MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Flyout Muchibus

Insurance Doctors

האמזונס - מדריך השוואת אמזונסים ביבשת דרום אמריקה

האמזונס – איפה לבקר?

נדמה כי חיים שלמים לא יספיקו כדי לבקר בשטחו העצום של יער האמזונס, הן מפאת גודלו והן מפאת נידחותם של אזורים רבים בחבל ארץ קסום זה. נהר האמזונאס הוא מהגדולים בנהרות העולם ומתפרס בתחומיהן של תשע מדינות בדרום אמריקה. נהר האמזונס נחשב לנהר הארוך בעולם. אם אתם עומדים לנסוע לדרום אמריקה, הרי שביקור באמזונס הוא בגדר חוויה מדהימה ובלתי נשכחת. שם תוכו לעשות טיולי השרדות, צפיה בבעלי חיים, ביקור בג'ונגל אמיתי כמו בסרטים. מדובר בשטח עצום מימדים והמטייל הישראלי מגיע אליו בד"כ מפרו, בוליביה, ברזיל, קולומביה ואקוודור - בד"כ גם בסדר הזה של הפופולאריות.

בכל מדינה תוכלו למצוא נקודות שמהן יוצאים לאמזונס עליהם נרחיב במדריך.

AMZ2

אתרי ביקור באמזונס

גודלו של חבל האמזונס משול לגודלה של ארצות הברית כולה (בלי אלסקה). מרבית שטחו של הנהר העצום מכוסה יער גשם טרופי שנחשב לגדול בעולם. לאורך הנהר מצויים אזורים נידחים רבים, המרוחקים מקרבת יישוב גדול וכמו כן בשטחו ישנם איי נהר רבים. באגן האמזונס חיים מאות מיני יונקים ואלפי מיני חרקים, ציפורים, זוחלים ודגים. לאורך הנהר ויובליו שוכנות מספר ערים גדולות ובהן איקיטוס שבפרו, וכן הערים הברזילאיות בלם, סנטרם, מקאפה ומנאוס, בירת חבל האמזונס. לפניכם סקירה של כמה מהערים הבולטות המהוות בסיס מוצלח לטיולים בנפלאותיו של אגן האמזונס

ברזיל

מנאוס מצויה על שפת נהר ריו נגרו, שמהווה את אחד מיובליו הגדולים והמרכזיים של האמזונס ומהווה נקודת מוצא מצוינת לטיול ולביקור ביערות הג'ונגל של האמזונס של ברזיל. ממנאוס ניתן לצאת בשיט על פני הנהר ולהנות ממראה התנועה הסואנת על פני המים, בתי המגורים לצד הנהר וכמובן מראות טבע קסומים ובהם להקות קופים ותוכים צבעוניים, תנינים, דגים, פירות וציפורים מצייצות. ממנאוס אפשר להמשיך בשיט לקולומביה או פרו בתום הביקור. ישראלים מספרים כי החוויה באמזונס שווה במיוחד.

איך מגיעים: ניתן להגיע מאיקיטוס שבפרו או מלטיסיה שבקולומביה באמצעות שיט של כמה ימים. ניתן להגיע בטיסה מריו או סאו פאולו שבברזיל.

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לאמזונס במנאוס.

קאמפו גראנדה הינה עיר שמשמשת כנקודת מוצא למטיילים המעוניינים לבקר בפנתנאל ומגיעים לברזיל מבוליביה או פראגוואי. הפנתנאל הוא אזור ביצות עצום בגודלו, המהווה חלק מן האמזונס יושב בקצה שלו בברזיל ובוליביה. מכייון שמדובר באיזור ביצות זה פחות ג'ונגל אבל החוויה עדיין שווה במיוחד ודווקא בגלל שהאיזור פתוח יותר ניתן לראות יותר בעלי חיים מאשר בעומקו של האמזונס. האטרקציות התיירותיות כוללות שיט וסיורים אל אזור המחיה של מגוון עצום של צמחים ובעלי חיים, ובהם קופים, תנינים, קפיברות, דגי פיראנה ועוד. ניתן לצאת לטיולים בני מספר ימים, הכוללים לינה בעומק הג'ונגל, וכן סיורים ליליים, תצפיות על בעלי חיים ועוד.

איך מגיעים: ניתן להגיע מריו בטיסה או באוטובוס, הרבה מטיילים מגיעים למקום דרך האיגואסו בדרך לבוליביה. כמובן שניתן להגיע דרך הגבול בבוליביה בדרך לברזיל.

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לפנתנאל וקמפו גראנדה.

פרו

איקיטוס - שוכנת בלב יער הגשם הטרופי בשטחה של פרו. הגישה אל העיר היא בשיט או בטיסה בלבד, והיא מהווה בסיס מעולה לטיולים בג'ונגלים. ניתן לצאת ממנה לטיולי שיט והליכה רגלית בשמורות הענק המקיפות אותה. בין המראות באזור ניתן להנות ממליוני פרפרים, וכן מיני קופים, ציפורים וחרקים. בקיץ, עם ירידת פני הנהר, נחשפים חופים חוליים יפים ומזמינים, חוויה מהנה וצפיה בבעלי חיים בסיכוי טוב אם כי מדובר בעניין של מזל. לרוב עושים 3-4 ימים באיקיטוס. הסיורים זולים אולם יש צורך לקחת טיסה הלוך ושוב שמייקרת את הביקור.

פקאיה סמיריה - שמורת טבע עצומה והייחוד שלה הוא השתקפות היער על המים בגלל שם שחורים ומכאן גם שמו "גונגל המראות", סיכוי לצפיה בבעלי חיים גבוהה יותר. עלות ונגישות כמו איקיטוס. רוב עושים 3-4 ימים בפקאיה סמיריה.

איך מגיעים: ניתן להגיע מכל יעד בפרו אולם בטיסה, ניתן להגיע לאיקיטוס בשיט ארוך מתוך המדינה. כמו כן ניתן להגיע מלטיסיה שבקולומביה או מנאוס או טאבאטינגה שבברזיל. לפקאיה סמיריה מגיעים בשיט מאיקיטוס.

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לאמזונס באיקיטוס ופקאיה סמיריה.

פארק מאנו הנו יער גשם שמור ומגוון, המצוי בדרום פרו, סמוך לגבול פרו וברזיל - נחשב לפנינה של האמזונס. במאנו מצוי מגוון בעלי חיים עצום ונדיר, ובין היתר ניתן לחזות בו במעל עשרה מינים שונים של קופים, יגואר וחברים נוספים ממשפחת החתוליים, מעל ל-800 מיני ציפורים, צבים, חרקים, פרפרים וכמובן אלפי מיני צמחים מרהיבים. מרבית המבקרים מגיעים למאנו בסיור מאורגן בן מספר ימים מהעיר הפופולארית קוסקו שבפרו. הסיור כולל נסיעה רכובה וכן שיט בנהר וטיול בשטח. מי שמבקשים לחסוך ימי נסיעה יכולים להגיע בטיסה, ולנצל את מרבית זמן הטיול לשהות בשטח. הסיורים מ-3 ימים ומעלה ומציעים כניסה לעומק הג'ונגל עם שיט, צפיה וודאית בבעלי חיים ומפגש עם מקומיים שחיים בשמורה - זו השמורה המומלצת ביותר ורצוי אפילו 6-7 ימים כדי למצות את המקום.

פוארטו מאלדונאו ושמורת טאמבופטה - שמורת טבע המציעה חווית ג'ונגל עשירה, צפיה בלהקות תוכי מקאו הגדולות בעולם, צפיה בבעלי חיים. הגישה לשמורה קלה יותר ומתאימה למי שמחפש 3-1 ימים וגם נחשבת לאופציה הזולה ביותר, לא ניתן לעשות בה מסלולי השרדות וברוב המקרים הלינה היא מחוץ לשמורה. השמורה צמודה לעיר פוארטו מאלדונאדו.

איך מגיעים: בד"כ מגיעים למאנו וטאמבופטה דרך קוסקו בהסעה או בטיסה אם כי ניתן להגיע דרך בוליביה וברזיל בשיט ומסע דרך הגונגל אולם מומלץ לעשות זאת בצורה מסודרת דרך קוסקו.

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לאמזונס במאנו וטאמבופטה.

אוקספמפה - האמזונס ההררי והייחוד שלו זה סוגי בעלי חיים אחרים, נוף משולב הרים וגונגל. לרוב איזור מפנק יותר וקרוב יחסית ללימה. הגעה בטיסה או נסיעה מלימה.

AMZ1

בוליביה

רורהנבאקה ופארק מדידי - עיירת האמזונס בצפון בוליביה בעלת מזג אויר חמים כל ימות השנה. העיירה משמשת כנקודת יציאה לפמפאס, אזור הביצות הפופולארי ולפארק הלאומי מדידי השופע ביערות גשם ומשתרע מפסגות מכוסות הקרחונים של הרי האנדים עד ליערות הגשם של נהר הטואיצ'י. בפמפאס ומדידי ניתן לצאת לסיורי נסיכות, סיורי השרדות, לראות חיות פרא ולהתנסות בדייג.

איך מגיעים: ניתן להגיע באוטובוס או בטיסה המומלצת והבטוחה יותר מלה פאז.

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לאמזונס ברורהנבאקה.

אקוודור

האמזונס בכללי - באקוודור האמזונס נמצא במרחק נגיעה, 3 שעות נסיעה מקיטו או בניוס ומאפשר חווית ג'ונגל שווה במיוחד וזאת מבלי לעבור מסע או טיסות מיותרות. יציאה מהעיירה טנה לעבור השמורות הסמוכות או שמורת אייטקה הפופולרית וזאת כי היא פרטית ואינה מתויירת. מי שרוצה להכנס לעומק האמזונס יכול להגיע להקויבאנו וכלל שתעמיקו תראו יותר בעלי חיים ותשוטו בנהר.

שמורת הג'ונגלים קויבאנו - שמורת הטבע השניה בגדולה במדינה, השמורה נמצאת בצידה המזרחי של המדינה, השמורה היא חלק מיער האמזונס. השמורה היא אינסוף ג'ונגל סבוך ונהרות פראיים, בעלי חיים בכל פינה - תנינים, קופים, אנקונדות, דולפינים ועוד. ניתן לצאת לסיורים של 2-3 לילות ומעלה והלינה בבקתות, לא ניתן לישון באוהלים, כוללות סיורים ושיט בנהר. בשמורה תמצאו קהילה אינדיאנית וביקור בה הוא חלק מהסיורים. השמורה עצמה פופולארית כי קל יותר להגיע אליה וזול יותר לטייל בה מאשר ביאסוני.

הפארק הלאומי יאסוני - שמורת הטבע הגדולה ביותר באקוודור ונמצאת בצדה המזרחי של המדינה מתחת לקויבאנו. השמורה היא חלק מיער האמזונס. השמורה עצמה דומה לקויבאנו וגם שם ניתן לצאת לסיום ולצפות בבעלי חיים אולם הסיורים שם יקרים יותר מאשר קויבאנו וזאת כי יש להכנס עמוק יותר לתוך השמורה בכדי לראות בעלי חיים. כמו כן, לא ניתן לבקר אצל השבטים וחלקם עלולים להיות מסוכנים למבקרים מבחוץ. בסיורים בשמורה ניתן לישון באוהלים וזאת בשונה מקויבאנו. ההמלצה היא לבקר בקויבאנו ורק אם מחפשים משהו הישרדותי לבחור בשמורה זו.

איך מגיעים: ניתן להגיע אליהן באוטובוס מקיטו, באניוס וערים נוספות.

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לאמזונס באקוודור.

קולומביה

לטיסיה - עיר נמל הדרומית ביותר במדינה השוכנת לצד נהר האמזונס המאופיינת במשולש הגבולות עם פרו וברזיל ומשמשת כנקודת חציית גבול ומוקד סיורי ג'ונגל האמזונס מהטובים ביבשת. בעיר יערות הגשם מומלץ לצאת סיור בפארק הלאומי המאקאיקו, יציאה לפארק הטבעי טאניבוקה, בפארק האקולוגי, אי הקופים, ביו פארק אטונה - מרכז בעלי החיים, גן ויקטוריה רחיה והפרח העצום, ביקור בשבטים מקומיים, סיורי גונגלים - נסיכות/השרדות, שינה בלודג' וצפיה במגוון בעלי חיים.

איך מגיעים: ניתן להגיע בטיסה מבוגוטה או לעבור בשיט מברזיל (טבאטינגה) ומפרו (איקיטוס).

מדריכי טיולים: לחצו כאן למדריכי טיולים לאמזונס בלטיסיה.

בעת יציאתכם לטיול ביערות ויובלי האמזונס, וכדי שתוכלו להנות משפעת המים ויפעת החן של הצמחיה ובעלי החיים, זכרו להיערך בהתאם, ולהתגונן גם מפני מחלת המלריה הנפוצה באגן האמזונס (למדריך בנושא המלריה לחצו כאן). טיול מהנה!

BannerFA3 Instagram

INSBIG