MaxBB MuchiBB

BT Gold1 BT WT1 BT DJ1 BT FIKTIV1 BT Wa1

Paxtur Muchibus

Insurance Doctors

רופאים ומרפאות | רשימת חיסונים | התחסנות ביבשת | תרופות לדרום ומרכז אמריקה

VaccineBarBlueבחרו נושא Click5 - חיסונים לטיול | התחסנות ביבשת | רשימת תרופות | תרופות נשים
BarBlue Doctor icon רופאים עד ההוסטל | קליניקותWhatsapp32

בדיקת רופא, צילומים, תרופות ומרשמים, אשפוזים ועוד

מוכר על ידי כל חברות הביטוח

Insurancecompanies

שירות רפואי בדרום אמריקה

שירות רפואי באקוודור (קיטו) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בקולומביה (בוגוטה | מדג'ין | קאלי | קרטחנה | סנטה מרתה | סן אנדרס) - לחצו לפוסט המלצהלחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בפרו (לימה | קוסקו | מאצ'ו פיצ'ו | פונו | אריקיפה) - לחצו להמלצות | לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בבוליביה (לה פאז) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בארגנטינה (בואנוס איירס | ברילוצ'ה) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בברזיליו דה ז'נרו | איטה קרה | פלורה | סלבדור | סאו פאולו) לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי במרכז אמריקה

שירות רפואי במקסיקו (קנקון | פלאיה דל כרמן | קוזומל | טולום | איסלה מוחרס | פוארטו אסקונדידו | מקסיקו סיטי) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בבליז (סן פדרו | קיי קולקר) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בגואטמלה (אנטיגואה | סן פדרו) - לחצו להמלצות | לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בניקרגואה (סן חואן דל סור) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בקוסטה ריקה (סנטה תרזה) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

שירות רפואי בפנמה (פנמה סיטי | פלאיה ונאו) - לחצו ליצירת קשר בווטסאפ

Inject icon חיסונים לטיול

חשוב להספיק לקבל את החיסונים לפחות חודש לפני הטיסה, רצוי אפילו חודש וחצי. אם אין לכם מספיק זמן, תעשו את מה שאפשר עם דגש על קדחת צהובה. יש לכם את מכון מור, בטרם ומרפאות המטיילים של כללית, בכולן אפשר להתחסן מכל קופה. רק רופא יקבע איזה חיסונים דרושים על פי ההיסטוריית חיסונים שלכם.

הבהרה - מדריך זה מנגיש לכם את המידע באופן ברור ופשוט אולם אינו תחליף לייעוץ רפואי. ההחלטה על איזה חיסונים צריך ו/או תרופות לקחת יקבעו על ידי רופא.

החיסונים לדרום ומרכז אמריקה המומלצים הם:

* קדחת צהובה - חיסון חשוב למבקרים בדרום אמריקה ובברזיל בפרט. תוקף החיסון למשך כ-10 שנים. מנת חיסון אחת. ניתן להתחסן בחיסון זה בבתי החולים ביבשת ובחלק מהמדינות החיסון בחינם. בוליביה דורשת חיסון זה כתנאי לכניסה אליה. בברזיל ישנם איזורים נגועים בקדחת צהובה ולכן רצוי להתחסן אבל לא חובה כדי להכנס לברזיל (רוב הישראלים מדווחים כי לא התבקשו להציג את החיסון אולם ישנם מטיילים שדיווחו כי התבקשו להציג פנקס חיסונים). ישנן מדינות הדורשות חיסון זה למגיעים ממברזיל - ידוע לנו על קולומביה, פרו וקוסטה ריקה. ג'מייקה דורשת את החיסון בהגעה מחלק מהמדינות הנגועות - דיווח הגיע שנבדק בטיסה מגואטמלה. שימו לב ! החיסון נכנס לתוקף לאחר 10 ימים מרגע החיסון. לא ניתן להציג צילום של הפנקס.

* דלקת כבד - צהבת A + B  - מומלץ. תוקף החיסונים של A לשנים רבות, של B לכל החיים. צהבת A זה מנת חיסון אחת, צהבת B זה עד 3 מנות חיסון. ישנו חיסון חדש לצהבת B שאפשרי במנה אחת.

* טיפוס הבטן - מומלץ. תוקף החיסון לכ-3 שנים. מנת חיסון אחת.

* כלבת - מומלץ. תוקף החיסון לשנים רבות. סה"כ 3 מנות חיסון ועל פי החלטת רופא. מנה שניה לאחר שבוע מהמנה הראשונה, מנה שלישית לאחר שבועיים עד שלושה שבועות מהמנה השניה. אם נחשפתם לכלבת ישנו חלון זמנים של 24 שעות לקבלת סרום נגד כלבת, עם חיסון מלא חלון הזמן גדל ל-72 שעות.

* דיפתריה, טטנוס, שעלת - על פי החלטת הרופא, אינם חובה, תוקף החיסונים לכ 5-10 שנים. מנת חיסון אחת לכל מחלה.

* חצבת, אדמת, חזרת - על פי החלטת הרופא, אינם חובה, תוקף החיסונים לכל החיים. מנת חיסון אחת לכל מחלה.

* קורונה - החיסון בשלב זה אינו חובה אולם אם לא התחסנת חשוב להתחסן כי זה יקל על הטיול והבירוקרטיה וימנע בידוד מיותר שיכול לעכב בשבועיים את בטיול. תוקף בשלב זה רלוונטי לכניסה למדינות. רק 2 חיסונים ומעלה נחשב כמחוסן. בדקו את מדריך הקורונה שלנו.

איפה מתחסנים?

במרפאות למטייל בבתי החולים (מאיר, שיבא, סורוקה, בלינסון ועוד) - אליהם ניתן להגיע ללא תור - בררו מראש שעות פתיחה. מרפאות מור, מרפאות בטרם. לרשותכם רשימה של 182 מרפאות חיסונים רלוונטיות.

ButVaccine

טסים רק למדינה אחת או לטיול קצר?

מכיוון שהחיסונים רק מומלצים (למעט קדחת צהובה תלוי במדינה), אין חובה לעשות אותם אולם לזכור כי החיסונים חשובים לשמור על בריאותכם, מחזיקים שנים וישמשו גם לטיולים בהמשך. עליכם לראות רופא אשר ידע לפי ההיסטוריה אם יש צורך בחיסון מסויים וכן אם באיזורים מסויימים על פי מידע מעודכן שברשותו אם חובה/מומלץ לעשות חיסון זה או אחר.

Inject2 icon חיסונים ביבשת

אם שכחתם להתחסן טרם הטיול, לא מגיעים מישראל או שישנו מחסור בחיסונים, תוכלו להתחסן ביבשת. כלבת ככל הידוע לנו אפשר להתחסן בכל בתי החולים ביבשת בתשלום, קדחת צהובה ניתן להתחסן בכל המדינות כאשר בחלקן החיסון ניתן בחינם. חשוב להביא דרכון לזיהוי. נדווח כאן מידע שהתקבל ממטיילים לגבי התחסנות ביבשת:

ברזיל - ניתן להתחסן בכל בתי החולים בחינם. העזרו בגוגל מאפס למצוא את בית החולים הקרוב. ישראלים התחסנו ללא תשלום בתי החולים. ריו דה ז'נרו - בית החולים Centro Municipla de Saude Joao Barros Barreto. לחצו למיקום בגוגל מאפס. נכנסים לבית החולים, עולים לקומה 2, מצד ימין דלת 201, שם מתחסנים ומקבלים אישור ומסבירים איך להוציא אישור בינלאומי | סאו פאולו - מרפאה UBS Tranquilidade בכתובת Av. Emilio Ribas 1897 - ניתן להגיע ללא תור והחיסון בחינם. מורו - ניתן להתחסן בחינם ללא תור במרפאה הציבורית של מורו.

פרו - ניתן להתחסן בשדה התעופה, משרד חיסונים נמצא בקומה הראשונה של שדה התעופה - החיסון בשדה עולה 206 סול. בנוסף ניתן להגיע לבית החולים Cayetano Heredia National Hospital, בכניסה יש לשאול לגבי חיסון קדחת צהובה Fiebre Amarilla (פייברה אמרייה), הליכה של דקה, תוך 5 דקות תקבלו תעודת מתחסן חדשה. שעות 08:00 ועד 12:00 לא כולל יום ראשון. החיסון בחינם. בנוסף מרפאת חיסונים בלימה שעושה את כל החיסונים בתשלום - לחצו לפוסט עם פרטים.

קולומביה - ניתן להתחסן בשדה התעופה, עם הנחיתה בררו איפה מתחם החיסונים קדחת צהובה Fiebre Amarilla (פייברה אמרייה), החיסון בחינם. כמו כן בכל בתי החולים בחינם. העזרו בגוגל מאפס למצוא את בית החולים הקרוב.

ארגנטינה - ניתן להתחסן בבתי החולים בעיר בבואנוס ומנדוסה, החיסון בחינם, יש לקבוע תור מראש אונליין - לחצו לקביעת תור - פתחו משתמש חדש וקבעו תור והכניסו פרטים ותקבלו אישור וכתובת איפה להתחסן וגם פנקס צהוב בינלאומי | מרפאות חיסונים Centro Rossi בבואנוס איירס (יש את כל החיסונים, בתשלום, אין צורך לקבוע תור מראש) - לחצו כאן לכתובות | מרפאות חיסונים בבואנוס ואושואיה במרפאות Stamboulian Health Services לקדחת צהובה, בתשלום. אין צורך לקבוע תור מראש. לחצו כאן לפרטי המרפאות.

שאר המדינות - ניתן להתחסן בכל בתי החולים, עלות לא ידועה לשאר המדינות וברגע שיתקבל מידע ועדכון נוסיף את זה כאן.

מדריך תרופות לגברים ונשים

תשכחו מכל מה שקראתם ותקשיבו למטיילים מנוסים שחרשו את היבשת מספר פעמים והבינו שאת העזרה הראשונה משאירים בבית, ואת התרופות (את רובן) משאירים בבית המרקחת. בכל הוסטל יש עזרה ראשונה, בכל עיר יש רופאים, בתי חולים ובתי מרקחת. לכן לקחת ערכת עזרה ראשונה סתם מכבידה, תופסת מקום ועולה כסף. כשאתם בטרקים תמיד יהיה צמוד אליכם חובש מטעם החברה שמארגנת את הטרק ואם זה טרק עצמאי, אז תרכשו רק את הפריטים הרלוונטים.

first-aid-kit-icon

פלסטרים – רצוי שיהיו כמה בתיק, זול והמשקל זניח

תחבושות – מיותר, אם אתם במצב שאתם צריכים תחבושת, גשו לרופא

יוד – כנ"ל, ובכל מקרה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת

מספריים – קחו זוג קטן ככל האפשר, וודאו שהוא נמצא במוצ'ילה ולא בתיק הקטן

פינצטה – אף פעם לא מזיק שיש, משקל זניח

שאר הפריטים בהחלט מיותרים וחבל להוסיף : חוסם עורקים, פדי גזה, מסכה חד פעמית, מדריך עזרה ראשונה וכיוצא בזה

pills-5-icon

תרופות (מה כדאי לקחת ומה להשאיר מאחור)

כדאי לזרוק את האריזות של התרופות ורצוי גם את הוראות השימוש אם אתם מכירים את התרופה, לא תאמינו כמה מקום ומשקל זה חוסך.

משככי כאבים/חום – אדוויל, נורופן, אקמול, דקסמול וכל הכדורים נחוצים בהחלט אבל אפשר להסתפק בחצי חפיסה של 10 כדורים לכל היותר. ניתן לרכוש ביבשת איבופרופן שהוא המרכיב הפעיל ברוב התרופות הנ"ל.

כדורים נגד צינון/שיעול/חום – כדאי לקחת 10-20 כדורים לכל היותר של דקסמול קולד, דקסמול סינוס ודומיהם. מספיק 10 כדורים ליום ו-10 ללילה. ביבשת ניתן לרכוש חפיסות של כדורים במחירים מאוד זולים העונים לשם "אנטי-גריפאל". שימו לב כי אלו כדורים המטפלים בחום המשולב עם צינון או עם שיעול.

כדורים נגד צינון בלבד – סינופד הוא כדור מצוין נגד צינון בלבד (ללא חום או שיעול, המרכיב הפעיל בתרופה הוא פסאודואפדרין), מי שרגיש ונוטה להצטנן עם חשיפה לקור רצוי שיביא אתו 10-20 כדורים, כדור זה פותח לחץ הנוצר באוזן ויכול לסייע למי שסובל מלחץ אטמוספרי בנחיתות או ירידה מגבהים.

כדורים נגד שיעול – סולבקס או מוקוליט הם כדורים מצוינים נגד שיעול (ללא חום וללא צינון או צינון קל). סולבקס לעומת מוקוליט תופס פחות מקום, המשקל זניח.

אוטריווין – תרופת פלא שפותחת את האף, אין ביבשת.

כאבי גרון – אין צורך לרכוש סטרפסילס, יש ביבשת את כל הסוגים בחצי מחיר.

תרופות לטיפול בהפרעות קיבה (שלשולים, כאבי בטן, עצירות) – תופעות אלו לא נדירות, אבל אין צורך לבזבז סכום כסף גבוה ומקום יקר בתיק. תרופות אלה נמצאות בכל בית מרקחת ובטח אצל כל מטייל אחר ביבשת. אפשר לקחת "קל בטן" שהוא למקרים קלים.

תרופות נגד אלרגיות ועקיצות חרקים – פנסטיל היא משחה לטפול חיצוני לאחר עקיצת יתושים/חרקים והיא מומלצת מאוד, היא משמשת גם להקלה במקרה של כוויות. שאר הכדורים והתכשירים יקרים ומיותרים, ולרוב לא מונעים מהיתושים ביבשת לעקוץ אתכם, הדבר היחיד הוא כילה עם חורי סינון צפופים מאוד.

קרם הגנה/מסנני קרינה - ניתן לרכוש בחו"ל במחירים זולים ורק במקרה הצורך.

לבעלי העדשות- מחירי העדשות והתכשירים של העדשות זולים בצורה משמעותית מהמחירים בארץ ומדובר במותגים מוכרים. קחו את המינימום הדרוש לכם.

כדורי שינה – מומלץ מאוד לטיסות ארוכות או נסיעות ארוכות במיוחד, הכדורים המומלצים הם נוקטורנו 3.75 מ"ג, זאת תרופת מרשם וחובה לבקש זאת מהרופא ולקבל את אישורו (לעומת השאלה מחבר או מההורים) לפני השימוש. חובה לקרוא הוראות השימוש.

פרוביוטיקה - יכול לעזור לעיכול ולמי שיש בעיות או רגישות עם האוכל המקומי. לרוב מומלץ לקחת כשלוקחים אנטיביוטיקה.

אנטיביוטיקה – הנפוצים הם מוקסיפן, זינט ואוגמנטין. אם יש תרופה שכדאי להחזיק זה אנטיביוטיקה שכמובן ניתן לרכוש עם מרשם בלבד. זה יחסוך לכם ביקור אצל רופא ביבשת. חשוב לשאול את הרופא לגבי הסימפטומים והרגע שבו אתם מתחילים לקחת את האנטיביוטיקה. חובה להשלים את הטיפול במלואו אחרת אתם עלולים לפגוע בעצמכם ובאנשים אחרים- תקראו על זה ותבינו את הנזק בלקיחת אנטיביוטיקה בלי סיום טיפול.

מחלת גבהים - הכדורים ממריצים את החמצן בדם על מנת לאפשר לגוף להתאושש אבל זה לא פותר את הבעיה אלא עוזר. השימוש הוא טרם הגעה לגובה רב. התרופה הטובה ביותר היא לרדת בגובה ולנוח.

מלריה - כדורים נגד מלריה הם פריט חובה למי שנכנס לג'ונגלים (בדקו עם המקומיים לגבי מלריה באיזור בו אתכם נכנסים וייתכן ותוכלו להמנע מכדורים - החלטה זו על אחריותכם). היום המלריה נמצאת באמזונס ולכן אם אתם יודעים שלא תגיעו לשם, אין לכם מה לרכוש את הכדורים. אם אתם בטוחים אז תרכשו. אם אתם מהססים - תרכשו ביבשת ממטיילים אחרים. יש 2 תרופות למלריה - מלרון ולריאם.

מלרון או לריאם ? לשתי התרופות יעילות זהה.ההבדל הוא איך לוקחים אותם - אחד מהם לוקחים פעם בשבוע ואת השני כל יום - כל אחד עם ייתרונות וחסרונות. (מלרון נלקח מיום לפני הכניסה לאזור הנגוע במלריה, יום יום, עד לשבוע לאחר היציאה ממנו, בעוד לריאם נלקח פעם בשבוע בלבד, משבוע לפני הכניסה לאזור הנגוע ועד 4 שבועות לאחר מכן); במחיר (מלרון יקר בהרבה); ובפרופיל תופעות הלוואי (למלרון כמעט שאין תופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות בנטילת לריאם הן בחילות/סחרחורות בתחילת הטיפול, אשר חולפות בהמשך). מלרון נחשבת עם פחות תופעות לוואי - ולכן היא עדיפה

תרופות לנשים

אנטיביוטיקה לדלקת בדרכי השתן (במרשם) - יש שני סוגים macrodantin, ציפרודקס. אצל הרבה נשים טיפול אנטיביוטי ללא פרוביוטיקה מוביל לפטרייה נרתיקית, לכן מומלץ לקחת גם פרוביוטיקה.

מונורול (במרשם) - תרופה נוספת לטיפול בדלקת בדרכי השתן בשלב מוקדם שלה, היא לא אנטיביוטית וחד פעמית.

נרות אגיסטן (לא במרשם) - תרופה הכי שכיחה ויעילה לנשים. למי שחוששת ניתן למרוח קרם אגיסטן (לא במרשם) לשימוש חיצוני אבל זה משמעותית פחות יעיל. לפטרייה ואגינלית קשה ניתן לקחת פלוקנול (מדובר בכדור אחד - במרשם)

פרימולוט-נור (במרשם) - מעכבת את קבלת המחזור כל עוד נלקח כדור. יש להתחיל לקחת את התרופה שבוע לפני המועד המשוער של קבלת המחזור. ברגע שמפסיקים עם התרופה הוא חוזר. זה ממש שימושי אם יש תוכניות (נניח טרק קשה) והמחזור הולך לשבש.

BannerFA3 Instagram

INSBIG