MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Flyout Muchibus

Insurance Doctors

המדריך לקרנבל בריו 2025

carbanner BarBlueהמדריל לקרנבל בריו דה ז'נרו 2025

למפת הקרנבל, איזורי הלינה בריו ודירות להשכרה לחצו כאן

הקרנבל בריו צבעוני, אקזוטי, משוגע בצורה יוצאת דופן, חגיגה מלאת חיים, מוסיקה, ריקודים ושלל תלבושות גרנדיוזיות. אין על הקרנבל בריו והוא לא במקרה המסיבה הכי גדולה בעולם. לא סתם מגיעים לריו מדי שנה מיליוני תיירים ומציפים את העיר לרגל חגיגות הקרנבל. הקרנבל ידוע בשל מצעדי הסמבה שכולנו מכירים ממסכי הטלויזיה ומשודרים בשידורים ישירים ומוציאים לנו את העיניים, מצעד המנצחות, המסיבות בכל מקום, מצעדי הרחוב והאווירה המטורפת.

יתרונות בריו:

- מצעדים הגדולים ביותר במדינה

- מצעד המנצחות

- מסיבות ענק

- מצעדי רחוב בחינם

חסרונות בריו:

- מצעדים יקרים ודורשים כרטיס כניסה

- מחיר הלינה יקרים והתפוסה ברחובות הראשיים גבוהה

הרבה לא יודעים אבל הקרנבל הוא למעשה תחרות ריקודים ותחפושות בין בתי הספר לסמבה שבריו, התחרות מתקיימת במספר ערים ברחבי ברזיל. בריו התחרות היא בין 12 בתי ספר הגדולים והמובילים במדינה ומקומות 1 עד 6 מגיעות אל מצעד המנצחות שהוא למעשה מצעד ולא תחרות של ממש. זו למעשה הטעימה הטובה ביותר מכל של ריו אבל מי שמחפש את המופע הגדול של השנה ימצא אותו ביומיים (מתוך ה 5) שבהם מתמודדים 12 בתי הספר הגדולים של ריו וזה למעשה המופע הגדול בעולם.

אחת החוויות האמיתיות זה לא לשבת ביציע ולראות מצעדים שעוברים אלא ממש להיות אתם, מרחק נגיעה. זה מתאפשר במצעדי הרחובות מה גם שהמצעדים הללו בחינם. תוכלו להתעדכן בתוכנייה של הקרנבל לגבי מיקומים ושעות מצעדי רחוב ולהצטרף לחגיגות. זאת החוויה של הקרנבל !

וכשאין לכם מה לעשות במהלך היום (בין מצעד למצעד) פשוט לכו לים, ריו ידועה ומפורסמת (גם) בזכות החופים שלה.

הקרנבל בריו כולל 4 נתיבים שונים בהם אפשר לבחור (או כמה ביחד) שכל אחד מהם מתאים לכם לפי העדפות ותקציב :

* נתיב מצעדי בתי הספר שמתקיים בסמבהדרומו והוא למעשה תחרות גדולה, הוא גולת הכותרת של הקרנבל בברזיל ובריו בפרט אבל הוא יקר

* מצעדי הרחוב שמתאימים למי שמחפש להרגיש את הקרנבל, להתערבב בו וגם לא לשלם, המצעדים כוללים את הלהקות שמנגנות מוסיקת סמבה וכן את הבלוקוס שהם קבוצות של רקדנים ומתופפים

* מסיבות הרחוב הם אירועים יזומים שמתקיימים באזורים שונים בעיר ומטרתם לעשות שמח והם כמובן בחינם

* נשפים – במהלך ימי הקרנבל ישנם נשפים מאורגנים כאשר האורחים מגיעים מחופשים. האירועים האלה יקרים ובחלק מהמקרים לא ניתן להשיג כרטיסים אבל אפשר להשיג לחלק מהנשפים אם מקדימים ורוכשים כרטיסים מראש. אירועים אלו ברוב המקרים כוללים אישים מפורסמים מברזיל.

Rio7

הסמבהדרומו Sambadromo

הסמבהדרומו הוא אזור מתוחם בעל 70,000 מושבים ומאפשר לצפות במצעדים בצורה מסודרת ומאורגנת. המתחם הוקם לראשונה ב 1984 ועבר שיפוץ מאסיבי לאחרונה. תוכלו לראות בתמונה המצורפת את מבנה את התפלגות הצבעים והמספרים. הצבע הכחול הוא היקר ביותר, והחלק הירוק הוא החלק שבו רוב הישראלים רוכשים כרטיס והוא האזור הזול ביותר. הוא אגב סוף המסלול.

מפת הסמבה-דרום מבט עילי וצד:

Rio6

מפת הסמבה-דרום עם ניתוח צבעים :

Rio6-2

סוגי המצעדים :

* המצעד שפותח את היום הראשון בסמבה-דרום הוא מצעד הילדים. הוא למעשה לא שונה ברמת ההשקעה והאיכות של מצעדי הבוגרים רק שהביצוע הוא על ידי ילדים.

* מצעד הכניסה  – במצעד זה מתחרים 12 בתי ספר משמעותיים לסמבה והזוכה בתחרות הזאת מקבל זכות גישה/כניסה אל הרשימה היוקרתית של בתי הספר הטובים בריו. בתי הספר הללו בד"כ מבוססים כלכלית ויש להם ספונסרים מה שמאפשר להם לשמור על מעמדם ותחרות זו מאפשרת לבתי ספר פחות מבוססים להוכיח עצמם אומנותית ולא כלכלית. המצעד מתקיים ביום השני לקרנבל.

* המצעד המיוחד – זהו גולת הכותרת של הקרנבל והוא מתקיים ביום השלישי והרביעי לקרנבל. ביום השלישי מתחרים 6 מתוך 12 בתי הספר הגדולים והמובילים בריו וביום רביעי מתמודדים 6 הנותרים.

* ליגה ב – כאן מתמודדות הקבוצות הקטנות יותר, בתי ספר שיש להם הרבה פחות תקציב לרקדנים ותחפושות ותלבושות מפוצצות.

* מצעד המנצחות – זהו מצעד שכולל את ששת בתי הספר המובילים מתוך ה 12 שהתחרו בימים הקודמים והם פשוט עושים תצוגת ראווה של היכולות שלהם. הוא נחשב למבוקש מאוד אבל הקבוצות כבר פחות מתאמצות כי זו למעשה איזה תחרות. במצעד מתקיים 3 ימים לאחר תום הקרנבל הרשמי.

המנצחת נקבעת לפי 10 פרמטרים :

תזמורת כלי הקשה, שירי הסמבה, הרמוניה, זרימה וקצב, הרחפות המפוארות והציוד, תחפושות, החיל החלוץ, נושא הדגל, הנושא שמאפיין את הזהות (מעטפת) והתרשמות כללית.

Rio9

Rio10

BannerFA3 Instagram

INSBIG