MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

ויזה לבוליביה - מעברים, מסמכים והוצאת ויזה

BoliviaBigBarBlueבחרו נושא Click5 - הוצאת ויזה בישראל | הגעה בטיסה ללא ויזה | דרישות לויזה לבוליביה | הוצאת ויזה בשגרירות | ויזה במעברי הגבול | מפת בוליביה ומעברי הגבול | בעלי דרכונים אמריקאים ואירופאים - איזה מדינות פטורות
BarBlueהוצאת ויזה מראש בישראל

לא ניתן להוציא ויזה בישראל כי אין שגרירות מאז ספטמבר 2014 בעקבות מבצע צוק איתן. הממשל מאז הופל, ביטל את הויזה ואז החזיר אותה. אם תרצו להגיע מראש מישראל יהיה עליכם להוציא ויזה באחת מהשגרירויות באירופה.

הגעה בטיסה ללא ויזה

ישראלים מדווחים כי הצליחו להגיע ללא ויזה ולעשות אותה עם ההגעה. בדצמבר 21 וכן בינואר 22 נכנסו ישראלים בטיסה ללא ויזה מראש. נדרשו לעשות ויזה עם ההגעה בתהליך שארך חצי שעה. הציגו צילום דרכון, כרטיס יציאה מבוליביה, צילום עובר ושב של החשבון בנק באנגלית, אישור הזמנה ללילה הראשון. תשלום של 711 בוליביאן שזה 100$. מצורף צילום של עמדת הנפקת הויזה לתיירים שמגיעים בלי.

BolVisaFlight

דרישות לויזה לבוליביה

על מנת להכנס לבוליביה ישנן דרישות חובה:

1. הגשת בקשה אונליין - הסבר מלא למטה

2. דרכון תקף ל-6 חודשים לפחות

3. פנקס חיסונים עם חיסון קדחת צהובה

4. תמונת פספורט עדכנית 2 אינץ על 2 אינץ, פורמט Jpeg עד 150K

5. מסלול במדינה (לחצו כאן להורדת מסמך לעריכה)

6. הזמנת לינה ללילה הראשון

7. הצהרת יכולת כלכלית (לחצו כאן להוריד את הטופס)

8. עובר ושב 3 חודשים - באנגלית

9. כרטיס יציאה מבוליביה

10. תשלום על הויזה (יקרה לאחר הגשת הבקשה)

עלות הויזה בשגרירות - 30$

עלות הויזה בגבול היבשתי במסגרת שוחד - 100$

שימו לב - כך היה טרם הקורונה וכרגע הגבולות היבשתיים סגורים

ויזה אונליין | בשגרירות | קונסוליה

הוצאת ויזה דרך האינטרנט (מחייב הגעה לשגרירות)

רצוי להביא את המסמכים מודפסים אתכם לשגרירות/קונסוליה ליתר בטחון (ישנן קונסוליות שמבקשות). הגשה אונליין מחייבת עדיין להגיע פיזית לשגרירות למסור את הדרכון ולאסוף - לחצו כאן לרשימת שגרירויות וקונסוליות.

לעמוד הנפקת ויזה אונליין לבוליביה יש ללחוץ כאן

עמוד הרשמה - בחרו את המדינה, בחרו דרכון רגיל שזו האופציה הראשונה, לאחר מכן פתרו את התרגיל בחשבון (אימות שאתם אדם אמיתי) ולחצו מתחת על הלינק להמשך, חלון יקפוץ ולחצו OK

עמוד מספר 1 - בחרו תחת סוג הויזה את האפשרות השלישית - ויזת תייר. לאחר מכן יש למלא את כל המקומות המסומנים בכוכבית אדומה לפי הסדר הבא - שם משפחה, שם פרטי, מדינה, שוב מדינה, תאריך לידה, מספר תעודת זהות, מקצוע (Student), טלפון סלולרי, כתובת מייל, מצב משפחתי (רווק/נשוי), מין (ז/נ), אזרחות (ישראל). יש לצרף תמונת פנים, קוביה, רקע לבן, עד לגודל של 150 ק"ב (לחצו כאן להנחיות ודוגמאות לתמונה) ולאחר מכן לבחור למטה "המשך"

עמוד מספר 2  - יש להכניס את פרטי הדרכון כגון מס דרכון, מדינת ישראל, עיר בה הוצאת את הדרכון, תאריך הנפקה ותאריך תפוגה של הדרכון ואז על המשך

עמוד מספר 3 - האפשרות הראשונה היא האם הגשת בעבר בקשה לויזה, יש לבחור כאן לא (אלא אם כן הגשתם בעבר). יש לבחור את מספר הימים הרצוים ומומלץ לבחור 30 יום אלא אם כן אתם בוודאות צריכים פחות. לאחר מכן לבחור את לה פאז כיעד המרכזי (כל אחת מהאפשרויות בסדר). האפשרות האחרונה היא האם יש לכם מקורבים בבוליביה - בחרו לא ולחצו להמשך

עמוד מספר 4 - פרטי קשר של אדם שאליו יפנו במקרה של מצב חירום - הכניסו כאן פרטים של בן משפחה. במשבצת האחרונה יש לרשום את העיר בה תגישו את הבקשה. לחצו להמשך

עמוד מספר 5 - מסמכים דרושים

עמוד זה מצריך ממכם לצרף מסמכים בקובץ וורד, PDF או תמונה:

* הראשון הינו המסלול שלכם בשפה האנגלית (לחצו כאן להורדת מסמך לעריכה) + בנוסף צרפו לקובץ עותק של הכרטיס יציאה שלכם מהמדינה. ישראלים דיווחו כי חלק מהפקידים מצפים לכרטיס יציאה בסעיף זה ולא רק למסלול.

* השני הינו צילום דרכון בצבע שבו ניתן לראות שהתוקף מעל 6 חודשים

* השלישי הוא צילום פנקס חיסונים שמראה כי ברשותכם חיסון קדחת צהובה

* הרביעי זה פירוט מצב חשבון בנק שבו ניתן לראות שיש לכם כסף, יש לשנות תצוגה באתר הבנק לאנגלית (יש שגרירויות שמבקשות שם שלכם באנגלית)

* החמישי הוא הזמנת לינה ליעד הראשון. ניתן לבצע הזמנה באחד מההוסטלים ולצרף העתק

* השישי הוא טופס אופציונלי ולא ברורה הנחיצות שלו - אין צורך להוסיף

איך מוסיפים קובץ ? בכל את האפשרויות יש לבחור ATTACH בצד ימין של השורה, לאחר מכן יופיעו 3 כפתורים, בחרו CHOOSE FILE וחפשו את הקובץ הנדרש, לאחר מכן בחרו UPLOAD FILE והמשיכו לסעיף הבא

לסיום בחרו את האפשרות FINISH VISA APPLICATION

לחצו על DISPLAY VISA והדפיסו את טופס הגשת הויזה, חתמו עליו וגשו לשגרירות או קונסוליה בכל מדינה. הביאו אתכם לכל מקרה את כל הטפסים שרשומים בסעיף "דרישות ויזה לבוליביה" כולל אלו שלא צרפתם להגשה אונליין - חשוב לא לקפל אותם!. יש להגיש את הטופס עם הדרכון. יש להביא עמכם את הטופס, דרכון וכסף (30$ שיגבו כשתאספו את הדרכון חזרה, אבל להביא מראש ליתר בטחון אם יבקשו תשלום מראש). שימו לב כי טופס זה תקף לעד 15 יום מרגע ההרשמה ויש לגשת לשגרירות/קונסוליה לא יאוחר מ 15 יום. הדרכון יהיה מוכן לאחר מספר ימים   

מעברי הגבול לבוליביה - ויזה במקום

- אלה נהלים טרם הקורונה, כרגע רק מעבר סלבדור מאסה ומעבר קורומבה עם ברזיל פתוחים וניתן להגיע עם הטפסים ולקבל ויזה בגבול. עלות בסלבדור מאסה של כ-86$ לפי עדכון ינואר 2022. בקורומבה יש קונסוליה ואפשר להגיש שם בעלות נמוכה יותר. בדקו במדריך הקורונה שלנו על עדכוני גבולות

- אם עשיתם במעבר הגבול והכל עבר חלק אנא עדכנו אותנו

- הגיעו עד השעה 18:00 ליתר בטחון

- למרות שאין צורך בטפסים למעבר היבשתי, רצוי להערך ליתר בטחון

מעבר הגבול פרו בוליביה (מעבר יונגויו, מעבר ברמה בינונית) - מעבר הגבול יונגויו או הידוע בשם קופהקבנה שבבוליביה נמצא קרוב מאוד לפונו או חואליקה. ניתן לקחת טיסה לחואליקה שנמצאת כשעה ממעבר הגבול, משם לוקחים אוטובוס או מונית אל הגבול. מפונו ניתן להגיע באוטובוס אל הגבול. מעבר גבול זה נוקשה ולכן רצוי להוציא את הויזה בקוסקו או דרך פונו טרם ההגעה. טיפ: חואליקה נמצאת בגובה של 3800 מטר ונחיתה שם לא קלה ויש צורך במנוחה רבה והתאקלמות לגובה הרב.

מעבר הגבול ארגנטינה בוליביה (מעבר קל) - יש להגיע לסלטה (בטיסה או באוטובוס) ומשם לקחת אוטובוס לקואיקה. עלות של כ-20$ ואורך כ-8 שעות נסיעה. שם מגישים את הטפסים, משלמים ועוברים לבוליביה. מעבר זה אורך מספר דקות.

מעבר הגבול צ'ילה בוליביה (המעבר הקל ביותר) - יש להגיע לעיירה סן פדרו שממנה ניתן לצאת לסאלר או לקאלאמה (אוטובוס ישיר לאיוני). מהעיירות יש לקחת אוטובוס או מונית אל הגבול, להגיש את הטפסים, לשלם ולעבור.

מעבר הגבול ברזיל בוליביה (מעבר ברמה בינונית) - מעבר הגבול קורומבה - הגעה לגבול היא דרך קאמפו גראדנה שאליה אפשר להגיע בטיסה או באוטובוסים (כ-7 שעות) או ישירות לקורומבה עם חברת אזול. משם ממשיכים לסנטה קרוז באוטובוס של כ-9 שעות. מעבר הגבול פתוח מ 08:00 עד 19:00 כל יום. ניתן להוציא ויזה בקונסוליה בקורומבה מה שיקח 3-2 ימים.

מפת מעברי הגבול

BoliviaBorder

בעלי דרכון אירופאי או אמריקאי ?

בעלי דרכון אירופאי לא צריכים לשלם דבר או להציג מסמכים (קטגוריה 1). בעלי דרכון אמריקאי (קטגוריה 2) צריכים לעבור תהליך זהה לישראלים והויזה שלהם יקרה יותר. שימו לב ! כניסה לבוליביה עם דרכון זר מצריך יציאה איתו מהמדינה הקודמת - זאת אומרת אם תכנסו מארגנטינה לבוליביה עם דרכון אירופאי עליכם להראות שיצאם מארגנטינה עם חותמת בדרכון האירופאי. אם בכל זאת נכנסתם עם הישראלי. בקשו ביציאה מהמדינה הקודמת להחתים את 2 הדרכונים ביציאה - ההחלטה של הפקיד ויש פקידים שלא יאשרו חתימה כזו או ידרשו שוחד ולכן חשוב מראש להכנס ליבשת עם הדרכון הזר.

מדינות שפטורות מויזה

מדינות שלא נכללות בפטור של אירופה - רומניה, בולגריה, קפריסין ומלטה. בעלי דרכונים אלו צריכים להגיע לשגרירות ולהנפיק אותה במקום (אותם טפסים כמו בהגשה עם דרכון ישראלי, ללא עלות, קבלת ויזה במקום)

NoVisa

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife