• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

פרו - מפה, מסלולים, מזג אוויר ומטבע

PeruBig

מפת פרו, מסלולים מומלצים, ערים ואטרקציות מרכזיות

* כל האטרקציות, מקומות שווים, טרקים וטיולים בכל עיר בהמשך המדריך *

פרו נחשבת למדינה הבולטת בדרום אמריקה והיא נמצאת במסלול של כל מטייל ליבשת בהיותה עוגן חשוב בגלים ובגלל שהיא כוללת את האטרקציות החשובות והבוטלטות ביבשת.  בפרו תמצאו את בירת דרום אמריקה הלא היא קוסקו ששומרת על מעמדה הבלתי מעורר בגלל עומס האטרקציות, הטרקים, האווירה, חיי הלילה, הראפטינג המפורסם והאתר החשוב בפרו וביבשת בכלל - המאצ'ו פיצ'ו. פונו והאיים הצפים, קווי נאסקה שהם פלא בפני עצמם, עמק הקונדורים באריקיפה, סקי החולות המפורסם של איקה, גלפגוס לעניים בפאראקס, פארק מאנו שנחשב לגולת הכותרת של המאזונס, איקיטוס ונהר האמזונס המרכזי, בירת הטרקים של היבשת הווארז עם הטרקים החשובים והבולטים ביותר כמו הוואי וואש, סנטה קרוז והאלפמיו, הפסגה הגבוה והמתאגרת ביותר ביבשת הוואסקרן והרשימה עוד ארוכה. כל אלה הופכים את פרו ליעד הבולט ביותר ביבשת ולמדינה מהאהובות ביותר כשהיא נמצאת בליבם של כל צוות מוצילר.

לימה שוכנת במרכז פרו וממנה למעשה מתחילים את הטיול כאשר נוחתים בפרו או מגיעים אליה מהמדינות השכנות.

המסלול המרכזי בפרו כולל 3 יעדים מרכזים: שהם עיר הבירה לימה, רצועת החוף ודרום פרו: איקה - סקי חולות, פאראקס - גלפגוס לעניים, נאסקה - קווי נאסקה, אריקיפה - עמק הקונדורים, קוסקו והמאצו פיצו, פונו - האיים הצפים (זו גם נקודת המעבר לבוליביה). רצועת החוף וצפון פרו : הווארז - בירת הטרקים (וואי וואש), מנקורה שהיא עיירת הנופש וערים נוספות שהינן בגדר בחירה כמו טרוחיו (עתיקות צ'אן צ'אן), טאראפוטו (גבול האמזונס), צ'אצ'פויאס ומצודת קולאפ (העיר האבודה), איקיטוס (אמזונס). יש שמבקרים בפארק מאנו (גלפגוס של האמזונס) כאופציה שניה לאמזונס.

מסלול לימה/איקה לקוסקו וחזרה הוא מסלול מסוכן מאוד ורצוי לטוס בין היעדים ולא באוטובוס.

מסלול קצר - עד שבועיים

כניסה מאקוודור - מהגבול לפיורה/מנקורה - הווארז - לימה - איקה - קוסקו - פונו ומעבר לבוליביה

כניסה מקולומביה - מלטיסיה עוברים את הגבול לאיקיטוס - לימה - איקה - קוסקו - פונו ומעבר לבוליביה

כניסה מצ'ילה - מהגבול לפונו - קוסקו - איקה - לימה - הווארז - מנקורה ומעבר לאקווודור

כניסה בוליביה - מקופה קבנה לפונו - קוסקו - איקה - לימה - הווארז - מנקורה ומעבר לאקוודור

כניסה מברזיל - מגיעים לריו ברנקו - עוברים את הגבול לפוארטו מאלדונדו (אפשר גם פארק מאנו) - קוסקו - איקה - לימה - המשך להווארז/מנקורה אם יש זמן - אקוודור. ניתן לעבור מקוסקו לפונו ומשם לבוליביה ולאחר מכן לחזור לפונו ומשם דרך רצועת החוף ללימה

מסלול ארוך - שלושה עד ארבעה שבועות

כניסה מאקוודור - מהגבול לפיורה/מנקורה - טרוחיו - הווארז - לימה - איקה ופאראקס - קוסקו - פונו ומעבר לבוליביה

כניסה מקולומביה - מלטיסיה עוברים את הגבול לאיקיטוס - צ'אצפויאס - טרוחיו - הווארז - לימה - איקה ופאראקס - קוסקו - פונו ומעבר לבוליביה

כניסה מצ'ילה - מהגבול לפונו - קוסקו - איקה ופאראקס - לימה - הווארז - טרוחיו - מנקורה ומעבר לאקווודור

כניסה בוליביה - מקופה קבנה לפונו - קוסקו - איקה ופאראקס - לימה - הווארז - טרוחיו - מנקורה ומעבר לאקוודור

כניסה מברזיל - מגיעים לריו ברנקו - עוברים את הגבול לפוארטו מאלדונדו בשילוב פארק מאנו - קוסקו - איקה ופאראקס - לימה - הווארז - טרוחיו - מנקורה ומעבר לאקוודור

תוספות ומסלול מעגלי דרומה

מסלול מעגלי לימה וחזרה - לימה - איקה - פאראקס - נאסקה - אריקיפה - פונו - קוסקו - לימה

חיזוק מסלולי הדרום - נאסקה וקווי נאסקה - אריקיפה ועמק הקונדורים - פארק מאנו ופוארטו מאלדונאדו

חיזוק מסלולי הצפון - צ'אצ'אפויאס והעיר האבודה קולאפ, טאראפוטו, יורימגואס ופאקיה סאמיריה

PeruMap

מזג האוויר

למזג אוויר מורחב הכנסו למדור ערים ומדריכים

בפרו קיימת עונה יבשה (החורף שזה יוני עד ספטמבר) ועונה גשומה (הקיץ שזה דצמבר עד מרץ), תקופות הביניים הן הסתיו (אפריל ומאי) והאביב (אוקטובר ונובמבר).העונה הגשומה רלוונטית עבור ההרים בלבד כאשר המוקדים הם קוסקו והווארז בהם יש השפעה קלה על הטרקים לטוב (חם) ולרע (גשם). שאר פרו אינה מושפעת כלל. ניתן להגיע לפרו בכל חודשי השנה וגם בעונת הקיץ (דצמבר עד מרץ) המדינה מלאה בתיירים והכל פעיל - כן, כולל הוואי וואש המפורסם. מבחינת המטייל הישראלי ההגעה היא ממרץ עד נובמבר כולל כאשר חולשה מורגשת בדצמבר עד פברואר כולל. ניתן לקרוא בהרחבה במדור מזג האוויר שלנו.

עוד קצת על פרו

בחלק מהמקומות בפרו תרגישו ממש בבית, הרבה מקומות מותאמים לישראלים החל מתפריטים בעברית ועד מחירים מיוחדים במלונות לישראלים ואפילו תתקלו במקומיים שהתחילו לדבר עברית. פרו, בגלל מגוון הנופים והאתרים, היא אחד מהיעדים שבהם תמצאו את כל סוגי המטיילים, בין אם טיולים מאורגנים ובין אם תרמילאים, בין מוצ'ילרים מתהוללים ובין טרקיונרים מהוללים. בשנים. באופן יחסי היא אחת המדינות הזולות בדרום אמריקה ולכן כדאי לערוך בה את הקניות הגדולות של הטיול. ישנם המון שווקים אותנטיים ומגוון מדהים של עבודות אומנות מעץ, אריגה מצמר אלפקות ושלל של מזכרות מכל הסוגים והמינים. יחד עם זאת תוכלו למצוא שווקים אדירים מודרניים ועירוניים לחלוטין, המלאים בשלל מוצרי אופנה, אלקטרוניקה, ספורט, תרמילאות וכל מה שחשקה נפשיכם. בחלק נרחב מהערים בפרו תוכלו ליהנות מחיי לילה מסעירים, גדושים בפעילות, בארים, בתי קזינו, בתי קולנוע ומסיבות ענק במועדונים מכל הסוגים.

אטרקציות מרכזיות בפרו

* לכל האטרקציות, טרקים וטיולים - בדקו בהמשך המדריך *

 

המאצ'ו פיצ'ו (קוסקו) – Machu Pichu

אתר העתיקות המרשים של האינקה נחשב לאחד מגולות הכותרת של דרום אמריקה, ומטיילים רבים מגיעים לכאן בכל יום. באתר היפה תוכלו לראות עיר עתיקה של בני האינקה שנשמרה באופן כמעט מושלם. המקדשים היפים, המבנים העתיקים והנוף היפה הופכים את המקום לאחד המתויירים בעולם. קיימות מספר דרכים להגיע למאצ'ו פיצ'ו. הקפידו לברר את כל הפרטים לפני היציאה, וכמובן קחו בחשבון שלפעמים צקיך להירשם מראש.

 

טרק הוואי וואש (הווארז) - Huayhuash

והוא אחד הטרקים היפים בעולם יוצא מהעיר הוארז שבצפון פרו. הטרק שנחשב יחסית לקשה, נמשך 8 ימים במהלכם תלכו בנופים שונים שכוללים לגונות בצבעים שונים ופסגות מלהיבות. שימו לב שבמהלך הטרק ישנים באוהלים בשטח, ולכן כדאי לברר את מזג האוויר לפני שיוצאים.

 

ראפטינג (קוסקו) -

אם אתם אוהבים אקשן ואדרנלין, אסור לכם להחמיץ את הראפטינג בפרו. הראפטינג אליו יוצאים מהעיר קוסקו, נמשך בין יום אחד לשלושה (אפשר גם יותר), ונחשב לאחד הטובים בדרום אמריקה. הראפטינג מתבצע ברמות שונות, ומגיע עד רמה 5. שימו לב שלמרות הפופולאריות הגבוהה של הראפטינג, עדיין מדובר באטרקציה מסוכנת, ולכן חובה לצאת אליו דרך סוכנות תיירות מסודרת ומוכרת.

 

סקי חולות (איקה ופאראקס) -

אטרקציה מעניינת ולא שגרתית היא סקי חולות שנערך סמוך לעיר איקה (Ica). כשתגיעו לדיונות הגדולות תוכלו לקחת סנובורד ופשוט לעשות סקי על החול. אופציה נוספת היא לנסוע על הדיונות על באגי, וגם כאן תיהנו מאוד.

 

קניון קולקה (אריקיפה) -

קניון עמוק הנמצא ליד העיר ארקיפה, בו תוכלו לצפות בכמות גדולה של קונדורים. בהחלט מדובר במחזה מרהיב, בו הציפורים האדירות, בעלות מוטת הכנפיים הרחבה, יחוגו מעליכם בצורה מרשימה. הטיול בקניון נערך בין יום לשלושה, לפי בחירתכם.

 

אגם טיטיקקה והאיים הצפים (פונו) -

האגם בו עובר בעצם הגבול בין פרו לבוליביה מכיל את אחת האטרקציות המיוחדות בפרו – האיים הצפים. מדובר בקבוצת איים עליה חיים שבט אינדיאנים, ובמהלך הטיול תוכלו להכיר את השבט ואורח חייו המיוחד.

1300274610_coinמטבע

המטבע בפרו הוא הסול- SOL, ונחלק למאה סנטימוס. שער עדכני תמצאו בעמודת שערי המטבע בצד ימין של האתר. פרו באופן יחסי נחשבת למדינה זולה יחסית ביבשת למרות ההתפתחות הכלכלית האדירה שחוותה בעשר שנים האחרונות, וזו המדינה טובה לפינוקים, אטרקציות, טיולים וקניות. מקבלים את כל סוגי כרטיסי האשראי. מטבעות חזקים הם הדולר והיורו.

ויזה ומסמכים

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להיכנס לפרו, די בהצגת דרכון בר תוקף (לפחות חצי שנה).לפרו מקבלים לרוב אשרת שהייה של 60 יום (אם תתעקשו תקבלו גם 90 יום) שמוחתמת בדרכון ועל גבי פתק של משרד ההגירה, שימרו את הפתק כי אם תאבדו אותו תתקלו בבעיה בהארכת השהות ותדרשו לשלם קנס (קטן). אם נשארתם במדינה מעבר לימים שאושרו בשדה התעופה, תדרשו לשלם קנס על כל יום שהייה לא חוקי, הקנס על שהייה מעל המותר בויזה 1 $ לכל יום. אם נכנסתם דרך מעברי גבול יבשתיים ודאו היטב שדרכונכם הוחתם ואפילו השכילו לשמור את כרטיס האוטובוס שבו נכנסתם למדינה, מהסיבה שתחשבו שוהים בלתי חוקיים אם לא תהיה לכם הוכחה בכתב. הארכת אשרת השהייה מתבצעת על ידי מנהלת ההגירה שנקראת migraciones אותה תמצאו בערים הגדולות. 

ערים ואטרקציות מרכזיות

* הכנסו לעמוד המלצות לינה ואטרקציות לרשימת המלצות מפורטת *

לימה - העמוד בבניה

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife