• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

הכנות לטיול ורשימת ציוד אולטימטיבית

הכנות לטיול ומה לקחת

אז הטיול מתקרב וצריכים להתחיל להתכונן. מלבד הכרטיס טיסה ודרכון בתוקף צריך להכין את המזוודה (כן כן) או מוצ'ילה לעקשנים, לעשות חיסונים, לארגן את הבגדים שלכם, פריטים שנחוצים לכם, תרופות ועוד והמדריך זה בא לעזור לכם לחסוך זמן, כסף, והרבה משקל על הגב שלכם. בכל מדריך שתקראו יש פירוט של ערכת עזרה ראשונה ותרופות שצריך לקחת. מפלסטרים, תחבושות, קרמים והגנות נגד יתושים, משחות נגד נחשים, כדורים נגד דובים, ופדי גזה נגד נמרים.  נו באמת ? הרי אתם יודעים שפשוט מנסים לדחוף שטויות לתיק, הכל בשביל להוציא מכם כסף. בפועל, בכל מדינה ועיר יש עשרות (וגם מאות) בתי מרקחת שפתוחים 24 שעות ביממה, כל אחד ואחד מהפריטים שברשימה ניתן לרכישה ברבע מחיר, ללא מרשם, ובלי שיתפוס מקום או משקל בתיק.

לרשימת ציוד בנקודות כלליות לחצו בלינק הבא : רשימת ציוד בנקודות כלליות

pills-5-icon

תרופות : קחו רק את מה שחשוב לכם. משאפים לאסטמה, כדורים על פי מרשם רופא. ורק דברים שבאמת נחוצים לכם ונחשבים בגדר חובה. המלצה : קחו כדורי שינה לטיסות הארוכות ולנסיעות האוטובוסים. אל תיקחו כדורים נגד מלריה – זוהי הרמאות הגדולה מכולם ! זאת הוצאה כספית אדירה שלא יהיה לכם שום שימוש בא אלא אם כן תכנסו לעומק הג'ונגלים (ואם כן, אתם לא במדריך הנכון) וגם אז, תוכלו לרכוש במדינה את אותם הכדורים במחיר מצחיק, גם ממטיילים שרוצים לחזור הביתה. כל מה שקשור להקאות, כאבי בטן, אנטיביוטיקה, חיטוי מים וכיוצא בזה – תשאירו בבית המרקחת. כל התכשירים הבסיסים שדוחים יתושים לא עובדים על היתושים ביבשת ותוכלו לרכוש תכשירים מקומיים במחיר נמוך ורק בשעת הצורך.

Drug-icon

חיסונים : בגדול, אם אתם לא נכנסים לעומק הג'ונגלים, רוב החיסונים מיותרים אבל כדאי לעשות בכל מקרה. אין טעם לעשות חיסונים שמבוססים על מקומות שלא תגיעו אליהם.
אם אתם מחזיקים את רשימת הציוד המסורתית אתם מוזמנים לחשוב מחדש על מה שרשום בה. אם אתם מתכוונים לטייל בהרים, לישון במינוס 6 מעלות ולצעוד שבועות, זאת הרשימה שלכם, אם אתם באים לזיין, לחשש ולרקוד עד שהרגליים יתפקרו לכם כדאי לכם לחשוב שנית. החיסונים הדרושים הם צהבה A וצהבת B, קדחת צהובה, טיפוס הבטן ודלקת קרום המוח.

Bag

מזוודה או מוצ'ילה:

ההמלצה הראשית היא לקחת מזוודה כי היא נוחה יותר, יש לה גלגלים, קל לסדר בה את הבגדים והמזוודה יכולה לשמש כמיני ארון לכל הבגדים. אפשר גם לקחת תיק גב קטן לטיולים (לקניון, לים וכו'). מי שמתעקש לבזבז 1000 שקל על תיק טיולים (מוצ'ילה) שלא יגיד שלא הוזהר. יש את החנונים שהם המוצ'ילרים. אתם הכלים, המזוודיונרים. בכל מקרה, הזמן היחיד שתרימו את התיק או מהשדה תעופה למונית, מהמונית למלון וגם אז תמיד יהיה איזה סבל שייסחב לכם. ההמלצה היא לקחת מזוודה אבל יש פתרון ביניים. יש תיקי גב (מוצ'ילות) שתכולת הגב שלהם היא בצורת מזוודה. זה גם נוח כמו מזוודה וגם נראה כמו מוצ'ילה. לא לקחת אוהלים, שקי שינה וציוד להקמת בית חולים שדה. חבל על הגב שלכם ועל הכסף.קחו רק מה שחייבים  ואת המינימום האפשרי, כאילו אתם טסים לחופשה בת שבוע באירופה.כל מה שחסר אפשר לרכוש שם ובזול. ובכל מקרה לא משתמשים במה שמביאים מהארץ. יש לכם תחת מדריך שאלות ותשובות השוואה בין מזוודה למוצילה.

money

מסמכים וכסף :

כדאי להביא מזומן וכרטיס אשראי, אל תביאו טרוול צקים, הם מיותרים.
כמובן שלא לשכוח להביא מוציקארד, החסכון בממוצע של 10% מעלות הטיול.
לא לשכוח להביא רשיון נהיגה ורשיון בינלאומי של ממסי.
את הכסף יש לשים בכיסים, אין צורך בארנק (למרות שזה נחמד) או בוודאי שאין צורך בכיסים הנסתרים או חגורות כסף, זה לא נוח וזה סופר מסוכן. את הכסף והדרכון ושאר הציוד היקר משאירים בתיק (שהוא בטוח מאוד בתוך המלון) או בכספת של המלון. אי לכך, אין טעם לרכוש ציוד מגוון של החבאת הציוד היקר או חגורת כסף שהיא מיותרת לחלוטין.

ביגוד :

כדאי מאוד לקחת בגדי יציאה, ג'ינסים, חולצות מכופתרות, נעלי יציאה ונעלי ספורט.
אין טעם לרכוש נעלי הרים מכוערות. אם אתם בראש של טרקים וטיפוסי הרים, אל תמשיכו לקרוא את המדריך הזה. כדאי לקחת מעיל אחד שמחמם (שאפשר לצאת איתו לבלות). כל השאר יכול להיות בגדי יציאות קלים.
לא לשכוח : ג'ל לשיער וכל ציוד ואבזור שמשמש אתכם היום ליציאות (מסרקים, דאודורנט, בושם, קרמים, נטורל פורמולה ועוד).
תזכרו : לצאת עם סנדלים ושרוואלים או בגדי מטיילים מגעילים זאת לא אופציה, לא ייתנו לכם להיכנס למועדונים אפילו שאתם תיירים. לאן כן יכניסו אתכם ? למועדונים של התיירים ושם אתם לא רוצים להיות, איפה שיש לכם תחרות ואתם נראים זוועה!
מרבית המקומות דורשים נעלי אלגנט אולם עם נעלי ספורט נאות גם אפשר להיכנס (למרות שזה דורש קצת מאמץ). ג'ינסים מומלץ לקחת כ- 3 ועוד איזה 2 זוגות מכנסיים נוספים. אם חסר לכם תמיד תוכלו לרכוש מכנסיים של כל החברות הטובות בעולם מחירים מצחיקים ואפילו חיקויים וזיופים במחירים עוד יותר מצחיקים.

מה לא צריך ?

לא צריך שמיכות, סדינים, כריות, ציפות. בכל ההוסטלים הנחשבים תקבלו את כל אלה כלול במחיר.
אין צורך במגבת – תקבלו במלון שבו תלונו, אם המטרה היא אכסניות הזולות ביותר אזי יש לקחת מגבת. רצוי מגבת בינונית. אין צורך לרכוש מגבת עם מנגנון ייבוש מיוחד שעולה איזה 100 שקל. חבל.
אוהל, גזיה, ציוד טיפוס, כילה (נגד יתושים), שק שינה, וכל ציוד מחנאות שעולה על דעתכם (או יותר נכון על דעתו של המוכר שמנסה להלחיץ אתכם).
המלצה הכי חמה – אל תיקחו שום דבר שמכביד עליכם, במידה וכן תצאו לטיולים תמיד אפשר להשכיר ציוד. את החברה – תשאירו בבית. זה רק עושה כאב ראש, עולה כסף, מכביד ולא נכנס לתיק
בגדים טרמיים, מעילי רוח, מעילי גשם, בגדים עבים במיוחד, כפפות, מחממי אוזניים וכו.
בסופו של דבר, תקשיבו לאימא, תמלאו את התיק עד תום ותזרקו חצי ממנו בתחילת הטיול, ככה זה, דרכו של עולם.

ציוד אלקטרוני :

מצלמה דיגיטאלית חובה ! רצוי עם אפשרות להקלטת סאונד בצילום ווידאו מה שישתלם מאוד. מצלמת ווידאו היא פריט שתודו לעצמכם שהבאתם. לבעלי סלולרי חכם עם מצלמת ווידאו, הבעיה נפתרה.רצוי להביא את המכשיר הסלולרי ולרכוש כרטיס סים בכל מדינה, מכיר כרטיס כזה הוא שקלים בודדים מה שיאפשר לכם לשוחח ולקבל שיחות במחירים מקומיים. דיסק און קי לגיבוי התמונות מהמצלמה. מתאמי חשמל לא צריך, היבשת תואמת מבחינת החשמל ובכל מקרה זול יותר לרכוש את זה שם.

ספרדית : אחד הכלים החשובים ביותר הוא לדעת את השפה, אם מתאפשר לכם ללמוד לבד או לקחת קורס בספרדית, תעשו את זה בלי לחשוב פעמיים. אין ולו טיפ אחד בכל המדריכים שבעולם שיהיה שווה ללימוד ספרדית.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife