MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

המדריך לקרנבל ברסיפה ואולינדה 2022

בזמן שהקרנבל ביו נחשב לפופולארי ביותר בברזיל ומוקד משיכה מרכז לתיירים, הקרנבל ברסיפה ואולינדה מאופיין בסטייל ברור של השפעת התרבות האינדיאנית והאפריקאית שהיו העבדים בזמן השלטון הפורטוגזי. הקרנבל בערים הללו מתאפיין ביכולת של הקהל להשתתף בחגיגות באופן פעיל ולא רק כצופה מהצד כמו שקורה בריו ואפילו בסלבדור (שם ההשתתפות כרוכה בהרשמה לאחת הקבוצות). למרות שהקרנבל הרשמי בערים מתחיל יום אחרי הקרנבל הרשמי בריו, המסיבות והחגיגות מתחילות ימים לפני באופן לא רשמי.

רסיפה

הקרנבל ברסיפה נחשב לאחד הגדולים בברזיל ומארח מדי שנה 1.5 מליון אנשים שמצטרפים לחגיגות הענק. הגאלו דה מאדרוגאדה הוא אירוע פתיחת הקרנבל ומתקיים ביום השני (לפי הספירה הרשמית) ב 5 בבוקר. יש מנהג להתחפש לאישים מפורסמים ולכן אל תתפלאו אם תראו את אובאמה או פידל מפזזים בקהל. הכי חשוב שהקרנבל ברספיה הוא חינם ומתקיים ברחובות העיר על במות ענק המותקנות במקומות קבועים ועליהם מופיעים להקות מול קהל של מאות אלפי צופים.  אחד האירועים המרגשים ביותר הוא "ליל התופים השקטים", מחווה לזכרם של העבדים שאיבדו את חייהם בכלא.

Recife

אולינדה

הקסם של הקרנבל ממשיך בעיירה הקולוניאלית אולינדה בה הצעירים והמבוגרים חוגגים יחדיו. החגיגות באולינדה מתקיימות בעיר העתיקה שהוכרה כאתר מורשת עולמית על ידי אונס"קו. מסיבות רחוב אנרגטיות עם תופים ושופרים, תלבושות ותחפושות יוצאות דופן. הקרנבל בעיר מתחיל כשבועיים לפני במסיבות שונות ברחבי העיר. אחת האטרקציות ההזויות ביותר באולינדה הן בובות הענק כמו שניתן לראות בתמונה.

olinda

מה לגבי בטחון הקרנבל ?

הקרנבל ברסיפה ואולינדה נחשב בטוח יותר מאשר סלבדור שנתפס כאלים ולא בטוח. למרות שהן נחשבות לערים בטוחות יותר והקרנבלים בטוחים יותר יש דגש על המילה יותר, מה שאומר בטוח יותר אך לא בטוח לחלוטין ולכן על מנת למנוע בעיות והיתקלויות אלו עליהם להימנע : מהלסתובב בלילה ברחובות צדדים, יש להיות רק באזורי ריכוז של התיירים, להגיע לחגיגות עם מינימום ציוד עליכם זאת אומר חולצה, מכנס, נעליים וכסף מוחבא עמוק במכנס וזהו, להימנע מטלפון, מצלמה, תכשיטים, שעונים וכו.  אם תרצו לצלם את הקרנבל תוכלו למצוא מקומות בטוחים אחרי שתכירו את המקום ואז תוכלו להגיע עם מצלמה ולצלם או להגיע עם מצלמה קטנה ככל האפשר ולהחביא בכיס. עמוק. ולהוציא רק באזורים בטוחים.

מה לגבי לינה בזמן הקרנבל ?

כפי שהוסבר בעמוד המידע הכללי על הקרנבל, רצוי להגיע כמה ימים לפני אל העיר על מנת לחפש מקום לינה, זה לא שלא תמצאו, זה על מנת שתמצאו במחיר המתאים לכם ובמקום הנוח ביותר.

באינטרנט ניתן להזמין מראש באמצעות כל אתרי הבוקינג למיניהם : אגודה, בוקינג, הוסטלס, הוסטל וורלד ועוד. אבל הבעיה היא שהמחירים גבוהים במיוחד והחדרים הטובים נתפסים מהר מאוד. חשוב להזמין מראש וכמה שיותר מהר - אתם תשלמו 10% מקדמה על הסכום (באתר הוסטל וורלד לדוגמא) ואם תרצו לבטל הלך הסכום הנ"ל, באתר כמו בוקינג לדוגמא כל הסכום מחוייב מראש ויש דמי ביטול מלאים - קחו זאת בחשבון.

המלצת מוצ'ילר שדורשת מזל וזמן לחפש : רצוי להגיע כמה ימים לפני תחילת הקרנבל, רצוי 3-4 ימים ולהתחיל לחפש חדר בהוסטל איכותי או בית מלון. לפעמים בהוסטלים ובתי מלון מרוחקים נשארים חדרים ל 2-4 נפשות שהמחיר שלהם יקר מדי או שפשוט לא הוזמנו.  חדרים שעולים 100 עד 150 דולר לחדר ללילה.  אז מה אפשר לעשות ? להציע להם סכום גבוה ב 50$ (נניח 2000$ במקום 150$) אבל לאפשר לכם לשהות בדירה 6-8 אנשים במקום 2-4 , מה שיביא את המחיר לראש ל 35$ שזה מחיר מיטה בודדת בהוסטלים הגרועים ביותר.  ההוסטלים/בתי המלון יסכימו אם תקחו את החדר מהרגע שהגעתם משמע הם מקבלים יותר כסף, להרבה יותר זמן, מאשר הסכום שדרשו מראש רק לימי הקרנבל.

אפשרות נוספת היא לחפש דירות להשכרה מה שיש בשפע בעיר. בעלי הדירות לא מפותחים מספיק וגם לא צריכים לפרסם אותם ברשת ופשוט מציעים את הדירות דרך סוכנים ומאכרים שיצודו אתכם בשדה התעופה או בתחנות האוטובוס השונות. תוכלו להשיג עסקאות מעולות.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife