• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

מדריך הוצאת ויזה לארה"ב בישראל ובשגרירויות השונות בעולם

VISAMAIN

עדכון : מדיווחים של ישראלים במהלך 2016, השגרירות במקסיקו אינה מאפשרת לישראלים להנפיק דרכה ויזה ולכן חשוב לבדוק טרם ההרשמה והתשלום שאכן ניתן להגיע לראיון

 

הסיכוי לקבלה של ויזה במדינה זרה הוא יותר גבוה מהסיכוי לקבלה בארץ וזאת בגלל שהמראיינים שם נתקלים בפחות ישראלים לעומת המראיין בישראל שיודע ומכיר את כל הטריקים, אבל עדיין מדובר במזל ומצב רוח של המראיין (במידה והוא באמת רואה שאין לכם סיבה להשאר בארה"ב מעל לאשרה שלכם). למרות זאת, אתם יכולים להגביר את הסיכויים בכך שתציגו סיבות מדוע אין סיבה שתשארו לגור/לעבוד בארה"ב. הסיבות לרוב כוללות משפחה בארץ, נכס כלשהו (רכב או דירה לדוגמא), הרשמה ללימודים, הלוואות וכו'. אם אתם יכולים להמציא מסמך (מומלץ לא לזייף, חבל על הבלאגן) כזה או אחר - מעולה! תביאו אותו איתכם לריאיון (אם אפשר באנגלית אפילו עדיף!). חשוב מאוד לא לשקר או להמציא מידע כי זה עלול לגרום לכם לקבל חותמת שחורה במקום דחייה.

 

בריאיון ישאלו אתכם מה מטרת השהייה בארה"ב ואיפה אתם מתכוונים להיות, סביר להניח שאף אחד מכם לא מתכנן כבר לטוס למחרת לארה"ב ויש לו טיול מתוכנן עד לרמת היום. אז עדיף שתדעו בגדול מתי אתם רוצים לטוס ואיפה תשהו, ברמת המדינות שתהיו ואם אפשר לציין גם אמריקאים שאתם מכירים שם שאתם מתכננים לפגוש, גם טוב. יש לציין שבמידה ואין לכם את כל הדברים שציינתי למעלה, כולל תכנון של טיול - זה לא אומר שלא תקבלו ויזה, זה פשוט יקטין לכם את הסיכויים לקבל. הריאיון עצמו יתבצע באנגלית, אז אם אתם לא 100% בניהול שיחה באנגלית - הגיע הזמן להתאמן על זה.

 

טיפים לראיון : ספרו כי ההחלטה להגיע לארה"ב באה ללא הכנה מראש ואתם רוצים לבקר כאשר לחבר/ים יש כבר ויזה. הכינו מסלול מראש וידוע - לדוגמא נחיתה במיאמי, משם לניו יורק והביתה - ויהיו ממוקדים ככל האפשר במסלול. הסבירו כי יש לכם עבודה טובה בישראל ואתם מרוויחים בה סכום גבוה - גם במקרה זה דעו מראש על איזה עבודה מדובר. לא לגמגם או להסס ולהראות בטחון.

Work

אופן ההגשה

 

יש למלא את טופס הבקשה לויזה בלינק הבא, טופס הבקשה פשוט מאוד ואין לכם מה להלחץ ממנו. יש לבחור את המדינה הרצויה (בדוגמא בחרנו את פרו) וללחוץ אל הכפתור הראשון באדום שאומר התחל את הבקשה בדיוק כמו שאתם רואים בתמונה המצורפת. לאחר שהתחלתם את הבקשה תתבקשו להכניס פרטים אישים כמו שם מלא כתובת ועוד שאלות באנגלית בסיסית. תוכלו להעזר בגוגל טרנסלייט על מנת להבין את השאלות. אם נתקעם בשאלה כלשהי אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בפייסבוק בצירוף תמונה והשאלה ונשתדל לעזור לכם.

 https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx

VISA-160

יש לבדוק כי ברשותכם תמונת פספורט דיגיטלית שעומדת בתנאי הגשה לויזה - ראו תחת אפשרות TEST PHOTO. כחלק מהבקשה יש לצרף תמונת פספורט - על התמונה להיות בצבע, גודלה צריך להיות פרופורציונלי לראש (תוכלו לראות בלינק המצורף), מהכ 6 חודשים האחרונים, רקע לבן או אופייט (תצלמו כאשר יש קיר מאחור), בגדים רגילים ולא מדים, משקפיים או כל פריט אחר. לינק לדרישות התמונה 

 http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

 

לאחר מילוי הטופס, אתם צריכים להירשם לאתר השגרירות ולקבוע ריאיון, ניתן לעשות את זה בלינק הבא

https://ais.usvisa-info.com

VISA1

1. בכניסה לאתר, תעשו Apply ותעקבו אחרי השאלות, זה לא אמור להיות מסובך כ"כ. על השאלה הראשונה לרוב תצטרכו לענות ב No, לא מילאתם את הטופס לפני אפריל. בשאלה השנייה תבחרו בתשובה שאומרת שמילאתם DS-160 ואתם רוצים לקבל ויזה.

2. הרשמה עם הפרטים המלאים, כמו שמופיע בדרכון. יבקשו שם גם את המספר טופס שלכם, חשוב מאוד שתשמרו אותו לאחר מילוי הטופס ותדפיסו אותו! חשוב לזכור שהויזה אותה אתם רוצים היא B-2. כאשר תגיעו לעמוד ההרשמה החמישי שנקרא Travel שם תצטרכו לבחור בתפריט הראשון שנקרא Purpose of Trip to the US את האופציה השניה שנקראת Business Pleasue Visitor כי זו ויזה מסוג B.

3. בחירת מיקום איסוף הדרכון - תהיה שם רשימה של מקומות שבהם תוכלו לאסוף את הדרכון. חשוב לציין שהתהליך יכול לקחת עד שבוע מאישור הויזה עד קבלת הדרכון עם הויזה, לכן תבחרו מקום שאתם יודעים בוודאות שתהיו בו! אל תשכחו גם שהדרכון לא נשאר אצלכם אז אתם לא כ"כ יכולים לנוע לאחר הריאיון.

4. תשלום - 160$ ללא החזר (משמע אם הויזה לא אושרה - לא מקבלים את הכסף חזרה).

5. קביעת תור, תקבעו תור בשגרירות הרצויה והקרובה ביותר אליכם. תזכרו טוב מאוד מה השעה של הריאיון, ויותר מזה - לא לשכוח את כל הטפסים שלכם! שזה אומר: דרכון, טופס DS-160, מסמכים מהארץ לגבי לימודים, הלוואות, נכסים, כרטיסי טיסה מהארץ וחזרה לארץ (שיהיה, למה לא).

6. זהו, סיימתם את החלק הקשה. עכשיו מה שנותר לעשות זה להגיע לריאיון!

7. דברים שחשוב לציין:
א. לרוב הויזה המוענקת היא לתקופה בת 10 שנים.
ב. אם החליטו להעניק לכם ויזה לתקופה בת פחות מ-10 שנים והחלטתם לא לקבל אותה - דינה של הויזה כויזה מסורבת. לכן אם תנסו שוב לקבל ויזה חשוב לציין שקיבלתם כבר סירוב לויזה! (מניסיון רע ששמעתי)
 
כמה זמן אורך התהליך
בלינק הבא תוכלו לבדוק את הזמנים של הנפקת הויזה - זמן לראיון הוא מספר הימים הממוצע עד הראיון, ימי עיבוד על מספר ימי העסקים (5 ימים בשבוע) שיקח לבקבל את הויזה מהרגע שהקונסול/שגריר החליט שקיבלתם ויזה. שימו לב כי הזמן בין הראיון לימי העיבוד משתנים ויכולים לקחת יום אחד או חודשיים.
חשוב לדעת
יש להביא טפסים מקוריים, אמיתים ולא מפוברקים, בפברואר 2016 התקבלו 2 דיווחים על ישראלים שבוטלו להם הויזות (לאחר שנה) שהוצאו בבוליביה ולאחר בחינה מחודשת של הטפסים שהם ספקו. מצורף העתק המייל שהן קיבלו :
 

This letter serves as official notification by the Consular Section of the United States Embassy in La Paz, Bolivia, that your nonimmigrant visa has been revoked, and is no longer valid for entry into the United States of America. This action is based on the fact that subsequent to visa issuance, information has come to light indicating that you may be inadmissible to the United States and ineligible to receive a visa, such that you should be required to reappear before a U.S. consular officer to establish your eligibility for a visa before being permitted to apply for entry to the United States.

 
שאלות ותשובות בנושא הויזה לארה"ב
האם אדם כלשהו יכול לעזור לי או להאיץ את התהליך ? במפורש לא. תשלום לגורם זר אינו מקנה יתרון שהוא ומבחינת שגרירות ארה"ב מדובר בהונאה. גורמים שעוזרים להוציא ויזה פשוט ממלאים עבורכם את הטופס די-160 וקובעים לכם ראיון. אין שום דרך בעולם למלא את הטופס באופן שיגדיל את הסיכוי
האם אתר כלשהו יכול להנפיק ויזה ? לא, רק האתר שמצורף במדריך זה הוא היחידי
האם שגרירות בעיר מסויימת מעניקה סיכוי גבוה יותר מאשר עיר אחרת ? לא, הסיכוי אינו תלוי במיקום השגרירות

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife