• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

מדריך תקשורת לשיחות מדרום אמריקה לישראל

מדריך זה נכתב בשנת 2014 ועודכן לאחרונה ב 2015 - קצת הטכנולוגיה מתקדם בקצב מהיר ולכן המדריך ברובו אינו רלוונטי עוד. דרכי התקשורת מופיעים במדריך הסלולר או בעמוד התקשרות באתר מוציקארד. למעשה הדרכים הן : סים מקומי, סים בינלאומי, צאט סים, ווטסאפ ודומיר על רשת ה WIFI ואפליקציית BPHONE (שמוזכרת כאן בסוף המדריך). למעט זה, המדריך אינו רלוונטי עוד.

כמעט כל אחד תוהה מה דרך התקשורת שתיהיה לו עם המשפחה בישראל ומחפש כמובן את הדרך הזולה והטובה ביותר לעשות זאת, רצוי עם מינימום הפעלות מחשב כי ההורים לא תמיד מבינים או זמינים ולכן נסקור במדריך זה את המושגים שאתם צריכים לדעת ולהכיר, את הכלים והתוכנות, סוגי מכשירים סלולרים וגם את ההבדלים בסוגי התקשורת לארץ והמחירים שלהם.

שאלות לגבי מכשיר סלולר, כרטיסי סים, הקפאת מנוי ושמירת מספר יש להכנס למדריך הסלולר שלנו.

מהן דרכי התקשורת בין היבשת לישראל ?

* שיחה מכל טלפון ציבורי לטלפון נייח ונייד ישראלי

* התקשרות לישראל באמצעות כרטיסי החיוג של חברות התקשורת בישראל

* שיחה מטלפון סלולרי מקומי (בעל סים מקומי) לטלפון נייח ונייד ישראלי

* שימוש במכשיר הסלולרי שלכם מישראל עם סים ישראלי (המספר שלכם)

* שימוש במכשיר סלולרי שלכם מישראל עם סים בינלאומי שנרכש בישראל

* שיחות ממחשב בהוסטל/מחשב נייד לכל מחשב/טלפון בישראל 

* שיחות מכל סלולרי חכם באמצעות רשת הדור השלישי לכל טלפון נייח ונייד בישראל

* שיחות מכל סלולרי חכם באמצעות רשת הוואי פאי לכל טלפון נייח ונייד בישראל

* שירות Bphone – קו הטלפון הביתי שלכם אתם בטיול

* שיחות מכל טלפון סלולרי פשוט – תוכנה חדשה

כן, כל הרבה אפשרויות קיימות היום ונסקור את כולן, עם מחירים, יתרונות וחסרונות ובסוף נסכם לכם את האפשרויות הטובות והמומלצות ביותר - והן ידורגו באמצעות כוכבים כאשר כוכב אחד הוא השירות הגרוע ביותר וחמישה כוכבים הוא השירות הטוב ביותר :

1star1star 

שיחה מכל טלפון ציבורי לטלפון נייח ונייד ישראלי

אחת הדרכים הפשוטות ביותר היא פשוט להכניס מטבעות לטלפון ציבורי ויש פזורים בכל הרחובות ומרכזי הקניות. זהו אמצעי התקשורת הפשוט והנגיש ביותר. עלות דקת שיחה יכולה לנוע משקל עד 2-3 ₪ לדקה תלוי אם זה נייד או נייח, תלוי בחברת התקשורת המקומית כי בד"כ יש כמה בכל מדינה.

יתרונות : זמין בכל מקום ובכל שעה, תמיד פנוי, שירות זול ביחס לעלות שלו מול שירותי תקשורת מישראל, אין צורך בתחזוקה, שמירה, ביטוח, התחייבות מראש ותשלום מראש לזמן אוויר

חסרונות : שירות יקר במיוחד ביחס לשירותים המקוונים (ראו בהמשך), יש צורך לצאת מההוסטל כאשר לפעמים גשום וקר מאוד, צריך מטבעות, והרבה

טיפ : ניתן לרכוש כרטיסי חיוג שלמעשה חוסכים ממכם את הצורך לפרוט כסף מראש וכן מאפשר לכם לשוחח בחינם מכל טלפון נייח (כולל זה שבהוסטל) מכיוון שבכרטיסי חיוג מחייגים לשיחת חינם מקומית

1star

התקשרות לישראל באמצעות כרטיסי החיוג של חברות התקשורת בישראל

כרטיסי החיוג של חברות התקשורת מאפשרים לכם לחייג מכל טלפון ביבשת ללא צורך בכסף (גם מטלפון של ההוסטל) באמצעות חיוג לשיחת חינם ומשם מקשרים אתכם למספר שאתם רוצים. החיוב יעשה בסוף החודש בכרטיס אשראי. מאפשר גמישות אולם יקר קיצונית. מחיר של כ 5 ₪ לדקת שיחה לנייח וסלולר.

יתרונות : הכרטיס מאפשר לכם לחייג מכל טלפון ציבורי, נייח או נייד ללא צורך בהטענה מראש.

חסרונות : יש צורך להצטייד במספר גישה בכל מדינה, יש לעבור מסלול מכשולים במהלך החיוג, והמחיר גבוה במיוחד.

טיפ : הימנעו ממוצר זה !

1star1star

שיחה מטלפון סלולרי מקומי (בעל סים מקומי) לטלפון נייח ונייד ישראלי

עוד דרך פשוטה היא לרכוש טלפון סלולרי או להביא אחד מישראל ולהתקין בו סים מקומי שניתן לרכישה בכל אחד מעמדות הסלולריות ברחבי המדינה. בכל המקרים הללו הסים אותו תרכשו הוא פרי-פייד או בעברית בתשלום מראש בדומה לתוכניות הביג-טוק המוכרות לנו. תוכלו לטעון כ 20 ₪ ולשוחח עד שיגמר הקרדיט שלכם. עם טלפון כזה אפשר להתקשר לכל מקום במדינה עצמה ולכל מקום בעולם כאשר השיחות הבינלאומיות יקרות ביחס לשיחות המקומיות. אם כי ברוב המקרים עלות השיחה לישראל אינה שונה מהותית מטלפון ציבורי ועולה גם כן כשקל לנייח ו 2-3 ₪ לנייד.

כדאי לרכוש כרטיס סים מקומי ?

כרטיס סים מקומי יאפשר לכם לבצע שיחות זולות לקו רגיל וסלולרי במדינה עצמה. שיחות בינלאומיות יעלו הרבה כסף. המטרה היא שתוכלו להתקשר להוסטלים ולשמור על קשר עם חברים ביבשת, להתקשר לארץ במקרה חירום או אם אין לכם בעיה של כסף, לקבל מספר מקומי עבור מקומיים/בחורות והכי חשוב זאת העובדה שתוכלו לקבל שיחות מישראל ללא עלות כספית מצדכם. כרטיס סים מקומי עולה סכום של 1.5$-3$ עם שיחות.

הם כרטיס הסים המקומי טוב לכל המדינות ביבשת ?

לא, יש לרכוש כרטיס סים מקומי עבור כל מדינה ומדינה, אבל מדובר בסכומים זניחים במיוחד

מה לגבי המספר שלי, האם הוא  ישאר אותו הדבר ?

לא, אם תרכשו סים במדינה תקבלו מספר חדש. המספר שלכם יישמר רק אם תפתחו את הסים הקיים שלכם לשיחות בינלאומיות מה שעלול להביא לחשבון של אלפי שקלים. היתרון בסים חדש הוא שתוכלו לשלוט במי יצור אתכם קשר ומי לא.

מה אם מתקשרים אלי מהארץ ? עולה לי כסף ? כמה עולה למי שמתקשר ?

לך לא עולה כסף אם מתקשרים מהארץ כי יש לך קו מקומי. המחיר לדקת שיחה מישראל לסלולר ביבשת הוא כ 5.5 ש"ח לדקה. ניתן לעשות חבילה מיוחדת של שיחות מישראל ליבשת בעלות סמלית  (כמה שקלים לחודש) ואז דקת שיחה עולה כ 1.5 ש"ח לדקה. אם תתקשרו מסקייפ או גוגל טוק תשלמו כ 1 ש"ח לדקת שיחה ללא התחייבות מראש או תשלום על חבילה.

יתרונות : זמין בכל מקום ובכל שעה, תמיד פנוי, מאפשר שמירה על קשר עם חברים ומקומיים ביבשת, אתם זמינים לחברים ומשפחה מישראל בכל שעה, עלות זולה למשפחה לדבר אתכם בעד 1 ₪ לדקה.

חסרונות : שירות יקר במיוחד ביחס לשירותים המקוונים (ראו בהמשך), יש להיסחב עם המכשיר עליכם ולשמור עליו (בין אם נרכש בישראל או לא),  יש צורך לטעון כל הזמן בחשמל ולהיסחב עם מטען, יש לרכוש כרטיס סים מקומי בכל מדינה בה תבקרו.

טיפ : רצוי לרכוש סים מקומי אבל להביא מכשיר סלולרי חכם אשר יעניק לכם יכולות וגמישות אשר תוסבר בסעיפים הבאים.

1star

שימוש במכשיר הסלולרי שלכם מישראל עם סים ישראלי (המספר שלכם)

אחת האופציות הגרועות ביותר הקיימות ליבשת. באופציה הזאת אתם פשוט יוצאים מישראל עם המכשיר שלכם והמספר שלכם כאילו אתם בישראל. מחיר דקת שיחה מרקיע עד 13 ₪ לדקה ועולה סכום דומה לשילה נכנסת.

יתרונות : המספר שלכם נשמר.

חסרונות : המספר שלכם נשמר (יתקשרו אנשים לא רצויים או שתחסמו זאת), יקר יקר יקר.

טיפ : דלגו מהר לאופציות הבאות.

1star1star1star

שימוש במכשיר סלולרי שלכם מישראל עם סים בינלאומי שנרכש בישראל

סים בינלאומי משתלם בצורה משמעותית מאשר סים ישראלי של החברות הסלולריות - בדקו את הסים הבינלאומי של מוצילר שברוב המקרים יהיה הפתרון הזול ביותר לשיחות לישראל ללא צורך באינטרנט או כאשר אין גישה לאינטרט.

יתרונות : שיחות זולות ביחס לחברות הסלולר וביחס לסים מקומי.

חסרונות : גלישה בסים בינלאומי זה עדיין פתרון יקר.

טיפ : בחרו אופציה זו אם אתם צריכים שיחות לישראל גם כשאין גישה לאינטרנט.

1star1star1star1star 1star

שיחות ממחשב בהוסטל/מחשב נייד לכל מחשב/טלפון בישראל

האופציה הטובה ביותר הקיימת היום. מאפשרת לכם להשתמש במחשב נייח של ההוסטל (או במחשב נייד / טאבלט שלכם) לביצוע השיחות לישראל. השירות המוכר מכולם הוא כמובן SKYPE האהוב והוא מאפשר לכם לשוחח עם כל אדם שיש לו את התוכנה וזה בחינם. ניתן לחייג עם השירות לכל וטלפון נייח בעלות של 2 סנט או 18 סנט לטלפון נייד. כמו כן ניתן לרכוש חבילות בעלות של 7$-10$ שתאפשר לכם שיחות חינם ללא הגבלה לטלפון נייח בישראל או חבילת שיחות מוזלת לניידים. זהו השירות הזול ביותר והטוב ביותר לתקשורת עם ישראל.  כמו כן ניתן להתשמש בשירות GOOGLE TALK אשר מגיע מוטמע בשירות ה GMAIL בכל דפדפן וללא צורך בהתקנת תוכנה. זה מאפשר לכם גמישות אדירה ותוכלו לשוחח עם כל בן משפחה שיש לו GMAIL או להתקשר לטלפון נייד או נייח במחירים דומים. בשתי השירותים ניתן לבצע שיחות ווידאו חינם ! שירות BPHONE  של בזק מעניק לכם אפשרות ייחודית ומקורית שמתחרה בסקייפ ושירותים דומים וזאת בעלות שיחה מקומית כאילו התקשרתם מהבית. למידע מורחב על השירות בדקו בהמשך המדריך.

אין להורים שלי מחשב, מה עושים ?

זה כל היופי בשירותים הללו, רק אתם צריכים מחשב וניתן להתקשר אליהם מהמחשב בהוסטל שלכם אל הטלפון שלהם בבית או בעבודה או לנייד שלהם בעלות של 2 סנט / 18 סנט שזהו מחיר זהה כמו שיחת בתוך ישראל.

מה לגבי איכות השידור ?

ברוב ההוסטלים היום יש קווים של 1.5 מגה ומעלה וזה מאפשר לכם לנהל שיחות ברשת באיכות טובה מאוד ואף לנהל שיחות ווידאו באיכות טובה.

מלבד מחשב למחשב או מחשב לנייח/סלולר לאן עוד אפשר להתקשר ?

בעידן הטכנולוגי אפליקציות כגון סקייפ נמצאות גם על מכשירים סלולרים וטאבלטים וזה מאפשר לכם להתקשר מכל מחשב אל טלפון סלולרי שיש לו את האפליקציה – בחינם.

יתרונות : זול במיוחד, נגיד בכל הוסטל, מאפשר לשוחח עם מי שאין לו מחשב

חסרונות : תלוי במחשבים בהוסטל ובזמינות שלהם (או לחלופין אם יש לכם מחשב נישא), תלוי באיכות ומהירות הקו שעלול להיות מגמגם (מספיק שמישהו מעלה את התמונות מהטרק האחרון והוא חונק את הקו).

טיפ : האופציה האולטימטיבית בעלות מול תועלת.

1star1star1star1star 

שיחות מכל טלפון חכם באמצעות רשת הדור השלישי לכל טלפון נייח ונייד בישראל

סלולרי חכם או סמארטפון המוכרים לכם כאייפון, גאלאקסי או כל מכשיר בעל מערכת הפעלה חכמה כמו אנדרואיד וחלונות 7.5/8 ונוספות מאפשרות לכם להוריד אפליקציות תקשורת כגון סקייפ, וויבר, וואסט-אפ (הודעות) ועוד שלל אפליקציות. מכיוון שאת הסים שלכם אתם משאירים בבית על מנת שלא תשלמו סכומים עתק לחברות הסלולר אתם נדרשים לרכוש כרטיס סים מקומי.  לכל כרטיס סים מקומי יש אפשרות להוסיף חבילת דור שלישי מה שאומר שיש לכם גישה לרשת האינטרנט ללא תלות בגורם כלשהו מלבד קליטה סלולרית. שירות כזה משתנה מחברה לחברה וממדינה למדינה. בפרו לדוגמא חברת קלארו מציעה 10 מגה יומי ב 1.3 ₪ או 30 מגה ליום ב 3.9 ₪. חבילות אלו מספיקות מאוד ו 30 מגה אמור לספק את כל הצרכים שלכם והיא המומלצת ביותר.  שירות BPHONE  של בזק מעניק לכם אפשרות ייחודית ומקורית שמתחרה בסקייפ ושירותים דומים וזאת בעלות שיחה מקומית כאילו התקשרתם מהבית. למידע מורחב על השירות בדקו בהמשך המדריך.

מה זה בכלל רשת דור שלישי ?

רשת הדור השלישי היא טכנולוגיה להעברת נתונים בקצב מהיר על גבי הרשת הסלולרית ומאפשרת לחברות הסלולריות לשדר נתונים מרשת האינטרנט מה שמאפשר לכם לגלוש ברשת האינטרנט מכל נקודה במדינה בה יש פריסת תקשורת סלולרית.

למה אני חייב רשת דור שלישי אם יש וואי פאי בכל מקום ?

נושא הוואי פאי יורחב בסעיף הבא. רשתות וואי פאי חינמיות פזורות במקומות מוגבלים במדינה ובעיקר במרכזי הערים הגדולות אולם לא תוכלו למצוא קליטה על חוף הים או באמצע מסלול הליכה בו סביר להניח שכן תמצאו קליטה סלולרית.

אני חייב לרכוש כרטיס סים מקומי ?

כן, על מנת להתחבר לרשת הסלולרית יש לרכוש כרטיס סים ולבקש חבילה של דור שליש וכן שיגדירו לכם את השירות כי המכשיר שלכם מוגדר על רשת הדור השלישי של החברה הסלולרית בישראל. אם לא תגדירו פשוט לא תוכלו לגלוש.

יתרונות : שיחות בחינם לכל תוכנת מחשב או אפליקציה מקבילה, שיחות מוזלות במיוחד לכל יעד בישראל, זמינות בכל מקום כל הזמן, שירות זול מאוד שמגיע ל 100 ₪ בחודש ומאפשר לכם לשוחח ללא הגבלה או בעיה.

חסרונות : עליכם להסתובב עם מכשיר סלולרי יקר במיוחד בלי אפשרות ביטוח, שירות הדור השלישי עולה לכם על בסיס יומי גם אם לא השתמשתם או ניצלתם שירות זה.

טיפ : אופציה מעולה ואחת הטובות הקיימות.

1star1star1star1star 1star

שיחות מכל סלולרי חכם באמצעות רשת ה WiFi לכל טלפון נייח ונייד בישראל

סלולרי חכם או סמארטפון המוכרים לכם כאייפון, גאלאקסי או כל מכשיר בעל מערכת הפעלה חכמה כמו אנדרואיד וחלונות 7.5/8 ונוספות מאפשרות לכם להוריד אפליקציות תקשורת כגון סקייפ, וויבר, וואסט-אפ (הודעות) ועוד שלל אפליקציות.  אז עד כאן זה בדיוק כמו באופציה הקודמת רק שכאן אין צורך לרכוש כרטיס סים מקומי ולמעשה אין צורך בכרטיס סים בכלל. (אפשר לרכוש כרטיס סים לשיחות ללא צורך בחבילת דור שלישי). במקרה הנ"ל אתם תלויים בכך שבהוסטל תיהיה רשת  וואי פאי (ברובם יש) וכן בזמינות של רשתות פתוחות בכל עיר מה שיש ברוב הרשתות הגדולות. שירות BPHONE  של בזק מעניק לכם אפשרות ייחודית ומקורית שמתחרה בסקייפ ושירותים דומים וזאת בעלות שיחה מקומית כאילו התקשרתם מהבית. למידע מורחב על השירות בדקו בהמשך המדריך.

מה זה בכלל WiFi ?

אנטנה המחוברת לשירות האינטרנט ומשדרת אות הניתנת לקליטה על ידי כל מכשיר סלולרי חכם וזאת ללא צורך בתשלום (במידה והרשת פתוחה וללא ססמא).

אם יש מחשב בהוסטל ורק שם בד"כ אפשר להתחבר לרשת, למה צריך את הסלולרי ?

סלולר חכם מאפשר לכם להתחבר לרשת מתי שאתם רוצים, להיות זמינים כל זמן שאתם בהוסטל או בטווח הרשת, להוריד משחקים, שירים או סרטים. לשוחח בשיחות קוליות ווידאו בפרטיות, בזמן ובמקום המתאים לכם.

מה לגבי כרטיס הסים ?

כרטיס הסים מעניק לכם יכולת תקשורת סלולרית. אם אין לכם כרטיס סים פשוט תמנע ממכם יכולת לבצע שיחות על גבי הרשת הסלולרית אולם כל שאר האפשרויות האחרות זמינות כולל גלישה ברשת הוואי פאי מה שהופך אותו למעשה למיני טאבלט.

יתרונות : שיחות בחינם לכל תוכנת מחשב או אפליקציה מקבילה, שיחות מוזלות במיוחד לכל יעד בישראל, זמינות בכל מקום כל הזמן וכל זאת בחינם !

חסרונות : עליכם להסתובב עם מכשיר סלולרי יקר במיוחד בלי אפשרות ביטוח

טיפ : אופציה מעולה ואחת הטובות הקיימות, אם לא הטובה ביותר.

1star1star1star1star 1star

שירות BPhone – קו הטלפון הביתי שלכם אתם בטיול

שירות ייחודי ומקורי של חברת בזק אשר עד נקודת זמן זו עוד לא עורר את זעמן של חברות הסלולר בישראל. השירות מאפשר לכם באמצעות תוכנת מחשב או אפליקציה לכל המכשירים החכמים כולל טאבלטים ואף מכשירים של נוקייה להתקשר באמצעות רשת ה WiFi  או רשת הדור השלישי (דור שלישי עודכן החל מתחילת דצמבר 2011) לכל מכשיר נייח או סלולי בישראל וזאת כאילו אתם מתקשרים מהקו הביתי שלכם. היום יש חבילות של 600-1000 דקות שיחה כולל סלולר בעלות נמוכה במיוחד ואף 1000 הודעות SMS בעלות של 4.90 ₪ מה שמאפשר לכם לשוחח בעלות זולה יותר מסקייפ ואפילו לשלוח הודעות כאילו אתם בארץ.

מה התנאים לקבל השירות ?

אתם צריכים להירשם בבזק (הרשמה בחינם) וכן שתהיה תשתית NGN (רשת האינטרנט החדשה של בזק) באיזור המגורים שלכם. היום רוב חלקי הארץ נמצאים בטווח.

מה העלות לדקת שיחה לנייח או סלולר ?

עלות זהה לעלות השיחות מהטלפון שלכם בבית. מדובר ב 4-5 אגורות לנייח או 15 אגורות לנייד. יש חבילות הכוללות את דמי השימוש ואחזקה, לדוגמא 600 דקות לנייח וסלולר ב 82 ₪. מכיוון ששירות זה משמש את ההורים שלכם בכל מקרה, השירות למעשה מקביל לשיחות חינם. ניתן להרחיב את החבילה ל 1000 דקות או יותר.

איך עובד שירות הודעות ה SMS ?

עליכם להוסיף חבילה של 1000 הודעות בעלות של 4.90 ₪ ותוכלו לשלוח עד 1000 הודעות (ללא תשלום נוסף) לכל טלפון סלולרי בישראל. אם כי לא תוכלו לקבל תגובה חזרה. השירות הוא לכיוון אחד בלבד.

האם ניתן להתקשר אלי כאילו אני בארץ ?

לא. השירות הוא לשיחות יוצאת בלבד.

מה מוצג ביעד שאליו אני מתקשר ?

לטוב ולרע, מוצג מספר הטלפון שלכם בישראל.

Bphone1  Bphone2

יתרונות : שיחות זולות עד חינם

חסרונות : דרושה התקנת תוכנה במחשב או יש להביא סלולר חכם, דרישה של רשת NGN באיזור המגורים.

טיפ : עד כה זו האופציה בתשלום הטובה ביותר והמשתלמת ביותר כיום.

bphone-compare-features

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife