• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

עשרת האטרקציות המומלצות בדרום אמריקה - טרקים, מקומות חובה, מסלולים

אם אתם חובבי טיולים, מאלו ששמחים לכל הזדמנות לצאת לטיול במסלולי ארצנו ונוהגים לבלות חופשות קמפינג בצפון, הרי שטיול בדרום אמריקה הוא בדיוק בשבילכם! לפניכם מדריך לעשרת האתרים והטרקים המומלצים ביותר בדרום אמריקה.

שימו לב - ניתן למצוא חומר על כל אחד מהאטרקציות המפורטות בהמשך הכתבה (חפשו אותן תחת המדריכים או המדינה הרלוונטית).

מפלי האיגואסו

מפלי האיגואסו, המצויים במפגש הגבולות בין ארגנטינה לברזיל, הם מאתרי הטיול המרשימים ביותר בדרום אמריקה. הצד הארגנטינאי של האתר הוא פופולארי יותר ונחשב ליפה מביניהם, אך גם הצד הברזילאי שווה ביקור. מסלולי ההליכה בפארק קלים, מסודרים ומתאימים לכל סוגי המטיילים. אל פארק איגואסו (Parque Nacional Iguazu) ואל עשרות המפלים המרשימים שבשמורת הטבע הטרופית מגיעים מהעיירה הסמוכה פורטו איגואסו (Puerto Iguazu), שבה שפע מקומות לינה המתאימים לכל כיס, מאכסניות פשוטות ועד מלונות בוטיק. במקום ישנם כמה מסלולי הליכה המובילים לנקודות תצפית בהן ניתן להתרשם מעוצמתו האדירה של הטבע. אחד משיאי הביקור בפארק הוא התצפית הקרויה 'לוע השטן' (Garganta del Diablo) – מרפסת התלויה מעל מפל שוצף, הנראה כלוע ענקי ופעור.

פיץ רוי

רכס הרי הפיץ רוי, המצוי בדרום ארגנטינה בסמוך לעיירה אל צ'אלטן (El Chalten), נחשב גם הוא לאחד הטרקים המרשימים בארגנטינה ובדרום אמריקה כולה. זהו רכס מחודד הנישא לגובה רב, נראה למרחוק ומושך אליו מטיילים רבים מכל קצווי תבל. שמורת הטבע פיץ רוי (Fitz Roy) כוללת לבד מרכסי הגרניט המרשימים גם נחלים שוצפים, מפלים, לגונות בצבעי טורקיז עמוק, צמחיה עשירה ופסגות מושלגות. מסלולי הטיול בשמורה מדורגים לפי רמות קושי, והפופולארי מביניהם נמשך כשלושה ימים וכולל לינת שטח.

ארץ האש

הפארק הלאומי ארץ האש (Tierra del Fuego National Park) שוכן על קבוצת איים בחלקה הדרומי של יבשת דרום אמריקה ונחלק בין ארגנטינה לצ'ילה. שמו של הפארק ניתן לו על ידי הכובשים שהגיעו בספינות מספרד וראו את האש העולה ממדורותיהם הגדולות של האינדיאנים בני המקום. בפארק מספר רב של מסלולי טיול החולפים לצידי אגמים כחולים, קרחונים, פסגות מושלגות, צמחיה עבותה ומימי האוקיינוס השקט. זהו גם אזור משכנם של בעלי חיים רבים, ובהם עוף הקונדור, אריות ים ועוף הגאונקו.

טורס דל פאינה

טורס דל פאינה (Torres del Paine) הוא פארק בדרום צ'ילה, הנחשב למרשים ביותר במדינה. הפארק קרוי על שם עמודי הגרניט הענקיים הנמצאים בתחומו. לצד עמודי הגרניט מזמן הטיול בפארק מפגש בלתי נשכח עם טבע מרהיב ביופיו – לגונות, נחלים שוצפים, עמקים מוריקים וקרחונים כחולים. בפארק ישנם מסלולים בדרגות קושי שונות, שאורכם בין יומיים לעשרה ימים.

הר הגעש ויאריקה

הר הגעש ויאריקה (Volcan Villarica), הנמצא בסמוך לעיר פוקון, הוא אחד מאתרי הטיול המפורסמים ביותר בצ'ילה. זהו הר געש זה פעיל ובפסגתו ניתן לרוב לראות להבות אש ולהריח את אדי הגופרית העולים מלועו. ההר מכוסה בשלג לאורך כל ימות השנה. הטיפוס לפסגה נחשב לקשה מעט ומתבצע באמצעות ציוד מיוחד ובליווי מדריך מנוסה. הנופים המרשימים וחווית הירידה מההר, המתבצעת לרוב בגלישה מהירה במנהרות שלג, מהווים פיצוי לקושי.

קראטרה אוסטרל

קארטרה אוסטרל היא דרך עפר יפהפיה בדרום צ'ילה, שאורכה 1,000 קילומטרים. המסלול מתחיל בעיירה צ'אייטן, מגיע לסיומו בעיירה צ'ילה צ'יקו וחולף לאורכו של נוף עוצר נשימה – לגונות בצבעי טורקיז, קרחונים כחולים ופסגות מושלגות. סרו קסטיו הוא הטרק הפופולארי בקארטרה אוסטרל, ובנוסף אליו מומלץ לבקר במערות השיש, בקרחון התלוי ובאתרים אחרים. כדי לטייל לאורך הדרך יש להשכיר רכב או לעצור טרמפים, והטיול נמשך לפחות ארבעה ימים.

מאצ'ו פיצ'ו

על רכס הרים, המתנשא לגובה של 2,350 מטרים מעל עמק אורובמבה בפרו, שוכנת עיר האינקה הנטושה והמפורסמת מאצ'ו פיצ'ו. העיר הוקמה על ידי בני שבט האינקה בשנת 1450, ושגשגה, פרחה עד לכיבוש הספרדים בשנת 1550 ומאז נשארה נטושה. אזור המאצ'ו פיצ'ו נחשב לאחד האתרים היפים בעולם. הנוף הנשקף מפסגות המאצ'ו פיצ'ו הוא מדהים והמקום מוכר כאחד משבעת פלאי תבל וכאתר ארכיאולוגי מרכזי בדרום אמריקה.

הוואי וואש

הוואי וואש (Cordillera Huayhuash) הוא טרק היוצא מהעיר וואראז בפרו, משתרע על פני 165 קילומטרים ונמשך בין שמונה ל-12 יום. מסלול זה נחשב לקשה ובאותה מידה לאחד מהיפים בעולם. מרבית הטרקים לאזור מאורגנים ומלווים במדריך מקצועי. מסלולי ההליכה כוללים עליות וירידות תלולות, תצפיות מרהיבות, צמחייה ירוקה, קרחונים, אגמים כחולים ומעיינות חמים.

אמזונס

אמזונס הוא הנהר הארוך ביותר בתבל ושפיעת מימיו היא הגדולה בעולם. מרבית יובליו זורמים בשטחן של ברזיל ופרו, ויובליו חולפים בתשע מדינות נוספות. אזור האמזונס נחשב לאחד מאזורי הטבע היפים, העשירים והמרתקים בעולם. מרבית הטיולים לאמזונס נמשכים כשלושה ימים, יוצאים מהעיר הברזילאית מנאוש וכוללים שילוב של הליכה רגלית ושייט. שבטי אינדיאנים מקומיים, מגוון של בעלי חיים ונוף טרופי הם חלק בלתי נפרד מהטרקים באזור. 

סלאר דה אויוני

סלאר דה אויוני (Salar de Uyuni) הוא מדבר המלח הגדול בעולם, המשתרע על פני 12,000 קילומטרים בבוליביה. התנועה במישורים הלבנים ואדירי המימדים, שבהם נופי פרא ולגונות יפהפיות, מתבצעת באמצעות ג'יפים, ומשך ביקור ממוצע כשלושה עד ארבעה ימים.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife