MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

קרנבל ברזיל 2022 - ריו דה ז'נרו | פלורה | סלבדור | רסיפה | אולינדה | תאריכים

carbannerBarBlueבחרו נושאClick5 - תאריכים רשמיים | מפת הקרנבל והמלצות לוילות ודירות | השוואת קרנבלים ואיפה כדאי | הקרנבלים של ברזיל | ריו דה ז'נרו | רסיפה ואולינדה | סלבדור | פלורה | אורו פרטו | סאו פאולו | בוזיוס | פורטו דה גאלינאס | פורטו סגורו | ג'רי BarBlueתאריכים לקרנבל ברזיל CarDates22022

הקרנבל יתקיים ב-25.2.22 עד 1.3.22 (כולל) - *ראו הערות*

מצעד המנצחות

מצעד המנצחות יתקיים בריו דה ז'נרו ב-5.3.22

האם יתקיים הקרנבל בוודאות ?

בריו יתקיימו מצעדי הקרנבל הרשמיים (תחפושות המרשימות) וכן מצעד המנצחות, לא יתקיימו מצעדי רחוב בחינם אולם המקומים יחגגו באופן לא רשמי. בפלורה ביטלו את המצעדים בכלל אולם הם שוליים וזאת לאור העבודה שהמסיבות יתקיימו כרגיל - DJ מהגדולים בעולם אישרו השתתפות. סאו פאולו - שוקלים ביטול מצעדי הרחוב. סלבדור, פורטו סגורו ואורו פרטו - מצעדי הרחוב בוטלו ולכן לא נשאר חלק משמעותי רלוונטי, המקומיים יחגגו ברחובות באופן לא רשמי. רסיפה ואולינדה שוקלות ביטול הקרנבל לאור העובדה שכולו חינם וברחוב.

מפת הקרנבל, דירות ואיפה מומלץ לישון

בחרו את היעד והקליקו על התמונה לפרטים מלאים על איזורי הלינה והמלצות לינה BarBlue CarnavalR2022CarnavalS2022CarnavalF2022 BarBlueMuchinfo4איפה לחגוג את הקרנבל

רוח של אחווה, עומק וחיוניות של התרבות הברזילאית מתבטאת במומחיות של מוזיקה ומחול ומומחשים לעולם בקרנבל בברזיל. הקרנבל הוא אחד האירועים שמופיעים ברשימת  "דברים לעשות לפני שתמות" - תשאלו את מי שהיה בקרנבל. שום דבר לא משתווה להתרגשות ולעוצמה הגדולה בקרנבל בברזיל.

איפה לעשות את הקרנבל ? 

בהמשך המדריך תוכלו לקרוא על כל הערים הבולטות של ברזיל (רסיפה, אולינדה, אורו פרטו ועוד) ולא רק 3 הקרנבלים הגדולים. מדריך השוואה לקרנבל עם סרטונים שימחישו לכם את ההבדלים בין הקרנבלים.

מה עם לשלב מספר יעדי קרנבל ?

בזמן הקרנבל המעברים חייבים לקרות בטיסות בשל המרחקים העצומים ובשל הביקוש הטיסות יקרות, רוב מקומות הלינה דורשים התחייבות לינה לשבוע כך שלשלם כפול על לינה יקרה זו בעיה. אפשר להערך מראש עם טיסה זולה יותר ולכן לתאם עם ישראלים שרוצים לעזוב את הדירה/וילה ולהחליף אותם עבור רק הימים שנותרו.

הקרנבל בריו הוא הגדול והמרשים ביותר עם מצעדי ענק - התחרות הרשמית ומצעד המנצחות (מצעדים אלו בתשלום). בנוסף תמצאו מצעדים ברחובות ומסיבות בכל מקום - המצעדים האלה הם אינם בסדר גודל של סלבדור שם מדובר במצעדי הרחוב הגדולים ביותר בברזיל אבל הם בהחלט מספקים תשובה ראויה והם בחינם. מבחינת מסיבות ההיצע בריו גדול יותר. ללא ספק זה המקום מס 1 לעשות בו את הקרנבל - כאן תחוו את הקרנבל האמיתי של ברזיל. זה המקום המרשים ביותר להיות בו אבל כאשר האלטרנטיבה החינמית והשווה של סלבדור, אפשרות להשתתף במעדים בסלבדור או מסיבות הענק של פלורה, קיימת דילמה קשה. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון שבסוף הקרנבל יש את מצעד המנצחות שהוא סיכום כללי של המצעדים (גם הוא בתשלום) והוא בהחלט יכול להיות סיכום וסגירה מצויינת לקרנבל אם תעשו קרנבל בעיר אחרת. מבחינת חוויה, מופעים כמו שאתם מכירים בטלויזיה ומסיבות ענק - מדובר במקום המנצח.

הקרנבל בסלבדור שונה לחלוטין מריו ושם מדובר במצעדים עם משאיות עצומות מימדים שמרעידים את הרחובות במסיבות ענק לצלילי מוסיקה מקומית וגם משאיות עם מוסיקה אלקטרונית ומוקפים מאות רקדנים. מדי שנה מגיעים זמרים מפורסמים להופיע על המשאיות כמו פסיי (גנגאם סטייל), אלוק, נרבו, דימטרי ווגאס, קייגו, לאלי, אניטה ועוד - ראו סרטון נוסף על מסיבות האלקטרו בהמשך המדריך. רוצים לקחת חלק בקרנבל ? ניתן להצטרף, בתשלום, לקבוצות ולרקוד אתם ולהיות חלק מהמצעדים מה שהופך את הקרנבל לבטוח יותר ומהנה פי כמה. המרפסות הן אופציה בטוחה נוספת לצפיה בקרנבל. בתום הקרנבל אפשר לטוס לריו ולראות את מצעד המנצחות ולהנות מחבילה עשירה יותר. קרנבל פופולארי במיוחד כי הוא היחיד בחינם. השדרוגים בתשלום כגון מרפסות צפייה, השתתפות במצעד, מסיבות, זמרים מפורסמים - הופכים אותו לזול רק במעט מריו. ניתן לשלב אותו ביחד עם מצעד המנצחות בריו.

הקרנבל בפלורה | פלוריאנופוליס הוא פסטיבל פאנג'ויה או מיני טומורולנד מטורף משולב עם מיני קרנבל של ריו (מצעדים עם תחפושות בגרסא קטנה יותר) וגם את מצעדי המשאיות מסלבדור בגרסא קטנה יותר ומעניקים לכם טעימה מהקרנבלים המובילים. אז מה כל כך מיוחד ? מסיבות הבריכה ומסיבות חוף הענקיות הן בלתי נשכחות. מסיבות ענק הכוללות את ואן ביורן, גואטה, סינלקר ואמנים בינלאומים מהמובילים בתחום האלטקרוני והם יחשמלו אתכם ויהפכו את הקרנבל בפלורה לחוויה בלתי נשכחת. וילות מפוארות עם בריכה, מצעדים, מסיבות הבריכה של ה-P12,  מועדון הגרין וואלי, אמני הענק וחופים מעולים הופכים את פלורה ליעד חזק מאוד. זה קרנבל שמומלץ למי שמחפש פחות את החוויה המקומית ויותר את החוויה המערבית.

מה עם רסיפה, אולינדה, פורטו סגורו, אורו פרטו ? אלה עממיים יותר, רגועים יותר וזולים יותר. טובים למי שמחפש לברוח מהגדולים. הקרנבלים ברסיפה ואולינדה נחשבים למצויינים - תמצאו בהם קרנבלי רחוב עשירים וגדולים שמזכירים מעט את סלבדור וריו וזולים מהם משמעותית ומצד שני מסיבות בריכה ומסיבות קרנבל צעירות - ראו סרטון מצורף בהמשך המדריך להבין את הטירוף. פורטו סגורו היא גרסה קטנה יותר ורגועה של סלבדור ולכן גם זולה יותר ולמעשה מהווה חלופה מעולה לסלבדור והקרבה של אריאל דה אג'ודה הופכת אותו לקסום. אורו פרטו מציע קרנבל של סטודנטים, צעירים וצעירות ולמעשה מסיבות אחווה מטורפות באווירה אחרת לגמרי.

אז איפה להיות ? אם אתם מחפשים מצעדי ענק עם תחפושות מרשימות, מסיבות ענק, מצעד המנצחות - ריו מנצחת ובענק. אם אתם מחפשים קרנבל עממי, ענק ובחינם או להשתתף במצעדים - סלבדור. אם אתם מחפשים קרנבל משולב מסיבות בריכה, אמנים בינלאומיים ענקים ובקיצור פסטיבל אלקטרוני ענק - פלוריאנופוליס. אם אתם מחפשים משהו בסגנון ריו או סלבדור שהוא בטוח יותר וזול יותר - רסיפה ואולינדה. אם אתם מחפשים סלבדור בגרסה קטנה, רגועה ובטוחה שכוללת איזור קסום במיוחד - פורטו סגורו. בא לכם מסיבות אחווה כמו בסרטי אמריקן פאי ? לכו לאורו פרטו.

הקרנבלים בברזיל - הסברים בקצרה

הקרנבל בריו ומצעד המנצחות (לחצו למידע מורחב)

בריו תמצאו את הקרנבלים המפורסמים שאותם כולם מכירים - מצעדי ענק של משאיות מפוארות ומושקעות במיוחד, אלפי רקדנים עם תחפושות מוגזמות, מסיבות בחינם ברחובות לאורך ימי הקרנבל, כל פעם מסיבה אחרת, פעם באיפנמה, פעם בקופהקבנה, בכל רחבי העיר. חושבים שהמסיבות קטנות ? הבלוקו של איפנמה שנפתח פעמיים בקרנבל - מונה 600,000 איש כל פעם. המונובלוקו (המסיבה המרכזית במרכז העיר) מונה 2,500,000 מליון איש והוא מסיבת הרחוב הגדולה בעולם (רק ביום ראשון של הקרנבל). הכל מלא ושמח ועם המון מסיבות ובעיקר בחינם. אם לא אוהבים את ההמוניות, יש גם מסיבות יותר קטנות ברחוב, שבהם מתחפשים כמו בפורים. מצעד המנצחות בריו הוא סיכום הקרנבל - נחשב למופע ראווה שמציג את כל הקבוצות (בתי הספר) המובילים בריו ומדורגות במקום 1 עד 6, כך תוכלו להשיג בערב אחד תצוגת תכלית של בתי הספר המובילים בריו. האירוע מתקיים 3 ימים לאחר סיום הקרנבל הרשמי והרבה מטיילים מגיעים מסלבדור, רסיפה/אולידנה, פלוריאנופוליס ועוד ערים, אל ריו על מנת לצפות במופע הגרנדיוזי הזה ולכן חשוב שתשריינו מקומות מראש, רצוי עם הגיעכם לברזיל.

הקרנבל ברסיפה ואולינדה (לחצו למידע מורחב)

אז מה כולם מתלהבים מרסיפה ואולינדה ? הקרנבל בערים הללו מתקיים ברחוב הפתוח מה מה שאומר חגיגות ענק, פתוח לכולם ובחינם. בנוסף מסיבות אלקטרו, מסיבות בריכה מטריפות. הקרנבלים הללו פופולארים במיוחד. באולידנה הקרנבל פתוח ברחובות העיר לכל אחד, לכל גיל ולכל מי שרוצה לכייף והוא מתקיים ברחובות העתיקים של העיר המהממת שאף נחשבת לאתר מורשת עולמית לפי הגדרת אונסק"ו. ברסיפה מוקמות במות בכל רחבי העיר ועל הבמות מופיעים אמנים, להקות ורקדנים. וכמובן שהכל בחינם.

הקרנבל בסלבדור (לחצו למידע מורחב)

קרנבל פופולארי במיוחד - 200 להקות סמבה צועדות ברחובות השונים של העיר בסיבובים מעגליים עם מסיבות וחגיגות בלי הפסקה. האטרקציה המרכזית היא במות ענק שמולבשות על משאיות עמוסות בציוד אלקטרוני, הן נקראות Trio Eletricos והן מסתובבות עם אמנים מוכרים ומוקפים בעדרים של רקדנים ומעריצים המלווים את הבמות. אחת החוויות בקרנבל היא האפשרות להצטרף אל המסלול של הבמות הנעות.

הקרנבל בפלורה | פלוריאנופוליס (לחצו למידע מורחב)

במשך השנים המקום בנה לעצמו שם של קרנבל שכדאי לבקר בו. מבקרים מכל בעולם באים לבקר בעיר וליהנות מפסטיבל ענק המשלב מסיבות, מצעדים ו-42 חופים מרהיבים. נחשב לקרנבל ה-4 בגודלו במדינה. הקרנבל כולל מופעי ענק, מופעי זיקוקים, תהלוכות בעיר, במות על משאיות המזכירות את סלבדור וגם בטוח יותר. הקרנבל בפלורה הוא השילוב המושלם של מצעדים, מסיבות רחוב, מסיבות חוף, מסיבת הבריכה P12 המפורסמת וה-DJs הכי מפורסמים בעולם המגיעים למועדונים האלקטרוניים בפלורה כגון ארמין וואן ביורן, טייסטו, בוב סינקלר, סטיביאוקי, לייק מייק אנד ווגאס, דיוויד גואטה ועוד רבים.

הקרנבל באורו פרטו

אורו פרטו היא אחת הערים המקסימות ביותר בברזיל ואחת מספינות הדגל שלה (קרובה לריו). בעיירה ישנם סטודנטים רבים, ומעונות סטודנטים שמשמשים כמעין הוסטלים בזמן הקרנבל. למרות שמדובר בעיירה קטנה, בזמן הקרנבל המקום משנה את פניו. רבים מהסטודנטים בעבר חוזרים לעיר לתקופה זו, ומלא צעירים משאר חלקי ברזיל מגיעים לחגוג. ברחוב ישנה מוזיקה מהבוקר ועד הבוקר ובכל יום ישנן מסיבות שעורכות הרפובליקות (מעונות הסטודנטים) שכוללות משתה, סמבה, מצעד ברחוב ועוד - אמריקן פאי סטייל. הקרנבל נחשב לקטן יחסית אולם מומלץ ביותר.
 

הקרנבל בסאו פאולו

אם מחפשים תחליף ראוי וזול לקרנבל בריו, הקרנבל בסאו פאולו נחשב לחוויה קצבית ופרועה ועצומת מימדים המשלבת 30,000 רקדנים במתחם המופעים. הקרנבל של סאו פאולו משודר בכל המדינה בתיאום עם הקרנבל בריו. לדעת רבים הקרנבלים בסלבדור, רסיפה ואולינדה טובים יותר בשל העממיות שלהם ושילובים עם הקרנבל בריו נחשב לשילוב המנצח ולכן הקרנבל בסאו פאולו נחשב לפחות פופולארי עבור המטייל הישראלי.

קרנבל בבוזיוס

החופים הטהורים של בוזיוס הופכים לאזור מסיבות בזמן הקרנבל. העיר חובבת הקהילה ההומו לסבית ידועה ביכולות שלה להרים מסיבות מרשימות במיוחד בו בעת לספק לכם מקום נופש רגוע ומפנק במיוחד. העיר מבורכת ב 22 חופים מרהיבים במיוחד המושכים לפינת גן עדן הזו תיירים מכל העולם.  חופי העיר כוללים ברים, מסעדות ומועדונים שמוקפים בחגיגות הקרנבל. מלבד הקרנבל העיר מציעה שפע של אטרקציות ופעילויות כאשר הבולטת שבהן היא גלישת גלים. גולשים יכולים לתפוס כאן את הגלים והמרשימים במדינה.

פורטו דה גאלינאס

הכפר של פורטו דה גאלינאס הוא כפר נופש ופינת גן עדן שכל אורח קרנבל יכול לפלל לו. מסיבות הקרנבל בכפר טובות כמו אחיותיה רסיפה ואולינדה. הקרנבל בכפר מקבל טאץ אפרו ברזילאי. הכפר שופע במסעדות וחיי לילה קצבים במיוחד ורחובות הכפר מלאים בחגיגות ולהקות במשך שבוע הקרנבל. תמצאו גם בתי מלון ואירוח ברמה הגבוהה ביותר וכן ספורט ימי בשפע. המים החמים של המפרץ מאפשר לצלול או לשנרקל ולחוות מפגשים קרובים עם החיים התת ימיים.

קרנבל בפורטו סגורו

שרשרת של מסיבות אינסופיות מאפיינות את הקרנבל בפורטו סגורו. לדעת רבים זהו המקום השלישי הטוב ביותר בברזיל אחרי ריו וסלבדור לחגוג את חגיגות הקרנבל. העיר מוצפת בלהקות חיות ורקדני סמבה מטילים את כישופיהם על העוברים והשבים ומרקידים אותם ברוח השמחה של החגיגות. כמו הרבה ערים בברזיל, גם פורטו סגורו מבורכת באיים שטופי שמש אחרי לילות ארוכים ללא שינה. אחת האטרקציות באיזור פורטו סגורו הוא האי "אריאל דה אג'ודה" שנחשב למעוז הישראלים רגע לפני המעבר למורו וסלבדור. למעשה מדובר במיני קרנבל של סלבדור, הכל אותו הדבר רק בקטן עם הבדל אחד מהותי שאפשר לישון בפוסאדות המדליקות באי הסמוך והמחירים הרבה יותר זולים.

הקרנבל בג'רי-קאקוארה

החוף של ג'רי-קאקוארה נחשב לאחד מהטובים בעולם בחיבור בין הטבע וספורט ימי. דיונות החול העצומות (נחשבות לגבוהות ביותר בעולם) שמפרידות בין רצועת החוף מציעים את אטרקציות סקי חולות ובאגי חולות. השקיעה והזריחה הנצפים מהדיונות מושלמים תודות למיקום הייחודי שהוא הנקודה הצפונית ביותר של ברזיל. חגיגות הקרנבל בכפר רגועים במיוחד בעקבות רצון הרשויות לשמור על המרקם העדין של המערכת האקולוגית באיזור ולכן מי מחפש טעימה מהקרנבל, חופים מושלמים ואומנות הגלישה ימצא את מקומו כאן.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife