MuchLeft
  • Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

COVID19 01bright

Insurance Face

Casi Face

ויזה לארה"ב - מדריך הוצאות ויזה לארצות הברית במהלך הטיול

VISAMAIN

המדריך מחולק לשני חלקים:

1. המדריך של מוצילר להוצאת ויזה

2. המדריך והטיפים של עידו קפלן להוצאת ויזה

חשוב ! - בדקו קודם כל זמני המתנה לראיון, בשלב זה השגרירויות מגבילות את הפעילות ולא ניתן למצוא תורים קרובים או בכלל - לחצו לאתר לבדיקת זמנים לראיון

מקסיקו  - דיווחים ממקסיקו מראים כי לא ניתן להוציא שם ויזה לארה"ב.

המדריך של מוצילר

הסיכוי לקבלה של ויזה במדינה זרה הוא יותר גבוה מהסיכוי לקבלה בארץ וזאת בגלל שהמראיינים שם נתקלים בפחות ישראלים לעומת המראיין בישראל שיודע ומכיר את כל הטריקים, אבל עדיין מדובר במזל ומצב רוח של המראיין (במידה והוא באמת רואה שאין לכם סיבה להשאר בארה"ב מעל לאשרה שלכם). למרות זאת, אתם יכולים להגביר את הסיכויים בכך שתציגו סיבות מדוע אין סיבה שתשארו לגור/לעבוד בארה"ב. הסיבות לרוב כוללות משפחה בארץ, נכס כלשהו (רכב או דירה לדוגמא), הרשמה ללימודים, הלוואות וכו'. אם אתם יכולים להמציא מסמך (מומלץ לא לזייף, חבל על הבלאגן) כזה או אחר - מעולה! תביאו אותו איתכם לריאיון (אם אפשר באנגלית אפילו עדיף!). חשוב מאוד לא לשקר או להמציא מידע כי זה עלול לגרום לכם לקבל חותמת שחורה במקום דחייה.

בריאיון ישאלו אתכם מה מטרת השהייה בארה"ב ואיפה אתם מתכוונים להיות, סביר להניח שאף אחד מכם לא מתכנן כבר לטוס למחרת לארה"ב ויש לו טיול מתוכנן עד לרמת היום. אז עדיף שתדעו בגדול מתי אתם רוצים לטוס ואיפה תשהו, ברמת המדינות שתהיו ואם אפשר לציין גם אמריקאים שאתם מכירים שם שאתם מתכננים לפגוש, גם טוב. יש לציין שבמידה ואין לכם את כל הדברים שציינתי למעלה, כולל תכנון של טיול - זה לא אומר שלא תקבלו ויזה, זה פשוט יקטין לכם את הסיכויים לקבל. הריאיון עצמו יתבצע באנגלית, אז אם אתם לא 100% בניהול שיחה באנגלית - הגיע הזמן להתאמן על זה.

טיפים לראיון : ספרו כי ההחלטה להגיע לארה"ב באה ללא הכנה מראש ואתם רוצים לבקר כאשר לחבר/ים יש כבר ויזה. הכינו מסלול מראש וידוע - לדוגמא נחיתה במיאמי, משם לניו יורק והביתה - ויהיו ממוקדים ככל האפשר במסלול. הסבירו כי יש לכם עבודה טובה בישראל ואתם מרוויחים בה סכום גבוה - גם במקרה זה דעו מראש על איזה עבודה מדובר. לא לגמגם או להסס ולהראות בטחון.

אופן ההגשה

יש למלא את טופס הבקשה לויזה בלינק הבא, טופס הבקשה פשוט מאוד ואין לכם מה להלחץ ממנו. יש לבחור את המדינה הרצויה (בדוגמא בחרנו את פרו) וללחוץ אל הכפתור הראשון באדום שאומר התחל את הבקשה בדיוק כמו שאתם רואים בתמונה המצורפת. לאחר שהתחלתם את הבקשה תתבקשו להכניס פרטים אישים כמו שם מלא כתובת ועוד שאלות באנגלית בסיסית. תוכלו להעזר בגוגל טרנסלייט על מנת להבין את השאלות. אם נתקעם בשאלה כלשהי אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בפייסבוק בצירוף תמונה והשאלה ונשתדל לעזור לכם. שימו לב כי סוג הויזה הנדרש הוא B2 (תייירות).

https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx

VISA-160

יש לבדוק כי ברשותכם תמונת פספורט דיגיטלית שעומדת בתנאי הגשה לויזה - ראו תחת אפשרות TEST PHOTO. כחלק מהבקשה יש לצרף תמונת פספורט - על התמונה להיות בצבע, גודלה צריך להיות פרופורציונלי לראש (תוכלו לראות בלינק המצורף), מהכ 6 חודשים האחרונים, רקע לבן או אופייט (תצלמו כאשר יש קיר מאחור), בגדים רגילים ולא מדים, משקפיים או כל פריט אחר. לינק לדרישות התמונה 

http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

לאחר מילוי הטופס, אתם צריכים להירשם לאתר השגרירות ולקבוע ריאיון, ניתן לעשות את זה בלינק הבא

https://ais.usvisa-info.com

VISA1

1. בכניסה לאתר, תעשו Apply ותעקבו אחרי השאלות, זה לא אמור להיות מסובך כ"כ. על השאלה הראשונה לרוב תצטרכו לענות ב No, לא מילאתם את הטופס לפני אפריל. בשאלה השנייה תבחרו בתשובה שאומרת שמילאתם DS-160 ואתם רוצים לקבל ויזה.

2. הרשמה עם הפרטים המלאים, כמו שמופיע בדרכון. יבקשו שם גם את המספר טופס שלכם, חשוב מאוד שתשמרו אותו לאחר מילוי הטופס ותדפיסו אותו! חשוב לזכור שהויזה אותה אתם רוצים היא B-2. כאשר תגיעו לעמוד ההרשמה החמישי שנקרא Travel שם תצטרכו לבחור בתפריט הראשון שנקרא Purpose of Trip to the US את האופציה השניה שנקראת Business Pleasue Visitor כי זו ויזה מסוג B.

3. בחירת מיקום איסוף הדרכון - תהיה שם רשימה של מקומות שבהם תוכלו לאסוף את הדרכון. חשוב לציין שהתהליך יכול לקחת עד שבוע מאישור הויזה עד קבלת הדרכון עם הויזה, לכן תבחרו מקום שאתם יודעים בוודאות שתהיו בו! אל תשכחו גם שהדרכון לא נשאר אצלכם אז אתם לא כ"כ יכולים לנוע לאחר הריאיון.

4. תשלום - 160$ ללא החזר (משמע אם הויזה לא אושרה - לא מקבלים את הכסף חזרה).

5. קביעת תור, תקבעו תור בשגרירות הרצויה והקרובה ביותר אליכם. תזכרו טוב מאוד מה השעה של הריאיון, ויותר מזה - לא לשכוח את כל הטפסים שלכם! שזה אומר: דרכון, טופס DS-160, מסמכים מהארץ לגבי לימודים, הלוואות, נכסים, כרטיסי טיסה מהארץ וחזרה לארץ (שיהיה, למה לא).

6. זהו, סיימתם את החלק הקשה. עכשיו מה שנותר לעשות זה להגיע לריאיון!

7. דברים שחשוב לציין:
א. לרוב הויזה המוענקת היא לתקופה בת 10 שנים.
ב. אם החליטו להעניק לכם ויזה לתקופה בת פחות מ-10 שנים והחלטתם לא לקבל אותה - דינה של הויזה כויזה מסורבת. לכן אם תנסו שוב לקבל ויזה חשוב לציין שקיבלתם כבר סירוב לויזה!
 
שאלות ותשובות בנושא הויזה לארה"ב
 
האם אדם כלשהו יכול לעזור לי או להאיץ את התהליך ? במפורש לא. תשלום לגורם זר אינו מקנה יתרון שהוא ומבחינת שגרירות ארה"ב מדובר בהונאה. גורמים שעוזרים להוציא ויזה פשוט ממלאים עבורכם את הטופס די-160 וקובעים לכם ראיון. אין שום דרך בעולם למלא את הטופס באופן שיגדיל את הסיכוי
 
האם אתר כלשהו יכול להנפיק ויזה ? לא, רק האתר שמצורף במדריך זה הוא היחידי
 
האם שגרירות בעיר מסויימת מעניקה סיכוי גבוה יותר מאשר עיר אחרת ? לא, הסיכוי אינו תלוי במיקום השגרירות

המדריך של עידו קפלן

תוכן עניינים:
1. הכנות מקדימות ותשלום
2. הכנת מסמכים
3. יום הראיון
4. טיפים של תותחים

1. דבר ראשון למלא את טופס DS160 : (יש מדריך במוצילר) שם תצטרכו למלא פרטים על עצמכם, משפחה, מהי סיבת הביקור בארצות הברית ופרטים נוספים ששוללים שאתם עבריינים או בעלי כוונות רעות. תוודאו שמילאתם את הטופס בסבלנות ובאמינות. לאחר שסיימתם למלא את הטופס עולה לכם דף אישור. תכתבו את מספר האישור בפלאפון, תדפיסו ותשמרו את המסמך (חשוב ממש). לאחר שסיימתם עם זה אתם נרשמים באתר של הקונסוליה שאתם צריכים, לצורך העניין לה פאז - כתובת האתר היא bo.usembassy.gov שם תרשמו לאתר עם מספר האישור שלכם. ברגע זה אתם תעצרו בנקודת התשלום. לפני קביעת ראיון יש לשלם 160 דולר. אל הבנק יש להגיע עם המסמך שמראה שאתם צריכים לשלם ויש לכם מספר הזמנה ואת הסכום שיש לשלם. מדפיסים את הטופס ומגיעים איתו, עם הכסף ועם פספורט לבנק (בנק Bisa בבוליביה). לאחר ששילמתם עליכם לחכות כ24 שעות לקבלת אישור התשלום במייל. לאחר שקיבלתם אישור אתם ניגשים לאתר שנרשמתם אליו לפני כן ואופציית קביעת התאריך נפתחת בפניכם. תקבעו את התאריך שנוח לכם. תבדקו כל יום את אופציית reschedule על מנת לקבוע תאריך רלוונטי יותר, לדוגמא- לאחר שקבעתי חודש קדימה, פתחתי את האופציה יום לאחר מכן ונפתחו המון אופציות לשבוע הקרוב.

2.לאחר שקבעתם תאריך שמתאים לכם, הגיע רגע משחקי ה"נשבע לכם ביקר לי שאני חוזר לארץ". חשוב מאוד! בסופו של דבר, אין סיבה לא לאשר לכם את הויזה במידה ויש לכם סיבה ממשית לחזור לארץ, להלן דוגמאות שאני הוצאתי: חזרה לעבודה בארץ- מסמך רשמי מהחברה שאתם חוזרים לעבוד בה (במידה ויש כזו). המסמך הזה הוא המסמך היחידי שבאמת הסתכלו עליו והוא זה שנתן לי את הויזה לדעתי.  חזרה ללימודים- מה שיש לכם, תאריך תחילת קורס פסיכומטרי, מסמך אשר מראה שאתם מתחילים ללמוד בשנה הבאה וכו'.  מסמכים על נכסים בארץ- אני הבאתי ביטוח, הוכחת רכישת רכב, נכס נדל''ן בארץ וכו. כרטיס טיסה חזרה לארץ. אלה המסמכים שאני הבאתי והסתכלו רק על הראשון, אבל שיהיה. שימו לב שהמסמכים צריכים להיות באנגלית, גם אם זה אומר לבוא עם טופס מתורגם וטופס מקורי.

3. ביום הגדול אתם מגיעים לקונסוליה לפני השעה שכתובה לכם. אמנם כתוב לכם לא להגיע יותר מרבע שעה לפני. יש שם תור של הישמור. שימו לב שיש לכם הכל. מסמכים הכרחיים לכניסה- מסמך DS160 עם ברקוד קריא, פספורט, תמונת פספורט 5*5 (אפשרי לעשות בכל מקום תמונה כזו אבל חשוב שזה יהיה הגודל) . מסמכים נוספים- כל מה שכתבתי בסולמיות. מחכים בתור ובסוף מגיעים סוף סוף לראיון. איך זה נראה? פחות בקטע של לשבת על קפה, יותר בקטע של לדבר עם מישהו שנמצא מאחורי זכוכית כמו בסינמה סיטי. שואלים אתכם מה מטרת הביקור, אם יש לכם משפחה בארצות הברית, איש קשר אחר, אנשי קשר לסיבת החזרה לארץ וכדומה. תחשבו על התשובות לפני כן, תהיו רגועים וברורים, תדעו מה אתם הולכים לומר בכל רגע.  וזהו! התשובה היא מיידית, לויזה לוקח בין 3-5 ימי עבודה ואם זה ממש לחוץ לכם תבקשו כמה שיותר מהר, הם מתחשבים.

4. טיפים של תותחים: לעבוד רגוע ולפי הסדר, בלי לחץ. את מסמך DS160 תמלאו ברגע שאתם יודעים שאתם רוצים ויזה לארצות הברית. המסמך תקף ל30 ימים לדעתי.  תכינו את המסמכים מראש. תקנו תיקיה ותחלקו את המסמכים לפי קטגוריות, שיהיה לכם מסודר בראש *חשוב מאוד שהמסמכים יהיו באנגלית, אחרת אין צורך בהם*. תתכוננו לראיון. ברצינות עכשיו- ישבתי ודיברתי עם עצמי 20 דקות כדי לראות שאני מדבר ברור, ויודע מה לומר על שאלות בסיסיות. עדיף לעשות עם חבר שיתקיל אתכם קצת, פשוט אין לי חברים. תבואו מאורגנים, לבושים יפה ומסודר, תראו רציניים. הגעתי לשם כאילו אני מתחתן אחר כך, מה רע. במידה ולא קיבלתם תאריך שרציתם, ויש לך סיבה שהיא באמת חירום, אתם יכולים להגיש בקשת חירום בדף הבית של הקונסוליה.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife