MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

קובה - מפה, מסלולים, מזג אוויר, פירוט ערים ואטרקציות

Cuba

מפת קובה, מסלולים מומלצים, ערים ואטרקציות מרכזיות

* כל האטרקציות, מקומות שווים, טרקים וטיולים בכל עיר בהמשך המדריך *

מדינה קסומה השוכנת על אי קריבי סמוך למקסיקו ומציעה חוויה של חזרה בזמן ומדינה צבעונית ותוססת. מדינה שעצרה את השעון לפני שנים רבות מה שהופך אותה לאחת המדינות המיוחדות ביותר באמריקה הלטינית. חופים מדהימים, סלסה בכל פינה, חוות לגידול טבק וגלגול סיגרים, כלי רכב משנות ה-50 (ענתיקות) וגישה מוגבלת לאינטרנט. קולומבוס הגיע לקובה בשנת 1492 וקבע כי מדובר במקום היפה ביותר שראה מעולם. לאוהבי העישון - הסיגר הקובני נחשב למשובח ביותר בעולם.

הגעה למדינה בטיסה או בקרוז.

המסלול המרכזי כולל את הוואנה - ויניאליס - טרינידד כיעדים מרכזיים.

מסלול 5 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - ואראדרו או טרינידד 

מסלול 7 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - ואראדרו - טרינידד

מסלול 10 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - קוהימר - ואראדרו - טרינידד

מסלול 14 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - קוהימר - ואראדרו - טרינידד - סנטיאגו דה קובה - טיסה חזרה להוואנה או להמשיך לברקואה וטיסה חזרה להוואנה

מסלול 21 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - קוהימר - ואראדרו -סיינפואגוס -  טרינידד - קמגוואי - ביאמו - סנטיגאו דה קובה - ברקואה - טיסה חזרה להוואנה

מעברי גבול

הגעה לקובה - הגעה לאי בטיסה בלבד, חלק מהטיסות יעברו בקונקשים במרכז אמריקה. לא ניתן להגיע בשיט או לעבור בין האיים בשיט. קרוזים עושים מסלול שעוצר ליום אחד באי וממשיכים הלאה.

mcuba2

מזג האוויר

האקלים בקובה חם ולח כל השנה, ניתן לבקר במדינה כל השנה. החודשים הטובים ביותר הם דצמבר עד אפריל כולל. בחודשים מאי עד אוגוסט ישנה עליה בגשמים ככל שעובר הזמן. ספטמבר ואוקטובר נחשבים לחודשים הגשומים ביותר. נובמבר נחלש בדומה לאוגוסט. עד כמה יפריע הגשם ? הגשם באיזור זה מגיע לזמנים קצרים, בד"כ שעות הצהריים. יכולים להיות ימים שלמים בלי גשם בכלל ואפילו כל הביקור שלכם יהיה ללא גשם. יכול להיות שבוע שלם שבו תתקלו בגשם. אחוזי הסיכוי לגשם עולים במאי עד אוגוסט ונובמבר, הסיכוי לגשם גבוה עוד יותר בספטמבר ואוקטובר - הסיכוי לא אומר בהכרח שיהיה גשם בכלל או שיהיה גשם כל היום. הסיכוי לסופה בקריבים קיים ולרוב כשמגיע זה מאמצע אוגוסט עד אמצע אוקטובר.

מטבע

המטבע המקומי לתיירים של קובה זה פסו קובני (Cup) והוא שווה לדולר אמריקאי. ניתן גם לשלם בדולר אמריקאי בחלק מהעסקים. רצוי להביא 50-40 יורו שיהיה לכם למונית מהשדה תעופה - לא יקבלו דולרים. לצורך החלפה ניתן להביא דולר ויורו ולהמיר אותם בשוק השחור שם תקבלו כפול בשווי של הכסף מאשר בהמרה בבנק או בציינג רשמי - המנעו ממשיכות כסף בקובה, העדיפו מזומן. תוכלו לבקש מהקאסה בה תשנו לקשר אתכם לחלפנים או לדבר עם חב"ד קובה שיעזור בקישור לחלפנים בשוק השחור.

אשרות ומסמכים

יש צורך למלא טופס, בשדה התעופה, שימסר על ידי חברת התעופה ולשלם אגרת כניסה למדיה שנעה סביב ה 15$-20$. אין צורך לגשת לשגרירות קובה או להוציא ויזה מראש. לא לאבד את הטופס החתום של הויזה אחרת זה קנס.

ערים וארקציות מרכזיות

Hotelico2 המלצות לינה וטיולים לחצו כאן

הוואנה - לבקר בהוואנה העתיקה שכוללת בניה ישנה, שפע של תיירים מסעדות וחנויות למזכרות, האיזור חי ותוסס במיוחד עד 19:00 שבו הרוב נסגר. כמו כן ביקור במרכז העיר, שכונת ודאדו המרכזית והבטוחה, מאלקון - הטיילת של הוואנה שכולל חוף מרשים ותצפית מרשימה על העיר, טיילת הגאווה שבה יש פסלי אריות, סיבוב בעיר ברכב קלאסי עם גג נפתח, מוזיאון הרום, שוק סן חוזה, ככר המהפכה שהיא ככר ענקית עם דיוקן של צ'ה גווארה וקמילו סייאנפואגוס על בנייני הממשל, קפיטוליו שהוא בניין הדומה לבניין הקפיטול האמריקאי, מוזיאון המהפכה, מוזיאון המינגווי, מוזיאון המכוניות, ביקור בלובי המרשים במיוחד של הוטל נאסיונאל, כל ערב ב-21:00 יש ירי מתותח במבצר, חיי לילה בפלאיה וייחה. ניתן להגיע לעיר משדה התעופה באוטובוס P16 לשכונת ודאדו במקום לקחת מונית יקרה (האוטובוס מחוץ לשדה), מודאדו אפשר להגיע לעיר העתיקה בקו P5.

ויניאליס - עיירה קטנה וציורית עם המון בתים צבעוניים, יושבת בעמק גדול עם נוף מרהיב, ניתן לעשות סיור בעמק, סיור מערות, ביקור בציור קיר פרהיסטורי על צלע הר, טיול סוסים לחוות קפה וטבק, קאנופי (אומגה), נסיעה באוטובוס הירוק שעובר במרבית האטרקציות, הופעות וריקודי סלסה בככר המרכזית.

פינאר דל ריו - ביקור במערת האינדיאנים, ציור הקיר וחוות גידול סיגרים.

וארדארו - עיירת נופש עם חופים מרהיבים, ביקור בדולפינריום.

קוהימר - הכפר של הסופר המהולל ארנסט המינגווי.

סיינפואגוס - עיר קטנה, חביבה ודי משעממת וניתן להגיע ממנה לשמורת אל ניצ'ו עם מפלים ובריכות טבעיות.

טרינידד - עיר יפה עם בניה קולוניאלית ספרדית מלפני 500 שנה, לבקר בחוף הים אנקון הבתולי והשקט, שוק העיר, רכבת התיירים, מוזיאון הצריח, מוזיאון הארכיאולוגיה, מוזיאון המהפכה, כנסיית נואסטרה סניורה, תפצית סרו דה לה ויגיאה, מסיבה בתוך מערה Ayala (לבוא עם נעליים נוחות), מועדון הסלסה קאסה דה מוזיקה, שמורת אל ניצ'ו עם מפלים ובריכות טבעיות.

סנטיאגו דה קובה - היא קובה האמיתית, תוססת ואותנטית יותר. ביקור במבצר אל מורו, מוזיאון הקרמבל, מוזיאון הרום, בית הכנסת המקומי התקווה. בסביבת סנטיאגו ניתן לבקר בעיר ברקואה, מפרץ גוונטאנמו המפורסם, הסלע הענק (לא ידוע איך הוא הגיע לנקודה בה הוא נמצא), בסיור בפארק הלאומי וברכס סיירה מאסטרה שם כוחות המורדים של פידל קסטרו החלו את כיבוש האי, הפארק כולל טרקים, ג'ונגל טרופי עם מטעי פירות.

ברקואה - עיירת חוף בצדה המזרחי של האי ומציעה טילים כגון ביקור בהר השולחן, ביקור בחוות קקאו, שייט על הנהר, ביקור בפארק הלאומי פלאיה בלנקה. קולומביה הגיע אל העיר ואמר שזה המקום היפה ביותר שהיה בו מכל העולם.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife