• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק האזנגטה - מסלול 6 ימים/5 לילות - טרק ברמה קשה

 
הקורדיירה וילקאנוטה היא רכב הים מרשים במיוחד שכולל בתוכו את רכס האזאנגאטה/האזנגטה שנישא לגובה של 6385מ' ומוקף מספר רכסים בגבהים דומים. הטרק נחשב לפופולארי במיוחד כי הוא מספק אתגר עצום, נופים מרהיבים ואף עוצרי נשימה, פסגות מכוסות בשלג, מעיינות חמים, אגמים בצבע טורקיז, קרחונים, עדרים של לאמות ואלפקות, כפרים שכאילו נשלפו מתוך איורים אינדאנים טיפוסיים. אחרי שהלהבנו אתכם על הייתרונות חשוב להזכיר כי הטרק קשה ומזג האוויר קר מאוד אז התכוננו לכך נפשית.
 
המסלול הפופולארי ביותר אצל הישראלים הוא של ה 6 ימים/5 לילות והוא למי שמחפש לעשות ולראות מקסימום במינימום זמן (לשם השוואה הטרק המלא הוא 7 ימים וניתן להוסיף את הטיפוס לפסגה שלוקח עוד 5 ימים). שיא הטרק מגיע לגובה של כ 5200מ' במעבר שנקרא Alto Palomani. בטרק הזה ניתן לצפות בפסגות Mariposa, Callangate, Colquecruz, Campa.
 
היום הראשון - קוסקו לכפר Tinki, תחילת המסלול בגובה של 3950מ' :
יציאה בשעה מוקדמת על מנת שנוכל לעשות עצירות לאורך המסלול. המסע יוצא מקוסקו ועובר דרך כפרים בהרי האנדים ורכס ה Urcos. לאחר נסיעה של כ 3 שעות נגיע לכפר Ocongate שהוא כפר חשוב מבחינה היסטורית. לאחר מכן נמשיך לעבר הכפר Tinki שנישא לגובה של 3850מ' ושם נשהה בהוסטל בלילה הראשון - זו נקודת ההתחלה שלנו.
 
היום השני - מהכפר Tinki אל מחנה Upis, סיום המסלול בגובה של 4200מ' :
לאחר ארוחת הבוקר התחיל לטרק לעבר רכס ההרים ונעלה לגובה של בעך 4500מ' כאשר היעד הוא מחנה השטח Upis. לאורך כל המסלול נראה לגונות בצבעים שונים ומרהיבים וכן נצפה בעדרי לאמות ואלפקות. המחנה קרוב אל מעיינות חמים וניתן לסיים את היום ברחצה במי המעיינות.
 
היום השלישי - ממחנה Upis אל Hatun Pucacocha, סיום המסלול בגובה של 4450מ' :
היום השלישי מתחיל בקצה המערבי של רכס האזנגטה, כאשר עוברים במעבר שנקראה Arapa המתנשא לגובה של 4650מ'. לאחר מכן מתחילים לרדת לכיוון הלגונה Pucacocha ושם נשהה בלילה השלישי שלנו.
 
היום הרביעי - ממחנה Hatun Pucachocha אל  Abra de Palomani, שיא של 5200מ' :
לאחר ארוחת הבוקר נתכונן להמשך הטרק לעבר 2 מעברים גבוהים במיוחד. הראשון נקרא מעבר האזנגטה והוא מגיע ל 5000מ'. משם ממשיכים לעבר מעבר פאלומאני שמתנשא לגובה של 5200מ' וזהו שיאו של הטרק. יש אומרים שהמחזה עוצר נשימה (אולי הכוונה לכך שאין יותר מדי חמצן בגובה הזה). סיום המסלול לאחר המעבר הוא ב Hatum Pampa בגובה של 4600מ'.
 
היום החמישי - ממחנה Hayun Pampa דרך Abra Campa בגובה של 5000מ' ומשם אל Laguna de Ninaparayoc, סיום הטרק בגובה של 4600מ' :
ביום החמישי המסלול מתחיל מוקדם מאוד כי המרחק שיש לעבור הוא גדול במיוחד. ממוצע המסלול הוא כ 6 שעות וכולל גם מספר טיפוסים לגובה מה שמקשה על המסלול והוא נחשב ליום הקשה מכולם. לאורך כל הדרך נעבור במספר פסגות מצופות שלגים והמחזה מרהיב עוד  יותר מהימים שכבר עברנו. נסיים את המסלול בלגונה.
 
היום השישי - ממחנה Laguna de Ninaparayoc לעבר Pacchanta ומשם חזרה לקוסקו :
נמשיך את המסלול לאורך העמק עד שנגיע לפאצ'אנטה שם נאכל את ארוחת הצהרים ונזכה לפינוק במעיינות החמים, משם נרד לעבר הכפר טינקי ומשם נחזור אל קוסקו.
 
מה בד"כ מקבלים כחלק מהטרק:
* מדריך דובר ספרדית ואנגלית. בחברות הישראליות המדריך ככל הנראה ימלמל בעברית.
* טבח וציוד בישול
* ארוחות מלאות
* חמורים לציוד המחנה ואף הציוד שלכם
* סוסים
* אוהלים : מטבח, חדר אוכל ואוהל רחצה
* עזרה ראשונה כולל בלוני חמצן
* אוהל זוגי ומזרונים (בחברות היקרות מקבלים אוהל ל 4 אנשים עבור 2 אנשים בלבד)
* הסעות

מה צריך להביא:
*שק שינה (רצוי קומפורט מינוס 5 לפחות)
* משקפי שמש
* קרם הגנה
* נעלי הרים/טרקים
* תיק גב הגולל מים, פנס, בגדים טרמים
* דוחה יתושים
* תרופות אישיות
* חטיפים ונשנושים
* דרכון ותעודת סטונדט
* לוודא שיש לכם ביטוח ספורט אתגרי ולהביא אותם אתכם
* מעיל גשם
* פליז מחמם
* כובע וכפפות
* מכנסי טיולים
* שקיות אטומות למסמכים
* נייר טואלט ובכלל ציוד הטואלטיקה שלכם
* מצלמה, סוללות חלופיות
מה רצוי להביא:
* מכנסיים קצרים
* מקל הליכה (אפשר לאלתר או לרכוש אחד מקצועי)
* סנדלים
* פלסטרים ותחבושות
* כסף
 

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife