• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

בטיחות וכסף ביבשת - כללי בטיחות ואיך לשמור על הכסף והציוד

Pickpocket

איך מסתובבים עם הכסף בלי להישדד או בלי שיכייסו אתכם?

במעבר בין המטוס למונית, מונית להוסטל, הוסטל לתחנת האוטובוסים, אוטובוסים אל היעד תמיד תשימו את הדרכון, כרטיסי האשראי, מזומן והתמונה של אימא בחגורת כסף, אותה חגורה שנמצאת בין המכנס שלכם לתחתונים - למי שאין חגורת כסף אז בכיס שלכם עמוק. במקום בו אי אפשר לכייס אתכם בלי שתרגישו.

הגעתם אל ההוסטל – מה עכשיו?

בהוסטלים המכובדים והמוכרים, המנקה ושאר צוות ההוסטל לא יסכנו את עבודתם עבור כמה עשרות דולרים ואפילו כמה מאות דולרים. מנקה שתגנוב 30$ ותאבד מקום עבודה שמספק לה 200$-300$ בחודש ותנאים סוציאליים. ההוסטל הוא המקום הבטוח ביותר עבור הפריטים היקרים לכם. אבל אל תקפצו מהר למסקנות שאפשר להשאיר את הכסף ככה על השידה או על המיטה. את הכסף, דרכונים ושאר ציוד יקר שימו בכספות שנמצאות בסמוך לקבלה. בהוסטלים אחרים יש לוקרים בתוך החדרים ורצוי להשתמש בהם. ככה במקרים הללו אתם מאובטחים לחלוטין!

safety_box

מה עושים בהוסטלים שאין בהם לוקרים או כספות? רצוי להחביא את הכסף עמוק בתוך תאים במוצ'ילה שאותם ניתן לנעול, ולהניח את המוצ'ילה מתחת למיטה.

האם להסתוב עם כרטיס אשראי או עם מזומן ?

רצוי להסתובב עם כרטיס אשראי שמצוייד בצ'יפ, איתו ניתן לגהץ בכל חנות או מסעדה מכובדת. הצ'יפ יאפשר לכם לגהץ ללא צורך בהצגת תעודה מזהה. רצוי שיש מעט מזומן עליכם לאוכל ונסיעות, ככה במקרה הגרוע ביותר תאבדו חלק קטן מהכסף.

כמה כללי בטיחות חשובים

* הסתובבו ברחובות מרכזיים ומוארים ולא ברחובות צדדיים.

* השתדלו להיכנס למונית עם חבר אחד נוסף לפחות, אם אין לכם ברירה, בחנו את נהג המונית ותראו אם הוא נראה לכם בסדר וכמובן שהמונית היא מונית רשמית.

* העזרו באפליקציות של מוניות מקומיות כמו איזי טקסי, אובר וכו. אלה מבטיחות את הבטחון שלכם כי הנסיעה ונהג מתועדים במערכת. זו הדרך הבטוחה ביותר לעלות על מונית כשאתם לבד.

* טיפ חשוב לבנות או בנים שעולים לבד למונית ואין לכם אפליקצית מוניות: אם ברשותכם טלפון סלולרי עם מצלמה, צלמו את לוחית הרישוי בהפגנתיות כאשר הנהג רואה שאתם עושים את זה. אם יש לכם חשד כלשהו עדכנו את הנהג שאתם שולחים את התמונה למשפחה ברגע זה - צעד זה יבטיח לכם את בטחונכם.

* לעולם, אבל לעולם (!) לא לעלות על מונית שבה יש יותר מאדם אחד.

* כל המסמכים החשובים (דרכון, פנקס חיסונים, רשיון בינלאומי וישראלי, תעודת צלילה) תצלמו ושימו בגוגל דרייב או במייל. את המקור יש לשמור עמוק בתיק שבהוסטל או בכספת. לא להסתובב עם זה ברחוב.

* מנעול טוב עם קוד ללוקרים או לתיק. תמיד לנעול את הדברים החשובים (דרכון, אשראי, מצלמה וכו) כשמגיעים להוסטלים.

* תמיד תמיד תמיד כשמושכים כסף אז לשים יד ולהסתיר את הקוד כי יש מלא מקרים ששמים מצלמה בלמעלה של הכספומט וככה יש גישה לחשבון.

* כשמעמיסים את התיקים במונית אז שמישהו ישב במונית עם התיקים הקטנים או יעמוד עם הדלת פתוחה וישים עין על הנהג והשני יעמיס כדי שהנהג לא יברח לכם עם התיקים בבגאז'.

* כשמוציאים את המוצילה הגדולה מהתא מטען של האוטובוס אף פעם לא להניח את התיק הקטן, עדיף שתמיד יהיה עליך ותמשכו את המוצילה הגדולה. יש מלא שיטות גניבה הזויות - שופכים עליך איזה נוזל מסריח ובאים כאילו לעזור באמצע ואז כשמניחים את התיק הקטן הם פשוט לוקחים לך אותו ובורחים.

* לעולם אל תעזבו את המוצילה או התיק הקטן אפילו לא לשניה אחת ! אם מישהו פונה אליכם ומספר לכם כי התיק שלכם מלוכלך או מספר כל דבר אשר עלול לגרום לכם להניח את התיק הקטן על הרצפה - זהו טריק לגנוב לכם. חבקו אותם חזק ועזבו את המקום.

* אל תפתחו אדישות לכללי הזהירות הבסיסיים גם אם אתם נמצאים באותו מקום הרבה זמן. יש נטייה להרגיש חסין אחרי שמכירים את המקום ואת האנשים, אבל אל תתפסו לאשליות, האדישות תעלה לכם ביוקר.

* לעולם אל תטיילו בשעות הקטנות של הלילה בקבוצות קטנות, ועדיף לא לעשות זאת בכלל.

* בנים, אל תתפתו אחרי בחורות שיציעו לכם לעזוב את החברים וללכת איתה לבד מהמועדון למקום שאתם לא מכירים.

* כלל חובה - כשיש ספק אין שום ספק ! אם יש לכם ספק לגבי בחורה, נהג מונית או הצעה כלשהי - דחו אותה אפילו במחיר של אובדן הזדמנות.

 * עדיף לא להסתובב עם תיק קטן שעלול למשוך תשומת לב שלילית. כסף שימו בכיסים.

* אל תהיו ראוותנים, אל תראו שיש לכם כסף זה תמיד ימשוך תשומת לב מצד גורמים שליליים.

* היו ערניים, פיקחים וחכמים!

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife