• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

חברות תעופה, הכנות לטיסה ושינוי תאריך ויעד

Flight

מחיר כרטיס הטיסה נקבע על בסיס מספר גורמים: חברת התעופה, תאריך, יעד וסוג הכרטיס. פרטים אלו חשובים מאוד על מנת להבין איך עובד שינוי כרטיס טיסה והתשלום שזה כרוך בו. ככל שתאריך הטיסה מתקרב כך המחיר יהיה גבוה יותר. נושא רכישה קרוב יותר או "הדקה ה 90" אינו עובד בטיסות רגילות אלא רק בחבילות חופשה סמוך לישראל. לכן זכרו שככל שתקדימו ככה המחיר יהיה זול יותר.

שינוי כרטיס "חינם"

שימו לב כי ישנן 3 עמלות כאשר רוצים לשנות תאריך או יעד וחשוב להכיר אותם לפני הרכישה

עמלת סוכן : סוכן טוב אינו גובה עמלת שינוי. סוכנות שמבטיחה לכם שינוי ראשון חינם ? וודאו אם מדובר בעמלת סוכן בלבד או גם דמי שינוי תאריך.

דמי שינוי תאריך/יעד : רוב החברות גובות דמי שינוי/קנס שנע מ 50$-250$ לשינוי התאריך או היעד, יש כרטיסים שבהם יש שינוי ראשון חינם וזה אומר שאין קנס. בחלק מהחברות השינוי הוא חינם ללא הגבלה. אין קשר בין סעיף לזה לסעיף הקודם או לסעיף הבא.

הפרשי יעדים/תאריכים/סוג הכרטיס - זה חל בכל מקרה גם אם הובטח לכם חינם : ברגע שתשנו תאריך או יעד סביר להניח שיהיו הפרשים בסכומים, זאת אומרת שאם הייתם רוכשים עכשיו כרטיס חדש עם התאריך החדש או היעד החדש והוא יעלה יותר, אתם צריכים לשלם את ההפרש שיכול להגיע לפעמים למאות דולרים. אם קורה מקרה נדיר שהמחיר זול יותר, תקבלו את ההפרש בחזרה.

הדרכים המקובלות להגיע לדרום/מרכז אמריקה:

1. טיסה מישראל לאירופה, ומאירופה טיסת המשך לדרום אמריקה - זו האופציה העדיפה, הנוחה והגמישה ביותר כי היא אינה מצריכה ויזה.

2. טיסה מישראל לארצות הברית ומשם קונקשיין לדרום אמריקה - אלו שייבחרו לטוס דרך ארצות הברית חייבים להחזיק ויזה תקפה, מה שעולה סכום לא מבוטל אז אם אינכם מתכוונים לטוס לארה"ב בשום מקרה, וותרו על אופציה זו. קחו בחשבון - לא ניתן לנחות בארצות הברית ללא ויזה, גם אם יש לכם כרטיס טיסה לקונקשיין ואתם לא יוצאים משדה התעופה.

3. טיסה ישירה - חברת LATAM מציעה טיסות ישירות מישראל לדרום ומרכז אמריקה.

חברות תעופה

KLM , AIR FRANCE, LUFTHANSA, BRITISH AIRWAYS הן החברות מעולות ומומלצות במיוחד. קחו בחשבון שהן לא זולות. בכל הטיסות יש מסכים אישים ואוכל טוב.

IBERIA או AIR EUROPA חברות ספרדיות, נחשבות להכי פופולאריות בשל המחיר הזול. חברות סבירות. לא בכל הטיסות יש מסכים אישיים. אוכל סביר. מאבדות מוצילות סידרתיות אבל לרוב מוצאות לאחר כמה ימים (אופן מיון ואכסון מוצילות שונה ממזוודות ולכן יש בעיה)

LATAM דומה למקבילתה הספרדית IBERIA אבל נחשבת איכותית יותר, פחות איבוד תיקים, מסכים אישיים.

AL ITALIA חברה זולה וטובה במעט מעל איר אירופה ואיברייה.

USA החברות האמריקאיות איכותיות אבל זכרו כי צריך ויזה.

הכנות לקראת הטיסה

כדאי לעשות שמירת מקומות דרך הסוכן ולשריין לעצמכם את המקומות בכל הטיסות, גם בחזור. זה יאפשר לכם להגיע נינוחים אל שדה התעופה. חשוב לעשות צק אין אונלין 24 שעות טרם הטיסה. לזכור להזמין כשר, צמחוני, טבעוני למי שיש העדפות כאלו.

עלייה למטוס

רוב חברות התעופה מגבילות את משקל המוצ'ילה ל 23 ק"ג וכן את תיק היד למשחק של עד 7-8 ק"ג. במידה ויש לכם יותר מהמשקל הנקוב אז אתם בבעיה ולא מול חברת התעופה, אלא מול עצמכם. זה אומר שדחפתם שטויות לתיק ובטוח גם בזבזתם כסף מיותר. הימנעו מלקחת נוזלים (שתיה, מי פה, שמפו) למטוס, משחת שיניים ניתן לקחת כל עוד היא לא חבילה חדשה ולכם קחו איזה אחת משומשת, ככה שתוכלו לצחצח שיניים אחרי הארוחה.

חובת הצגת כרטיס יציאה מהיבשת

אחד הנושאים שמטרידים את הטסים לדרום ומרכז אמריקה זה נושא כרטיס יציאה מהיבשת. חשוב להיות מוכנים לכך ולכן הכינו כרטיס יציאה מראש.  וקראו את המאמר המורחב שלנו בנושא "הצגת כרטיס יציאה" ותקבלו את ההסבר המלא ופתרונות. מועדון מוציקארד מציע פתרונות לחברי המועדון.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife