MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Paxtur Muchibus

Insurance Doctors

תכנון תקציב וטיפים לחסכון לטיול בדרום ומרכז אמריקה

Budget

הרבה מטיילים מתקשים להעריך את סכום הכסף אותו הם צריכים לטיול ומתבססים על שמועות, הערכות או מידע של מטיילים אחרים. כל טיול שונה בין מטייל למטייל וזה נובע בעיקר מהשונות בין זמני השתהות בכל מקום, דרכי המעבר בין היעדים, סגנון הלינה הרצוי ועוד. תמיד תשאירו בצד סכום נוסף לבלתי צפוי: טיסות בלתי צפויות, אטרקציה שלא ידעתם עליה, חברה מקומית או סתם רצון להישאר עוד זמן.

ההמלצה היא להכין 2500-2000 דולר בממוצע לחודש וזה נחשב לסכום כסף שיספק אתכם וכולל הוסטלים טובים, אוכלים בחוץ ומתפנקים מדי פעם, יוצאים לבלות במקומות הבילוי ממוצעים ושותים פה ושם אלכוהול, טרקים, אטרקציות וטסים כשחייבים. ישנן מדינות זולות מ-2000$ ואפשר אפילו לטייל בהן ב-1500$ אם חוסכים ומבשלים, נעים באוטובוסים, יש כאלה שמתפנקים ויעלה להם אפילו יותר. לכן מדובר בסכום ממוצע.

אוהבים להתפנק ? לטוס ? לצאת לבלות ? הוסיפו 500$ לתקציב החודשי.

ממוצע חודשי לפי מדינות
Budget3
 
הערות לטבלה: מדובר בתקציב ממוצע מה שאמר שמדינה שתקציבה 2000$ יכולה להיות 1500$ למטייל אחד ו-2500$ למטייל אחר. ברזיל בחודש קרנבל תיהיה יקרה בעד 500$ נוספים לחודש.

איך אפשר לטייל 8-9 חודשים בתקציב של 5 חודשים ?

אם אין לכם הגבלת זמן ומה שמגביל אתכם זה כסף אולי במקום לראות כמה שיותר מדינות, ולהתכלב, לבשל לבד ולהתפשר על מנת שתספיקו הכל, אולי פשוט תשארו זמן רב יותר ביעדים שאתם אוהבים. מה זה אומר? אחת החוויות העוצמתיות של הטיול הוא החופש להחליט מתי לקום ולהמשיך ואם תישארו ביעד כלשהו חודש שלם אתם אולי תרגישו שאתם זורקים כסף על כלום ומבזבזים את הזמן בו בעת שאתם חווים משהו שאף מטייל לא יכול לחוות בשבוע באותו יעד.בתקופה זה אתם מתמקמים במקום אחד העלויות פוחתות כי לא עושים כל יום משהו או זזים מעיר לעיר.

כמה טיפים לחסכון וייעול התקציב

* עשו כרטיס מוציקארד טרם קנית הטיסה והציוד, זה השלב בו תחסכו הכי הרבה כסף - הכרטיס חוסך מאות שקלים בלינה, טרקים, אטרקציות ועוד. לחצו כאן למאות המלצות של מטיילים שחסכו כסף.

* קנו כמה שפחות ציוד – קנו רק את מה שהכרחי וחיוני (ראו מדריך לגבי ציוד והכנות לטיול)

* המירו את הכסף שלכם (בארץ) במכה אחת אצל חלפנים פרטיים

* קחו כרטיס אשראי עם עמלות נמוכות - חיוב ותשלומים בכרטיס אשראי הם הזולים ביותר! יותר ממשיכה בכספומט. באשראי מקס מוצילר העמלה היא 1% בגיהוץ

* הימנעו מהגעה לשדות התעופה רעבים או צמאים, התכוננו לכך מראש

* ביציאה משדה התעופה גשו למסלול המוניות של הטיסות היוצאות, שם המוניות זולות יותר. העזרו באפליקצית אובר שמוזילה את הנסיעה משמעותית או בדקו אם יש נהגי מוניות מומלצים במוציקארד עם הנחה

* טיילו בקבוצות, קבוצות מקבלות מחירים טובים יותר

* תאכלו במזללות המקומיות במקום ברשתות המוכרות והיקרות

* סעו באוטובוסים במקום טיסות פנימיות, אלא אם כן מדבור ב-30 שעות נסיעה ואיבוד זמן יקר

* לפני היציאות למועדונים ומסיבות, שתו בהוסטל – שתייה בחוץ תעלה פי כמה

* חפשו את חברות האוטובוסים הזולות יותר, מדובר בחברות קטנות יותר שמתחרות בחברות הגדולות. קחו בחשבון שעלולה להיות התפשרות באיכות השירות והנסיעה

* רכשו את הכרטיסים למושבים הרגילים ולא למושבי החצי-מיטה או מיטה מלאה

* בשלו את האוכל בעצמכם ותוכלו לחסוך לא מעט כסף

* התניידו בערים באמצעות אוטובוסים קומבי במקום מוניות, כמו שעושים המקומיים ותחסכו כסף וגם תחוו חוויה מעניינת

BannerFA3 Instagram

INSBIG