• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

סיפור דרך - טרק אל צ'ורו בדרך האינקה - אדיר אספרנסה

Choro1

טרק ממש יפה וכיפי, לא קשה במיוחד ומומלץ. סליחה על החפירה אבל יעזור מאוד למי שרוצה לצאת עצמאית.
הפוסט נועד לתת את כל המידע הרלוונטי על הטרק למי שמתכנן לעשות אותו, בייחוד בעונה הגשומה, לאחר שהופתענו מספר פעמים במהלך הדרך. למרות שאפשר לסגור אותו דרך הסוכניות בלה פאז, מומלץ ואף רצוי לעשות אותו עצמאית. הטרק מדהים ביופיו והנופים בו משתנים מפסגות מושלגות בגובה 4800 מטר ועד ליערות סבוכים ומעוננים בגובה 2000 מטר שמרגישים כמו הליכה בג'ונגל.

יום ראשון - 18 ק"מ
ביום הראשון תתחילו בגובה של 4670 מטר, מוקפים בפסגות מושלגות- הכינו את עצמכם טוב מבחינת ביגוד חם. הגעה לנקודת ההתחלה: על מנת להגיע באור יום למחנה של הלילה הראשון, מומלץ לצאת מלה פאז עד 09:00 ולהתחיל את המסלול ב10:00. ממרכז לה פאז עליכם לקחת מונית/קומבי לשכונת וויה פאטימה(villa fatima) ולהגיע לטרמינל מינסה(TERMINAL MINASA). מונית צריכה לעלות 25-30 בוליביאן וקומבי 4 בוליביאן לאדם. כשתגיעו לטרמינל חפשו קומבי ללה קומברה (LA CUMBRE). הקומבי אמור לעלות 20-25 בוליביאן לאדם והוא יוריד אתכם בנקודת ההתחלה של מסלול ה"אל צ'ורו", 30-40 דקות נסיעה. זוהי גם נקודת ההתחלה של "דרך המוות" לכן תראו מלא רוכבי אופניים. 


בתחילת המסלול ישנה עלייה קטנה שבסופה פסל של ישו- נקודת תצפית על הפסגות המושלגות סביב ועל הלגונה. כשהיינו שם הייתה לנו דקה של חסד להספיק כמה תמונות ולאחר מכן נכנסו לתוך ענן וערפל. משם תתחילו את המסלול לאחר הירשמות במחברת של השומרים במקום. 3 ק"מ ראשונים - עלייה עד לנקודת תצפית בגובה 4880 מטר. במידה ותקחו מונית עד לנקודת ההתחלה בקשו שתכניס אתכם עמוק ככל האפשר עד לסוף העליה. במידה ותקחו קומבי תאלצו ללכת את זה ברגל או לתפוס טרמפ, אם יתמזל מזלכם, כמונו.


לאחר מכן יתחילו ירידות תלולות ומחליקות במשך 3 ק"מ בערך. עוד 7 ק"מ של ירידה מתונה ונוחה עד לכפר עם בית ספר ומגרש שאי אפשר לפספס, בו תצטרכו לשלם 10 בוליביאן לאדם כדי להיכנס לשמורה ולהירשם במחברת. קצת לפני זה יהיה לכם מקום נוסף בו תצטרכו להירשם, שם גם יש חנות קטנה עם חטיפים ושתייה. סה"כ תרשמו 3 פעמים במחברות שונות.


לאחר מכן תתחילו לרדת 5 ק"מ בירידות מתונות לרוב, אך מאוד מחליקות, על דרך אינקה ולכן שארית ההליכה עד למחנה של הלילה הראשון תיקח לכם יותר זמן ממה שתעריכו בגלל האבנים המחליקות והבוץ. שם המחנה הראשון הוא צ'איאפמפה ( Challapampa), לכו לזה שנמצא מעבר לנהר- יש שם סככה נגד הגשם וחנות קטנה(חא יודעים מחירים לא קנינו כלום). יעלה לכם 10 בוליביאן לאדם כדי לישון שם. המחנה הראשון נמצא בגובה 2790 ודי קר בלילה. לכו לישון מוקדם כדי שתקומו מוקדם.

יום שני- 14 ק"מ
רצוי לא להתחיל את ההליכה אחרי 07:00. היום נפתח בעליות וירידות לא חדות במיוחד אבל מחליקות מאוד ולכן הולכים לאט. לאחר 6 ק"מ בערך, מגיעים לקמפינג שבו יהיה אדם שיעביר אתכם את הנהר בתוך כלוב על כבל, שנמצא 3 דקות הליכה מהקמפינג. כנראה שבעונה היבשה ניתן לעבור את הנהר ברגל אך בעונה הגשומה המפלס עולה ואין דרך אחרת (חיפשנו), אלא לשלם 15 בוליביאן לאדם ולהרוויח אטרקציה מפוקפקת. משם מתחילה העלייה הרצינית של היום. עלייה של שעה בערך שנמשכת כ 1.5 ק"מ בדרך אינקה מחליקה. אחריה תמשיכו כ 5 ק"מ של עליות וירידות מתונות לא קשות מידיי עד שתגיעו לנחל נוסף שבמבט ראשון לא ברור איך חוצים אותו, וגם במבט שני ושלישי. תמצאו שם חצי גשר הרוס ושני גזעים שעליהם תצטרכו לשבת ולהתקדם לאט לאט עד לגדה השניה. שוב פעם, כנראה שבעונה היבשה אין פה בעיה (מצורפת תמונה להמחשה). עוד כ2 ק"מ במגמת עלייה ותגיעו לקמפינג סאן פרנסיסקו 2 (san francisco ll) , זה שנמצא 600 מטר אחרי הקמפינג הראשון והנטוש. אנחנו הגענו לשם עם אור אחרון אז באמת מומלץ לצאת בבוקר מוקדם. גם פה במחנה יש סככה, שולחנות קמפינג וברז עם מים זורמים- אנחנו שתינו מהם. אף אחד לא דרש תשלום ולא הייתה חנות. המחנה נמצא בגובה 2002 מטר כך שנעים בלילה. ושוב, לכו לישון מוקדם כדי לקום אפילו מוקדם יותר.

היום השלישי- 15 ק"מ
קומו מוקדם! צאו למסלול עם אור ראשון סביב 05:30, גם כדי שתגיעו בשעה נורמלית ללה פאז וגם כדי לא לעשות את העלייה בשמש ובחום. ביום האחרון השמש מורגשת יותר כי הולכים פחות מתחת לעצים. קחו בחשבון שביום הזה יש די הרבה יתושים ומומלץ להימרח באלתוש. את היום תפתחו בהליכה נוחה של כ-3 ק"מ בירידה בה תחצו מפל שגם אותו תעברו בקלות בעונה היבשה אך בגשומה תדלגו בין אבנים ואולי קצת תרטבו. תחצו נהר נוסף בהליכה על גשר רעוע ומשם תתחילו לטפס כ2 ק"מ בדרך אינקה עם מדרגות עתיקות. איפשהו באמצע העלייה תעברו בקמפינג שהגיש ארוחת בוקר לאנשים (לא יודע אם אפשר לסמוך על זה). אחרי העלייה יהיו כ4 ק"מ די מישוריים שעוברים בין קמפינגים שהיו נטושים, ולאחר מכן ישארו לכם 6 ק"מ אחרונים בירידה עד שתגיעו לעיירה צ'אירו (Chairo) - שם מסתיים המסלול. מצד שמאל תהיה חנות שם תבקשו מהבחור להזמין לכם מונית/קומבי לקורויקו (Coroyco), נסיעה של שעה. לנו עלה 20 בוליביאן כי הקומבי היה מלא אך אם תהיו לבדכם תצטרכו לשלם על כל הואן לבד. תגיעו לכיכר המרכזית של קורויקו ומשם בקלות תמצאו ואן ללה פאז. גם הוא יעלה 20 בוליביאן לאדם, נסיעה של 3 וחצי שעות. הרבה המליצו לנו להעביר לילה בקורויקו שאכן נראית עיירה מאוד נחמדה אך לנו לא יצא. לא יודעים לומר עד איזה שעה יש ואן ללה פאז, אנחנו לקחנו ואן סביב 18:30.

זמנים: אנחנו עשינו את הטרק במשך 3 ימים, אך אפשרי למרוח אותו על פני 4 ימים. לנחושים שבנינו אפשרי גם ביומיים (אך לא הייתי ממליץ).

גובה: שיא גובה- 4880 מטר ביום הראשון, משם רק יורדים עד לגובה של 1200 מטר בנקודת הסיום בעיירה chairo.

עלות: דרך סוכניות הטרק יעלה לכם 750-850 בוליביאן לאדם ועצמאית בערך חצי מהעלות. כולל השכרת שקי שינה, אוהל, מים, אוכל, נסיעות יצא לנו סביב 800 בוליביאן לזוג.

ניווט: המסלול מאוד ברור ואין הרבה לאן לטעות אך במידה וישנה התלבטות כל המסלול מופיע באפליקציית Maps Me באופן ברור.

חובה להביא: 
אוכל - לכל הימים (לפחות בעונה הגשומה). לפני שיצאנו לטרק הבנו כי ישנן תחנות במהלך הדרך בהן אפשר לקנות, אך מלבד 2 נקודות ביום הראשון וקמפינג ביום האחרון, עם מעט דברים הכל היה סגור. 
מים - במחנה של הלילה הראשון תהיה לכם אפשרות לקנות ובכל מקרה לאורך כל המסלול יש מפגשים עם מים זורמים שאפשר למלא מהם. אם יש לכם פילטר כמובן שרצוי אך לא נורא אם אין (אנחנו בחיים).
מקלות הליכה - ממש בגדר חובה. מעבר לירידות שידפקו לכם את הבירכיים אם לא תביאו, המסלול מחליק מאוד והמקלות הצילו אותנו לא פעם. יעזור גם במעברים מעל נחלים כשצריך קצת שיווי משקל. 
נעלי waterproof + זוג גרביים להחלפה לכל יום - לפחות בעונה הרטובה קחו בחשבון שהנעליים ירטבו ויהיה לכם רגלי סבתא. למרות שהיינו עם נעלי טיולים נרטבנו מגשם וממעברי מים, לכן שורש/נעלי ספורט לא באים בחשבון.
מעיל גשם/קרם הגנה/אלתוש - לא היה יום שלא ירד עלינו גשם, לפחות לשעתיים. ביום הראשון חובה קרם הגנה בשל הגובה וביומיים האחרונים אלתוש בשל הג'ונגל.

*אין קליטה סלולארית בכלל לאורך כל המסלול, אל תבנו על זה. יש רק קליטת GPS.

*למי שמעוניין, נקודות ההתחלה, הסיום והקמפינגים נמצאות אצלי במפס מי. אשמח לשלוח למי שרוצה ולענות על שאלות.

Choro2

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife