• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Face

קאוץ סרפינג / גלישת ספה - שירות המקשר בין מטיילים לאוכלוסייה מקומית

CouchSeft

קאוץ סרפינג הוא רשת חברתית חינמית שהרעיון שהוליד אותה היה להפגיש בין אנשים מקומיים ותיירים. אנשים מקומיים מציעים את "הספה" שלהם (מגוון סוגי ההזמנות רחב מאוד החל מספה בסלון עד לחדר אורחים פרטי עם מקלחת ושירותים פרטיים), מזמינים את התיירים לראות את העיר מנקודת מבט מקומית, לאכול אוכל מקומי וכו'. בתמורה ה"גולש" התייר משתף את המקומי בתרבות שלו, בסיפורים, מבשל אוכל שונה וכו'. בשורה התחתונה החלפת תרבויות.

כמובן שהרעיון שמניע את האתר זה שיתוף, תקופה מסויימת אתה מטייל וגולש, בתקופה אחרת אתה כבר מארח אחרים. אין חובה לארח, אבל מניסיון אישי אחרי כמה אנשים מדהימים שאירחו אותך, אתה כבר יכול לדמיין איזה מגניב יהיה לארח.

בשנים האחרונות האתר גדל והתפתח מאוד ולא עוסק יותר רק בחווית הגלישה וחיפוש מקומות לינה, הוא הפך לאתר חברתי לכל דבר הנועד להפגיש בין אנשים שונים. הוא יעזור למטיילים להיפגש עם מטיילים אחרים, או להפגיש בין מטיילים למקומיים שרק רוצים להיפגש בלי לארח. ישנם מפגשי דיבור והחלפת שפות, מפגשים של מקומיים חדשים באיזור שרוצים להכיר עוד אנשים שם וכו'. האופציות הן אין סופיות ושווה לבדוק קבוצות דיונים בנושאים שונים, ואלו אירועים יש באיזור בו אתה נמצא.

אז איך מתחילים?

הצעד הראשון הוא מילוי פרופיל משתמש, ככל שתספר על עצמך יותר פרטים ככה אנשים ידעו יותר אם הם מעוניינים להכיר אותך. כאשר תמלא את הפרופיל האתר יציע לך אופציה שנקראת 'אימות פרופיל' האופציה הזאת עולה כסף ואין בה צורך ממשי.

לחצו כאן להכנס לאתר 

ככל שצוברים יותר ניסיון ופוגשים יותר אנשים (לא רק ישנים אצלהם בבית אלא גם אם סתם מטיילים איתם או יושבים לקפה) האנשים שפגשתם יכתבו עליכם ביקורת. הביקורת יכולה להיות חיובית שלילית או נטרלית. אם לא הייתה חוויה רעה באופן קיצוני לא נהוג להשאיר ביקורת שלילית.  בנוסף אנשים עם הרבה ניסיון באתר יכולים להיות "ערבים" למישהו. המשמעות של ערבות זה שהם סומכים עליו מאוד. רק מי ששלושה אנשים סומכים עליו יכול לסמוך על אחרים, מה שהופך את קבלת הערבות למצב נדיר יחסית ומי שיש לו סימון שסומכים עליו מעלה מאוד את רמת האמינות שלו.

האתר נחשב בטוח מאוד כי ניתן לקרוא את כל הביקורות שכתובות כל כל פרופיל, וניתן לראות מי השאיר את הביקורות (וכמה ביקורות יש עליו) כך שזיוף פרופילים אומנם קיים כמו בכל אתר אך ניתן לבדוק בצורה טובה כל משמש לפני שפוגשים אותו לוודא שאכן הוא אמין, עם הרבה ביקורות חיוביות.

אז איך גולשים?

האתר מציע תיכנון טיול, בחירת תאריכים ויעד ומהי מטרת הטיול, לאחר מכן הוא מציג את כל האנשים שמציעים את הספה שלהם באיזור הזה. קל להתפתה ולשלוח הודעת קבוצה זהה לכולם (או הרבה מהם) אבל ככל שתכתבו הודעת בקשה אישית יותר בהתאם למה שכתוב בפרופיל המשתמש כך ישמחו יותר לארח אותכם.

שווה לבדוק את המפגשים הקבועים, הרבה פעמים יותר נעים להגיע למפגש ואחרי שהכרתם מישהו פנים אל פנים לקבל ממנו הזמנה להתארח אצלוהאתר מלא אופציות מסוגים שונים ושווה להשקיע קצת זמן לשוטט בו ולקרוא לפני שישר מתחילים לנסות לגלושאומנם פיתרון הגלישה חוסך המון כסף על הוסטלים, אבל לרוב אם לא תשקיעו במארח שלכם לשתף איתו חוויות, זמן, סיפורים או לפחות להזמין אותו לבירה, או לבשל בשבילו אז קצת פיספסתם את הרעיון הכללי. ככל שתשקיעו יותר הביקורת עליכם תהיה טובה יותר והמארח הבא יקבל אותכם בשמחה.

מגוון האנשים הוא אין סופי, תהיו פתוחים לסגנונות חיים שונים מכל מה שאתם מכירים ולפגוש אנשים שאולי לבד לא הייתם פוגשים. הזדמנות להעשיר את הטיול, לתרגל ספרדית, ולעשות דברים קצת שונה.

תהנו מכל רגע תגלשו בנעימים.

נכתב על ידי הדס גב.

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife