MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

המדריך האולטימטיבי לטורוסים | טורס דל פיינה | פוארטו נטאלס | מידע מפורט | הזמנת לינה - מוצילר

TorresMain

כל הזכויות שמורות (C) אתר מוצילרBarBlueבחרו נושא Click5 - טיפים חשובים | מזג אוויר ועונות | רשימת ציוד | הגעה וכניסה לשמורה | טיולי יום בשמורה וכניסה ברכב | הטורוסים ביום אחד | חבילות טיול מאורגנות | הגעה ללא הזמנה | מפת השמורה והיכרות ראשונית | מחנות הלילה | מסלולים פופולרים | הזמנת לינהBarBlueהקדמה והכנות לטרקים

שמורת טורס דל פיינה (או הטורוסים) נחשבת לאחת השמורות היפות והחשובות בעולם. ניתן לטייל בשמורה בעשרות מסלולים אבל המסלול הפופולרי ביותר הוא ה-W, המסלול הארוך יותר נקרא ה-O. הטרקים דורשים הכנה מראש מבחינת ציוד והזמנה מראש של מקום בשמורה לאור הביקוש הרב התאריכים תפוסים שבועות קדימה. ניתן לשלם כניסה יומית בשמורה עצמה ולטייל בה טיולים יומיים ובכל יום לחזור לפוארטו נטאלס. תוכלו למצוא מקומות לינה סמוך ובתוך השמורה אולם הם יהיו יקרים באופן ניכר מהעיר. מלונות אפשריים - הוטל לאס טורס, הוטל לאגו גריי, הוסטריה Pehoe, אקספלורה פטגוניה, הוטל ריו סראנו, רפוחיו ווטריס גריי, רפוחיו דיקסון, רפוחיו פיינה גראנדה.

עצרו רגע - אין מה להלחץ

המדריך שלפניכם גדול ועמוס במידע רלוונטי. במבט ראשון זה מבהיל מאוד, נראה מאוד מסובך ומורכב אולם לאחר שתקראו אותו תבינו את השמורה והמסלולים שלה, תגלו שדווקא די פשוט להזמין את הטרק ואין מה להילחץ. תקראו אותו בנחת כשאתם מרוכזים ורגועים. מומלץ לקרוא מדריך זה על מחשב כך שהתצוגה גדולה וברורה יותר. ניתן לדלג ישירות להזמנות לינה (מתווך רשמי) אולם חשוב להכיר את השמורה והטרק טרם ההזמנה.

טיפים חשובים לפני שיוצאים לדרךMuchinfo4

1. ניתן לעשות טרקים יומיים

2. יש להצטייד בהזמנת לינה במחנות טרם הכניסה לשמורה

3. לא יאפשר כניסה לשמורה ללא לינה רצופה בטרק

4. אם תתפסו ללא הזמנת לינה תסולקו מהשמורה

5. חשוב להזמין לינה מוקדם ככל האפשר

6. אין צורך בכדורי גבהים

7. חל איסור להדליק אש בשטח השמורה!

8. אין להכניס בלוני נוזל דליק לבישול!

9. הביאו שקיות לזבל, חובה לאסוף אותו

10. השארו על המסלול שלכם ואל תסטו ממנו

11. חל איסור להכניס רחפנים לשמורה

12. לא ניתן להכניס בעלי חיים

13. התכוננו לאפשרות מזג אוויר קיצוני

מזג אוויר ועונות

העונה להגיע לשמורת טורס דל פיינה היא בחודשים אוקטובר עד אפריל כולל, חודשים דצמבר עד פברואר נחשבים לטובים ביותר אז חם יותר ויש יותר שעות אור מה שמקל על הטרקים. העונה החלשה היא מאי עד ספטמבר וגם בה ניתן לעשות את הטרקים אז תמצאו במקרה הטוב מטייל נוסף במסלול שלכם לעומת 800-1000 איש ביום במסלול שלכם בשיא העונה. קחו בחשבון שבתקופת החורף חובה לצאת עם מדריך, קר יותר ויש פחות שעות אור מה שמאיץ את קצב ההליכה במסלול.

מקומיים יספרו לכם כי בשמורת טורס דל פיינה ניתן לחוות 4 עונות ביום אחד כך שמזג האוויר לא צפוי ויכול להפתיע. ממוצע הטמפרטורה בקיץ עומד על 16 מעלות ביום, בחורף הטמפרטורה נעה בין 5 מעלות עד מינוס 3 מעלות. לחצו כאן לצפיה במזג האוויר הנוכחי ותחזית לימים הקרובים.

רשימת ציוד

האם להשכיר אוהל בפוארטו נטאלס כך שהלינה תיהיה זולה יותר או להזמין לינה עם אוהל (גם שק"ש ומזרון) ? אם ההחלטה כלכלית בלבד אז יהיה זול יותר להשכיר בפוארטו נטאלס במקום בשמורה, אבל קחו בחשבון שזה ציוד שצריך לסחוב על הגב לאורך כל המסלול לעומת הנוחות שהכל מחכה לכם מוכן. רנטאל נטאלס מציעים ציוד זול משמעותית מהפארק (לחצו כאן לפרטי רנטאל נטאלס - תחת פוארטו נטאלס).

מוצ'ילה • בקבוק שתיה או שלוקר שיהיה נגיש • שק שינה טוב (ככל שיחמם יותר כך תשנו טוב יותר בלילה)  מקלות הליכה (לא חובה אולם עוזר להפחית לחץ על הקרסול ומקל על הטרק) מעיל מחמם לשעות הערב או אם ממש קר כך שתוכלו לשים אותו מעל מעיל הפליז שגם נחוץ לטיולים במהלך היום והערב מעיל גשם יכול לעזור במקרה שמזג האוויר מתהפך מכנסי טרקים אחד או שניים  חולצות מנדפות זיעה  כובע צמר  כפפות קלות גרביים (2-3) נעלי טרקים שנעלתם והשתמשתם בהם והתרגלתם אליהם (אל תתחילו את הטרק עם נעליים חדשות לגמרי זה מתכון לכאבים)  סנדלים קלות  כפכפים או קרוס לשימוש במחנה (הימנעו מסט סנדלים כבד)  תיק יום 25 ליטר (אפשר גדול יותר אבל זה רק ליציאות יומיות)  פנס ראש  קרם הגנה  משקפי שמש  מגבת שמתייבשת מהר  ציוד טואלטיקה (כל מה שאתם צריכים)  חטיפי אנרגיה ונשנושים  מצלמה  מקל סלפי מתאמי חשמל  ניתן להביא כלי בישול וסכו"ם כך שתוכלו לבשל בשטח המחנות במטבח המשותף.

הגעה וכניסה לשמורה

הגעה מפוארטו נטאלס ברכב או באוטובוס. עבור טרק ה-W ניתן לקחת מעבורת לצידה השני של השמורה כדי לעשות את המסלול ממערב למזרח (או ממזרח למערב ואז החזרה במעבורת). כל הנכנסים לשמורה נדרשים לשלם כניסה. ניתן לשלם בכרטיס אשראי בתחנת האוטובוס של פוארטו נטאלס (משרדים של Conaf בקומה ראשונה) וכן במזומן בכניסה לשמורה. עלות כניסה יומית 25,600 פסו, עלות כניסה ל-3+ ימים היא 35,900 פסו. מחירים לזרים בני 18 ומעלה. לחצו כאן לעמוד המחירים.

טיולי יום בשמורה | כניסה ברכב

מטיילים רבים מעדיפים לוותר על החוויה של להגיע לטורס דל פיינה במיוחד כשאין בידם הזמנה מראש ומבלי לדעת אם יוכלו לעשות את הטרק, חלקם אף לא מעוניין להתסובב בשמורה מספר ימים עם כל הציוד על הגב ומחפש את הפתרון הקל של טיולים יומיים. ניתן לבקר בשמורה ללא תיאום מראש וזאת בתשלום כניסה יומי ומתאפשר לכם לטייל במגוון מסלולים רחב.

כניסה ברכב - ניתן להגיע ברכב אל השמורה ולחנות באיזורים מוגדרים מראש קרובים לכניסה הראשית או ליד בתי המלון במחנות הראשונים כך שתוכלו לצאת לטרקים יומיים וזאת מבלי לעבור מסע מפוארטו נטאלס עד השמורה וחזרה עם אוטובוסים. כניסה ברכב טובה למי שמחפש לחסוך נסיעות באוטובוס ועושה טרקים יומיים. קחו בחשבון שהשכרת רכב היא תענוג יקר, חובה לתדלק מראש בפוארטו נטאלס ולא יתאפשר לתדלק באיזור ובתוך השמורה.

טיול ברכב - ניתן לטיילים במסלולי רכבים שסובבים את השמורה ומקיפים אותה, לא ניתן להכנס עם הרכב למסלולים הרגליים. ניתן להגיע למירדור גריי, מירדור פרייר, מירדור קונדור, מירדור קוארנוס, לגונה אמרגה, לגונה סופיה, לגונה אזול, לגונה ורדה, מירדור קונדור. לחצו כאן לפוסט עם תמונות על ביקור ברכב.

מאורגן/עצמאי - ניתן לעשות טרקים וטיולים מאורגים כולל הסעות ורכיבה על סוסים על ידי חברה רשמית של השמורה וכן ניתן לעשות את הטורוסים ביום אחד בלבד ו-25 טרקים עצמאים נוספים ברמה קלה עד קשה - לחצו כאן למדריך מורחב על טרקים יומיים.

הטורוסים ביום אחד | אפשרות לינה

מסלול יומי ברמה קשה לוקח בסביבות 4 וחצי שעות (כולל עצירות) עד לנקודת התצפית וכ-3 שעות חזרה. סה"כ כ-12 ק"מ עם 400מ עלייה בגובה ב-4 ק"מ האחרונים. (סה"כ הלוך ושוב 24 ק"מ). מתחילים מהכניסה לשמורה ועושים את את הצלע הימנית של ה-W וחוזרים.

הגעה לנקודת ההתחלה - יציאה ב-7 בבוקר לתחנת לאגו אמרגה, האוטובוס מגיע בסביבות 9 לכניסה לפארק. יש תור לקנות כרטיס ואז שאטל עד לתחילת המסלול בלאס טורס הוטל. אפשר ללכת ברגל עד מלון לאס טורס וזה 7 וחצי ק"מ אבל רצוי בשאטל וזאת לאור קושי המסלול גם ככה. ניתן להגיע להוטל לאס טורס ברכב מפוארטו נטאלס.

נקודת יציאה - מגיעים ללאלס טורס הוטל שם תחילת המסלול (יש שילוט) וצועדים 12 ק"מ כ-4 וחצי שעות ללגונה שמתחת לטורסים והנקודת תצפית ואז חזרה בסביבות 3 שעות תלוי בקצב. השאטל האחרון חזרה בשעה 19:20 ויש תור לרכישת כרטיסים ולכן חשוב לברר בכניסה לשמורה מתי השאטל האחרון ואף להקדים כדי לרכוש כרטיס חזור. אם תפספסו אותו תאלצו להזמין הסעה פרטית שתבוא לאסוף אתכם. האוטובוס האחרון חזרה לנטאלס הוא בשעה 20:00. אם אתם מגיעים ברכב, החזרה תהיה פשוטה יותר.

הטורוסים עם לילה אחד - אותו מסלול רק שאתם יכולים להזמין לינה במחנה Central או Chileano ולבלות שם את הערב ואת הטרק לעשות למחרת או לעשות ביום ההגעה ואז לישון לילה אחד באחת המחנות ולמחרת לחזור לעיר.

חבילות טיול מאורגנות

המסלולים הפופולרים ניתנים להזמנה בחבילת טיול מאורגנת על ידי 2 החברות שמנהלות את המחנות בשמורה. החבילות חוסכות מכם את ההזמנה והארגון והכל מוכן עבורכם להגיע ולטייל.

חברת ורטיס מציעה חבילות שכוללות הסעות, כניסה לשמורה, לינה מסודרת לכל הלילות באוהל, שקש, מזרון ואוכל. חבילות אלו יקרות. לחצו כאן לחבילות של ורטיס.

חברת לאס טורס מציעה חבילות שכוללות הסעות, כניסה לשמורה, לינה מסודרת לכל הלילות באוהל, שקש, מזרון ואוכל. חבילות אלו יקרות. לחצו כאן לחבילת W.

יציאה לטרק ללא הזמנה מוקדמת

ורטיס ולאס טורס מחזיקות זמינות לינה למזדמנים, למעשה 10% בקירוב מהתפוסה שמורה למקרים בהם נדרש מקום או מטיילים שלא הצליחו להזמין מראש. זה מאפשר להגיע ללא הזמנה מראש ובהתאם למקום פנוי לצאת לאחד הטרקים. אם הגעתם ואין מקום לימים הקרובים אז אפשר לצאת לטרקים יומיים כולל הטורוסים ביום אחד. אל תבנו על זה כאופציה וזה הימור על בסיס מקום פנוי.

מפת השמורה - היכרות ראשונית

חשוב מאוד להכיר את השמורה כך שתוכלו להבין את המסלולים, דרכי הגעה, מחנות לינה ומה מחכה לכם בדרך. הנקודה הימנית ביותר בצבע זהב עם השם Welcome Center היא נקודת הכניסה לשמורה ממנה תוכלו לצאת למסלול ה-O שהוא המסלול הצהוב והאדום ביחד (מסלול מעגלי ולכן O), טרק ה-W שהוא המסלול האדום היוצר את האות שעל שמו נקרא הטרק (מסלול זה ניתן לעשות מהכניסה המזרחית עד הצד המערבי או הפוך), המסלול הכחול שהוא הטורוסים ביום אחד. הנקודות הכחולות הן המחנות של חברת לאס טורס, המחנות האפורים הם של חברת ורטיס. המחנות מפוזרים ולכן יש צורך לשלב בין החברות מה שיוסבר בהמשך המסלול. אייקון המצלמה מסמן לכם את נקודות השיא של השמורה כאשר הנקודה הירוקה באמצע עם השם Las Torres או בעברית המגדלים, אלה הם אותם פסגות מפורסמות שאנחנו מכנים בשם "הטורוסים".

מפה באיכות גבוהה כך שתוכלו לעשות זום - לחצו כאן למפה.

MapTorres

מחנות הלילה

הזמנה תעשה באתרים הרשמיים בלבד (!) - היזהרו מאתרים שאינם רשמיים או מתווכים שאינם יכולים להבטיח מקום. רק האתרים הרשמיים תקפים ורלוונטים.

מחנות ומה הם כוללים (ראו מפת מחנות מעל) מפוצלים ל-3 גופים שונים - 2 חברות פרטיות שמנהלות את המחנות שלהן לאורך המסלול והם מאובזרים בכל מה שאתם צריכים, שירותים ומקלחת, אוהלים, שקי שינה, מזרונים, גישה לחשמל ועוד. אלה המחנות המומלצים והם הופכים את הטיול למהנה ונעים יותר. מחנות של הגוף השלישי Conaf סגורים בגלל הקורונה ובכל מקרה הם ברמה מאוד נמוכה ופשוטה, כמעט תמיד אין בהם מקום וזאת כי המחנות ללא תשלום.

מקלחות עם מים ימים - שימו לב כי בכל המחנות המים החמים מוגבלים לשעות מסויימות ולכן עם הגיעכם למחנה וביצוע הצק-אין בדקו את השעות כדי שלא תפספסו את המים החמים.

חברת LAS TORRES

חברה זו מחזיקה ב-5 מחנות בשמורה. לחצו כאן לפירוט מלא על המחנות באתר לאס טורס.

מחנה Central - מחנה למסלול W. ממוקם בתחילת המסלול של הטרק, קרוב לכניסה לשמורה ולכן נחשב למחנה הפופולרי ביותר. המחנה פתוח בחודשים ספטמבר עד סוף אפריל, כולל הוסטל, קמפינג על משטח עץ, שירותים, מקלחות, בר מסעדה, מינימרקט, שמירת חפצים, השכרת ציוד, אינטרנט בתשלום. תוכלו אפילו לעשות מסאג' במלון לאס טורס שקרוב למחנה.

מחנה Chileno - מחנה למסלול W ומסלול O. המחנה הקרוב ביותר לפסגות המפורסמות (Towers). המחנה המושלם למי שרוצה להתעורר לנוף המרהיב של הפסגות. המחנה פתוח בחודשים דצמבר עד סוף אפריל, כולל הוסטל, קמפינג על משטח עץ, שירותים, מקלחות, בר מסעדה, מינימרקט, מים רותחים זמינים בחינם (לקפה, תה, בישולים), אינטרנט בתשלום.

מחנה Cuernos - מחנה למסלול W ומסלול O. ממוקם מתחת לפסגות מרהיבות ואגם גדול ולא רחוק ממפל ענק. המחנה פתוח בחודשים דצמבר עד סוף אפריל, כולל הוסטל, קמפינג על משטח עץ, שירותים, מקלחות, שירות קפה ואוכל, מינימרקט, מטבח פשוט.

מחנה Frances - מחנה למסלול W ומסלול O. ממוקם ליד אגם גדול ואיזור עם נוף מרהיב. המחנה פתוח בחודשים ספטמבר עד סוף אפריל, כולל הוסטל, קמפינג על משטח עץ, שירותים, מקלחות, מסעדה, מינימרקט, השכרת ציוד, אינטרנט בתשלום.

מחנה Seron - מחנה למסלול O. ממוקם בצידו המזרחי של השמורה מוקף עצים. זה המחנה הראשון להתחלת מסלול ה-O. המחנה פתוח בחודשים נובמבר עד סוף אפריל, כולל קמפינג על משטח עץ, שירותים, מקלחות, שירות קפה ומכירת מזון, השכרת ציוד, מטבח פשוט, אינטרנט בתשלום.

חברת VERTICE

חברה זו מחזיקה ב-4 מחנות בשמורה. לחצו כאן לפירוט מלא על המחנות באתר ורטיס.

מחנה Paine Grande - מחנה למסלול W ומסלול O. ממוקם על גדת אגם Pehoe ועם נוף מרהיב לפסגות ההרים יושב מחנה פיינה גראנדה. המחנה פתוח בחודשים אוקטובר עד סוף אפריל, כולל חדרים פרטיים ודורמס, קמפינג, שירותים, מקלחות, מסעדה, פאב, חנות קפה, מינימרקט, מטבח משותף, חשמל, שמירת חפצים, אינטרנט בתשלום.

מחנה Grey - מחנה למסלול W ומסלול O. אחד המחנות החשובים בשמורה ויושב סמוך ליער וקרחון גריי. המחנה פתוח בחודשים אוקטובר עד סוף אפריל, כולל חדרים פרטיים ודורמס, קמפינג, שירותים, מקלחות, איזורים משותפים לישיבה, מסעדה, פאב,  מינימרקט, מטבח משותף, חשמל, שמירת חפצים, אינטרנט בתשלום.

מחנה Dikson - מחנה למסלול O. ממוקם מתחת לקרחון דיקסון ושדות הקרח הדרומיים. המחנה פתוח בחודשים נובמבר עד סוף אפריל, כולל חדרים פרטיים ודורמס, קמפינג, שירותים, מקלחות, חדר גדול למפגשים, מסעדה, מינימרקט, מטבח משותף, חשמל, אינטרנט בתשלום.

מחנה Los Perros - מחנה למסלול O. ממוקם בעומק השמורה מוקף עצים. המחנה פתוח בחודשים נובמבר עד סוף אפריל, כולל חדרי דורמס, קמפינג, שירותים, מקלחות, מינימרקט, מטבח משותף, חשמל, אינטרנט בתשלום.

ארגון CONAF

קונאף הוא המקבילה של קק"ל הישראלי. המחנות שלהם סגורים בגלל הקורונה -  לא יפתחו בעונת 21-22. המחנות שלהם פשוטים מאוד, בסיסים ותמיד מלאים בגלל שהם מחנות בחינם. למעשה מקבלים פיסת אדמה להתקנת אוהל. מומלץ להמנע ממחנות אלו וזאת כי הם מקשים על הטיול.

מסלולים פופולרים W | O

המסלולים הפופולרים הם ה-O שאורך 7-8 ימים, מסלול ה-W שאורך 3-5 ימים. את טרק ה-O עושים נגד כיוון השעון (לא ניתן לעשות הפוך) אולם ניתן להתחיל ב-3 נקודות שונוץ. את טרק ה-W נהוג לעשות ממערב למזרח (מצד שמאל במפה לצד ימין) כך שמסיימים בטורוסים אולם ניתן להתחיל ממזרח למערב כך שהטורוסים בתחילת המסלול. המסלולים מסומנים לאורך הדרך וקשה מאוד להתבלבל.

משמעות כיוון המסלול - הכיוון יציאה ב-W ממזרח למערב (צד ימין של המפה לצד שמאל) או ממערב למזרח (צד שמאל של המפה לצד ימין) אינו רלוונטי למעט העדפה של מטיילים לסיים בשיא של הביקור שהוא הגעה לטורוסים (הפסגות המפורסמות). ייתכן ותגלו כי המסלול בכיוון אותו אתם רוצים תפוס בתאריכים שבחרתם ולכן ניתן לבדוק את הטרק בכיוון השני לאותם תאריכים. לדוגמה אם המחנה הראשון תפוס ביום הראשון למסלול, בדקו אולי הוא יהיה פנוי בסוף המסלול. טרק ה-O מבוצע נגד כיוון השעון כך שמהכניסה עולים למעלה, שמאלה, למטה וחזרה ימינה עד הכניסה.

הסעות - הגעה לשמורה, כניסה למחנה הראשון וכן השיט במעברות אינם כלולים בעלות הטרק.

מה מומלץ - W או O ? - שיאו של הביקור בשמורה הוא הטורוסים אותם רואים בשני הטרקים. טרק ה-O מורכב יותר להזמנה בשל כמות הלילות הנחוצים, מחייב סחיבת ציוד ומזון רב יותר שיספיק לעוד 3 ימים טיול מה שהופך את המסלול למאתגר וקשה. השכרת ציוד ורכישת מזון בשמורה מקלים מאוד אולם מכבידים על התקציב. לכן, אם לא בוער לכם לחרוש את השמורה לאורכה ולרוחבה, בחרו בטרק ה-W.

טרק ה-W

הטרק המלא הוא 4 לילות / 5 ימים ומאפשר לכם לעשות אותו בנחת. העונה של הטרק היא בין ספטמבר לאפריל כולל. אורך המסלול נע בין 60-80 קילומטר בהתאם לבחירות שלכם - 70 קילומטר בממוצע. הנקודה הגבוהה ביותר מגיעה ל-900 מטר. ניתן לעשות את המסלול בפחות לילות וזה עבור מי שלחוץ בזמן, לחוץ תקציבית או לא מוצא מקומות לינה במחנות מסויימים. הפירוט הבא יעזור לכם להבין באילו מחנות אתם ישנים כך שתוכלו לעבור לחלק האחרון של המדריך ולהזמין אותם. צאו באוטובוס הראשון הזמין מפוארטו נטאלס כך שתוכלו לנצל את היום ולנוח בנחת במחנה הראשון.

מסלול מלא ממערב למזרח (5 ימים) - אוטובוס מפוארטו נטאלס אל הכניסה לשמורה (סמוך למחנה Central בצד ימין למטה), אוטובוס נוסף לנמל Pudeto ומשם שיט אל מחנה Paine Grande. המשיכו אל מחנה Grey שנמצא בצד שמאל למעלה של המפה, כאן תבלו את הלילה הראשון שלכם (1). ביום השני תצעדו אל תצפית גריי ומשם תחזרו למחנה Paine Grande שם תבלו את הלילה השני שלכם (2). * אם יש בעיה של זמינות תאריכים אפשר להפוך את הלילות ולישון בפיינה גרנדה ואז בגריי *. ביום השלישי צועדים לעבר תצפית בריטניקו שנמצאת מעל פרנסס וואלי במרכז המסלול ומסומנת בסימון III, מהתצפית חוזרים חזרה למטה וממשיכים לעבר המחנות Frances או Cuernos שם תבלו את הלילה השלישי שלכם (3). הבחירה במחנות על בסיס מקום פנוי. ביום הרביעי צועדים לעבר המחנה האחרון והמבוקש ביותר Chileano וזאת בשל קרבתו לטורוסים, ממוקם בצידה הימני של המפה ומסומן בנקודה ירוקה, שם תבלו את הלילה הרביעי והאחרון במסלול (4). אם לא מצאתם מקום במחנה זה תוכלו לישון במחנה הרחוק יותר Central. ביום החמישי והאחרון תמשיכו אל תצפית הטורס דל פיינה הלא הם הטורוסים המפורסמים ולאחר מכן ממשיכים אל מחנה Cental ומכאן אוטובוס ליציאה מהשמורה ומשם אוטובוס חזרה לפוארטו נטאלס.

מסלול מלא ממערב למזרח - התחלה בבסיס Grey (5 ימים) - למי שרוצה להתחיל את המסלול במחנה Grey יכול לקחת מהכניסה לשמורה אוטובוס למלון Lago Grey שנמצא על שפת האגם גריי ומשם מעבורת למחנה Grey. השיט למחנה גריי ארוך יותר ויקר יותר.

מסלול מלא ממזרח למערב (5 ימים) - כאן המסלול זהה לחלוטין למסלול הקודם רק בכיוון ההפוך. התחלה בסנטרל, ביקור בטורוסים ולילה במחנה הראשון צ'יליאנו וכך הלאה עד הסיום ביום החמישי במחנה פיינה גראנדה ומשם מעבורת לפודטו, אוטובוס לכניסה לשמורה ומשם חזרה לפוארטו נטאלס.

מסלול 4 ימים - במסלול זה מוותרים על הלינה במחנה Grey. במסלול המלא עולים אליו ממחנה Paine Grande וחוזרים אליו למחרת אולם במסלול של ה-4 ימים עולים וחוזרים לפיינה גראנדה באותו היום.

מסלול 3 ימים - במסלול זה מוותרים על הצלע השמאלית של מסלול ה-W שכולל את מחנה ותצפית Grey. במסלול זה ממשיכים ממחנה Paine Grande אל Frances Valley (עם תצפית בריטניקו אם יהיה לכם זמן) וממשיכים לעבר המחנות Frances או Cuernos והלאה על פי המסלול המלא.

קפיצת מחנות (דילוג על מחנות שבצלע האמצעית Cuernos או Frances) - אם לא מצאתם לינה במחנות Cuernos או Frances שהם מאוד מבוקשים, ניתן לדלג עליהם כך שתעשו את Paine Grande ללילה הראשון (גריי הלוך ושוב), מעבר למצפה בריטניקו שבאמצע המסלול - הצלע האמצעית - ומשם המשך לצ'ילאנו שבצלע האחרונה. ניתן כמובן לקפוץ מצ'ילאנו לפיינה גרדנה אם המסלול הפוך. קחו בחשבון שהמעבר בין המחנות ארוך אם עולים לצלע האמצעית למצפה בריטניקו ואם תעשו זאת כך, צאו מוקדם ככל האפשר והערכו ליום מלא בהליכה.

מפת ה-W באיכות גבוהה כך שתוכלו לעשות זום - לחצו כאן למפה.

MapW

טרק ה-O

הטרק המלא הוא 7 לילות / 8 ימים ומאפשר לכם לעשות אותו בנחת. העונה של הטרק היא בין נובמבר למרץ כולל. אורך המסלול 110 קילומטר בממוצע. הנקודה הגבוהה ביותר מגיעה ל-1220 מטר. ניתן לעשות את המסלול ב-6 לילות עבור מי שלחוץ בזמן. רוב המטיילים מתחילים בכניסה לשמורה וגם שם מסיימים כך שנחסך מכם הצורך לקחת אוטובוס ומעבורת לצידו השני של השמורה (התחלה בפיינה גראנדה שמתאימה למתחילים או גריי). שימו לב כי ניתן לעשות את הטרק רק נגד כיוון השעון - כך נקבע על ידי הפארק. הפירוט הבא יעזור לכם להבין באילו מחנות אתם ישנים כך שתוכלו לעבור לחלק האחרון של המדריך ולהזמין אותם. צאו באוטובוס הראשון הזמין מפוארטו נטאלס כך שתוכלו לנצל את היום ולנוח בנחת במחנה הראשון.

רמת קושי - הטרק עצמו קשה יותר מאחיו ה-W וזאת בשל הצורך לסחוב ציוד רב יותר, כמויות גדולות של אוכל וכל זה על הגב שלכם מה שהופך את המסלול למאתגר פיזית. כמובן שניתן לחסוך בציוד ובמזון ולרכוש הכל בשמורה אולם זה יהפוך את הטרק ליקר יותר.

מסלול מלא קלאסי (8 ימים) - אוטובוס מפוארטו נטאלס אל הכניסה לשמורה (סמוך למחנה Central בצד ימין למטה), אוטובוס נוסף למחנה Seron, שם תבלו את הלילה הראשון שלכם (1). ביום השני עליכם להמשיך למחנה Dikson שם תבלו את הלילה השני שלכם (2). ביום השלישי עליכם להמשיך למחנה Los Perros שם תבלו את הלילה השלישי שלכם (3). ביום הרביעי עליכם להמשיך למחנה Grey שם תבלו את הלילה הרביעי שלכם (4). ביום החמישי תצעדו אל תצפית גריי ומשם תחזרו למחנה Paine Grande שם תבלו את הלילה החמישי שלכם (5). ביום השישי צועדים לעבר תצפית בריטניקו שנמצאת מעל פרנסס וואלי במרכז המסלול ומסומנת בסימון III, מהתצפית חוזרים חזרה למטה וממשיכים לעבר המחנות Frances או Cuernos שם תבלו את הלילה השישי שלכם (6). הבחירה במחנות על בסיס מקום פנוי. ביום השביעי צועדים לעבר המחנה האחרון והמבוקש ביותר Chileano וזאת בשל קרבתו לטורוסים, ממוקם בצידה הימני של המפה ומסומן בנקודה ירוקה, שם תבלו את הלילה השביעי והאחרון במסלול (7). אם לא מצאתם מקום במחנה זה תוכלו לישון במחנה הרחוק יותר Central. ביום השמיני והאחרון תמשיכו אל תצפית הטורס דל פיינה הלא הם הטורוסים המפורסמים ולאחר מכן ממשיכים אל מחנה Cental ומכאן אוטובוס ליציאה מהשמורה ושם אוטובוס חזרה לפוארטו נטאלס.

מסלול 7 ימים - אם אתם רוצים לצמצם יום במסלול אפשר להוריד את היום החמישי ולעבור ממחנה Grey לתצפית בריטניקו ומשם למחנות הסמוכים (לפי היום השישי במסלול הקלאסי).

טיפ למסלול O משופר (להבטיח שתראו את הטורוסים במזג אוויר טוב) - אם החלטתם לעשות את המסלול קלאסי שמתחיל נגד כיוון השעון מהכניסה ועד נקודת הסיום שהיא הטורוסים, אותם מגדלים מפורסמים. הזמינו לילה נוסף במחנה הראשון Central ואם מזג האוויר יאפשר לכם תעשו את הטורוסים בהתחלה כך שלא יקרה מצב שלאחר 8 ימים תסיימו בטורוסים ואז מזג האוויר יהיה לא נוח. זה למעשה מצריך מכם לילה נוסף במחנה הראשון Central ומיד לאחר מכן המשך ל-Seron הוא נקודת ההתחלה הרשמית של הטרק.

מסלול O לחסרי ניסיון בטרקים או עם סיכוי לפרוש באמצע - בסיס Paine Grande - מסלול זה מתאים למתחילים ולמעשה מדובר בטרק ה-W שבסופו ממשיכים לסיום טרק ה-O, אופציה זו טובה עבור מי שלא בטוח שיעמוד במשימה כך שלאחר חצי מסלול תוכלו לסיים את הטורוסים ולצאת מהשמורה. במקרה זה תאבדו את הכסף על הלינה של שאר המחנות אולם הוא זניח ונמוך ביחס למחנות בתחילת המסלול. התחלה של המסלול במחנה Paine Grande כך שהוא נקודת ההתחלה וממנו עושים את היום השישי שבמסלול המלא והיום השביעי יהיה היום השני וכך הלאה. למעשה אותו מסלול בדיוק רק הזזה של נקודת ההתחלה. יש לקחת אוטובוס מפוארטו נטאלס אל הכניסה לשמורה (סמוך למחנה Central בצד ימין למטה), אוטובוס נוסף לנמל Pudeto ומשם שיט אל מחנה Paine Grande. בסיום אפשר לקחת שיט מבסיס Grey או מבסיס Paine Grande והמשך באוטובוס ליציאה מהשמורה. ניתן לקצר את המסלול ל-7 ימים בכך שמיד עם ההגעה למחנה הראשון תעברו לתצפית פרננס או מירדור ומשם למחנות הסמוכים.

התחלה בבסיס Grey - למי שרוצה להתחיל את המסלול במחנה Grey ללילה הראשון יכול לקחת מהכניסה לשמורה אוטובוס למלון Lago Grey שנמצא על שפת האגם גריי ומשם מעבורת למחנה Grey.

מפת ה-O באיכות גבוהה כך שתוכלו לעשות זום - לחצו כאן למפה.

MapO

הזמנת לינה

הזמנה באתר מתווך מורשה ורשמי - לחצו לעמוד ההזמנות

באפשרותכם להזמין ב-2 האתרים הרשמיים שהם קלים להזמנה במיוחד עם המדריך המצולם שלנו, אולם תוכלו להעזר באתר מתווך שיקל עליכם את ההזמנה בכך שהוא בודק זמינות ומאפשר הזמנה אחת ל-2 החברות ביחד. אופן בחירת המחנות והשדרוגים (לינה, ציוד ואוכל) זהים למחנות הרשמיים. ניתן להעזר בו בחלופה לאתרים הרשמיים של המחנות. שימו לב כי אתר זה גובה עמלה בגובה של 15% ששוה לכ-30$ עד 50$ לטרקים הרגילים. אפשר לחסוך את העמלה בפשטות דרך המחנות הרשמיים שהם פשוטים להזמנה.

מה לגבי האתר טורס-הייקס שגם מאפשר הזמנה בדרך דומה ? הוא פחות נוח להזמנה, דורש הזמנה של 14 יום קדימה מינימום וגובה עמלה גבוהה מאוד ביחס לאתר שמוצע כאן.

איך מזמינים ? בחרו GO BOOKING ואז במסך הבא את התאריך, הטרק, הכיוון ומספר הימים של המסלול (ניתן לבחור כמה), כמו מטיילים ואזרחים זרים ויוצגו לפניכם כל האפשרויות. עליכם לבחור את המחנות והשדרוגים ולסיים את ההזמנה. שדרוגים הם תוספת מזרון, שקש, אוהל, ארוחת בוקר, צהריים, ערב.

הזמנה באתרים של חברות VERTICE ושל Las Torres - האתרים הרשמיים

לרשותכם מדריך הזמנה באתרים הרשמיים מה שמאפשר לכם גמישות במחנות במידת הצורך וכן התנהלות מול האתרים הרשמיים בלבד.

מדריך מצולם - היעזרו בהנחיות הזמנה שמפורטות למטה.

לנוחיותכם, הכנו מדריך כולל תמונות של כל השלבים.

TorresGuide

חשוב לקרוא - בידקו זמינות מקומות לינה לכל הלילות טרם ההזמנה שלא יקרה מצב שתזמינו 2 לילות ותגלו שאין מקום בשאר הלילות. אתר טורס הייקס הוא אתר מתווך שחוסך לכם 2 דקות התעסקות וגובה עבורה זה עמלה, עצתנו היא להזמין לבד ולהמנע מהזמנה מאתר טורס הייקס שהוא אינו אתר רשמי !

הזמנת המחנות היא הליך פשוט שנראה מורכב במבט ראשוני. רצוי מאוד לבצע הזמנה על המחשב כי זה הרבה יותר נוח. עברו על המסלולים והסדר שלהם ורשמו לעצמכם את המחנות לפי הסדר. רשמו לעצמכם מה התאריך שבו תרצו להתחיל ומכאן כל מחנה זה לילה קדימה. לדוגמה מחנה ראשון ב 1.1, השני ב-2.1 וכך הלאה.

הזמנה באתר של חברת VERTICE - לחצו לעמוד ההזמנות

1. בעמוד הראשון עליכם לבחור את כמות המטיילים, עבור כל אחד מהם יש לסמן Other משמע תשלום בדולרים. לאחר מכן לחצו על הכפתור האדום לשלב הבא.

2. סמנו כי אינכם רובוט ובחרו את המסלול הרצוי - W או O. עבור כל מסלול יופיעו המחנות הרלוונטים עבורו.

3. אם בחרתם את ה-W יופיעו לכם רשימת המחנות הרלוונטים לטרק (התעלמו מכל האפשרויות הכוללות את פקטוריה שהוא הוסטל בנטאלס). האפשרויות - גריי ואז פיינה גרנדה, פיינה גרנדה ואז גריי, גריי לבד ופיינה גרנדה לבד. בהתאם למסלול שלכם בחרו את המחנות. לאחר שלחצתם תפתח רשימה של המחנות לפי הסדר ועליכם לבחור את התאריך הגעה. שימו לב כי גוגל טרנסלייט משבש את הבחירה ולכן החזירו בשלב זה את השפה לספרדית.

4. בחרו תאריך, לדוגמה 1.12.21 עבור מחנה פיינה גרנדה (אוטומטית מחנה גריי יקבל את הלילה של ה-2.12.21). באפשרות הראשונה בבחירה יש לבחור את זה קמפינג או לינה בבקתה (אם אין אפשרות זמינה או רק אפשרות אחת זה אומר שאין מקום באפשרות החסומה). בחרו קמפינג. בצעו זאת עבור המחנה השני. אפשרות הבחירה האחרונה היא תוספת של אוכל (פול בורד זה בוקר, צהריים וערב, אוהל, מזרון ושקש), יש לבצע זאת עבור כל מחנה. לחצו המשך בסיום הבחירה.

5. לפניכם יופיע סיכום הזמנה עבור כל מחנה. בדקו פרטים אלו במדויק כי לא ניתן לבטל את ההזמנה. לחצו המשך.

6. מלאו את הפרטים שלכם - שם מלא, מייל, תעודת זהות או דרכון, ישראל וסמנו כי מסכימים לתנאים.

7. בדף זה שוב יופיע סיכום הזמנה ואפשרות תשלום בפיפאל או בכרטיס אשראי. זהו. סיימתם עם ורטיס.

מה אם רוצים את מסלול ה-O ? מדובר באותו הליך בדיוק והוא אפילו פשוט עוד יותר. כאן עליכם לבדוק 3 או 4 מחנות בכיוון אחד.

הזמנה באתר של חברת Las Torres - לחצו לעמוד ההזמנות

1. בעמוד הראשון עליכם לבחור את התאריך של הלילה הראשון שבו תרצו להתחיל את הטרק, מספר המטיילים ואז לחצו על Book. יפתח לכם חלון חדש ובו תבחרו Other ואז Next.

2. לפניכם יופיע עמוד עם הנחיות - חשוב מאוד לקרוא אותם, גללו למטה לעבר המחנות ותראו שכל המחנות מופיעים ותוכלו לחפש עבור כל אחד מהם תאריך לפי המסלול שלכם. אם החלטתם להתחיל במחנה Central בדקו את התאריך ולחצו על כפתור החיפוש. אם יש מקום תוכלו לבצע הזמנה אשר הראשון זה אוהל מאובזר עבור מטייל אחד, אוהל מאובזר עבור 2 מטיילים וכך הלאה. ניתן לבחור גם ארוחות. לאחר שסיימתם עם המחנה עברו למחנה הבא לפי הרשימה שלכם ועבור הלילה הבא בתור. בסיום לחצו Book.

3. מלאו את הפרטים שלכם, לחצו על הכפתור Terms and Conditios, גללו למטה ולחצו Agree ולאחר מכן Next למסך הבא.

4. לפניכם יופיע סיכום הזמנה עבור כל מחנה. בדקו פרטים אלו במדויק כי לא ניתן לבטל את ההזמנה. לחצו על אפשרות תשלום בפיפאל או בכרטיס אשראי. זהו. סיימתם עם לאס טורס.

מה אם רוצים את מסלול ה-O ? מדובר באותו הליך בדיוק ואותם מחנות.

תהנו ובהצלחה בטרק :)

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife