• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

טרק הסלקנטאי - מסלול וסיפור דרך למאצ’ו פיצ’ו

SalkantaiNew1

טרק הסלקנטאי הוא טרק אלטרנטיבי באיזור המאצו פיצו ובסופו ניתן להגיע לאגואס קליינטס ומשם למאצו פיצו. זה אינו טרק שמגיע ישירות לאתר בדומה לאינקה טרייל. טרק זה ניתן לעשות לבד.

הכנות לקראת הטרק

קניית כרטיסים למאצו פיצו מראש וזאת בהתאם ליום בו תגיעו לאתר כך שלא יקרה מצב שלא ישארו כרטיסים. קחו בחשבון כי רוכשים את הכניסה ליום ולשעה ספציפית ולכן חשוב לדעת לתכנן את ההגעה שלכם בהתאם. 

רכישת כרטיסי כניסה

ישנה מגבלת כניסות יומית ועל מנת שלא תתקעו בלי כרטיס כניסה חשוב מאוד להזמין מראש. נסו לוודא כי ברשותכם כניסה והסעה תואמת לדוגמא ברכבת. מצב הקורונה הפחית עוד יותר את כמות הכניסות ולכן הערכו מראש - לחצו כאן למדריך הגעה וחזרה מהמאצ'ו פיצ'ו.

אז מה התהליך ? יש לבחור את התאריך, אם אתם מבוגרים/סטודנטים/ילדים עד גיל 18. סטודנטים מקבלים 50% הנחה וצריכים להביא את תעודת הסטודנט של האוניברטיסה שלהם שבו יש פרטים מלאים ותמונה וגילכם אינו עולה על 25. לאחר מכן בוחרים את השעת כניסה לאתר. שימו לב כי עליהם להכנס בשעה הנקובה.

הכרטיסים הם על שמכם ובלתי ניתנים להעברה, יש לשלם באשראי, הפקדה לבנק ועוד מספר אפשרויות במזומן. רק לאחר התשלום ניתן לממש את הכרטיס כניסה.

הסעה חזור מהטרק

אפשר לקנות הסעה חזור בכל סוכנות כרטיסים בקוסקו או לחלופין לרכוש כרטיס רכבת חזרה. ניתן לצעוד לתחת הידרואלקטריקה ומשם רכבת זולה יותר או חזרה בהסעה. לחצו כאן למדריך הגעה וחזרה מהמאצ'ו פיצ'ו.

השכרת ציוד

יש הרבה אופציות של חנויות זולות בכיכר המרכזית ובסמטת המציקים. עולה 10 סול ליום להשכיר שק שינה, באים לקחת יום לפני הטרק ומחזירים בוקר לאחר החזרה. בכל חניון לילה יש אוהל מאורגן לישון בו ב-10 סול לאדם אז אין צורך להשכיר אוהל ומזרון שטח.

קניית אוכל

יש לקנות מוצרים יבשים לארוחות צהריים (טונות, תירס, חטיפי אנרגיה, לחם וכו). ארוחות ערב יש תמיד ב15 סול לאדם בחניוני לילה ויש גם אופציה לארוחות בוקר לפני שיוצאים גם באיזור המחיר הזה.

מסלול בטלפון

ניתן להוריד אפליקציה בשם Fatmap, יש אפשרות להוריד את כל המסלול מראש ואז אין צורך בקליטה או ויי פיי. מומלץ לעבור על המסלול לפני כמובן.

המסלול

היום הראשון
Mollepata – Soray pampa

יוצאים מקוסקו ב-4 לפנות בוקר לוקחים קולקטיבו מתחנת אוטובוס בשם bus to mollepata עולה 15 סול לאדם, שעתיים עד שעתיים וחצי נסיעה, שימו לב שברגע שהאוטובוס מתמלא הוא יוצא אז לא לאחר! לאחר מכן לוקחים מונית ל soray pampa עולה בין 60-80 סול תלוי במיקוח. שם נמצא החניון של הלילה הראשון יש שם מלא אופציות של לינה פשוט ללכת לאחד המקומות ולסגור שם, גם אופציה של אוהלים עם מזרונים ב10 סול לאדם וגם אופציה של איגלויים אבל זה יקר יותר. מבחינת אוכל, לבקש מהבעלים ארוחת ערב, מכינים לכם ב15 סול לאדם. המסלול  עצמו עולה לאגם הומנטאי מבלים שם קצת ויורדים חזרה לחניון, אפשר להשאיר את התיקים בחניון לפני העליה התלולה אם רוצים. חשוב להביא בגדים חמים כי ישנים במקום גבוה ומאוד קר בלילה ובבוקר שמתחילים ללכת. סה״כ - 10 קמ כל היום.

היום השני
Soray pampa – Collpampa

יציאה בשעה 6:00 לכיוון הר הסלקנטאי, עליה לא פשוטה שאורכת כשלוש שעות בערך ומשם ירידה ארוכה עד לחניון בעיירת chaullay ממש בסיום המסלול יש אחלה מתחם קאמפינג עם אוהלים ומזרונים ב-10 סול לאדם וגם אפשרות למקלחת חמה ב-10 סול. מבחינת אוכל, שוב, מבקשים מהבעלים של המקום והוא מארגן ארוחה גדולה. סה״כ 21 קמ כל היום.

היום השלישי
Collpampa-Santa teresa-Aguas calientes

יציאה ב-7:00 בהסעה שיוצאת מהחניון לילה עולה 20 סול לאדם. לבקש מהנהג לרדת ב-Lucmabamba משם מתחיל המסלול בעלייה תלולה, בערך שעתיים, עד לקצה הר עם תצפית להרי המאצו פיצו. משם יורדים וצועדים ל-hidroelctrica (שם גם ההסעה חזרה לקוסקו). משם הליכה של 10 קמ על פסי רכבת עד לעיירה בשם Aguas calientes, עיירה נחמדה שממנה מגיעים לאתר המאצו פיצו. סה״כ 24 קמ כל היום.

אופציה נוספת זה לקחת את האוטובוס של 07:00 בבוקר עד לסנתה תרזה ולבלות שם יום נוסף במעיינות החמים. משם אפשר ללכת עד לפסי הרכבת ולעיירה האחרונה אגואס קליינטס.

היום הרביעי
עליה לאתר המאצו פיצו מהעיירה Aguas calientes

יציאה ב-4:30 למאצו פיצו, עליה של שעה וחצי עד לכניסה שאמורה להיות ב6:00 (תלוי בכרטיס שקניתם), ניתן לעלות לאתר בהסעה מסודרת ולחסוך את העליה. מסתובבים באתר, יש אופציה של השכרת מדריך מקומי של האתר. משם יורדים חזרה וחוזרים בהליכה על הפסי רכבת עד ל-hidroelctrica משם יוצאת ההסעה חזור לקוסקו. במידה ולא הזמנתם הסעה מראש מאוד קל להתארגן שם על אוטובוס. מומלץ להגיע לפני 13:30 לסגור עם אחד הנהגים. סה״כ 18 קמ כל היום.

המסלול כולו מאוד קל לניווט והבנה, אין איפה לטעות וגם תמיד יש עוד מטיילים בדרך אז לא אמורה להיות שם בעיה.

SalkantaiNew2


INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife