• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

המדריך להכרת דרום אמריקה - שווה לבוא ? מה יש לראות ? מה יש בכל מדינה ?

אז החלטתם שאתם טסים לדרום אמריקה כי כולם טסים לדרום אמריקה אבל מה למה דווקא דרום אמריקה ? מה יש לעשות בה ? איפה בדיוק לבקר ? איזה מדינות ? מדריך זה אמור לשפוך אור על ההכרות הבסיסית עם היבשת ומה שיש לה להציע.

אם נסתכל באופן זריז על היבשת נגלה בקלות מה יש ליבשת להציע : פלאי עולם, האמזונס, אתרי ארכיאולוגיה מהחשובים בעולם, חופים מרהיבים, טרקים ונופים עוצרים נשימה, תופעות קסומות, מסיבות וחיי לילה עשירים, תרבויות מרתקות ועוד. יש רק בעיה אחת – היבשת גדולה מדי. אין אפשרות לראות את הכל וזה יתאפשר רק אם יש לכם כמה שנים להקציב ליבשת ולכן מטיילים פשוט עוברים בנקודות החובה.

פרו ובוליביה

אחת החוויות הקלאסיות ביותר של ביקור בדרום אמריקה היא הביקור במדינות האנדים – פרו ובוליביה. מדינות בהן הזמן עצר מלכת ושם ניתן להגיע לכפרים, ערים קולוניאליות, עתיקות החבויות בהרים, יערות גשם.

פרו היא מדינה מעולה להתחיל בה את הטיול והיא אחת המדינות היחידות שכלולות בכל טיול של מטייל ישראלי ליבשת. לימה הבירה, קוסקו (בירת היבשת), מאצ'ו פיצ'ו (אתר הארכיאולוגיה החשוב ביבשת), קווי נאסקה (איורים עצומי ממדים – האגדה מספרת שחיזרים ציירו אותם), פונו והאיים הצפים, הווארז (עיירת הטרקים שמככבים בצמרת החשובים בעולם ורכס הקורדיירה בלאנקה השני בחשיבותו בעולם אחרי האוורסט), פארק מאנו (יער הגשם באמזונס שהביא את שבעת פלאי עולם ליבשת).

בוליביה עשירה במיוחד במה שיש לה להציע אולם רוב המטיילים מגיעים אליה לבירה לה-פאז, מדבריות המלח המפורסמות סלאר דה איוני, דרך המוות הידועה לשמצה, יערות הגשם רורה נבאקה, עמק הירח ועוד אתרי ארכיאולוגיה.

אקוודור

מדינה קטנה השוכנת מצפון לפרו, אבל למרות גודלה יש לה להציע כ"כ הרבה ויש אומרים שאת אחת האטרקציות החשובות בעולם – איי הגלפגוס. מדובר בקבוצת איים ייחודית ובה מרקם בעלי החיים הוא העשיר ביותר ושם דארווין הגה את תורת האבולוציה. קיטו הבירה מעניינת במיוחד – שם תוכלו לבקר בין היתר במרכז העולם – על קו המשווה. הנקודה בה העולם נחצה לשתיים ותוכלו לראות הדגמה של מה זה בדיוק אומר. לבקר בבאניוס ולבקר ברכסי האנדים, שיט באמזונס, צפייה בהרי געש פעילים ואף צפייה בלוותנים.

ברזיל

הגדולה במדינות היבשת, אולי גדולה מדי. ריו דה ז'נרו נחשבת בעיני רבים לעיר היפה בעולם עם החופים המפורסמים של קופה קבאנה, ביקור באצטדיון הגדול בעולם – המראקנה. איים מכוסי יערות גשם כגון אילייה גראנדה, חופים עוצרי נשימה בג'רי, קרנבל ומסיבת הרחוב הגדולה בעולם בסלבדור, חופים ואיים ממכרים כגון מורו דה סאו פאולו, איטה קרה ואריאל דה אג'ודה. יערות גשם עצומי ממדים החל משפך האמזונס הצפון עד הפנתנאל בדרום וכמובן האטרקציה הגדולה מכולם, אחד משבעת פלאי עולם – מפלי האיגואסו.

ארגנטינה וצ'ילה

פטגוניה (דרום המדינות) הוא איזור שופע במיוחד שמציע נופים מרהיבים, אגמים, קרחונים, טרקים ופארקים מפורסמים, עיירות קסומות כגון ברילוצ'ה ופוקון, ארץ האש והעיר הדרומית ביותר אושואיה וכן גישה לאנטרקטיקה. ערים מהמפורסמות בעולם סנטיאגו, בואנוס איירס, רוסאריו, קורדובה, מנדוזה. מפלי האיגואסו שגובלים גם בארגנטינה.

קולומביה

המטורפת שבמדינות היבשת. יש קוראים לה לוקומביה (לוקו זה משוגע) וזאת לאור חיי ההוללות שיש למדינה להציע – מסיבות פרועות, סמים, פינקות (מסיבות בריכה) וסטלבט על החופים המרהיבים ביותר. טיירונה פארק הקסום, עיירת הנופש קרטחנה, האמזונס וסיירה נבאדה, עמק הקפה ובכלל מדינה מיוחד במינה.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife