• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

רשימת תרופות וחיסונים דרושים לטיול בדרום ומרכז אמריקה

חיסונים בחלקו השני של המדריך (אמצע העמוד)

אחד הדברים שנתפסים כחשובים ביותר היא ערכת עזרה ראשונה ולא פחות חשוב הוא תיק התרופות. ולמה זה? כי בכל המדריכים באתרים השונים אומרים שצריך, חשוב, כדאי. טוב שלא רשמו לקחת בית חולים שדה או מינימום רופא מתקפל. אז תשכחו מכל מה שקראתם ותקשיבו למטיילים מנוסים שחרשו את היבשת מספר פעמים והבינו שאת העזרה הראשונה משאירים בבית, ואת התרופות (את רובן) משאירים בבית המרקחת.

בכל הוסטל יש עזרה ראשונה, בכל עיר יש רופאים, בתי חולים וערמות של בתי מרקחת. ולכן לקחת ערכת עזרה ראשונה סתם מכבידה, תופסת מקום ועולה כסף. כשאתם בטרקים תמיד יהיה צמוד אליכם חובש מטעם החברה שמארגנת את הטרק ואם זה טרק עצמאי, אז תרכשו רק את הפריטים הרלוונטים.

first-aid-kit-icon

פלסטרים – רצוי שיהיו כמה בתיק, זול והמשקל זניח

תחבושות – מיותר, אם אתם במצב שאתם צריכים תחבושת, גשו לרופא

יוד – כנ"ל, ובכל מקרה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת

מספריים – קחו זוג קטן ככל האפשר, וודאו שהוא נמצא במוצ'ילה ולא בתיק הקטן

פינצטה – אף פעם לא מזיק שיש, משקל זניח

שאר הפריטים בהחלט מיותרים וחבל להוסיף : חוסם עורקים, פדי גזה, מסכה חד פעמית, מדריך עזרה ראשונה וכיוצא בזה

pills-5-icon

תרופות (מה כדאי לקחת ומה כדאי להשאיר מאחור)

כדאי לזרוק את האריזות של הכדורים ורצוי גם את הוראות השימוש אם אתם מכירים את התרופה, לא תאמינו כמה מקום ומשקל זה חוסך. ההמלצות מיועדות לצרכנים של התרופות ה"רגילות" ומי שצורך תרופות טבעיות (פרופוליס וכדומה) רצוי שיצטייד בהתאם.

משככי כאבים/חום – אדוויל, נורופן, אקמול, דקסמול וכל הכדורים נחוצים בהחלט אבל אפשר להסתפק בחצי חפיסה של 10 כדורים לכל היותר. חפיסה ביבשת עולה 10₪, יש לבקש איבופרופן שהוא המרכיב הפעיל ברוב התרופות הנ"ל.

כדורים נגד צינון/שיעול/חום – כדאי לקחת 10-20 כדורים לכל היותר של דקסמול קולד, דקסמול סינוס ודומיהם. מספיק 10 כדורים ליום ו-10 ללילה. ביבשת ניתן לרכוש חפיסות של כדורים במחירים מאוד זולים העונים לשם "אנטי-גריפאל". שימו לב כי אלו כדורים המטפלים בחום המשולב עם צינון או עם שיעול.

כדורים נגד צינון בלבד – סינופד הוא כדור מצוין נגד צינון בלבד (ללא חום או שיעול), מי שרגיש ונוטה להצטנן עם חשיפה לקור רצוי שיביא אתו 10-20 כדורים, כדור זה פותח לחץ הנוצר באוזן ויכול לסייע למי שסובל מלחץ אטמוספרי בנחיתות או ירידה מגבהים.

כדורים נגד שיעול – סולבקס או מוקוליט הם כדורים מצוינים נגד שיעול (ללא חום וללא צינון או צינון קל). סולבקס לעומת מוקוליט תופס פחות מקום, המשקל זניח.

אוטריווין – תרופת פלא שפותחת את האף, אין ביבשת, אחד יספיק לכם לכל הטיול, יש חשש להתמכרות.

כאבי גרון – אין צורך לרכוש סטרפסילס, יש ביבשת את כל הסוגים בחצי מחיר.

תרופות לטיפול בהפרעות קיבה (שלשולים, כאבי בטן, עצירות) – תופעות אלו לא נדירות, אבל אין צורך לבזבז סכום כסף גבוה ומקום יקר בתיק. תרופות אלה נמצאות בכל בית מרקחת ובטח אצל כל מטייל אחר ביבשת. אפשר לקחת "קל בטן" שהוא למקרים קלים.

תרופות נגד אלרגיות ועקיצות חרקים – פנסטיל היא משחה לטפול חיצוני לאחר עקיצת יתושים/חרקים והיא מומלצת מאוד, היא משמשת גם להקלה במקרה של כוויות. שאר הכדורים והתכשירים יקרים ומיותרים, ולרוב לא מונעים מהיתושים ביבשת לעקוץ אתכם, הדבר היחיד הוא כילה עם חורי סינון צפופים מאוד.

קרם הגנה/מסנני קרינה - ניתן לרכוש בחו"ל במחירים זולים ורק במקרה הצורך.

לבעלי העדשות- מחירי העדשות והתכשירים של העדשות זולים בצורה משמעותית מהמחירים בארץ ומדובר במותגים מוכרים. קחו את המינימום הדרוש לכם.

כדורי שינה – מומלץ מאוד לטיסות ארוכות או נסיעות ארוכות במיוחד, הכדורים המומלצים הם נוקטורנו 3.75 מ"ג, זאת תרופת מרשם וחובה לבקש זאת מהרופא ולקבל את אישורו (לעומת השאלה מחבר או מההורים) לפני השימוש. חובה לקרוא הוראות השימוש.

אנטיביוטיקה – הנפוצים הם מוקסיפן וזינט. אם יש תרופה שכדאי להחזיק זה אנטיביוטיקה שכמובן ניתן לרכוש עם מרשם בלבד. זה יחסוך לכם ביקור אצל רופא ביבשת. חשוב לשאול את הרופא לגבי הסימפטומים והרגע שבו אתם מתחילים לקחת את האנטיביוטיקה. חובה להשלים את הטיפול במלואו אחרת אתם עלולים לפגוע בעצמכם ובאנשים אחרים- תקראו על זה ותבינו את הנזק בלקיחת אנטיביוטיקה בלי סיום טיפול.

מחלת גבהים - הכדורים ממריצים את החמצן בדם על מנת לאפשר לגוף להתאושש אבל זה לא פותר את הבעיה אלא עוזר. רצוי מאוד להמנע מלטפס בגובה ואף רצוי לרדת מעט בגובהה על מנת לאזן את הגוף. אפשר לשתות תה קוקה שעוזר גם הוא. התרופה הטובה ביותר היא לרדת בגובה ולנוח.

מלריה - כדורים נגד מלריה הם פריט חובה למי שנכנס לג'ונגלים. היום המלריה נמצאת באמאזונאס ולכן אם אתם יודעים שלא תגיעו לשם (אם אתם לא בטוחים אזי התייחסו לכל ג'ונגל כאל אמאזונס) , אין לכם מה לרכוש את הכדורים. אם אתם בטוחים אז תרכשו. אם אתם מהססים - תרכשו ביבשת ממטיילים אחרים. יש 2 תרופות למלריה - מלרון ולריאם.

מלרון או לריאם ? לשתי התרופות יעילות זהה.ההבדל הוא איך לוקחים אותם - אחד מהם לוקחים פעם בשבוע ואת השני כל יום - כל אחד עם ייתרונות וחסרונות. (מלרון נלקח מיום לפני הכניסה לאזור הנגוע במלריה, יום יום, עד לשבוע לאחר היציאה ממנו, בעוד לריאם נלקח פעם בשבוע בלבד, משבוע לפני הכניסה לאזור הנגוע ועד 4 שבועות לאחר מכן); במחיר (מלרון יקר בהרבה); ובפרופיל תופעות הלוואי (למלרון כמעט שאין תופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות בנטילת לריאם הן בחילות/סחרחורות בתחילת הטיפול, אשר חולפות בהמשך). מלרון נחשבת עם פחות תופעות לוואי - ולכן היא עדיפה

Drug-icon

חיסונים לטיול (איזה חיסונים ומתי צריך לקחת אותם)

חשוב להספיק לקבל את החיסונים לפחות חודש לפני הטיסה, רצוי אפילו חודש וחצי. ישנם חיסונים שדורשים מרווח זמן אחד מהשני וחיסונים משלימים לעשות, לכן חשוב לקחת את העניין בחשבון ולהתכונן בהתאם. לכל קופת חולים יש מרפאות המוגדרות למטיילים, בהן ניתן לקבל את החיסונים, עלות הביטוח משתנה גם על פי הקופה והכיסוי שיש לכם. יש לכם את מכון מור, קופת החולים ומרפאות המטיילים של כללית. החיסונים לדרום אמריקה הם :

* צהבת A + B
* קדחת צהובה
* טיפוס הבטן
* כלבת
* דיפתריה, טטנוס, שעלת
* חצבת, אדמת, חזרת

איפה מתחסנים ?

בקופת החולים, מרפאות למטייל, מרפאות מור (לחצו למרפאות מור)

תדאגו לבצע את ההשלמות (לדוגמא לצהבת) כך שהחיסון יקבל תוסף ל 25 שנים לפחות כך שאם תרצו לבקר שוב ביבשת  לא תיאלצו להתחסן שוב.

VACINE

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife