• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

תקציב הטיול - תכנון נכון של תקציב לטיול של מטייל סטלן ובליין - מעודכן ל 2018

תקציב הטיול הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר שעליו קם ונופל הטיול. רוב המטיילים לא מייחסים חשיבות יותר לנושא בכל שהם לא חוסכים מספיק בשנה שלפני הטיול. קנית ג'ינס או חולצה? הלך לך שבוע בטיול. יצאת למועדון בארץ? שתה משקה אחד, כל משקה נוסף והלך לך עוד יום בטיול. צריך לזכור את זה טוב לפני שזורקים את הכסף כי בטיול, זה כבר מאוחר מדי.

dollar   euro   pound

ההמלצה החמה ביותר היא להכין כמה שיותר כסף, הרבה ואפילו להכין תוכניות גיבוי ככה שאם תרצו להאריך את השהיה שלכם (ותאמינו לי שתרצו) – האפשרות תהיה פתוחה.

2000 דולר בממוצע בחודש ייתן לכם אוויר לנשימה, זהו סכום טוב לתקצוב הטיול ויספק לכם הכל מהכל, גם בילויים, גם תנאי לינה טובים וחופש לעשות ככל העולה רוחכם (במסגרת הנורמל).

אולטימטיבי זה 2500$ בחודש שזה כולל לינה בהוסטלים איכותיים יותר, מיקום מרכזי ליד כל מקומות הבילוי, שתייה חריפה כמה שבא לכם,  כניסה לכל מקומות הבילוי במדינה כולל היוקרתיים, כסף למאסג'ים, זונות, סמים ובזבוזים. גם יותר טיסות ופחות אוטובוסים.

מומלץ לקרוא את המדריך לתקציב נכון שנמצא תחת טרום טיול - למדריך לתכנון תקציב נכון לחצו כאן.

ולכן ניקח את הממוצע של 2000$ לחודש שזהו הסכום המינימאלי למטייל סטלן ובליין בדרום אמריקה.  פחות מזה עליכם להתפשר על יציאות למועדונים, לכמות השתייה, לצריכת הסמים, טיסות פנימיות ובין מדינות, רענון ארון הבגדים ולפנק את עצמכם בארוחות בהוסטל ולבלות בקזינו.

טיול ממוצע אורך כ 5-6 חודשים. ולכן החישוב שלנו יתבצע לפי טיול של 6 חודשים לערך.

הוצאות לפני הטיסה כגון חיסונים וציוד : 500$

רכישת כרטיס טיסה (מוערך) : 1400$ - 1500$

הוצאה ממוצעת במהלך השהות ביבשת : 12,000$

הוצאות בלתי צפוי, כגון רופא, טיסות בלתי צפויות, רכישות מעבר לממוצע ואטרקציות : 1000$

סה"כ לטיול בן חצי שנה עומד על 15,000$

הנטייה בטיול היא להתגרזן על כל שקל שאתם מוציאים וזאת על מנת להרוויח כמה שיותר זמן ביבשת או לחזור לארץ עם כמה שיותר רזרבות אבל פעמים תכנון מוקדם יכול לשדרג את לכם הטיול פלאים בלי למעשה להוציא יותר מדי. מדובר בסכום של 2000$ בחודש.

איך אפשר בתקציב של 5 חודשים לטייל 8-9 חודשים בלי לשנות דבר ?

אם אין לכם הגבלת זמן ומה שמניע אתכם זה כסף בלבד אולי במקום לראות כמה שיותר מדינות, ולהתכלב, לבשל לבד ולהתפשר על מנת שתספיקו הכל, אולי פשוט תתקעו במקומות. מה זה אומר ?

אחת החוויות העוצמתיות של הטיול הוא החופש להחליט מתי לקום ולהמשיך ואם תישארו ביעד כלשהו חודש שלם אתם אולי תרגישו שאתם זורקים כסף על כלום ומבזבזים את הזמן בו בעת שאתם חווים משהו שאף מטייל לא יכול לחוות בשבוע באותו יעד.

את קוסקו עושים בשבוע עד שבועיים, קוסקו מאוד מאוד זולה אבל מה שהופך אותה ליקרה זה האטרקציות, הראפטינג והמאצ'ו פיצ'ו – חודש בפרו יעלה לכם 2000$ בקלות אבל חודש בקוסקו יכול להגיע ל 1000$ עד 1500$ וזה עוד אם תשתוללו על אטרקציות וטרקים. היתקעות שכזאת מוסיפה לכם זמן איכות בקוסקו בעלות מזערית – הרי את האטרקציות תעשו בכל מקרה.

מטייל שמשקיע 2000$+ בחודש נהנה משדרוג באספקטים רבים שיכולים להביא לשדרוג משמעותי בטיול, ולכן החשיבות של תכנון נכון של התקציב :

- לינה בחדרים זוגיים (עם שותף) ובד"כ עם שירותים פרטיים במקום לינה בחדר דורמיטורי עם עוד מספר מטיילים. אין לכם את הפרטיות כשתרצו להביא בחורה לחדר, אין לכם את הביטחון לחפצים היקרים שלכם, אין לכם את השקט כשאתם חוזרים ממסיבה ב-6 בבוקר ואתם רוצים לישון. הבאתם בחורה ואתם עם חדר משותף? תאלצו לשכור חדר פרטי שעולה לא מעט.

- ארוחות בהוסטל או במזללות ומסעדות במקום לרכוש בסופר לחמניות, גבינה צהובה ולהרכיב לעצמך את התפריט היומי בשביל לחסוך כמה גרושים. באתם לנוח ושישרתו אותך ולא לעבוד בשביל האוכל!

- מטייל סטלן ובליין מעשן ו/או מבלה במועדונים כמעט כל לילה, מה שאומר שהבגדים מסריחים מעשן, אלכוהול ועוד הפתעות לא צפויות – זה מצריך לעשות כביסה בתדירות גבוהה יותר ואף ברוב המקרים לשלם יותר על מנת לקבל את הכביסה (והבגדים היפים שלנו) מהר יותר.

- יצאתם לבלות ? כל בחורה שתתחילו אתה תבקש ממכם לשתות וערב כזה יכול להיגמר בפשיטת רגל יומית (100 שקל מהרגע שנכנסתם למונית בדרך למועדון עד שחזרתם והיד נטויה). תתקמצנו ובכך תדחו את הבחורות. תמנעו מעצמכם את המטרה שלשמה יצאתם למועדון.

- שאחטה כאן, ראש שם, שורה לעתים רחוקות. סמים אמנם זולים ביבשת אבל לא זולים בכלל באופן יחסי להוצאה היומית שלכם. רכישה יכולה לנוע בין כמה עשרות שקלים למאה שקל בקלות. ואם אתה חבורה, אז הדרבון החברתי עושה את שלו והפינוקים מתאדים במהירות האור.

- 25 שעות באוטובוס או שעה אחת במטוס? גם זה שיקול לא קטן בטיול. נסיעה באוטובוס היא סיוט מתמשך, סכנה לציוד ולבריאות, בזבוז של יום יקר בטיול והפרה מוחלטת של האיזון בגוף. אם בטיסה טראנס-אטלנטית אתם חווים ג'ט-לג. נסיעה באוטובוס בטווח זמן זהה נוראית פי כמה.

הרשימה עוד מתארכת ונוגעת להרבה אספקטים של בילוי והנאה בטיול. תעבדו בארץ עוד חודשיים שלושה ותרשו לעצמכם להשתולל בטיול של פעם בחיים. ואם הכסף הולך, תמיד אפשר לשנורר את ההורים, אחים, שכנים או לשדוד את סניף הדואר הקרוב. זה שווה את זה.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife