MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Flyout Muchibus

Insurance Doctors

ויזה לבוליביה - מעברים, מסמכים והוצאת ויזה

BoliviaBigBarBlueבחרו נושא Click5 - ויזה בישראל | הנפקה או הארכת ויזה | דרישות לויזה | הוצאת ויזה בשגרירות | ויזה במעברי הגבול | מפת בוליביה ומעברי הגבול | בעלי דרכונים זרים - איזה מדינות פטורות
BarBlueהוצאת ויזה בישראל

לא ניתן להוציא ויזה בישראל כי אין שגרירות. ניתן להכין את הטפסים מראש עוד בישראל ולהגיש ברגע שמוכנים לגשת לשגרירות ביבשת. 

איך מנפיקים / מאריכים ויזה לבוליביה

1. הגשה אונליין באופן עצמאי (7 טפסים דרושים) - מצריך לארגן את כל הטפסים הדרושים לגשה, למלא את טופס הויזה הרשמי (טופס ארוך ומייגע, יש לספק תמונה + 7 מסמכים, בשפה הספרדית ואנגלית). להגיע לשגרירות ולשלם 30$ ולקבל ויזה ל-30 יום.

2. קבלת ויזה במעבר גבול יבשתי / הגעה בטיסה - מצריך לארגן תמונה מודפסת + 7 טפסים הדרושים לצורך קבלת הויזה ולשלם בגבול במזומן כ-110$ ולקבל ויזה ל-30 יום. רצוי להגיש מראש, אם מתאפשר לכם, כדי לחסוף כסף ולהגיע רגועים כי בגבול אתם נתונים לגחמותיו של הפקיד.

3. הארכת ויזה קיימת ל-30 יום נוספים - יש להגיע לאימיגריישן בלה פאז (Av. Camacho 1480) או חפשו את המלה Migracion בגוגל מאפס לראות אם יש בעיר בה אתם נמצאים. יש להביא 2 תמונות פספורט, 2 תמונות של הויזה הקיימת שלכם וכן 2 תמונות של הדרכון שלהם (הכל בצבע). הארכת ויזה עולה 612 בוב ל-30 יום. רצוי להגיע בתחילת שבוע אחרת זה יתעכב בסופש. לוקח בממוצע 3-4 ימי עסקים.

דרישות בקצרה לויזה לבוליביה

1. הגשת בקשה אונליין - הסבר מלא בהמשך

2. דרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות (צילום בצבע)

3. פנקס חיסונים עם קדחת צהובה והשם שלכם באנגלית (צילום בצבע)

4. תמונת פספורט דיגיטלית פורמט קוביה מסוג קובץ Jpeg ובגודל עד 150K. תמונה פיזית בגודל 3 ס"מ על 3 ס"מ. רקע לבן. ייתכן ולא תדרשו למסור את התמונות הפיזיות אבל רצוי להביא.

5. מסלול במדינה (לחצו כאן להורדת מסמך לעריכה) - עליכם לבנות מסלול הגיוני התואם את הביקור שלכם במדינה והשהות של 30 יום. צרפנו לכם מסלול לדוגמא שניתן לערוך.

6. כרטיס יציאה מבוליביה (לחצו לשירות כרטיס פקטיבי - לקוחות מוציקארד מקבלים פקטיבי בחינם) - עליכם להציג כרטיס יציאה מהמדינה עד 30 יום אחרי מהתאריך כניסה שתצהירו.

7. הזמנת לינה על שמכם ל-3 לילות הראשונים. כל מטייל צריך הזמנה על שמו.

8. הצהרת יכולת כלכלית (לחצו כאן להוריד את הטופס) - טופס הצהרתי לגבי היכולת הכלכלית שלכם לביקור במדינה.

9. עובר ושב 6 חודשים - עם השם שלכם באנגלית. אם אין לכם אפשרות לשנות באמצעות הבנק, נסו להעזר בתגרום עמודים של הדפדפן או הוסיפו באמצעות תוכנת עריכה את שמכם באנגלית.

10. ייתכן ותדרשו בחלק מהשגרירויות להציג גם את הכרטיס כניסה לבוליביה. דרישה זו קרתה במקרים בודדים למטיילים.

עלות אגרת הויזה בשגרירות - 30$ | בגבול היבשתי ושדה התעופה - 110$. 

ויזה אונליין | בשגרירות | קונסוליה

שימו לב ! ההליך מחייב הגעה לשגרירות

הביאו את המסמכים מודפסים בצבע, לא לקפל אותם. הגשה אונליין מחייבת להגיע פיזית למסור את הדרכון ולאסוף אותו עם הויזה לאחר מספר ימים - לחצו לרשימת שגרירויות וקונסוליות:

VisaBolButton3    VisaBolButton

עמוד הרשמה - שנו את השפה לאנגלית ולחצו על הרשמה עם חשבון הגוגל שלכם או למטה הרשמה עם המייל. מלאו את הפרטים שלפניכם ולחצו הרשמה. מיד לאחר מכן תועברו לעמוד החשבון שלכם שם תוכלו לפתוח בקשה לויזה.

עמוד הגשת בקשה והוספת דרכון - לחצו על NEW APPLICATION ליצירת הגשה חדשה. בחרו דרכון רגיל שזו האופציה הראשונה, לאחר מכן בחירת המדינה שבה הונפק הדרכון, תאריך הנפקה ועד מתי התוקף שלו. השדה האחרון הוא מקום הנפקת הדרכון (העיר בה הנפקתם אותו).

עמוד מספר 1מלאו את כל שדות החובה בפרטים האישים שנדרשים. במקצוע תוכלו לרשום Student.

עמוד מספר 2  - העלאת תמונה. צלמו אחת חדשה או בחרו מהגלריה. ראו למטה דוגמאות לתמונות. הצטלמו עם רקע לבן מאחור.

עמוד מספר 3 - בחרו את מספר הימים שתשהו במדינה, אם תכנסו בטיסה או יבשתי, מאיפה תכנסו בדיוק, איפה תבקרו ברוב השהות שלכם ב-2 יעדים. לדוגמא לה פאז ואיוני. אם לא הגשתם בקשה בעבר, לחצו המשך.

עמוד מספר 4 - מלאו פרטי קשר של 2 בני משפחה ולחצו REGISTER עבור כל אחד מהם ואז המשך.

עמוד מספר 5 - מסמכים דרושים

בעמוד זה מצריך ממכם לצרף מסמכים בפורמט PDF או תמונה:

מסמך הראשון הינו המסלול שלכם בשפה האנגלית (לחצו כאן להורדת המסמך) וכמובן שתערכו אותו בהתאם לתאריכי הכניסה שלכם + בנוסף צרפו לקובץ עותק של הכרטיס יציאה שלכם מהמדינה. הגשה של קובץ אחד למסלול וכרטיס יציאה (לחצו לשירות כרטיס פקטיבי).

מסמך השני הינו צילום דרכון בצבע שבו ניתן לראות שהתוקף מעל 6 חודשים.

מסמך השלישי הוא צילום פנקס חיסונים שמראה כי ברשותכם חיסון קדחת צהובה וכן השם שלכם באנגלית, אם לא רשום השם פשוט הוסיפו אותו בכתב יד באנגלית.

מסמך הרביעי זה פירוט מצב חשבון בנק (פירוט עובר ושב), יש לשנות תצוגה באתר הבנק לאנגלית כך שהשם שלכם יופיע באנגלית. אם לא מתאפשר לכם להוציא מצב חשבון באנגלית, ניתן להעזר בגוגל כרום ולבצע תרגום אתר לאנגלית + הוסיפו את זה להצהרת יכולת כלכלית (לחצו כאן להוריד את הטופס | שם תערכו את התאריך והמקום בו אתם מגישים). יש להגיש 6 חודשים אחורה.

מסמך החמישי הוא הזמנת לינה ליעד הראשון עם פרטים והשם שלכם באנגלית. ניתן לבצע הזמנה באחד מההוסטלים ולצרף העתק. חשוב הזמנה עבור כל אחד מהחברים ולא אחד עם 5 מיטות לדוגמא.

לסיום לחצו NEXT. ניתן כעת להוריד את טופס ההגשה לדוגמא לראות איך הוא נראה. בחרו איפה תגישו את הבקשה לויזה ולאחר מכן SEND להגשה סופית. אם אתכם נכנסים אווירת בחרו כל שגרירות ואז זה כבר לא משנה כי ההגשה קורת בשדה התעופה עם ההגעה (רשמית יש להגיש ויזה מראש בשגרירות טרם הגעה בטיסה ולכן האפשרות לא קיימת).

לחצו על החץ הכחול להורדת הטופס והדפיסו אותו (בצבע כך שהתמונה שלכם צבעונית), חתמו עליו (Signatue of the Applicant) ולאחר מכן גשו לקונסוליה שבחרתם בטופס. לצורך ההגשה. הביאו את כל המסמכים שצרפתם גם כן מודפסים.

הערות לסיום -  חשוב לא לקפל את המסמכים! יש להגיש את הטופס עם הדרכון. יש להביא עמכם את הטופס, דרכון וכסף (30$ שיגבו כשתאספו את הדרכון חזרה). שימו לב כי יש לגשת לשגרירות/קונסוליה לא יאוחר מ-15 יום מההגשה. הדרכון יהיה מוכן לאחר מספר ימים.

תוקף הויזה לשנה מיום קבלתו וניתן להכנס בכל מעבר גבול, מרגע הכניסה תקבלו 30 יום.   

מעברי הגבול לבוליביה - ויזה בגבול

הגיעו עד השעה 18:00 ליתר בטחון, הגישו אונליין והגיעו עם טופס הבקשה וכל המסמכים מודפסים. הגשה אונליין יכולה לחסוך לכם בעיות במעבר גבול אולם אין זו דרישה רשמית. עליכם לספק תמונת פספורט, צילום צבעוני של הדרכון, מסלול ותאריכים במדינה, צילום עובר ושב בחשבון הבנק וכסף מזומן בדולרים שטרות חדשים לחלוטין (ללא קפלים או בעיות). סביר שיבקשו ממכם 130$ על הויזה שכוללת תוספת שוחד נקודתי.

מעבר הגבול פרו בוליביה - מעבר יונגויו או מעבר דסגווארדרו - מעברי הגבול יונגויו ודסגווארדרו שבין פונו פרו לקופהקבנה שבבוליביה. ניתן לקחת טיסה לחואליקה (גובה 3800 מטר, ליד פונו) שנמצאת כשעה ממעבר הגבול, משם לוקחים אוטובוס או מונית אל הגבול.

מעבר הגבול ארגנטינה בוליביה - יש להגיע לסלטה ומשם לקחת אוטובוס של 8 שעות נסיעה לקואיקה שהיא עיירת הגבול. שם מגישים את הטפסים, משלמים ועוברים לבוליביה לעבר טופיזה ומשם לאיוני או יעדים אחרים במדינה.

מעבר הגבול צ'ילה בוליביה - יש להגיע לעיירה סן פדרו שממנה ניתן לצאת לסאלר או לקאלאמה (אוטובוס ישיר לאיוני). מהעיירות יש לקחת אוטובוס או מונית אל הגבול, להגיש את הטפסים, לשלם ולעבור.

מעבר הגבול ברזיל בוליביה - מעבר הגבול קורומבה (עיירת הגבול של ברזיל עם בוליביה) - הגעה לגבול היא דרך קאמפו גרדנה שאליה אפשר להגיע בטיסה או באוטובוסים ווממנה ממשיכים לקורומבה. משם ממשיכים לסנטה קרוז באוטובוס של כ-9 שעות.

מפת מעברי הגבול

BoliviaBorder

בעלי דרכון זר ?

בעלי דרכון אירופאי לא צריכים לשלם דבר או להציג מסמכים. בעלי דרכון אמריקאי צריכים לעבור תהליך זהה לישראלים. שימו לב ! כניסה לבוליביה עם דרכון זר מצריך יציאה איתו מהמדינה הקודמת - זאת אומרת אם תכנסו מארגנטינה לבוליביה עם דרכון אירופאי עליכם להראות שיצאם מארגנטינה עם חותמת בדרכון האירופאי.

מדינות שלא נכללות בפטור של אירופה - רומניה, בולגריה, קפריסין ומלטה. בעלי דרכונים אלו צריכים להגיע לשגרירות ולהנפיק אותה במקום (אותם טפסים כמו בהגשה עם דרכון ישראלי, קבלת ויזה במקום וכן בתשלום אגרה).

מדינות שפטורות מויזה

NoVisa

BannerFA3 Instagram

INSBIG