MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Flyout Muchibus

Insurance Doctors

קובה - מפה, מסלולים, מזג אוויר, פירוט ערים ואטרקציות

CubaBarBlueבחרו נושאClick5 - מסלולים | מעברי גבול ומפה | מזג אוויר | מטבע | אינטרנטאשרות ומסמכים | טיפים חשובים | ערים לינה ואטרקציות    BarBlueמפת קובה, מסלולים מומלצים, ערים ואטרקציות מרכזיות

* כל האטרקציות, מקומות שווים, טרקים וטיולים בכל עיר בהמשך המדריך *

מדינה קסומה השוכנת על אי קריבי סמוך למקסיקו ומציעה חוויה של חזרה בזמן ומדינה צבעונית ותוססת. מדינה שעצרה את השעון לפני שנים רבות מה שהופך אותה לאחת המדינות המיוחדות ביותר באמריקה הלטינית. חופים מדהימים, סלסה בכל פינה, חוות לגידול טבק וגלגול סיגרים, כלי רכב משנות ה-50 (ענתיקות) וגישה מוגבלת לאינטרנט. קולומבוס הגיע לקובה בשנת 1492 וקבע כי מדובר במקום היפה ביותר שראה מעולם. לאוהבי העישון - הסיגר הקובני נחשב למשובח ביותר בעולם.

הגעה למדינה בטיסה או בקרוז.

המסלול המרכזי כולל את הוואנה - ויניאליס - טרינידד כיעדים מרכזיים.

מסלול 5 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - ואראדרו או טרינידד 

מסלול 7 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - ואראדרו - טרינידד

מסלול 10 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - קוהימר - ואראדרו - טרינידד

מסלול 14 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - קוהימר - ואראדרו - טרינידד - סנטיאגו דה קובה - טיסה חזרה להוואנה או להמשיך לברקואה וטיסה חזרה להוואנה

מסלול 21 ימים - הוואנה - ויניאליס ופינאר דל ריו - קוהימר - ואראדרו -סיינפואגוס - טרינידד - קמגוואי - ביאמו - סנטיגאו דה קובה - ברקואה - טיסה חזרה להוואנה

מעברי גבול

הגעה לקובה - הגעה לאי בטיסה בלבד, חלק מהטיסות יעברו בקונקשים במרכז אמריקה, בדקו דרך מקסיקו או קולומביה משם המחירים הטובים ביותר. לא ניתן להגיע בשיט או לעבור בין האיים בשיט. קרוזים עושים מסלול שעוצר ליום אחד באי וממשיכים הלאה.

mcuba2

מזג האוויר

האקלים בקובה חם ולח כל השנה, ניתן לבקר במדינה כל השנה. החודשים הטובים ביותר הם דצמבר עד אפריל כולל. בחודשים מאי עד נובמבר ישנה עליה בגשמים. עד כמה יפריע הגשם ? הגשם באיזור זה מגיע לזמנים קצרים, בד"כ שעות הצהריים. יכולים להיות ימים שלמים בלי גשם בכלל ויכול להיות שבוע שלם שבו תתקלו בגשם. הסיכוי לסופה בקריבים קיים ולרוב כשמגיע זה מיוני עד אוקטובר. 

מטבע

המטבע המקומי לתיירים של קובה זה פסו קובני (Cup) והוא שווה לדולר או יורו. מטבע היורו והדולר זהים בשווי המקומי ולכן ישנה עדיפות להביא דולרים וכן מעט יורו שיהיה לכל מקרה. רצוי להביא שטרות קטנים. השטרות צריכים להיות ללא פגם או קרע. ניתן להמיר אותם בשוק השחור בכפול מהשווי מאשר בהמרה בבנק או בציינג רשמי - המנעו ממשיכות כסף בקובה, העדיפו מזומן. תוכלו לבקש מהקאסה בה תשנו לקשר אתכם לחלפנים אמינים, הזהרו מחלפנים עם שער גבוה בשל זיופים. אל תמירו את כל הכסף שלכם אלא רק לפי הצורך!

אינטרנט

ניתן לעשות סים מקומי בחנות בשם Etesca (יש להביא דרכון). הסים עולה 15$ עם חבילת גלישה. המחירים יכולים להשתנות. שמרו את הפלסטיק אותו תקבלו עם הכרטיס שם יש קוד לשימוש ב-WIFI ציבורי.

אשרות ומסמכים

ויזה לטסים ממדינות דרום ומרכז אמריקה - יש צורך למלא טופס בשדה התעופה, שימסר לכם על ידי חברת התעופה ולשלם אגרת כניסה למדינה של בערך 20$. נציגי חברת התעופה ידאגו לזה. אין צורך לגשת לשגרירות קובה או להוציא ויזה מראש. לא לאבד את הטופס החתום של הויזה אחרת זה קנס.

ויזה לטסים מישראל - ניתן להוציא בישראל דרך סוכנים בעלות של בערך 200 ש"ח או להגיע ללא ויזה ולהוציאה בשדה בהאוונה (ורק בהאוונה). ישראלית שטסה מישראל עם טורקיש נדרשה לויזה מראש.

דרישות כניסה נוספות - דרכון בתוקף חצי שנה לפחות, כרטיס יציאה מקובה (לחצו לפתרונות בחינם), הצהרת כניסה שבסופה תקבלו קוד QR (לחצו להנפקה).

חשוב! למבקרים בקובה עם ויזה אלקטרונית לארה"ב ESTA - אם תבקרו בקובה או ביקרתם בה החל מ-12.1.21, לא תוכלו להנפיק ויזה אלקטרונית מסוג ESTA. אם ברשותם ויזה כזאת בתוקף ויתגלה כי ביקרתם בקובה הויזה מבוטלת ולא תוכלו לבקר בארה"ב ללא ויזה רגילה. ניתן להנפיק ויזה ESTA רק עם דרכון ביומטרי. לחצו למידע מפורט בנושא.

טיפים שכדאי לדעת

תחבורה - רצוי לא להתבסס על זמינות תחבורה ציבורית אם הביקור שלכם מוגבל בזמן ולכן העזרו במוניות כשאין ברירה.ניתן לבדוק באתר של חברת Viazul את השעות והקווים לתחבורה הציבורית. הורידו את אפלקציית La Nave של המוניות בקובה, רצוי להוריד טרם ההגעה למדינה.

מים - המנעו משתיית מים מהברז, רכשו רק בקבוקי מים מינרלים.

סיגרים - יש לרכוש רק בחנות מורשת או בחוות טבק, כל מה שמוכרים לכם ברחוב זה מזוייף ולא איכותי.

רצוי להביא - סבון, משחת שיניים, כלי רחצה, קרמים ועוד. קשה להשיג בקובה. תכשיר נגד יתושים.

רשימת פריטים אסורים - אין להכניס למדינה טלפון לוויני, מכשירי קשר או רחפנים.

ערים וארקציות מרכזיות

MuchiCountry2

הוואנה - לבקר בהוואנה העתיקה שכוללת בניה ישנה, שפע של תיירים מסעדות וחנויות למזכרות, האיזור חי ותוסס במיוחד עד 19:00 שבו הרוב נסגר. כמו כן ביקור במרכז העיר, שכונת ודאדו המרכזית והבטוחה, מאלקון - הטיילת של הוואנה שכולל חוף מרשים ותצפית מרשימה על העיר, טיילת הגאווה שבה יש פסלי אריות, סיבוב בעיר ברכב קלאסי עם גג נפתח, מוזיאון הרום, שוק סן חוזה, ככר המהפכה שהיא ככר ענקית עם דיוקן של צ'ה גווארה וקמילו סייאנפואגוס על בנייני הממשל, קפיטוליו שהוא בניין הדומה לבניין הקפיטול האמריקאי, מוזיאון המהפכה, מוזיאון המינגווי, מוזיאון המכוניות, ביקור בלובי המרשים במיוחד של הוטל נאסיונאל, כל ערב ב-21:00 יש ירי מתותח במבצר, חיי לילה בפלאיה וייחה. ניתן להגיע לעיר משדה התעופה באוטובוס P16 לשכונת ודאדו במקום לקחת מונית יקרה (האוטובוס מחוץ לשדה), מודאדו אפשר להגיע לעיר העתיקה בקו P5. חיי לילה בעיר מתחילים אחרי 22:00 והעיר תוססת ושופעת מקומות בילוי.

ויניאליס - עיירה קטנה וציורית עם המון בתים צבעוניים, יושבת בעמק גדול עם נוף מרהיב, ניתן לעשות סיור בעמק, סיור מערות, ביקור בציור קיר פרהיסטורי על צלע הר, טיול סוסים פופולרי לחוות קפה וטבק, קאנופי (אומגה), נסיעה באוטובוס הירוק שעובר במרבית האטרקציות, הופעות וריקודי סלסה בככר המרכזית. חיי לילה טובים ומתחילים מהשעה 22:00.

פינאר דל ריו - ביקור במערת האינדיאנים, ציור הקיר וחוות גידול סיגרים.

וארדארו - עיירת נופש עם חופים מרהיבים, ביקור בדולפינריום. מלאה תיירים וחופים יפים. רחוב 62 עמוס בחיי לילה והופעות לייב. מועדון הוואנה קלאב הפופולרי נפתח ב-23:00.

קוהימר - הכפר של הסופר המהולל ארנסט המינגווי.

פלאייה לארגה / פונטה פרדיס / פלאייה גירון - דרומית לואדארו ומערבית לסיינפואגוס נמצאים נקודות ביקור פופולריות לתיירים והם פלאייה לארגה, מתחתיה פונטה פרדיס ומעט בהמשך פלאייה גירון. חופים יפים מאוד, חוות תנינים, סיור לאנמיגה דה לה רוקה שכולל צפיה בגשרים מאבן, לגונה עמוקה וצלולה במיוחד וצפייה בבעלי חיים. בפונטה פרדיס משלמים כניסה וניתו לעשות שנורקלינג מרהיב, צלילות, בופה וקוקטיילים חופשי. (נסגר בשעה 17:00, עולה כ-14 יורו, שווה במיוחד).

סיינפואגוס - עיר קטנה, חביבה ודי משעממת וניתן להגיע ממנה לשמורת אל ניצ'ו עם מפלים ובריכות טבעיות.

טרינידד - עיר יפה עם בניה קולוניאלית ספרדית מלפני 500 שנה, לבקר בחוף הים אנקון הבתולי והשקט, שוק העיר, רכבת התיירים, מוזיאון הצריח, מוזיאון הארכיאולוגיה, מוזיאון המהפכה, כנסיית נואסטרה סניורה, תפצית סרו דה לה ויגיאה, שמורת אל ניצ'ו עם מפלים ובריכות טבעיות. בככר המרכזית תמצאו אווירה טובה, מוסיקה ומקומיים שפשוט נהנים עם קוקטייל ביד. כמעט בכל מקום יש מוסיקה לייב כך שהאווירה השמחה מורגשת בכל מקום. מועדון סלסה מומלץ - קאסה דה מוזיקה. מסיבה מטורפת בתוך מערה (דיסקוטק איילה Ayala) עם אווירה מיוחדת שקשה להסביר, המסיבה מתחילה בשעה 23:00 עד 03:00 (לבוא עם נעליים נוחות).

סנטיאגו דה קובה - היא קובה האמיתית, תוססת ואותנטית יותר. ביקור במבצר אל מורו, מוזיאון הקרמבל, מוזיאון הרום, בית הכנסת המקומי התקווה. בסביבת סנטיאגו ניתן לבקר בעיר ברקואה, מפרץ גוונטאנמו המפורסם, הסלע הענק (לא ידוע איך הוא הגיע לנקודה בה הוא נמצא), בסיור בפארק הלאומי וברכס סיירה מאסטרה שם כוחות המורדים של פידל קסטרו החלו את כיבוש האי, הפארק כולל טרקים, ג'ונגל טרופי עם מטעי פירות. מדי שנה בחודש יולי מתקיים הקרנבל המקומי במשך 10 ימים והוא מציע תהלוכות וריקודים והינו קרנבלקטן וצנוע ביחס לקרנבלים הגדולים ביבשת.

 ברקואה - עיירת חוף בצדה המזרחי של האי ומציעה טילים כגון ביקור בהר השולחן, ביקור בחוות קקאו, שייט מהנה בנהר, ביקור בפארק הלאומי פלאיה בלנקה. כשקולומבוס הגיע אל העיר. אמר שזה המקום היפה ביותר שהיה בו מכל העולם. הזמינו טיסות מראש כי הנסיעה אליה ארוכה.

BannerFA3 Instagram

INSBIG