• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

צילום דרך חלון המטוס - טיפים לתמונות מרהיבות

צילום ממטוס תמיד מביא עמו אתגר גדול : הנוף זז, שטח הצילום קטן, אין מקום לזום, יש חלון עם זכוכית כפולה שמייצר פילטר שעלול להפריע לפוקוס וזה בהנחה שאתם לא יושבים ליד הכנף. מצד שני הוא צילום מחלון מטוס מייצר תמונות מעניינות.

1. פעולות לצילום מחלון המטוס

לרוב התוצאה שתתקבל היא תמונה מטושטשת מאוד עקב רעידות המטוס. בכדי להימנע מרעידות אלו ולצמצם את ההשתקפויות מהזכוכית, יהיה עלינו לחבור מגן השמש לעדשת ה DSLR שלכם (בכדי לחסום את ההשתקפויות). במידה והנכם מצלמים במצלמת פוקט (מצלמת כיס), ניתן להקיף את העדשה בעזרת כף ידכם. צעד נוסף שיכול לעזור הוא התקרבות לחלון המטוס ככל שתוכלו מבלי לגעת בו.

2. פוקוס

בצילום דרך זכוכית, לא פעם שימוש בפוקוס אוטומטי מסתיים במיקוד על הנקודה הלא נכונה, במיוחד כשמדובר בחלון לא הכי נקי וברור ואף ברוב המקרים גם שרוט. בכדי למנוע מצב זה, השתמשו בפוקוס הידני.

3. צלמו מיד לאחר ההמראה

חלונות המטוס נוטים לקפוא ו/או להתכסות באדים וטיפות מים ולכן מומלץ להקדים ולצלם בתחילת הטיסה כאשר החלון עדיין נקי עד כמה שאפשר. זמן ההמראה והנחיתה, הן ההזדמנויות היחידות לצלם את הקרקע. הסיבה לכך טמונה בזוויות חלון המטוס בעת ההמראה והנחיתה. נצלו זאת לפני שהמטוס עולה לגובה העננים או נוחת בחזרה לקרקע.

4. פלאש

לפלאש לא תהיה שום השפעה חיובית על התמונה שלכם, שכן הוא ימלא את התמונה שלכם בהבזק ובהשתקפויות. לכן רצוי לבטל את הפלאש.

5. רעידות

על מנת לנטרל את רעידות המטוס נסו לצלם בשאטר של 1/1000 אם המצלמה שלכם מאפשרת את זה ואם קיימת האפשרות אז הגבירו את הרגישות של ה ISO. התקרבות מקסימלית לחלון (מבלי לגעת בו) יפחית הפרעות רעידה.


01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife