה הקרוב לגבולה של ונצואלה השכנה מוכר כפר שלו רגוע בעל משג אויר נהדר. עיקר הביקור הוא כבור כאלה שגולשים או רוצים לגלוש קייט-סרף. בקאבו הקטנה ניתן לערוך צלילות, שירקול, קייט-סרפינג, להסתובב בחוף טארואה, טיולים מדבריים, צפייה בשקיעה, חוף אוחו דל אקווה, סיור פונטה גלינאס, הגעה למגדלור הכפר ותצפית על הים. בשל הריחוק של קאבו השתיה והמזון יקרים, כסף מזומן, אפשר להביא תיק קטן, רצוי להביא ערכת עזרה ראשונה למי שגולש קייט לטיפול בחתכים. ניתן להגיע לקבאו מסנטה מרתה או פאלומינו, משם לקחת אוטובוס לריואצה (ניתן למצוא גם גיפים שיקחו אתכם ישיר לקאבו), משם אוטובוס לאוריביה ומשם מונית לקאבו - סה"כ כ-5 שעות נסיעה.

סן אנדרס - אי יפייפה בעל אקלים טרופי וחמים הממוקם צפון מערבית לקולומביה בים הקריבי המשמש כאבן דרך במסלול הטיול הקולומביאני. באי הנופש תוכלו לבקר בפארק האקולוגי, קאווה מורגנס - סיור היסטוריית הפיראטים, סלון המזכרות הפיראטי, פארק השעשועים של האי, לגונת ביג פונד, הגן הבוטאני, שיוט בבאיה דל קווה, שיוט לקאיו סוקרה וטיול בפארק ג'וני, הפלגה לקאיו קורדובה וסיור באקווריום, סיור ימי לשמורת הטבע קאיו סנטנדר, טיול לספינת הפיראטים הנטושה, צלילה לפסל האל היווני פוסידון, חוף סאן לואיס המתויר, ביקור בחופים רוקי קיי וסאונד ביי, לראות את השקיעה ליד ה west view. מה חשוב לדעת? דרוש כרטיס יציאה מהאי ולכן רכשו הלוך ושוב או הערכו עם כרטיס פקטיבי. ישנו מס תיירים 25$. לחצו לסרטון טיקטוק.

האי פרובידנסיה - אי יפייפה וקטן הממוקם כ-3 שעות שיט או 20 דקות טיסה מסן אנדרס. האי שקט ורגוע יותר, חופים מרהיבים ויעד צלילה מבוקש. לחצו לפוסט עם תמונות ופרטים | לחצו לפוסט נוסף.

BannerFA3 Instagram

INSBIG