• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19 Mordechai

corona

עדכוני קורונה ופתיחת גבולות בדרום ומרכז אמריקה - 31.7.21

 

הערות חשובות MuchiBanner6A

בידוד 7 ימים (במקום 10 ימים) - בחזרה ממדינות עם סיכון מרבי או אזהרה חמורה - הבידוד למחוסנים ומחלימים קוצר מ-10 ימים ל-7 ימים ומותנה בבדיקה נוספת שלילית ביום האחרון לבידוד. לאלה שלא, עדיין כפופים ל 14 יום בידוד.

יעד ברמת סיכון מרבית - מדינה אדומה (איסור טיסה) - היוצאים מישראל ליעד ברמת סיכון מרבית יהיו מחויבים באישור ועדת חריגים. כל הנכנסים לישראל מיעד ברמת סיכון מרבית, לרבות מחלימים ומחוסנים, יהיו מחויבים בבידוד. הטסים מצהירים כי אינם בדרכם למדינה אסורה ושידוע להם שזו עבירה עם קנס של 5000 ש"ח. ביקרתם במדינה עם סיכון מרבי ? דאגו שיעברו שבועיים לפחות טרם החזרה לארץ. לדוגמא עברו ממקסיקו למדינה אחרת, טוסו לישראל כעבור שבועיים. עושים קונקשין במדינה אדומה ? מותר עד 12 שעות ללא אישור וועדת חריגים

יעד עם אזהרה חמורה - מדינה כתומה (דרישת בידוד בחזור) - יעד אשר רמת התחלואה בו מחמירה, ואם לא יחול שיפור משמעותי הוא ייכנס לרשימת היעדים ברמת סיכון מרבית. החוזרים מיעד זה חייבים בבידוד כולל מחוסנים ומחלימים.

מדינה עם אזהרת מסע - מדינה צהובה - מדינה שהחוזרים ממנה חייבים בבידוד, מחוסנים ומחלימים בידוד עד 24 שעות או עד קבלת תוצאות בדיקה שלילית בנחיתה.

דרישת כרטיס יציאה (!) קיימת בכל מהמדינות - לחצו למדריך כרטיס פקטיבי (חינם)

הנחיות לטסים ולחוזרים לישראל - לינק להנחיות של הממשלה

מדינות והגבלות

ארגנטינה (אדומה - איסור טיסה) - כניסת תיירים בשלב זה אינה אפשרית.

צ'ילה (צהובה) - על פי הצהרת הממשלה כניסת תיירים אפשרית (לחצו כאן להצהרה), על פי אתר ארגון התעופה הבינלאומי לא תתאפשר כניסת תיירים עד ה 31.8 בשלב זה. לא תתאפשר כניסה ממדינה הנגועה בווריאנט Sars-Cov-2 (אין רשימה מפורטת של המדינות). יש להציג בדיקת PCR עד 72 שעות מהכניסה, יש למלא הצהרת בריאות (לחצו להצהרה). יתקבל במייל טופס מעקב ויהיה עליכם למלא אותו וזה לאחר 14 יום מהכניסה. כל הנכנסים כפופים לבידוד של 10 ימים במלון (אין הסבר איפה ועל חשבון מי).

ברזיל (אדומה - איסור טיסה) - גבולותיה האוויריים פתוחים לתיירים. יש להציג ביטוח רפואי ובדיקת קורונה (RT-PCR) שלילית עד 72 שעות מהכניסה למדינה כולל למי שרק עושה קונקשין. יש למלא הצהרת בריאות ולהציגו עם הכניסה למדינה (לחצו להצהרה), ניתן למלא את ההצהרה עם הנחיתה. עטיית מסכות במדינה מחויבת במקומות ציבוריים. כל אתרי התיירות במדינה פתוחים והמדינה מתנהלת כרגיל בכפוף למגבלות נוקדתיות. ריו כל האטרקציות וחיי הלילה פתוחים.

בוליביה (צהובה) - גבולות האווירים של המדינה פתוחים לתיירים, יבשתיים סגורים. ישנה דרישת לבידוד של 10 ימים אולם ישראלים מדווחים כי נכנסו ללא בידוד. יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית עד 72 שעות לרגע ההגעה למדינה. יש למלא הצהרת בריאות ולהציגה בכניסה למדינה (לחצו להצהרה). יש לדאוג לביטוח עם כיסוי לקורונה. חובה עטיית מסכה בכל המרחבים הציבוריים במדינה. אתרי התיירות פתוחים אולם ישנן מגבלות תנועה ועסקים בערים השונות. שימו לב כי ישנה דרישת ויזה למדינה!

פרו (צהובה) - המדינה פתוחה לתיירים. לא ניתן להגיע מברזיל גם לא אם עושים שם קונקשין. גבולות יבשתיים פתוחים, לא ברור הסטטוס מעבר מאקוודור לאור דיווחים סותרים. יש להציג בדיקת קורונה (PCR או אנטיגן) שלילית עד 72 שעות שלפני הטיסה - בדיווח של ארגון התעופה (IATA) מצויין כי בדיקות אנגטיגן עד 24 שעות לפני לכן רצוי להסתמך על עדכון זה. יש מלא בהגעה הצהרת בריאות (הטופס אונליין עושה בעיות וניתן לנסות למלא טרם ההגעה - לחצו להצהרה). סגר לילי (העסקים סגורים, אפשר להסתובב בחוץ) מהשעות 00:00 ועד 04:00. אתרי התיירות פתוחים והמסיבות והמועדונים סגורים. עטיית מסיכה (מרחב ציבורי מסיכה אחת, שדה התעופה, קניונים, מרכזי קניות, שווקים חובה 2 מסיכות ופלסטיק לעיניים).

קולומביה (כתומה - בידוד בחזור) - המדינה פתוחה לתיירים. גבולות יבשתיים פתוחים, ניתן להכנס למדינה מאקוודור, לא ניתן להכנס ממנה לאקוודור. המדינה ביטלה את דרישת הבדיקה טרם ההגעה. יש להציג טופס Check-Mig בכניסה וביציאה מהמדינה (לחצו לטופס). חיי הלילה, בארים ומסעדות חזרו לסדרן בערים שבהן התחלואה נמוכה (לדוגמא מדג'ין). בערים בהם ישנה תפוסה בבתי החולים של 85% ועלה יחולו גבלות ועוצר לילי. יש לעטות סיכות בחנויות, בנקים, תחבורה ציבורית ויש לשמור על מרחק באיזורים ציבוריים.

אקוודור (צהובה) - ניתן להכנס למדינה בטיסה, גבולות יבשתיים סגורים לכניסה, ניתן לצאת לקולומביה, סטטוס לא ברור לפרו. יש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR או אנטיגן) בתווך של 72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה או לחלופין תעודת מתחסן. מטיילים מדווחים שמתאריך ה-15.7 בוטלה הכניסה עם תעודת מתחסן - מחכים לעוד עדכונים בנושא. יש למלא הצהרת בריאות אותה יש להציג בכניסה (לחצו להצהרה). חובה עטיית מסכות במרחבים הציבוריים במדינה.

איי גלאפגוס - יש להציג:
1. צריך אישור הזמנה שנקרא salvo conducto שאותו מוציאה הסוכנות או המלון בגלאפגוס.
2. בדיקת קורונה שלילית (PCR) לפני הכניסה לגלאפגוס או תעודת מתחסן.
3. הצהרת בריאות "declaracion del salud del viajero"

אורוגוואי (צהובה) - גבולותיה של המדינה סגורים לתיירים.

פנמה (כתומה - בידוד בחזור) - תיירים מורשים להיכנס. ניתן לעבור בקונקשין בפנמה ללא בדיקה. ש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR או RT-PCR או אנטיגן) בתווך של 72 שעות. על המגיעים או כאלה שעושים קונקשין במדינות - ארגנטינה, ברזיל, קולומביה, אקוודור, פרגוואי, דרום אפריקה ובריטניה - יאלצו לעשות בדיקה נוספת ובידוד של 3 ימים. יש למלא הצהרה אותה יש להציג בכניסה (לחצו להצהרה). יש לעטות מסיכה בכל המרחבים הציבוריים במדינה. עוצר מחצות ועד 4 בבוקר, בוקטה העוצר מ-22:00, פלאיה ונאו ללא מגבלות.

קוסטה ריקה (כתומה - בידוד בחזור) - תיירים יכולים להיכנס למדינה. גבולות יבשתיים פתוחים. ישנן מגבלות שמשתנות לפי המצב, עסקים נסגרים החל מהשעה 21:00, מועדונים ומסיבות סגורות, חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים, פארקים ואתרי תיירות 100% תפוסה, בארים ובתי קזינו 50% תפוסה. יש למלא טופס באתר (לחצו לטופס) ולהציג ביטוח רפואי שכולל כיסוי לקורונה (50,000$ כיסוי קורונה וכן 2000$ לבידוד - ניתן להשיג אישור זה וביטוח בהנחה באתר שלנו או לחצו כאן לפרטים) - החל מה 1.8 לא יהיה צורך להציג ביטוח זה. חשוב להערך עם כרטיס יציאה מהמדינה (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

מקסיקו (אדומה - איסור טיסה) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים ואתרי התיירות פתוחים. בצד הקריבי (קנקון, פלאיה, איסלה, קוזומול  וכו) סטטוס כתום מה שאומר שעסקים נסגרים בשעה 23:00, ניתן להסתובב ברחוב, ישנן מסיבות פרטיות. יש למלא שאלון רפואי אשר בודק גורמי סיכון בקרב המטילים עם ההגעה למקסיקו (לחצו לשאלון). חשוב להערך עם כרטיס יציאה מהמדינה ולינה ליומיים הראשונים (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

גואטמלה (כתומה - בידוד בחזור) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. ניתן להציג תעודת מתחסן/מחלים או לחלופין יש להציג בדיקת קורונה שלילית (כל סוג) בתווך של 72 שעות עד לרגע הכניסה. חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי. אם שהיתם בברזיל ב 14 ימים האחרונים לא תוכלו להכנס. עסקים נסגרים מ-21:00 בחלק מהמקומות.

ניקרגואה (ללא אזהרת מסע) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג אישור רפואי עם בדיקת קורונה (PCR) שלילית בתווך של כ-72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. אין דרישות מיוחדת במעברים היבשתיים מעבר לבדיקה. שימו לב כי בטיסות מסתבר שישנה דרישה להגשת בדיקה והצהרת בריאות. לדוגמא בטיסה עם אוויאנקה (כל חברת התעופה שולחת לכם מייל עם הדרישות שלה) - תקבלו מייל עם הנחיות לשלוח את הבדיקה והצהרת בריאות עד 36 שעות מהכניסה. מי שלא יגיש את הטפסים עד זמן זה לא יעלה על הטיסה. ישראלים מדווחים כי לא ניתן להם להכנס למדינה לאחר שלא הגישו בקשה בזמן. תדרשו להציג את עותק הבדיקה המקורי בכניסה. כמו כן יתכן ויהיו בדיקות רפואיות בכניסה למדינה. אין צורך במסיכות, חיי הלילה פתוחים.

הונדורס (כתומה - בידוד בחזור) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג אישור רפואי הכולל בדיקת קורונה שלילית (כל סוג) ולא יאוחר מ-72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. ניתן להציג תעודכן מתחסן במקום בדיקה. כמו כן יש להגיש טופס "immigration pre-chek" לפני ההמראה (לחצו לטופס). חובת עטיית מסכות בכל המרחבים הציבוריים במדינה. עוצר לילי עד ה-11.7 עם אפשרות להארכה.

בליז (צהובה) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים, כולל הגבול היבשתי. יש להציג בדיקת קורונה (כל סוג) שלילית עד 72 שעות עד לרגע הכניסה. מחוסנים אינם צריכים בדיקה. בדיקה נוספת בכניסה למי שלא מחוסן. יש להזמין מקום אירוח מראש, 3 לילות, בעל תו גולדן סטנדרט. בגבול היבשתי צריך לרכוש נסיעה עם תו גולדן סטנדרט (רצוי ממקום האירוח כי מונית או אוטובוס בגבול לא תופס). חובת עטיית מסכות במרחבים הציבוריים במדינה. יש עוצר לילי מ-22:00 ועד 05:00 בימים ראשון עד חמישי. שישי ושבת מחצות. מגבלת קהל של עד 10 אנשים ואין חיי לילה. שר התיירות של בליז אומר היום (12.7) כי מבחינת הקורונה המדינה אחת הבטוחות באמריקה הלטינית והם במסלול שיקום ומאמין עד סוף השנה התיירות תחזור להיות כמו טרום הקורונה.

קובה (צהובה) - המדינה חווה מהומות והפגנות עקב הקורונה ומחסור במוצרי בסיס וחשמל - רצוי להמנע מלהגיע לקובה בזמן הקרוב. יש להציג בדיקות קורונה שלילית (PCR) עד 72 שעות מההגעה, בנוסף תתבקשו לבצע בדיקה בשדה וכן שליחה לבידוד ל-7 ימים בבית מלון על חשבונכם. הצהרת בריאות ותשלום מס בריאות על סך 30$. רוב הקאסות סגורות עקב מס מקומי למי שפתוח. האטרקציות סגורות. מקומיים ממליצים להמנע מלהגיע לקובה בשלב הזה. מבצע חיסונים החל במדינה אולם החיסון הוא בתוצרת מקומית.

הרפובליקה הדומיניקנית (צהובה) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש למלא טופס הצהרת בריאות בכניסה למדינה (לחצו לטופס). נוסעים יבחרו באופן רנדומלי לצורך בדיקת קורונה. ישנו סגר החל מהשעה 22:00 ועד 05:00 בבוקר, ניתן להסתובב עד חצות (יכול להשתנות/להתבטל כל יום). איסור התקהלות. חובת עטיית מסיכות במרחבים הציבוריים.

פוארטו ריקו (ללא אזהרת מסע) - פורטו ריקו נפתחה מחדש לתיירים מהעולם אולם גורמים מקומיים מציעים להמנע מהגעה למעט מקרים דחופים. הכניסה אליה מותנת בתנאים הבאים: בדיקת קורונה מולקולרי בתווך של 72 עד לרגע הכניסה למדינה - הגעה ללא בדיקה תוביל לקנס של 300$. טופס הצהרת בריאות כאשר בסיומו יינתן קוד QR. בשעה 21:00 העסקים נסגרים והחל מ-22:00 ועד 05:00 בבוקר ישנו עוצר ואסור להסתובב בחוץ, חובת חבישת מסיכה (קנס 100$).

האיטי (ללא אזהרת מסע) - המדינה פתוחה למבקרים. ש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית עד 72 שעות עד לרגע הכניסה. יש למלא הצהרת בריאות עם ההגעה.

ג'מייקה (צהובה) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים (זמנית אין טיסות ארגנטינה, ברזיל, צילה, קולומביה, פרגוואי, פרו, טרינידד והודו). יש להגיש בקשת כניסה למדינה ולקבל אישור נסיעה (לחצו להגשת בקשה לאישור) - ללא אישור זה לא תוכלו להכנס למדינה. יש להציג בדיקת קורונה (PCR) או אנטיגן עד 72 שעות מרגע הכניסה. כל הנכנסים כפופים לבידוד למעט מחוסנים ובדיקה שלילית שנתבקשתם להציג. יעוצר לילי בימים שני עד שבת החל מ 23:00, יום ראשון החל מ-18:00, חובת מסיכה בציבור. אין מסיבות אבל ניתן למצוא ברים או מקומות עם מוסיקה עד שעת העוצר.

פרגוואי (כתומה - בידוד בחזור) - המדינה פתוחה לתיירים, כניסה מברזיל דורשת 7 ימים של בידוד, הנוסעים יהיו חייבים בבדיקה קורונה לא יאוחר מ-72 לפני ההגעה למדינה בתוצאה שלילית. יש למלא הצהרת בריאות (לחצו להצהרה).

אל סלבדור (צהובה) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג תעודת מתחסן או אישור רפואי עם בדיקת קורונה (מסוג PCR או LAMP או NAAT) שלילית בתווך של כ- 72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. כמו כן יתכן ויהיו בדיקות רפואיות בכניסה למדינה. חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי.

- ייתכן ויהיו שינויים בכפוף להנחיות בכל מדינה.
- על המטיילים לוודא כי יש בידם את כל האישורים הדרושים ולהבין מהי הפרוצדורה על מנת לעבור תהליך כניסה לכל מדינה (ביטוח בריאות, בדיקת קורונה, פנקס חיסונים ועוד).
- העדכונים נערכים על ידינו ביסודיות ואין אחריות לדיוק הפרטים ב-100% ושינויים שמתבצעים בכל עת. התייחסותך לפרטים באחריותך בלבד.

עדכונים מיוחדים גם באינסטגרם שלנו http://muchiler.com/insta
 גם בעמוד הפייסבוק שלנו אתר מוצילר - מוציקארד
הקבוצות פייסבוק שלנו:
מוצילר - דרום אמריקה | מרכז אמריקה
מוצילר - דרום ומרכז אמריקה | 2021-2022

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife