MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Flyout Muchibus

Insurance Doctors

אקוודור - מפה, מסלולים, מזג אוויר, פירוט ערים ואטרקציות

EcuadorBig

BarBlueבחרו נושאClick5 - מסלולים | מעברי גבול | מפה | מזג אוויר | מטבע ומסמכים | רופא עד ההוסטל | אוטובוסים | ערים לינה ואטרקציות | איי הגלאפגוס   BarBlueמפת אקוודור, מסלולים מומלצים, ערים ואטרקציות מרכזיות

* כל האטרקציות, מקומות שווים, טרקים וטיולים בכל עיר בהמשך המדריך *

אקוודור היא המדינה הקטנה ביותר בהרי האנדים המשוננים היא אחד מיעדי התיירות המרתקים ביותר בדרום אמריקה. בזכות המגוון של התרבויות הילידיות שבה, האדריכלות הקולוניאלית, הנופים הגעשיים ויערות-הגשם, יש בה יותר מוקדי עניין מאשר במדינות רבות שגודלן כפול משלה. כשתנחתו בבירתה הציורית והמקסימה, קיטו , תגלו שאתם נמצאים במרחק של יום נסיעה לכל היותר מג'ונגל האמזונס, מפסגתו המושלגת של הר געש פעיל או מבטן גב על חוף רחצה טרופי.

הציצו במפת דרום אמריקה, ואקוודור תיראה לכם כמו גולגולת מגחכת, המביטה על האוקיאנוס השקט ועל מושבתה היחידה 'מעבר לים', איי גלאפגוס המרוחקים. האיים, שנמצאים בבעלות אקוודור מאז 1832, נחשבים לאחד מאוצרות הטבע היפים ביותר בעולם, והמגוון הייחודי של חי וצומח בהם הוא כמו אנציקלופדיה חיה לאקולוגים ולחובבי הטבע. הביקור באיים יעלה לכם ביוקר אולם חוויית הביקור באיים נדירה ביותר. ארץ יפהפה זאת לא מקבלת מספיק תשומת לב מהמטיילים בדרום אמריקה, ומדובר בארץ מדהימה, ירוקה, ואפילו די קטנה יחסית לשאר הארצות ביבשת, כך שלא צריך לדאוג מנסיעות מטורפות של 30 שעות באוטובוס וכדומה.

מסלול מרכזי כולל את קיטו, באניוס, גואיאקיל ומונטניטה ומוסיפים את גלאפגוס בטיסה הלוך ושוב - פירוט גלאפגוס בסוף המדריך.

מסלול קצר - שבועיים עד שלושה

כניסה מקיטו - נחיתה בקיטו - עיירות הלווין כמו אוטבאלו וטנה - באניוס - גואיאקיל - מונטניטה. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל (פירוט גלאפגוס בסוף המדריך).

כניסה מקולומביה - אוטבאלו - קיטו - טנה - באניוס - גואיאקיל - מונטניטה. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל (פירוט גלאפגוס בסוף המדריך).

כניסה מפרו - גואיאקיל - מונטניטה - גואיאקיל - באניוס - טנה - קיטו אוטאבלו. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל (פירוט גלאפגוס בסוף המדריך).

מסלול ארוך - שלושה עד ארבעה שבועות

כניסה מקיטו - נחיתה בקיטו - עיירות הלווין כמו אוטבאלו וטנה - באניוס (כולל יציאה לאמזונס) - גואיאקיל - מונטניטה. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל (פירוט גלאפגוס בסוף המדריך).

כניסה מקולומביה - אוטבאלו - קיטו - טנה - באניוס (כולל יציאה לאמזונס) - גואיאקיל - מונטניטה. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.  גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל (פירוט גלאפגוס בסוף המדריך).

כניסה מפרו - וילקבמבה - גואיאקיל - מונטניטה - גואיאקיל - באניוס (כולל יציאה לאמזונס) - טנה - קיטו אוטאבלו. גלאפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל (פירוט גלאפגוס בסוף המדריך).

מעברי גבול

מעבר לקולומביה - ניתן לקחת אוטובוס או טיסה מקיטו לקאלי, שווה מאוד לעבור את הדרך יבשתית וההגעה היא באוטובוס מקיטו לעיירת הגבול טולקאן, משם מונית לגבול, חוצים ומשם מונית לטרמינל של לאיפיאלס ומשם המשך לקאלי.

מעבר לצפון פרו - יש לקחת אוטובוס מגואיאקל לטומבס, לפיורה או ליעד הפופולרי מנקורה (לחצו כאן לפוסט על המעבר גבול).

מעבר לאמזונס/איקיטוס פרו - יש לקחת אוטובוס לאל קוקה שנמצאת כ-6 שעות מקיטו, מכאן תצאו לשייט של כ-8 שעות לנואבו רוקה-פוארטה (שייט יומי, כ-20$ עלות), מכאן שייט פרטי של שעתיים לעיירת הגבול פנטוחה (עלות 25-50 דולר לאדם תלוי בכמות), מכאן יש לקחת שייט של יומיים לעיירה מאזן (עלות 40$ לשייט איטי, 70$ לשייט מהיר, יציאה פעמיים בשבוע - לחצו לווטסאפ של חברת השייט). כאן תבלו לילה ואז יש לקחת שייט של שעה וחצי לפוארטו לאו (עלות כ-20 סול), מכאן טוקטוק לאיקיטוס.

EcuadorMap

מזג האוויר

באקוודור מזג האוויר נוח מאוד לטיול כל השנה בשל היותה על קו המשווה, גשם בא והולך ואין לו משקל בביקור. הגשם מגיע לפרקים קצרים והוא לא מהווה בעיה או פוגם בביקור. בהרים של אקוודור כמו הבירה קיטו מזג האויר יהיה נעים או קריר יותר ובלילה אף עלולה להיות קר מאוד ומזג האוויר דומה כל השנה, סיכוי גבוה לגשם רוב חודשי השנה. ערי החוף עם מזג אוויר טרופי ותמיד חם שם, דווקא בעונה הגשומה בחודשים דצמבר עד מאי חם יותר ובמיוחד בין פברואר לאפריל, בעונה היבשה בין יוני לדצמבר מזג האוויר חם אבל קריר יותר. הגשם אינו מהווה בעיה בביקור. איזור האמזונס והגונגלים חם ולח כל השנה והגשם הוא חלק מהביקור אולם בחודשים אוגוסט וספטמבר וכן דצמבר עד מרץ יש פחות גשם. בגלאפגוס ניתן לבקר כל השנה אולם התקופה הטובה ביותר היא דצמבר עד מאי שבה הים צלול, המים חמים ונוחים לשנורקלינג וצלילה - ניתן לקרוא בהרחבה במדריך הגלאפגוס (לחצו כאן למדריך גלאפגוס).

מטבע

המטבע באקוודור הוא דולר אמריקאי.

אשרות ומסמכים

ישנו פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש לישראלים הנכנסים לאקודור. תקבלו עם הכניסה 90 יום לשהייה. נכון לשנת 2024 ישנה דרישה לתעודת יושר לנכנסים במעבר יבשתי מקולומביה או פרו. הרשויות מקלות בתנאים עבור תיירים ואתם תבדקו במחשב לגבי עבר פלילי (שכמובן לא יהיה קיים במערכת) ואז תוכלו להכנס. לאחר הכניסה למדינה תוכלו לבדוק את ססטוס האשרת כניסה שלכם כאן - לחצו לבדיקת האשרה.

Doctor icon רופא עד ההוסטלWhatsapp32

שירות רפואי באקוודור (קיטו)שירות רופא עד ההוסטל או הגעה בקליניקה ומוכר על ידי כל חברות הביטוח. בדיקת רופא, צילומים, תרופות ומרשמים, אמבולנס, אשפוזים ועוד. לחצו ליצירת קשר בווטסאפ (אנגלית)

busאוטובוס | שאטל | רכבת | מעבורת | מונית

אוטובוסים, שאטלים, רכבות ומעבורות ברכישה אונליין ללא צורך לגשת לטרמינל. למעברים בין בערים וכן נסיעות מהשדה התעופה למרכז העיר. מוציבאס מבית אתר מוצילר - לחצו לאתר MuchiBus.

יציאה לטרקים באופן עצמאי - אזהרה חמורה!

במדינה זו ישנם מטיילים שיוצאים לטרקים באופן עצמאי. הזהרו מציאה לבד, מספר ההרוגים ביבשת שיצאו לטרקים באופן עצמאי הנה ארוכה. אם בכל זאת יצאת לטרק עצמאי, כולל טרק יומי, דאגו לצאת בקבוצה של 3 (כך שבמקרה הצורך אחד נשאר עם מי שצריך עזרה והשני קורא לעזרה). דאגו שיהיה לכם טלפון לוייני ולעדכן את ההורים וההוסטל שיצאתם לטרק עצמאי. שמרו על עצמכם.

ערים ואטרקציות מרכזיות

MuchiCountry2

קיטו - עיר הבירה של אקוודור הנמצאת בצפון מרכז המדינה, בנוסף העיר ההיסטורית מציעה שילוב של מודרניזציה ועתיקות בתוכה הוא מחוצה לה. בעיר תוכלו לבקר בכיכר העצמאות - פלאזה דה אינדפנדיינטה, הארמון הנשיאותי,  פארק לה אלמדה, מוזיאון מקדש האור, מוזיאון קו המשווה, המרכז ההיסטורי (Centro Historico) - העיר העתיקה, פסל הבתולה המכונפת  (Loma El Panceillo) - פסל ענקי של הבתולה מריה. תצפית גבעת פאנסיו המתצפת לעיר, רחוב לה רונדה המפורסם, מרכז הקניות סקאלה, קניון קיסנטרו הגדול, שוק האמנים, הרכבל הגבוה של העיר (Teleferico) שיקח אתכם לתצפית על העיר והר געש פיצ'ינצ'ה ומשם ניתן לטפס על ההר לגובה 5000מ. מהעיר המרתקת תוכלו לצאת למספר מוקדי עניין טבע כגון שמורת הג'ונגלים קויבאנו, שמורת הג'ונגל מקיפוקונה, שמורת יאנאצ'וצ'ה, חוות אסקונדידה, גן החיות אלאדו.

פוארטו קיטו - כפר קטן הנמצא מערבית לבירה קיטו וידוע בזכות מזג האויר הטרופי והחמים שלו המוקף בנהרות, מפלים וצמחיה עשירה. מהכפר השקט תוכלו לצאת לסיור בנהר קהוני ונהר סילאנצ'ה, אל קאנטון - תצפית הציפורים, פרפרים וצמחיה עשירה, סיור למפל הכחול, שמורת גרופו מיילס ומפל המים הגבוה, מפל אסקונדידה בלב הצמחי, חוות גידול פירות וקקאו.

מינדו - כפר קטן בצפון ולא רחוק מהבירה קיטו מהכפר הקטן תוכלו לצאת לצפיה בפארק הפרפרים הגדול, אקווריום הדגים של הכפר, גן הצפרדעים והקונצרט הווקאלי, מפלי נאמביה, טיול למפל לה ריינה, מקלט להגנת ציפורים, שמורת לאס טנגאראס בעלת מגוון אדיר של בעלי כנף, רכבל פארק מינג'וי, ביקור בפארק טרטיבה, סיור בשמורת ריו בראבו הירוקה, מבוך הבמבוקים, שמורת הסחלבים אל פאומה ושמורת יער העננים.

אוטאבלו - עיר ססגונית בצפון המדינה ומוכרת כעיר אוטנטית המושכת תיירים רבים בשל אופיה המיוחד. בעיר תוכלו להסתובב בשוק האינדיאני המפורסם עם מאות דוכנים של בגדים, כלי נגינה, תכשיטים, מוצרי עור ועוד. ביום שבת הוא נחשב לשוק הגדול ביותר בדרום אמריקה. פארק הקונדורים, סיור לצלב סוקאבון, טיול באזור הר הגעש ולטייל בלגונת קויקוצ'ה שהיא בתוך לוע של ההר געש ויש מסלול הליכה היקפי (12ק"מ), הליכה מהעיר לעבר מפל פגואצ'ה שם תמצאו גם מנהרה, טיול לאגם סן פבלו, סיור בלגונות מוחאנדה, טיול להרי הגעש קוטאקאצ'י ואימבבורה, סיורי הכפרים הסובבים - כפר העור, כפר העץ, כפר השאמן.

טולקאן - עיירת גבול קטנה בצפון ומשמשת כנקודת מעבר לקולומביה. בעיירה השקטה לא תמצאו יותר מידי עיסוקים אך אם כבר הגעתם לעיירה לעצירת מנוחה מומלץ להסתובב בבית הקברות המפואר של העיר (טופיארי גארדן) המוכר בזכות הצמחיה המסורטטת שלו וצורתיו המיוחדות, סיור בדרך השלום, טיול יום ליער עראייאנס.

קוטופקסי | העיירה לטקונגה - הר הגעש השני בגבוהו במדינה נחשב להר הפעיל הגבוה ביותר בעולם המתנשא ל-5800 מטר הממוקם דרומית לקיטו הבירה וצמוד לעיר לטקונגה. בשמורה זו תוכלו לצאת למגוון סיורים בסביבתו של הגעש מעניינים שבראשם הפארק הלאומי קוטופקסי וטיפוס להר הגעש המפורסם, סיור בלגונה לימפיופונגו הנדירה, טיפוס צוקים, צפיה בבעלי כנף, חוות סאן אגוסטין הקרובה להר הגעש ובה שרידי האינקה, לגונה קילוטואה ותצפית שהלהלה על הלגונה, נהר נאפו, קניון דל ריו טואצ'י.

לגונה קילטואה - לגונה השוכנת בלוע הר געש רדום הממוקמת כשעה וחצי מקיטו. גובה 3914 מטר. לגונה מרהיבה וניתן לעשות אותה כטיול יומי.

פאפאיאקטה | פפייקטה - כפר קטן וחביב בין טנה לקיטו שם תמצאו מעיינות חמים מפוארים במיוחד.

טנה - עיירה קטנה וטרופית השוכנת לצד נהר טנה ובלב יערות הגשם המשמשת גם כנקודת יציאה לסיורי ג'ונגלים באמזונס ובשמורות הטבע קויבאנו ויאסוני, יציאה לרפטינג מעולה, ביקור בפארק "לה איסלה", לעלות על הגשר המשקיף לנהר, טיילת אסקניקו דה טנה, טיול יום בפארק המרכזי בעיירה, סיורי ג'ונגלים בשמורת קויבאנו ושמורת לה פאיה, סיור למפל סאן רפאל, לגונה אזול, אגם לימונקוצ'ה, רפטינג וקייקים בנהר חונדאצ'י ונהר חטונאיקו, ביקור במרכז לחיות בסכנה, סיור למערת טוגלו, מפלי סאן חקינטו, חוות טאמיה יורה, ביקור בכפר מישאואלי שם תמצאו קופים חופשיים ושבטים אינדיאנים.

שמורת הג'ונגלים קויבאנו (אמזונס) - שמורת הטבע השניה בגדולה במדינה, השמורה נמצאת בצידה המזרחי של המדינה, השמורה היא חלק מיער האמזונס. השמורה היא אינסוף ג'ונגל סבוך ונהרות פראיים, בעלי חיים בכל פינה - תנינים, קופים, אנקונדות, דולפינים ועוד. ניתן לצאת לסיורים של 2-3 לילות ומעלה והלינה בבקתות, לא ניתן לישון באוהלים, כוללות סיורים ושייט בנהר. בשמורה תמצאו קהילה אינדיאנית וביקור בה הוא חלק מהסיורים. השמורה עצמה פופולארית כי קל יותר להגיע אליה וזול יותר לטייל בה מאשר ביאסוני.

הפארק הלאומי יאסוני (אמזונס) - שמורת הטבע הגדולה ביותר באקוודור ונמצאת בצדה המזרחי של המדינה מתחת לקויבאנו. השמורה היא חלק מיער האמזונס. השמורה עצמה דומה לקויבאנו וגם שם ניתן לצאת לסיור ולצפות בבעלי חיים אולם הסיורים שם יקרים יותר מאשר קויבאנו וזאת כי יש להכנס עמוק יותר לתוך השמורה בכדי לראות בעלי חיים. כמו כן, לא ניתן לבקר אצל השבטים וחלקם עלולים להיות מסוכנים למבקרים מבחוץ. בסיורים בשמורה ניתן לישון באוהלים וזאת בשונה מקויבאנו. ההמלצה היא לבקר בקויבאנו ורק אם מחפשים משהו הישרדותי לבחור בשמורה זו.

באניוס - עיירה קטנה השוכנת לצד הר געש פעיל ומקור שמה מגיע ממעיינות בקרבתה. העיר ממוקמת כשלוש וחצי שעות מקיטו ומוכרת כבירת אטרקציות ומגוון גדול של פעילויות באזור בהם גן החיות סאן מרטין, מפל הבתולה היפייפה, טיול לתצפית הבתולה (לחצו לפירוט על הטיול באופן עצמאי), טיול לתצפית הצלב, טיפוס אל הר הגעש טונגורהואה, מעיינות סנתה קלרה, תצפית אוחוס דל וולקן המשקיפה על הר הגעש טונגורהואה, מעיינות החמים אל סאלאדו ו-ווירג'ן, רכבל בהר פסטצה, הפארק הלאומי סאנגאי, פארק הקופים פאסו דה לוס מונוס בכפר פויו, שמורת הטבע קויבאנו, באנג'י גשרים, סנפלינג מפלים, מצנחי רחיפה, סיור לבית העץ והנדנדה המפורסמת קאסה דל ארבול, רפטינג, טיפוס מצוקים וירידה למפל פאיילון דל דיאבלו.

ריובמבה והר הגעש צ'ימבוראסו - עיירה מנומנמת דרומית לקיטו ובאניוס בה תמצאו את ההר הגבוה ביותר באקוודור המתנשא לגובה של 6,130מ וכן הרי געש נוספים הסובבים אותה. ניתן לעשות טרק קצר של כשעה מהנקודה הגבוהה ביותר אליה ניתן להגיע ברכב ולצעוד לגובה של 5,100מ. ניתן לעשות טיול אופניים משולב טרק. ביקור בכפר סן חואן למרגלות הר הגעש צ'ימבוראסו. ביקור בשמורת הטבע סנגאי בה תמצאו הרי געש, אגמים ומסלולי הליכה, טרק להר הגעש אלטאר (טרק קשה). השמורה היא פנינה חבויה בהרי האנדים. ניתן לבקר באתר הארכיאולוגי הנמצא בין ריובמבה לקואנקה (3-4 שעות מריובמבה לכיוון קואנקה), האתר נקרא גם קיר האינקה (Ingapirca) והוא אחד מאתרי הארכיאולוגיה החשובים ביותר באקוודור.

קואנקה - העיר השלישית בגדולה באקוודור הממוקמת בדרום המדינה נחשבת כמודרנית בעלת מקומות לינה, מסעדות, ברים, שווקים ועוד. בעיר המגניבה תוכלו לבקר במספר אתרים כגון הפארק הלאומי אל קאחס הנמצא חצי שעה מהעיר וכולל עשרות מסלולים ברמות קושי שונות, לגונות מרהיבות, צמחייה ייחודית וצפייה באלפקות. הפארק נמצא בגובה 4000 מטר מה שעלול להקשות על המסלולי טיול. הקתדרלה הראשית של העיר, קתדרלה אינמקולאדה מהגדולות ביבשת, ביקור בעיר העתיקה, מרכז הקניות דל ריו, מעיינות חמים, תצפית דה טורי המשקיפה על העיר, פארק גן העדן, גן החיות של העיר, מוזיאון הכובעים סומבררו, מוזיאון פומאפונגו לאומנות עכשווית, שוק 9 באוקטובר בו תוכלו למצוא פירות ירקות ומוצרי מזון נוספים, שוק סנתרו קומפראס לביגוד הנעלה ופריטי אומנות, שוק הפרחים. ניתן לבקר באתר הארכיאולוגי הנמצא צפונית לקואנקה (כשעה וחצי), האתר נקרא גם קיר האינקה (Ingapirca) והוא אחד מאתרי הארכיאולוגיה החשובים ביותר באקוודור. לחצו לפוסט מורחב על העיר.

לוחה - עיר בדרום המדינה וידועה בזכות הצמחיה הגדולה באזור שלה. בעיר הססגונית תוכלו לפלאזה הפארק של העיר, הפארק הלאומי פודקארפוס, שער העיר העתיק והיפה, רחוב לורדס הצבעוני, הקתדרלה הראשית של לוחה, אל וואלה - הרובע העתיק של העיר ושכונת אל באיה היחודית.

וילקבמבה - עיירה קטנה וחביבה בדרומה של אקוודור הנושקת לגבול עם פרו. בעיירה תוכלו לצאת לסיור בעמק אריכות הימים, חוות סוסים רבות, טיול בשביל סרו מנדאנגו ותצפית על הכפר, סיור למפל אל פאלטו, חוות הבריאות לוטוס, ספא, טיולי סוסים, סיורי נחלים וטרקים קצרים.

גואיאקיל - העיר הגדולה ביותר במדינה ומשמשת כעיר הנמל הראשית ומקום מעולה לעצירה בין הטיולים באקוודור. בעיר ניתן למצוא מסעדות, בתי קפה, שווקים ועוד. מוקדי עניין הם פארק האיגואנות במרכזה של העיר, פארק 2000 ונופיו המרשימים בטיילת, שוק באיה למוצרי אלקטרוניקה, תצפית סרו סנטה אנה, גלגל הענק הנמצא בטיילת, ביקור במקדש בודהיסטי Templo Yuan Heng. חשוב לציין כי בשעות החשיכה העיר הופכת לפחות נעימה ועל כן יש להזהר ולהמצא באזורי מתויירים.

מונטניטה - עיירת הגלישה הצבעונית והשוקקת באוירת חופש ויעד חובה באקוודור הנמצאת כ-3 וחצי שעות מגויאקיל באוטובוס (מהטרנמינל רציף 78-79, אם אתם בשדה התעופה קחו מונית לטרמינל). בעיירה זו תוכלו להנות מחיי הלילה - מסיבות, מסעדות, פסטיבלים, שווקים, דוכני קניות, בתי ספר לגלישה והשכרת ציוד, קייט סרפינג, חוף מונטניטה, החוף הקרוב אולון, צלילות ושנירקול, מצנחי רחיפה, טיולי סוסים, סיור פארק הלאומי מאצ'אליה, סיור למפלי דוס מאנגאס, שיוט לאיסלה דל פלטה - "גלאפגוס לעניים", הקבר הלבן, תצפית כוכב הים על החוף וצפייה בלוויתנים.

פוארטו לופז - עיירת דייגים קטנה המוכרת כאתר הצלילה המרשים ביותר באקוודור השייכת לפארק מאצ'אליה הנמצאת בחופי האוקיינוס השקט וכשעה נסיעה ממומנטניטה השכנה. בעיירה והשלווה ניתן לבצע פעילויות ים רבות באתרי הצלילה הטובים במדינה ובהם צלילות וקורסים מכל הסוגים, צלילות הכרות, קורסים מכל הסוגים, צלילות עם מנטות, שנירקול, סיורי צפיה בלויתנים, סיור לאיסלה דל פלטה המכונה "גלאפגוס לעניים",חופים טרופיים ובתוליים, טיול בחוף העיירה ובחוף לוס פריילס המלא בחול לבן ומים צלולים לצד דקלים יפייפים, סיור ברגל בשמורת סרו סאן סבסטיאן בצמוד ליישוב אקווה בלאנקה.

איסלה דה לה פלאטה - אי יפייפה הממוקם צפון מערבית לעיירה פוארטו לופז המכונה גם כ "גלאפגוס לעניים" גרסת אקוודור. באי היפייפה ניתן לצאת לבצע מספר פעילויות ובהם הפלגה לאי וסיור מודרך, צפיה בדולפינים, בעלי כנף מסוגי בבלו פוט בוביס, רד פוט בוביס (אדום החזה) ועוד שלל ציפורים, צבי ים, צפיה בלוייתנים בעיקר בחודשי הקיץ, צלילה ושנירקול לצד השוניות באי, סיורים רגליים על האי.

איי הגלאפגוס

טיסות - ישנה מדיניות של חברות התעופה כי המחיר לתיירים הוא הגבוה ביותר ואילו המחירים הזולים (קלאס XS או M) הם עבור מקומיים בלבד. ישראלים רוכשים את הטיסות הזולות וברוב המקרים אינם נבדקים או נדרשים לתוספת תשלום. ייתכן וכן תדרשו אולם שווה לרכוש את הכרטיס הזול ביותר.

איי הגלאפגוס - שמורת איי גלאפגוס המופלאה והטבעית ממוקמת כ-1000 ק"מ מערבית לחופי אקוודור באוקיינוס השקט ונחשבת ליעד בלתי מתפשר אצל מטיילים רבים מרחבי העולם. הביקור הוא ב-3 איים מרכזיים מהם תגיעו לאיים קטנים נוספים. בשמורת האיים אפשר לבצע מגוון גדול של אטרקציות הכוללות בעלי חיים רבים ונופים יחודיים כגון אי הצבים הענקיים אל צ'אטו, שיוט למפרץ טורטוגה, מנהרות לבה, צלילות באתרים עוצרי נשימה ומפגש עם כרישים. הגעה בטיסה מקיטו או גואיאקיל לסן קריסטובל או סנטה קרוז - יש לשלם מס טיסה 20$ וכן מס כניסה לאיים של 100$. ניתן לבקר בגלאפגוס כל השנה אולם העונה הרשמית היא נובמבר עד מאי אשר חמה אבל גשומה יותר והעונה היבשה בין יוני לאוקטובר שגם זולה יותר. הגשם אינו מהווה בעיה בביקור. לחצו כאן למדריך גלאפגוס מורחב כולל מסלולים ומידע כללי.

סן קריסטובל | איי הגלאפגוס - האי המזרחי ביותר. תגלו באי כלבי ים ואיגואנות מסתובבים ברחובות. ניתן לבקר בתצפית מורדור סרו טיחרטאס, צלילה בקיקר רוק שהוא שריד קונוס וולקני - סלע החצוי לשניים , שנירקולים בחופי האי, ביקור בלגונה אל חונקו, ביקור במרכז לגידול צבים לה גלפגוארה (הכניסה חינם), שיט לאי אספניולה. ניתן להתחיל כאן בטיסה מקיטו או גואיאקיל ולשוט לסנטה קרוז.

אספניולה | איי הגלאפגוס - האי הדרומי ביותר בגלאפגוס. האי קטן רק 60 ק"מ רבוע. ניתן להגיע בשיט לביקור יומי שיוצא מסן קריסטובל. ישנן 2 נקודות עיקריות לביקור באי. פונטה סווארז שם ניתן לראות את בעל הכנף אלבטרוס, בעלי כנף נדירים נוספים, איגואנות אדומות, לטאות לבה, אריות ים ועוד. אטרקציה נוספת היא חור אוויר שממנו יוצא פרץ של מים בלחץ גבוה. נקודת ביקור שניה היא מפרץ גרדנר שם תפגשו אלפי אבטרוסים, אריות ים, בעלי ענף, צבי ים ודגים טרופיים. 

סנטה קרוז | איי הגלאפגוס - האי השני בגדולו, הגעה בשייט מסן קריסטובל - למי שמרגיש רע בשייט רצוי שיקח את הסירה גדולה ביותר. תמצאו כאן ברים, מסעדות וחיי לילה. ניתן לצלול בגורדון רוק - סלעים זהובים בצידו המזרחי של האי, נחשב לאתר הצלילה המומלץ באי כאן תוכלו לראות כמויות של כרישים (בעיקר כרישי פטיש). צלילה באתר סימור שהוא השני במומלצים ובפינזון שהוא אי קטן לא רחוק מסנטה קרוז וידוע כאיזור של כרישים. ניתן לעשות סיורים ללאס גריטס (לגונה מוקפת סלעים), שמורת הצבים אל צ'אטו, ביקור בחוף טורטוגה ביי עם נקודת שנרקול ומפגש עם איגואנות, ביקור במכתשים פיט קרייטס, לגונת נינפאס וביקור בשוק הדייגים.

איזבלה | איי הגלאפגוס - האי הגדול ביותר, הגעה בשייט מסנטה קרוז - תוכלו לבקר במרכז הצבים בסנטרו דה קריאנזה, ביקור בבריכות הפלמינגו, חומת הדמעות שזו חומה שנבנתה על ידי אסירים במאה הקודמת, ביקור ברודאו סוסים עם מופע חביב. ניתן לצלול ברחבי האי ולשנרקל ליד הנמל ב-Pearl Shell שם תראו דגים, אריות ים, חתולי ים, צבי ים ולעתים גם פינגווינים. שנרקול במבוך המנהרות Los Tuneles, סיור קיקאקים לקבוצת איי לאס טינטורראס , טיפוס להר הגעש סיררה נגרה עם נוף מטורף, 16קמ מסלול. מכאן חזרה לסנטה קרוז וטיסה לקיטו או גואיאקיל.

BannerFA3 Instagram

INSBIG