MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

קרנבל ברזיל 2022 - ריו דה ז'נרו | פלורה | סלבדור | רסיפה | אולינדה | תאריכים

Carnaval2017

תאריכים רשמיים לקרנבל ברזיל 2022

הקרנבל יתקיים בתאריכים 25.2.22 עד 2.3.22 (כולל)

הקרנבל בסלבדור יתקיים בתאריכים 24.2.22 עד 2.3.22 (כולל)

מצעד המנצחות יתקיים בריו דה ז'נרו בתאריך - 5.3.22

האם יתקיים הקרנבל בוודאות בגלל הקורונה? בריו, פלורה וסלבדור מתארגנים ומכינים את השטח לקרנבל במתכונת רגילה (בסלבדור לדוגמא יהיו בדיקות חום), בערים מתוכננות מסיבות ענק לסילבסטר כך שזה ישמש סוג של בדיקה מקדימה לקרנבל שגדול פי כמה. אין הבטחה שהקרנבל אכן יתקיים בוודאות אולם כרגע כל ההצהרות וההכנות מראות שכן.

מפת הקרנבל, דירות ואיפה מומלץ לישון BarBlue CarnavalR2022CarnavalS2022CarnavalF2022 BarBlueרוח של אחווה, עומק וחיוניות של התרבות הברזילאית מתבטאת במומחיות של מוזיקה ומחול ומומחשים לעולם בקרנבל בברזיל. הקרנבל של ברזיל הוא אחד האירועים שמופיעים ברשימת  "דברים לעשות לפני שתמות" וזו לא בדיחה! שאלו את מי שהיה בקרנבל. שום דבר לא משתווה להתרגשות ולעוצמה הגדולה בקרנבל בברזיל.

איפה לעשות את הקרנבל ? 

בהמשך הכתבה תוכלו לקרוא על כל הערים הבולטות של ברזיל ולא רק 3 הגדולות. אז איפה עושים ? מדריך השוואה לקרנבל עם סרטונים קצרים שימחישו לכם את רוח הדברים.

הקרנבל בריו הוא הגדול והמרשים ביותר עם מצעדי ענק - התחרות הרשמית ומצעד המנצחות (מצעדים אלו בתשלום). בנוסף תמצאו מצעדים ברחובות ומסיבות בכל מקום - המצעדים האלה הם אינם בסדר גודל של סלבדור שם מדובר במצעדי הרחוב הגדולים ביותר בברזיל אבל הם בהחלט מספקים תשובה ראויה והם בחינם. מבחינת מסיבות ההיצע בריו גדול יותר. ללא ספק זה המקום מס 1 לעשות בו את הקרנבל - כאן תחוו את הקרנבל האמיתי של ברזיל. זה המקום המרשים ביותר להיות בו אבל כאשר האלטרנטיבה החינמית של סלבדור קיימת הדילמה קשה. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון שבסוף הקרנבל יש את מצעד המנצחות שהוא סיכום כללי של המצעדים (גם הוא בתשלום) והוא בהחלט יכול להיות סיכום וסגירה מצויינת לקרנבל אם תעשו קרנבל בעיר אחרת. מבחינת חוויה, מופעים כמו שאתם מכירים בטלויזיה, מסיבות ענק - מדובר במקום המנצח אבל יש לקחת בחשבון שהוא יהיה יקר יותר מסלבדור למי שמוכן לשלם למצעדים הרשמיים.

הקרנבל בסלבדור שונה לחלוטין מריו ושם מדובר במצעדים עם משאיות עצומות מימדים שמרעידים את הרחובות במסיבות ענק לצלילי מוסיקה מקומית ומוקפים מאות רקדנים. מדי שנה מגיעים זמרים מפורסמים לשיר על המשאיות כמו פסיי (גנגאם סטייל), לאלי, אניטה ועוד. רוצים לקחת חלק בקרבל ? ניתן להצטרף, בתשלום, לקבוצות ולרקוד אתם ולהיות חלק מהמצעדים מה שהופך את הקרנבל לבטוח יותר ומהנה פי כמה. בתום הקרנבל אפשר לטוס לריו ולראות את מצעד המנצחות ולהנות מחבילה עשירה יותר. הסיבה שקרנבל זה הוא הפופולארי ביותר כי הוא היחיד שכולו בחינם. למעשה יש כל כך הרבה שדרוגים בתשלום (מרפסות צפייה, השתתפות במצעד, מסיבות, זמרים מפורסים) שהופכים אותו לזול רק במעט מריו. ניתן לשלב אותו ביחד עם מצעד המנצחות בריו.

הקרנבל בפלוריאנפוליס הוא פסטיבל פאנג'ויה או מיני טומורולנד מטורף משילוב עם מיני קרנבל של ריו (מצעדים עם תחפושות בגרסא מצומצמת) וגם את מצעדי המשאיות מסלבדור בגרסא קטנה יותר ומעניקים לכם טעימה מהקרנבלים המובילים ולמעשה זו חבילה מעולה של תחפושות, משאיות ומסיבות אלקטרו. אז מה כל כך מיוחד ? מסיבות הבריכה ומסיבות חוף הענקיות הן בלתי נשכחות. מסיבות ענק הכוללות את ואן ביורן, גואטה, סינלקר ועוד אמנים בינלאומים המובילים בתחום האלטקרוני והם יחשמלו אתכם ויהפכו את הקרנבל בפלוריפה לחוויה בלתי נשכחת. וילות מפוארות עם בריכה, מצעדים, מסיבות הבריכה של ה P12, אמני הענק והחופים המעולים הופכים את פלורה ליעד חזק מאוד. זה קרנבל שמומלץ למי שמחפש פחות את החוויה המקומית ויותר את החוויה המערבית.

מה עם רסיפה, אולינדה, פורטו סגורו, אורו פרטו ? אלה עממים יותר, רגועים יותר וזולים יותר וטובים למי שמחפש לברוח מהקודמים - הקרנבלים ברסיפה ואולינדה נחשבים למצויינים. תמצאו בהם קרנבלי רחוב עשירים וגדולים שמזכירים מעט את סלבדור וריו וזולים מהם משמעותית. מי שמחפש מקום רגוע יותר מריו וסלבדור אבל שמעניק חוויה אוטנטית עוצמתית של הקרנבל בברזיל - זה המקום בשבילו (ניתן לעבור בין היעדים די בקלות). פורטו סגורו היא גרסה קטנה יותר ורגועה של סלבדור ולכן גם זולה יותר. היא למעשה מהווה חלופה מעולה לסלבדור והקרבה של אריאל דה אג'ודה הופכת אותו למקום קסום וקרנבל מצוין. אורו פרטו מציע קרנבל של סטודנטים, צעירים וצעירות ולמעשה מסיבות אחווה מטורפות באווירה אחרת לגמרי.

אז איפה להיות ? אם אתם מחפשים מצעדי ענק עם תחפושות מרשימות, מסיבות ענק, מצעד המנצחות - ריו מנצח ובענק. אם אתם מחפשים קרנבל עממי, ענק ובחינם או להשתתף במצעדים - סלבדור. אם אתם מחפשים קרנבל משולב מסיבות בריכה, אמנים בינלאומיים ענקים ובקיצור פסטיבל אלקטרוני ענק - פלוריאנפוליס. אם אתם מחפשים משהו בסגנון ריו או סלבדור שהוא בטוח יותר וזול יותר - רסיפה ואולינדה. אם אתם מחפשים סלבדור בגרסה קטנה, רגועה ובטוחה שכוללת איזור קסום במיוחד - פורטו סגורו. בא לכם מסיבות אחווה כמו בסרטי אמריקן פאי ? לכו לאורו פרטו.

אם כל זה לא עזר לכם אז הנה ירידה לפרטים וכתבות בהרחבה

הקרנבל בריו (לחץ לפרטים בהרחבה)

הקרנבל בריו נחשב לגדול ולמרשים ביותר. קחו בחשבון שזה מה שכולם יודעים ומכירים ולכן יש עומס עצום על העיר עם כ 2 מליון תיירים שמוכנים להוציא הרבה כסף וכן הישראלים ממשיכים ליעדים זולים יותר ומהנים לא פחות.

כולם מכירים את מצעדי הקרנבל המפורסמים בריו שנערכים בסמבודרומו ועולים כסף (אולי מרוב שהם יפים הם לוקחים את כל הזוהר), אבל מי שלא עשה את הקרנבל בריו לא ממש יודע איך הקרנבל שם מלבד המצעדים המפורסמים. בריו יש לאורך כל ימי הקרנבל מסיבות בחינם ברחובות, מתחפשים כמו בפורים, כל פעם מסיבה אחרת, פעם באיפנמה, פעם בקופהקבנה, בכל רחבי העיר לעומת סלבדור לדוגמא ששם כל ערב יש אותה תהלוכה (אמנם אמנים שונים, אבל אותו מסלול ואותו סגנון מוזיקה).

חושבים שהמסיבות קטנות? הבלוקו של איפנמה שנפתח פעמיים בקרנבל- מונה 600,000 איש כל פעם. המונובלוקו (המסיבה המרכזית במרכז העיר) מונה 2,500,000 מליון איש והוא המסיבת רחוב הגדולה ביותר בעולם (רק ביום ראשון של הקרנבל), ועוד מלא מלא דברים בעיר. הכל מלא ושמח ועם המון מסיבות ובעיקר בחינם. אם לא אוהבים את ההמוניות, יש גם מסיבות יותר קטנות ברחוב, שבהם מתחפשים כמו בפורים.

מצעד המנצחות בריו

נחשב למופע ראווה שמציג את כל הקבוצות (בתי הספר) המובילים בריו ומדורגות במקום 1 עד 6, כך תוכלו להשיג בערב אחד תצוגת תכלית של בתי הספר המובילים בריו. האירוע מתקיים 3 ימים לאחר סיום הקרנבל הרשמי והרבה מטיילים מגיעים מסלבדור, רסיפה/אולידנה, פלוריאנפוליס ועוד ערים, אל ריו על מנת לצפות במופע הגרנדיוזי הזה ולכן חשוב שתשריינו מקומות מראש, רצוי עם הגיעכם לברזיל.

Brazil1

הקרנבל ברסיפה ואולינדה (לחץ לפרטים בהרחבה)

אז מה כולם מתלהבים מרסיפה ואולינדה ? הקרנבל בערים הללו מתקיים ברחוב הפתוח מה מה שאומר חגיגות ענק, פתוח לכולם ובחינם. הקרנבלים הללו פופולארים במיוחד. באולידנה הקרנבל פתוח ברחובות העיר לכל אחד, לכל גיל ולכל מי שרוצה לכייף והוא מתקיים ברחובות העתיקים של העיר המהממת שאף נחשבת לאתר מורשת עולמית לפי הגדרת אונסק"ו. ברסיפה מוקמות במות בכל רחבי העיר ועל הבמות מופיעים אמנים, להקות ורקדנים. וכמובן שהכל בחינם.

brazil3

הקרנבל בסלבדור (לחץ לפרטים בהרחבה)

עבור הצעירים הוא נחשב לקרנבל פופולארי במיולד וכן נחשב למסיבת הרחוב הגדולה ביותר בעולם. 200 להקות סמבה צועדות ברחובות השונים של העיר בסיבובים מעגליים עם מסיבות וחגיגות בלי הפסקה. האטרקציה המרכזית היא במות ענק שמולבשות על משאיות עמוסות בציוד אלקטרוני, הן נקראות Trio Eletricos והן מסתובבות עם אמנים מוכרים ומוקפים בעדרים של רקדנים ומעריצים המלווים את הבמות. אחת החוויות העשירות ביותר היא האפשרות לרכוש חולצות של הלהקות ולהצטרף אל המסלול של הבמות הנעות ולהיות חלק מהן.

Brazil2

הקרנבל בפלורה | פלוריאנפוליס (לחץ לפרטים בהרחבה)

במשך השנים המקום בנה לעצמו שם של קרנבל שכדאי לבקר בו. מבקרים מכל בעולם באים לבקר בעיר וליהנות מפסטיבל ענק המשלב מסיבות ומצעדים ו 42 חופים מרהיבים. נחשב לקרנבל ה 4 בגודלו במדינה. זה כולל מופעי ענק במתחם הסמבה בעיר, מופעי זיקוקים, תהלוכות בעיר, במות על משאיות המזכירות את סלבדור ולטענת רבים גם בטוח יותר. הקרנבל בפלורה הוא השילוב המושלם של מצעדים, מסיבות רחוב, מסיבות חוף, מסיבת הבריכה P12 המפורסמת וה DJs הכי מפורסמים בעולם המגיעים למועדונים האלקטרוניים בפלורה כגון ארמין וואן ביורן, טייסטו, בוב סינקלר, סטיביאוקי, לייק מייק אנד ווגאס, דיוויד גואטה ועוד רבים.

Brazil4

הקרנבל באורו פרטו

אורו פרטו היא אחת הערים המקסימות ביותר בברזיל ואחת מספינות הדגל שלה (קרובה לריו). בעיירה ישנם סטודנטים רבים, ומעונות סטודנטים שמשמשים כמעין הוסטלים בזמן הקרנבל. למרות שמדובר בעיירה קטנה, בזמן הקרנבל המקום משנה את פניו. רבים מהסטודנטים בעבר חוזרים לעיר לתקופה זו, ומלא צעירים משאר חלקי ברזיל מגיעים לחגוג. ברחוב ישנה מוזיקה מהבוקר ועד הבוקר ובכל יום ישנן מסיבות שעורכות הרפובליקות (מעונות הסטודנטים) שכוללות משתה, סמבה, מצעד ברחוב ועוד - אמריקן פאי סטייל. הקרנבל נחשב לקטן יחסית אולם מומלץ ביותר.

הקרנבל בסאו פאולו

אם מחפשים תחליף ראוי וזול לקרנבל בריו, הקרנבל בסאו פאולו נחשב לחוויה קצבית ופרועה ועצומת מימדים המשלבת 30,000 רקדנים במתחם המופעים. הקרנבל של סאו פאולו משודר בכל המדינה בתיאום עם הקרנבל בריו. לדעת רבים הקרנבלים בסלבדור, רסיפה ואולינדה טובים יותר בשל העממיות שלהם ושילובים עם הקרנבל בריו נחשב לשילוב המנצח ולכן הקרנבל בסאו פאולו נחשב לפחות פופולארי עבור המטייל הישראלי.

קרנבל בבוזיוס

החופים הטהורים של בוזיוס הופכים לאזור מסיבות בזמן הקרנבל. העיר חובבת הקהילה ההומו לסבית ידועה ביכולות שלה להרים מסיבות מרשימות במיוחד בו בעת לספק לכם מקום נופש רגוע ומפנק במיוחד. העיר מבורכת ב 22 חופים מרהיבים במיוחד המושכים לפינת גן עדן הזו תיירים מכל העולם.  חופי העיר כוללים ברים, מסעדות ומועדונים שמוקפים בחגיגות הקרנבל. מלבד הקרנבל העיר מציעה שפע של אטרקציות ופעילויות כאשר הבולטת שבהן היא גלישת גלים. גולשים יכולים לתפוס כאן את הגלים והמרשימים במדינה.

פורטו דה גאלינאס

הכפר של פורטו דה גאלינאס הוא כפר נופש ופינת גן עדן שכל אורח קרנבל יכול לפלל לו. מסיבות הקרנבל בכפר טובות כמו אחיותיה רסיפה ואולינדה. הקרנבל בכפר מקבל טאץ אפרו ברזילאי. הכפר שופע במסעדות וחיי לילה קצבים במיוחד ורחובות הכפר מלאים בחגיגות ולהקות במשך שבוע הקרנבל. תמצאו גם בתי מלון ואירוח ברמה הגבוהה ביותר וכן ספורט ימי בשפע. המים החמים של המפרץ מאפשר לצלול או לשנרקל ולחוות מפגשים קרובים עם החיים התת ימיים.

Brazil6

קרנבל בפורטו סגורו

שרשרת של מסיבות אינסופיות מאפיינות את הקרנבל בפורטו סגורו. לדעת רבים זהו המקום השלישי הטוב ביותר בברזיל אחרי ריו וסלבדור לחגוג את חגיגות הקרנבל. העיר מוצפת בלהקות חיות ורקדני סמבה מטילים את כישופיהם על העוברים והשבים ומרקידים אותם ברוח השמחה של החגיגות. כמו הרבה ערים בברזיל, גם פורטו סגורו מבורכת באיים שטופי שמש אחרי לילות ארוכים ללא שינה. אחת האטרקציות באיזור פורטו סגורו הוא האי "אריאל דה אג'ודה" שנחשב למעוז הישראלים רגע לפני המעבר למורו וסלבדור. למעשה מדובר במיני קרנבל של סלבדור, הכל אותו הדבר רק בקטן עם הבדל אחד מהותי שאפשר לישון בפוסאדות המדליקות באי הסמוך והמחירים הרבה יותר זולים.

הקרנבל בג'רי-קאקוארה

החוף של ג'רי-קאקוארה נחשב לאחד מהטובים בעולם בחיבור בין הטבע וספורט ימי. דיונות החול העצומות (נחשבות לגבוהות ביותר בעולם) שמפרידות בין רצועת החוף מציעים את אטרקציות סקי חולות ובאגי חולות. השקיעה והזריחה הנצפים מהדיונות מושלמים תודות למיקום הייחודי שהוא הנקודה הצפונית ביותר של ברזיל. חגיגות הקרנבל בכפר רגועים במיוחד בעקבות רצון הרשויות לשמור על המרקם העדין של המערכת האקולוגית באיזור ולכן מי מחפש טעימה מהקרנבל, חופים מושלמים ואומנות הגלישה ימצא את מקומו כאן.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife