• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19

ויזה לבוליביה - מעברים, מסמכים והוצאת ויזה

BoliviaBig

שימו לב - החל מה 8.2.2021 ישנה דרישת ויזה לבוליביה !!

ההנחייה חדשה והמדריך יותאם לדרישות חדשות אם יהיו כאלה ברגע שיפורסמו

bolivia_state.svgמדריך ויזה לבוליביה - מסמכים, איפה מגישים, מעברי גבול, טיפים והגשה אונליין. המדריך השלם והמקיף ביותר. בקוסקו פרו ובקורומבה ברזיל ניתן להעזר בסוכני ויזות - ראו תחת עמודי הלינה, טיולים ואטרקציות בכל אחת מהמדינות.

אז למה בכלל צריך ויזה ? החל מספטמבר 2014 בעקבות מבצע צוק איתן החליט נשיא בוליביה לשנות את התקנות ולהעניש את הישראלים בכך שיש להוציא ויזה מראש - באינטרנט, בשגרירות, בקונסוליה או במעבר הגבול. בסוף שנת 2019 דרישת הויזה בוטלה על ידי הממשלה הזמנית, בפברואר 21 הממשל החדש החזיר את הדרישה וזאת לאור העובדה כי אזרחי בוליביה צריכים ויזה לישראל. לא ניתן להוציא ויזה בישראל כי אין שגרירות מאז ספטמבר 2014

ויזה בשגרירות, הגעה בטיסה ועוד

הגשת בקשה לויזה באינטרנט/קונסוליה/שגרירות

ניתן להוציא ויזה בקלות בקוסקו (תחת מוציקארד פרו) או בקורומבה ברזיל (תחת מוציקארד ברזיל). תפריט מוציקארד נמצא בראש האתר או בצד ימין.

קראו את ההנחיות במלואן טרם כניסה לעמוד הנפקת הויזה וזאת על מנת שכל המסמכים יהיו מוכנים מבעוד מועד, רצוי להביא את המסמכים מודפסים אתכם לשגרירות/קונסוליה ליתר בטחון. ניתן לוותר על ההגשה הדיגיטלית ולהכין את המסמכים הדרושים ולהגיע ישירות לשגרירות/קונסוליה. לעמוד הנפקת ויזה לבוליביה באינטרנט יש ללחוץ כאן

עמוד הרשמה - בחרו את המדינה, בחרו דרכון רגיל שזו האופציה הראשונה, לאחר מכן פתרו את התרגיל בחשבון (אימות שאתם אדם אמיתי) ולחצו מתחת על הלינק להמשך, חלון יקפוץ ולחצו OK

עמוד מספר 1 - בחרו תחת סוג הויזה את האפשרות השלישית - ויזת תייר. לאחר מכן יש למלא את כל המקומות המסומנים בכוכבית אדומה לפי הסדר הבא - שם משפחה, שם פרטי, מדינה, שוב מדינה, תאריך לידה, מספר דרכון, מקצוע (סטודנט), טלפון סלולרי, כתובת מייל, מצב משפחתי (רווק/נשוי), מין (ז/נ), אזרחות (ישראל). יש לצרף תמונת פספורט עד לגודל של 150 ק"ב (ראו בצמוד לינק הנחיות באנגלית להוספת תמונה) ולאחר מכן לבחור למטה "המשך"

עמוד מספר 2  - יש להכניס את פרטי הדרכון כגון מס דרכון, מדינת ישראל, עיר בה הוצאת את הדרכון, תאריך הנפקה ותאריך תפוגה של הדרכון ואז על המשך

עמוד מספר 3 - האפשרות הראשונה היא האם הגשת בעבר בקשה לויזה, יש לבחור כאן לא (אלא אם כן הגשתם בעבר). יש לבחור את מספר הימים הרצוים ומומלץ לבחור 30 יום אלא אם כן אתם בוודאות צריכים פחות. לאחר מכן לבחור את לה פאז כיעד המרכזי (כל אחת מהאפשרויות בסדר). האפשרות האחרונה היא האם יש לכם מקורבים בבוליביה - בחרו לא ולחצו להמשך

עמוד מספר 4 - פרטי קשר של אדם שאליו יפנו במקרה של מצב חירום - הכניסו כאן פרטים של בן משפחה. במשבצת האחרונה יש לרשום את העיר בה תגישו את הבקשה. לחצו להמשך

עמוד מספר 5 - עמוד זה מצריך ממכם לצרף 5 מסמכים בקובץ וורד, קובץ PDF או קובץ תמונה :

הראשון הינו המסלול שלכם בשפה האנגלית (לחצו כאן להורדת מסמך לעריכה)

השני הינו צילום דרכון שבו ניתן לראות שהתוקף מעל 6 חודשים

השלישי הוא צילום פנקס חיסונים שמראה כי ברשותכם חיסון קדחת צהובה

הרביעי זה פירוט מצב חשבון בנק שבו ניתן לראות שיש לכם כסף, יש לשנות תצוגה באתר הבנק לאנגלית (יש שגרירויות שמבקשות שם שלכם באנגלית)

החמישי הוא הזמנת לינה ליעד הראשון. ניתן לבצע הזמנה באחד מההוסטלים ולצרף העתק

שימו לב - טופס נוסף שצריך יפורט בסוף התהליך כי אינו נחוץ דיגיטלית אם כי פיזית עם ההגשה

איך מוסיפים קובץ ? בכל את האפשרויות יש לבחור ATTACH בצד ימין של השורה, לאחר מכן יופיעו 3 כפתורים, בחרו CHOOSE FILE וחפשו את הקובץ הנדרש, לאחר מכן בחרו UPLOAD FILE והמשיכו לסעיף הבא

לסיום בחרו את האפשרות FINISH

לחצו על DISPLAY VISA והדפיסו את טופס הגשת הויזה, חתמו עליו וגשו לשגרירות או קונסוליה בכל מדינה (בברזיל בריו, סאו פאולו, קורומבה וברזיליה). יש להגיש את הטופס עם הדרכון ולקבל בחזרה עם ויזה עוד במהלך היום. הליך זה חוסך ממכם להגיש הכל ידנית בשגרירות/קונסוליה. את התשלום מבצעים בעת הגשת הטופס. יש להביא עמכם את הטופס, דרכון וכסף. שימו לב כי טופס זה תקף לעד 15 יום מרגע ההרשמה ויש לגשת לשגרירות/קונסוליה לא יאוחר מ 15 יום. עדכון : יש צורך להדפיס את כל המסמכים שאתם מעלים בעת ההגשה ולהביא אתכם - אסור לקפל אותם !.

חשוב !! יש שגריריויות שמבקשות כרטיס כניסה לבוליביה, כרטיס יציאה מבוליביה, צילום כרטיס אשראי מ 2 הצדדים וטופס הצהרת יכולת כלכלית. לחצו כאן להוריד את הטופס, מלאו, הדפיסו וחתמו והביאו אתכם לשגרירות.

מעברי הגבול לבוליביה - ויזה במקום

הגיעו עד השעה 18:00 ליתר בטחון

מעבר הגבול פרו בוליביה (מעבר יונגויו, מעבר ברמה בינונית) - מעבר הגבול יונגויו או הידוע בשם קופהקבנה שבבוליביה נמצא קרוב מאוד לפונו או חואליקה. ניתן לקחת טיסה לחואליקה שנמצאת כשעה ממעבר הגבול, משם לוקחים אוטובוס או מונית אל הגבול. מפונו ניתן להגיע באוטובוס אל הגבול. מעבר גבול זה נוקשה ולכן רצוי להוציא את הויזה בקוסקו או דרך פונו טרם ההגעה. טיפ: חואליקה נמצאת בגובה של 3800 מטר ונחיתה שם לא קלה ויש צורך במנוחה רבה והתאקלמות לגובה הרב.

מעבר הגבול ארגנטינה בוליביה (מעבר קל) - יש להגיע לסלטה (בטיסה או באוטובוס) ומשם לקחת אוטובוס לקואיקה. עלות של כ 20$ ואורך כ 8 שעות נסיעה. שם מגישים את הטפסים, משלמים ועוברים לבוליביה. מעבר זה אורך מספר דקות, אבל שימו לב כי ישראלים מדווחים מאפריל 2018 שבודקים את הטפסים למעט אישור לינה שלא מבקשים.

מעבר הגבול צ'ילה בוליביה (המעבר הקל ביותר) - יש להגיע לעיירה סן פדרו שממנה ניתן לצאת לסאלר או לקאלאמה (אוטובוס ישיר לאיוני). מהעיירות יש לקחת אוטובוס או מונית אל הגבול, להגיש את הטפסים, לשלם ולעבור. במעבר גבול זה לא בודקים את הטפסים וגם לא צריכים אותם ולכן זו החלטה שלכם אם להכין אותם מראש ליתר בטחון. במעבר זה עדיין צריך את הטפסים, רק 110$ בדולרים.

מעבר הגבול ברזיל בוליביה (מעבר ברמה בינונית) - מעבר הגבול קורומבה - הגעה לגבול היא דרך קאמפו גראדנה שאליה אפשר להגיע בטיסה או באוטובוסים (כ 7 שעות) או ישירות לקורומבה עם חברת אזול. משם ממשיכים לסנטה קרוז באוטובוס של כ 9 שעות. מעבר הגבול פתוח מ 08:00 עד 19:00 כל יום. במעבר זה מבקשים כי תוציאו את הויזה בקונסוליה בקורומבה מה שיקח כ 3-2 ימים. ניתן להעזר בשירות ויזות שבאתר שלנו תחת מוציקארד ברזיל, קורומבה.

מפת מעברי הגבול

BoliviaBorder

בעלי דרכון אירופאי או אמריקאי ?

בעלי דרכון אירופאי לא צריכים לשלם דבר או להציג מסמכים (קטגוריה 1). בעלי דרכון אמריקאי (קטגוריה 2) צריכים לעבור תהליך זהה לישראלים והויזה שלהם יקרה יותר. שימו לב ! כניסה לבוליביה עם דרכון זר מצריך יציאה איתו מהמדינה הקודמת - זאת אומרת אם תכנסו מארגנטינה לבוליביה עם דרכון אירופאי עליכם להראות שיצאם מארגנטינה עם חותמת בדרכון האירופאי. אם בכל זאת נכנסתם עם הישראלי. בקשו ביציאה מהמדינה הקודמת להחתים את 2 הדרכונים ביציאה - ההחלטה של הפקיד ויש פקידים שלא יאשרו חתימה כזו או ידרשו שוחד ולכן חשוב מראש להכנס ליבשת עם הדרכון הזר.

מדינות שפטורות מויזה

מדינות שלא נכללות בפטור של אירופה - רומניה, בולגריה, קפריסין ומלטה. בעלי דרכונים אלו צריכים להגיע לשגרירות ולהנפיק אותה במקום (אותם טפסים כמו בהגשה עם דרכון ישראלי, ללא עלות, קבלת ויזה במקום)

NoVisa

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife