• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

הצגת כרטיס יציאה - כרטיס טיסה פקטיבי הסבר ופתרון

רקע והסבר (פתרונות בהמשך המדריך):

החוק היבש - בכניסה לכל מדינה, תייר חייב להציג כרטיס יציאה. בפועל פחות מקפידים על זה, אבל חברת התעופה המטיסה את הנוסע, אחראית לבדוק שיש לו את המסמכים הנדרשים לכניסה למדינת היעד, כמו דרכון בתוקף, ויזה אם יש צורך, חיסונים, כרטיס יציאה ועוד. אם נוסע מגיע למדינה ללא המסמכים, חברת התעופה לא רק תהיה מחוייבת להחזירו למדינת המוצאה, אלה גם משלמת קנס שיכול להגיע לעשרות אלפי דולרים.

דוגמא להמחשה - אם אתם טסים מפרו לפנמה, עליכם להציג בפרו לנציג חברת התעופה כרטיס יציאה מפנמה. בפנמה לא יבדקו לכם את הכרטיס כי האחריות מוטלת על פרו לבדוק שאכן יש לכם כרטיס יציאה. את הכרטיס בודקים לכם בעמד הצ'ק אין כאשר אתם מוסרים את הציוד שלכם לבטן המטוס.

מתי צריך להציג כרטיס פקטיבי ?
רק בעת טיסה ממדינה אחת לשניה. את הכרטיס מציגים לפקיד הצק אין של חברת התעופה ולא בעמדות ביקורת דרכונים ביציאה או בכניסה. למען הסר ספק, אין צורך להציג כרטיס פקטיבי במעברים היבשתיים. למען הסר ספק - לא בודקים כרטיס יציאה ביקורת הדרכונים בעת הכניסה למדינה.
 
אבל יש לי כרטיס חזרה ממקסיקו בעוד חצי שנה, לא תופס ?
לא. אם בכניסה למדינה תקבלו ויזה ל 30 יום (או 60). כרטיס החזרה שלכם ממקסיקו הוא בעוד 180 יום ולכן אין דבר שיבטיח שתצאו מהמדינה לפני פקיעת הויזה. אבל זה יהיה נתון לשיקול דעתו ונחמדותו של פקיד הצ'ק אין.
  
יבדקו לי ב 100% אם יש לי כרטיס ?
לא. אמנם החוק מחייב אותם אבל ברוב המקרים לא בודקים וזה תלוי במדיניות החברה ובמצב רוח של הפקיד
 
מה אני עושה אם תפסו אותי בלי כרטיס יציאה ?
עליך לרכוש כרטיס יציאה, רצוי באמצעות הפתרון שלנו למטה ומיד לאחר הנחיתה לבטל. שימו לב כי לא תמיד יש רשת אינטרנט זמינה מה שעלול לחייב אתכם לרכוש כרטיס פיזי ללא אפשרות ביטול !

אם יש לי דרכון אירופאי/אמריקאי ?
זה לא משנה. אין קשר לדרכון או לאזרחות ולצורך להצגת כרטיס יציאה מהמדינה
 
באיזה מדינות מדובר ?
מדובר בכל מדינות דרום, מרכז וצפון אמריקה. זה לא קורה כל הזמן אבל קורה בכל המדינות
 
אם אני מגיע מישראל, האם גם צריך להציג ?
מי שיוצא מישראל בד"כ לא מתבקש להציג כרטיס יציאה (עדכון : חברת אל על ואיר אירופה מבקשות לראות כרטיס יציאה), זה כי הפקידים הישראלים מקלים עליכם ויודעים שתחזרו לישראל אבל ישנם פקידים אשר אוכפים את החוק ואף התקבלו דיווחים שבספרד מתבקשים הטסים עם איר אירופה ואיברייה להציג כרטיס. עדיף להערך לכך מראש. כל המקרים היו עם חברת אל על בשיתוף עם איברייה/איר אירופה.
 
האם יבדקו לי בקונקשין ?
הדיווחים על בדיקות בקונקשין קרו למי שאסף את המוצילה ויצא מהשדה ואז שחזר נאלץ להציג כרטיס יציאה (בספרד בעיקר). לאחרונה הגיעו דיווחים מספרד על מקרים שבהם נאלצו להציג בקונקשין. כל המקרים היו עם חברת אל על בשיתוף עם איברייה/איר אירופה.
 
האם כרטיס אוטובוס או מעבורת מספיק טוב ?
כן. כל כרטיס שמראה יציאה מהמדינה זה טוב
  
בודקים את הכרטיס שהוא אמיתי ?
כרטיס אוטובוס ומעבורת לא ניתן לבדוק. כרטיס טיסה אפשר לבדוק אבל לא תמיד בודקים.
לכן לשם כך רצוי להצטייד בכרטיס אמיתי (שאפשר לבטל ללא עלות) כמו בהפתרון בהמשך ולא בכרטיס פקטיבי (לא אמיתי)

air-tickets-icon

פתרון מרכזי לבעיה

עובד ב 100% ללא תשלום (רכישה וביטול עד 24 שעות)

אתרי טיסות מהגדולים בעולם מאפשרים לכם לרכוש כרטיס טיסה עם אפשרות ביטול והחזר מלא תוך 24 שעות.

איך מבטלים ? לכל אחת מהחברות יש מרכז שירות טלפוני וגם אפשר דרך האתר באמצעות מדור שירות הלקוחות.

חובה : לבדוק את תנאי הביטול טרם הרכישה - יש חברות שדורשות עמלה, יש שלא מאפשרות ולכן חשוב לשיב לב לרכוש את הטיסה עם אפשרות הביטול.

חברות שמאפשרות ביטול : EXPEDIA , CheapTickets

פתרון פשוט, חוקי וללא תשלום (לא תמיד אפשרי) :

הבעיה קיימת כאשר רוכשים כרטיס טיסה מיעד אחד לשני ואין לכם כרטיס יציאה מהיעד השני. שווה תמיד לבדוק כמה עולה כרטיס הלוך ושוב ולרוב, המחיר של כיוון אחד עולה אותו דבר כמו הלוך ושוב. ברכישת כרטיס הלוך ושוב אתם למעשה רוכשים כרטיס יציאה. זה חוקי, זול, עובד תמיד.

פתרונות אפשריים נוספים :

כרטיס מעבורת עבור יציאה מארגנטינה - פתרון נוסף לארגנטינה הוא הדפסה של כרטיס מעבורת מבואנוס לאורוגוואי. את הטופס שהוא מסמך וורד פשוט, ניתן להוריד כאן (לחצו כאן לפתיחה של המסמך). יש לעדכן את הפרטים האישים וחשוב לעדכן את התאריך כולל היום והחודש בספרדית כפי שמופיע בצד שמאל למעלה (יש לפתוח אותו באמצעות תוכנת WORD). אפשר להדפיס אותו או לשמור אותו להעביר לטלפון.  על מנת לעדכן את הקובץ בחודש ויום בספרדית העזרו בלינק הבא - לחצו לפתיחה

רכישה וביטול של כרטיס (בישראל) - פתרון אחד ומבאס זה אכן להצטייד בכרטיס טיסה אמיתי, אך רוב האנשים ממשיכים מפנמה למדינות אחרות ומעוניינים לנסוע באוטובוסים ו\או לא להיות כבולים מראש לכרטיס טיסה. ניתן לרכוש בישראל כרטיס ולבטלו לאחר השימוש (תוך 14 יום ולא פחות מ 7 ימי עסקים ממועד הטיסה) ולקבל החזק מלא בניכוי של 5% או 100 ש"ח הנמוך מהשתיים. בשיטה זו אין סיכון והיא הטובה ביותר אולם תעלה לכם כסף בכל שימוש מה גם שלא כל סוכן ישמח שתשגעו אותו.

לבקש מהסוכן שלכם - להכין כרטיס פקטיבי מה שאומר שהוא משריין כרטיס, שולח לכם אישור ואז מבטל אותו. זה הפתרון הקל והטוב ביותר אם כי יש לו 2 חסרונות  -אחד שצריך סוכן שיסכים לעשות את זה. השני זה שיש סיכוי מסוים שיבדקו לכם את הכרטיס טיסה במחשבים של השדה ויראו שהוא לא תקף. חשוב לבצע כרטיס פקטיבי לחברה שונה מזאת שאתם טסים עליה. ניתן לבדוק במדור הסוכנים ביבשת באתר מוציקארד עם הסוכן מאוריציו/מרדכי שפותר בעיה זו. לחצו לפרטים נוספים.

לפברק כרטיס בעצמכם - שימוש בתבניות מוכנות מראש ולהכין כרטיס לבד. דומה לסעיף ב רק שללא צורך לשגע את הסוכן. איך עושים פברוק כרטיס ? קחו כרטיס טיסה ישן שלכם או את הכרטיס טיסה החדש שלכם (החזור שלכם לישראל) ותשנו את הפרטים לחזרה ממדינת היעד, תאריך וכל פרט שצריך שינוי בעקבות שינוי התאריך (שמות שדות התעופה לדוגמא) והנה לכם כרטיס טיסה פקטיבי תוך דקות.

כרטיס אוטובוס - ניתן לרכוש כרטיס אוטובוס שיוצא מהמדינה וזאת בעלות קטנה מאוד. את הכרטיס רוכשים פיזית או באמצעות האינטרנט.

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife