• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

קוסקו - המאצ'ו פיצ'ו - מחירים, שעות, כרטיסים וסיור תלת ממדי

*מחירים, שעות, כרטיסים ופרטים נוספים בהמשך
 
machu
 

במרחק של כ- 70 ק"מ מקוסקו שוכנת לה העיר מאצ'ו פיצ'ו. העיר הוקמה בשנת 1450, על הר המאצ'ו פיצ'ו (בעברית, הפסגה העתיקה) שנישא לגובה של כ- 2350 מטרים. המאצ'ו פיצ'ו הייתה עיר אשר השתרעה על שטח של כ-8 קמ"ר והייתה מיושבת על ידי בני שבט האינקה בתקופה שבה האימפריה הייתה בשיא שגשוגה ופריחתה, ואף הייתה מוכרת כעיר הבירה של אותה אימפריה. עם הכיבוש הספרדי כמאה שנה לאחר מכן, ננטשה העיר, וכיום העיר אינה מיושבת וניתן לראות רק שרידים שונים של העיר ומבנים אשר חלקן נשתמרו בצורה טובה למדי. למעשה, זאת אחת הערים הבודדות של אימפריית בני האינקה, אשר נשתמרו כמעט בשלמותן.

על אף שהייתה מוכרת למקומיים במשך מאות שנים, לא זכתה העיר להתעניינות בינלאומית במשך זמן רב. העניין בה התעורר מחדש לאחר פעילותו של הארכאולוג היירם בינגהאם השלישי ב-1911, שביצע את הבדיקה המדעית הראשונה באתר וכתב רב-מכר על אודותיו. מאצ'ו פיצ'ו היא ככל הנראה הסמל המוכר ביותר של אימפריית האינקה. לעתים קרובות מתייחסים אליה בתואר "העיר האבודה של האינקה".

המבנים במאצ'ו פיצ'ו בנויים מאבנים גדולות ומסותתות, והן הותאמו בדייקנות זו לזו ולכן אין שכבת טיט ביניהן. המבנים כוללים אתרי פולחן לשמש ולגשם, אחוזת קבר, מקדש ואתרים נוספים. כמו כן, נמצאה מחצבה שבה חצבו אבנים לבניית בתי העיר המחוברת באמצעות שביל לעיר קוסקו מפסגתו של Huaina Picchu ניתן לצפות במאצ'ו פיצ'ו כולה. צורתו הכללית של האתר, כפי שהיא נראית מפסגת ההר, מזכירה את צורתו של קונדור האנדים, המהווה סמל חשוב בתרבות האינקה בפרט ובתרבות הדרום אמריקאית בכלל.

המאצ'ו פי'צו נחשב לאטרקציה מספר אחת בכל דרום אמריקה!

סיור וירטואלי במאצ'ו פיצ'ו ב 360 מעלות 
(שימו לב - לחיצה על החצים בגוף הסיור תעביר אתכם לזוויות נוספות)
360Tour

 

העיר מאצ'ו פיצ'ו יושבת על רכס הרים עצום מעל עמק אורובמבה שבפרו. הנוף הנשקף מן האזור מדהים ביופיו, ניתן לראות רכסי הרים עצומים וירוקים מסביב לעיר, אשר משווים לה מראה חבוי. העיר המאצ'ו פיצ'ו היא אחד האתרים היותר מפורסמים בפרו, ואף הפכה לסמל של שבט בני האינקה. ברחבי האתר ניתן לראות אבנים המסותתות בדיוק רב ובשיטה אשר נחשבת לאופיינית לאותה תרבות. האבנים מרכיבות מבנים שונים אשר למראית עין נראה כי אינם מסמלים שום דבר. אחת הסיבות שכדאי לקחת הדרכה  באתר זה היא שמלבד מבני הבתים של התושבים, יש מספר מבנים בעלי משמעות אשר מסמלים את המנהגים השונים ואת המסורת של שבט בני האינקה. בין המבנים השונים תוכלו לראות מקדשים שונים, כמו מקדש בו היו מבצעים את הפולחן לשמש ולגשם, שעון שמש ועוד. כיום האתר נחשב לאחד משבעת פלאי תבל החדשים, והוא אף מהווה מרכז ארכיאולוגי חשוב ביותר בדרום אמריקה שהביא לא מעט ממצאים חשובים לגבי תרבות האינקה. כמו כן, ברמה התיירותית, המקום מושך אליו המוני תיירים אשר מגיעים מדי שנה לראות את שרידי העיר.

איך מגיעים למצ'ו פיצ'ו?
במידה ואתם מגיעים לפרו, סביר להניח שגם אתם לא תפסחו על האתר המיוחד הזה. הדרך הנוחה ביותר להגעה היא על ידי סוכנויות התיירים השונות בקוסקו, אשר מארגנות חבילה כוללת של תשלום על הכניסה, רכבת וכמובן סיור במקום מלווה בהדרכה באנגלית. קיימות דרכים נוספות להגעה, ע"י אוטובוסים אשר קצת פחות נוחים. כמו כן, אלו מכם שרוצים לטפס את כל הדרך אל הר המאצ'ו פיצ'ו ברגל, קיימת האפשרות ע"י טיפוס במשעול האינקה (Inca Trail). אלו מכם שממש אוהבים לטרק קיים גם טרק שנמשך כ-4 ימים, אשר בסופו מגיעים אל פסגת ההר וסוף סוף יכולים ליהנות מהעיר. מרבית המטיילים מוותרים על הטרק זה ובוחרים להגיע אל האתר ישירות. כמו שכבר ציינו, אל האתר מגיעים המון תיירים מדי יום ביומו, לכן כשתגיעו לשם סביר להניח שתתקלו בהרבה קבוצות מטיילים אשר מטיילות גם הן באזור. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות, כך העומס יהיה קל יותר.

פרטים, שעות ומחירים

יש לרכוש את הכרטיסים בעיירה אגואס קליינטס. לא ניתן לרכוש את הכרטיסים בכניסה לאתר. יש לגשת למרכז התרבות של המאצו פיצו שנמצא במרחק של 10 מטר מהפלאזה המרכזית ולרכוש שם את הכרטיסים. המרכז נפתח מהשעה 05:15 בבוקר. מומלץ לרכוש את הכרטיסים יום לפני. קחו אתכם עודף מדויק אחרת ישלחו אתכם לפרוט כסף.  ניתן לרכוש את הכרטיסים גם בקוסקו במרכז הלאומי לתרבות שנמצא ברחוב סאן ברנרדו, מרחק בלוקים ספורים מהפלאזה המרכזית. הכרטיסים תקפים ל 3 ימים בלבד ומרגע הכניסה תקפים לאותו יום.

מחיר כניסה : 122 סול (שהם כ 45$)

מחיר כניסה לסטודנטים : 50% הנחה.

שעות פתיחת האתר : 06:00 – 18:00

תיקים : ניתן להיכנס עם תיק קטן אולם לא ניתן להיכנס עם מוצ'ילות ותוכלו לשמור אותן בשמירת תיקים תמורת 1.5$ לתיק.

סיור מתוך אתר המאצ'ו פיצו ב 360 מעלות
360Tour

 

machu

machu

machu

machu

machu

machu

 

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife