• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

סוקרה - אטרקציות, קניות, טרק הדינוזאורים וקרנבל הבתולה

אטרקציות וקניות

מוזיאון בית העצמאות Casa de Libertad
בית העצמאות הוא בעצם מוזיאון ההיסטוריה של בוליביה. ניתן לקבל במקום הדרכות מפורטות באנגלית על ההיסטוריה של המדינה, מומלץ לחובבי היסטוריה ולמי שמעוניים בהיכרות עם ההיסטוריה של המקום.  המוזיאון ממוקם בפלאזה המרכזית 25 de mayo. ניתן לראות בסרטון המצורף סיור מצולם.
 
מוזיאון האומנות האינדיאנית Mueso de Arte Indigena
מוזיאון זה מוקדש לתרבות הטקסטיל והאריגה הבוליביאני. ניתן לצפות באיכרים שעוסקים במלאכת אריגת הבדים ואף לקנות עבודות אם כי המחיר בהתאם.
כתובת: San Alberto 413
 
השוק בטאראבוקו Indigenous Market of Tarabuco
טאראבוקו הוא כפר הנמצא במרחק כשעתיים מסוקרה. הכפר ידוע בזכות השוק המנוהל במקום ובייחוד בגלל עבודות האריגה המדהימות שתושביו יוצרים במקום, לא יהיה קשה לזהות את הסגנון בשל העובדה שהתושבים לבודים כך. השוק מתקיים בימי ראשון. הגעה: אוטובוסים או מוניות שירות, למתאתגרים- אפשר לנסות את מזלכם עם נהגי המשאיות.
 
 Cal Orcko / Dino Tracks
בעקבות הדינוזאורים (Cal Orcko), במרחק לא רב מהעיר ממוקם פארק דינוזאורים שנוי מאוד במחלוקת. מדובר בסיור מאורגן הלוקח אתכם למסע בעקבות הדינוזאורים. במהלך הסיור נכנסים למין מוזיאון עם מיני דגמים של דינוזאורים, בכל מיני גדלים ומכל מיני זנים. כמו כן, יש מין קיר ענק (בתוך מחצבת מלט גדולה) עליו מוטבעות עקבות של דינוזאורים נדירים. זו אטרקציה שאורכת לא יותר מחצי יום, ולא מדובר בטרחה גדולה, אולם גם התמורה לא מדהימה...
 
הגעה: מומלץ לקחת את ההסעה שנקראת דינו טראק (Dino Track). ההסעה יוצאת מהכיכר 25 De Mayo שלוש פעמים ביום. מומלץ לברר יום לפני אודות השעות היציאה והחזרה המדויקות. 
 
טרק בעקבות הדינוזאורים וציורי האינדיאנים האבודים
אחד הטרקים השונים והמעניינים שניתן לעשות בדרום אמריקה נמצא סמוך לעיר סוקרה. הטרק הוא באזור של כפרים במרחק כ-70 ק"מ מסוקרה. במהלכו ניתן לראות ציורי קיר אינדיאנים, מכתש שנוצר מאסטרואיד, טביעות רגל של דינוזאורים ונוף מיוחד ויפה של הנחלים בסביבה שיוצרים תצורות סלע מעניינות. חברות טיולים רבות מציאות מסלולים לאזור זה, אך בהחלט ניתן לטייל באזור לבד. החברות בדרך כלל משלבות את הטיולים שלהם עם לינה בכפרים אצל משפחות, כך שלמי שמתכנן לטייל לבד כדאי להצטייד באוהל.
 
המסלול מתחיל סמוך לכפר Chataquila בדרך האינקה. ניתן להגיע לשם עם מונית. מעט לפני דרך האינקה ישנה כנסיית אבן נחמדה שהיא נקודת התמצאות טובה. דרך האינקא מתחילה כק"מ אחד מהכנסייה בצד השני של הכביש. לאחר צעידה ממושכת על דרך האינקא (כשעתיים) מתגלות מערות שבתוכן ישנם ציורים אינדיאנים עתיקים. הציורים נחמדים אך לא מרשימים במיוחד. שימו לב, יתכן ותדרשו לשלם לשומר כ-10 בוליביאן לאדם. השומר מוצב במקום מכיוון שציורים אחדים נגנבו על ידי סוחרי עתיקות.
 
לאחר צאתכם מהמערות יש לרדת לעבר הכפר Chaunaca הסמוך לנהר ראבלו. שם ניתן לחנות ללילה. בהחלט ניתן להשתמש במים שבנחל. היום השני הוא יום יותר קשה במהלכו יש עלייה די ארוכה אל עבר לע השטן (La Garganta del Diablo). הנוף הנשקף ביום זה פסטורלי ו ביעקר אדמות חקלאיות. לפני תחילת הטיפוס עוברים ליד שני מפלים מרשימים (כדי להגיע לשני יש לטפס מעט). מומלץ מאוד לעצור כאן לשטיפה. היום השני מסתיים בלע השטן הסמוך לכפר מרגוואה. הלע הוא בעצם מפל ומערה סמוכה. המפל מאוד גבוה ומרשים. מומלץ מאוד לישון ליד המפל ובבוקר להתעורר למקלחת קרירה.
 
היום השלישי כולל הליכה אל עבר עקבות הדינוזאורים שבתוך מכתש מרגוואה. המכתש מאוד מרשים וצבעיו מדהימים. ההרגשה במקום היא כאילו מישהו צייר את המכתש היפהפה. אתר עקבות הדינוזאורים נקרא Niñu Mayu. גם כאן יש אפשרות שתתבקשו לשלם 10 בוליביאן לשומר מהכפר. מנקודה זו יש שתי אפשרויות, אחת היא לצעוד אל עבר המעיינות החמים (אחרי העונה הרטובה המעיינות מוצפים ולא ניתן להגיע אליהם), אפשרות שנייה היא לחזור באוטובוס מהכפר מרגוואה לסוקרה. שימו לב בהחלט ניתן להיעזר במקומיים החברותים אך מרביתם דוברים רק קצ'ואה. רצוי מאוד להביא ממתקים ועלי קוקה כמתנות לילדים ולמבוגרים בכפרים.
איך מגיעים לנקודת התחלה? מונית. לא מומלץ טרמפים מכיוון שאין תרבות טרמפים באזור זה.

קרנבל הבתולה של גוואדאלופה Virgen de Guadalupe
קרנבל מרהיב הכולל מצעד של משלחות רבות, צבעוניות, המשלב צבעים,מוסיקה, ריחות וטעמים שמתרחש בספטמבר.יומיים עד שלושה מלהיבים ביותר רצופי הנאה ומלבבי נפש.
 
אופנועים וטרקטורונים
בשנים האחרונות התפתח בעיר סוקרה תחום של טיולי שטח בטרקטורונים ואופנועים. היות וסוקרה שוכנת בין עמק מוקף הרים וגבעות.
 
התנדבות בבית יתומים
בסוקרה יש בית יתומים מיוחד. המקום מנוהל על ידי צוות מסור ואוהב המטפלים בילדים יתומים או שרכאלה שהוצאו מהבית על ידי רשויות הרווחה מסיבות שונותהצוות שמח לכל עזרה, כשהרעיון הוא להיות עם הילדים והתינוקות להעניק להם חום, לשחק איתם ולטפל במידה ואיש צוות חסר. צרו קשר באימייל. המקום נמצא כשמונה בלוקים מהפלאזה.
 
שוק המינאטורות של סוקרה - La Sitas
המוצרים בשוק הינם רגילים לגמרי, פרט לעובדה שהם כווצו לגודל מזערי. האמונה גורסת כי כאשר מעניקים לאדם כלשהו מתנה מינאטורית הוא יזכה להנות מפריט זהה בגודל מקורי בעתיד.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife