• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

חשבון דולרי, כרטיסי אשראי, אשראי דואר, עמלות גיהוץ/משיכה ומזומן לטיול הגדול

מזומן - קחו כ 500$ במזומן, להביא מעבר לזה אומר לקחת סיכון לאובדן הכסף.

כרטיסי אשראי - קחו 2 כרטיס אשראי של ויזה או מאסטר קארד - אל תבלבלו עם חברות האשראי ויזה כאל, לאומי קארד וישראכרט.

אשראי של הדואר - רק ככרטיס שני (יקר בעמלות משמעותית מזה של הבנק) ועדיף כרטיס שני מהבנק.

חשבון דולרי - חשבון דולרי משתלם רק אם מגהצים דולרים מה שאפשר רק בארה"ב. במשיכה של דולרים יש עמלה שבסופה זה כמו חשבון שקלי. מכיוון שאתם מטיילים ביבשת שבה המטבע הוא לא דולרי. רצוי להמנע מחשבון דולרי או לפתוח חשבון שני שהוא דולרי וישמש רק לגיהוץ ומשיכות דולריות איפה שאפשר

כמה למשוך כל פעם - העמלה היא באחוזים ולכן 5 משיכות שווים למשיכה אחת בסכום הכולל. לכן זה לא משנה.

טיפ חשוב למשיכת הכסף - בעת המשיכה, הסתירו בצורה מוחלטת את הקשת הקוד. ניתן לעשות זאת באמצעות הנחת חולצה על כף היד כך שאפילו אתם לא רואים מה אתם מקישים. זה יבטיח לכם הגנה נוספת פני משיכות לא רצויות.

טיפ חשוב - הוסיפו את ההורים כמיופי כוח לחשבון הבנק ולכרטיסי האשראי.

 כסף / חשבון דולרי / איזה מטבע למשוך ?

אחת השאלות שעולות אצל מטייל "טרי" היא עם כמה כסף לטוס במזומן. הרי חוסר הידיעה וההיכרות עם היבשת מעלה את מפלס החרדה והחשש משוד מייד עם תחילת הטיול. אז אם תיצמדו לכללי הבטיחות והכללים לגבי כסף, אתם מעלים את הסיכויים לסיים את הטיול בצורה חלקה. לכן המלצנו היא להשאיר את הכסף בשקלים, למשוך מטבע מקומי (או דולרי רק אם יש סיבה לכך) ולא לפתוח חשבון דולרי או לפתוח כחשבון שני.

money

מזומן - כמה להביא ?

מומלץ להתחיל את הטיול עם 600$-400$ במזומן, מה שאמור להספיק לחודש ראשון ואולי אף יותר. מומלץ לקחת מספר שטרות גדולים (50 – 100) ועוד 20$-30$ להתחלה והחלפה בשדה (עמלה גבוהה).

כרטיס אשראי או המחאות נוסעים/טרוול צ'קס ?

טרוול צ'קס או המחאת נוסעים עברה מן העולם. וותרו על הרעיון הזה. רק כרטיס אשראי.

amex_64    mastercard_64    visa_64  

איזה כרטיס אשראי להביא ?

רצוי להביא 2 כרטיסי אשראי כאשר אחד מהם הוא ויזה והשני הוא מאסטרקארד, אפשר 2 מאותו הסוג. הכרטיס השני יכול להיות הכרטיס הנטען של הדואר. דיינרס ואמריקן אקספרס מיותרים ולא טובים. כרטיס אשראי הוא לא חברת אשראי ואל תבלבלו בין לאומי קארד, ויזה כ.א.ל. וישראכרט שהן חברות אשראי ובין ויזה ומאסטרקארד שהם כרטיסי אשראי.

כרטיס אשראי של הדואר ?

ויזה של דואר ישראל גובה עמלה של 2.5% לעסקה, בנוסף 4$ למשיכה ועמלה של 0.8% על הפקדת כסף לכרטיס מה שהופך אותו להכי פחות חסכוני בגלל עמלת ההפקדה. וותרו על הכרטיס של הדואר אם אתם רוצים לחסוך כסף.

חשבון דולרי ? עמלות ?

חשבון דולרי לא משתלם במדינות בהן המטבע לא דולרי. למה ? על מנת שיהיה לכם חשבון דולרי אתם צריכים לרכוש דולרים מה שאומר שתשלמו לפחות 1% על ההפרש בין השער היציג ולשער הרכישה. אם הבנק אומר לכם שיש לכם פטור מעמלה כהטבה אין זה אומר שאין הפרש שערים. מרגע זה כדי לחסוך עליכם לגהץ בדולרים מה שאי אפשר בדרום ומרכז אמריקה אלא רק בצפון אמריקה. משיכה כרוכה בעמלה של כ 5$ עבור משיכה ממוצעת של 200$ וזה שווה ל 2%+ עמלה ובתוספת עלות הרכישה, הגעתם לעמלה של חשבון שקלי. לכן אם בכל זאת פתחתם חשבון דולרי - חשוב שיהיה כחשבון שני על מנת למקסם את החסכון.

עמלות משיכה מהכספומטים מול חיוב/גיהוץ בכרטיס האשראי ?

לאומי קארד : עמלה של 3% על משיכה או גיהוץ. 6$ עמלת משיכה בחשבון דולרי.

כאל : עמלה של 2.8% על גיהוץ, 3.5% על משיכה. 16 ש"ח עמלת משיכה בחשבון דולרי.

ישראכרט : עמלה של 2.3% על גיהוץ, 3.9% על משיכה. 19 ש"ח עמלת משיכה בחשבון דולרי.

דואר ישראל : עמלה של 2.5% על גיהוץ או משיכה לכל מטבע (לא כולל דולרים, שלרוב קשה להשיג ביבשת). עמלה של 3$  קבועה במשיכה של דולרים או 4$ קבועה עם במשיכה של מטבע מקומי. שימו לב שאם משכתם מטבע מקומי תשלמו 2.5% + 4$ שזו העמלה היקרה ביותר שהיא 4.5% עמלה על משיכה של 200$ שזה כבר יותר מהבנק. בנוסף עמלות רכישת הדולרים הם כ 1% המרה על מנת להטעין את הכרטיס. סה"כ כ 5.5% עמלה לעומת החברות האחרות.

רוב הכספומטים לא מאפשרים למשוך יותר מ 200$ או כסף מקומי שווה ל 200$ - מה עושים ?

ניתן להיכנס לסניף הבנק המקומי (עם דרכון) לבקש למשוך כסף אצל הפקיד עצמו - אפשר ברוב הבנקים עד הגבול המקסימלי שמאפשר הכרטיס - עמלה כמו בכספומט - אין צורך למשוך יותר מ 200$ כי העמלה על משיכה של 200$ שלוש פעמים זהה לעמלה של משיכת 600$ בפעם אחת

האם לשלב בין לאומי קארד למשיכות ולישראכרט לגיהוץ (השילוב הכי חסכוני) ?

קחו בחשבון שעל הנייר מדובר בפתרון הכי טוב, בלאומי הכי זול למשוך ובישראכרט הכי זול לגהץ אבל אם תקחו 2 כרטיסים של לאמי קארד תשלמו דמי מנוי חודשיים רק על הכרטיס הראשון לעומת תשלום 2 דמי מנוי חודשיים (14-20 שקל תלוי בבנק שלכם) עבור כל חברת אשראי - פעם ללאומי ופעם לישראכרט מה שהופך את הקומבינה לפחות כדאי ולכן חשוב לוודא שלכרטיסים שלכם אין דמי מנוי חודשיים.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife