• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

לטייל ולטרק בדרום אמריקה בגיל הזהב

טיול לדרום אמריקה כבר מזמן לא נחלתם הבלעדית של צעירים הפושטים את המדים ויוצאים לטיול הגדול אחרי הצבא. כיום התמונה של מטיילים בני 60-70, הנוטשים זמנית את תפקידם החשוב כשומרים על הנכדים לטובת טיול מאתגר לדרום אמריקה, הפכה לנפוצה יותר ויותר. טיול שעד כה חלמו עליו בהתבוננם במגזינים של תיירות הפך לאפשרי ומקובל. חלק בוחרים בטיול תרמילאות פראי ומרתק לדרום אמריקה בעוד שאחרים מעדיפים להצטרף לטיול מאורגן ייעודי לבני גיל הזהב לברזיל, פרו, צ'ילה, ארגנטינה ויעדים מעניינים אחרים. גם כשמדובר בטיול מאורגן, יש אפשרות כיום לבחור מבין טיול מאורגן קבוצתי (כפי הידוע ומוכר) או בטיול מאורגן אישי- טרנד חדש יחסית- המציע מסלול מתוכנן באופן מקצועי ועצמאות מוחלטת בחו"ל. מה היתרונות של כל סוג טיול ואיך בוחרים ?

לצאת לטרק בגיל הזהב

גם בגילאים מבוגרים (ואולי אפילו יותר מגילאים צעירים), יש רצון טבעי לצאת לחופשה, לראות עולם ולהיחשף לנופים שלא בשגרה, להיחשף לתרבויות, לטעמים, לריחות. לא את כולם מספק עוד טיול אורבני ביעדי אירופה ויש כאלו שמתחילים לחיות בגיל מבוגר, אחרי הפרישה ותרמיל על הגב הוא בהחלט רלוונטי. מצוידים בסנדלי טיולים, תיק של מקצוענים על הגב ויתר הציוד הנלווה שנמצא בפק"ל של מטייל בשטח. טיול טרקים עם בן/בת הזוג או עם קבוצת מטיילים בני גיל דומה מאפשר ליהנות מיעדים אקזוטיים מבלי לחץ חזרה לעבודה שממתינה בארץ. אחוז לא מבוטל מהמטיילים המבוגרים בוחר לטייל ביעדי דרום אמריקה השונים לצד יעדי המזרח, אוסטרליה ואפריקה. בחלק מהמקרים, בטיול הנמשך כחודשיים ההספק יכול שלא לבייש אף תרמילאי צעיר בעל אותו הספק ב- 4 חודשים.

חשוב לציין שטיול מהסוג רלוונטי למטיילים הנמצאים בכושר גופני המאפשר טיול מסעות בשטח וללא בעיות רפואיות כרוניות או כאלה המחייבות השגחה קבועה. כמו כן, תכנון מסלול שכזה אינו מתאים לכל אחד אלא לאלה שיכולים לשבת ולתכנן את המסלול בהתאם ליעדים, לאורך הטיול ולמה שבאמת רוצים להספיק לראות. כמובן שאפשר להיעזר בהמלצות של בני המשפחה שכבר טיילו במקומות האלה ויכולים לייעץ ולכוון לגבי המסלול המתאים והגיוני ביותר. אז אם אכן הכל כנדרש, יוצאים לדרך, קמים השכם בבוקר כמו שרגילים בארץ ומתחילים את המסלול בקצב האישי, מבלי להיות תלויים בקצב של אחרים.

טיולים מאורגנים לבני גיל הזהב

סגנון אחר של טיול בדרום אמריקה, הרלוונטי ביותר לגיל הזהב הוא במסגרת טיול מאורגן ייעודי לשכבת הגיל. טיול מאורגן לדרום אמריקה כולל מסלול בקצב הגיוני וברמת הקושי המתאימה מבלי מסלולי הליכה מאומצים מידי. בחירת בתי המלון והטיסות היא מתוך התחשבות בנוחות הנדרשת בטיולים מחוץ לבית. בחלק מהמקרים, הטיולים גם כוללים ליווי רפואי צמוד לאורך כל הטיול. טיול מהסוג מותאם לאלה המעוניינים לראות את כל המקומות המרתקים ומהידועים בעולם במסלול המאפשר להם נוחות מקסימאלית. כך ניתן ליהנות משיט, סיורים ובילויים בערב במקומות הרלוונטיים לשכבת הגיל. כמו כן, קבוצת המטיילים היא בדרך כלל קטנה יחסית לעומת טיולים מאורגנים אחרים והינה הומוגנית מבחינת טווחי הגילאים ותחומי העניין. כך אפשר ליהנות מחברה מוצלחת למידי, במיוחד עבור אלו שמחליטים לצאת לטיול עצמאית, ללא פרטנר לצידם.

מטיילים המעוניינים במסלול מתוכנן היטב בדיוק לפי הצרכים והרצון אך חשובה להם העצמאות בשטח והיכולת להתקדם בקצב משלהם, יוכלו לבחור בטיול מאורגן אישי. בטיול כזה כל הנדרש הוא לתאם פגישת ייעוץ עם יועץ מקצועי מטעם חברת התיירות, והוא זה בונה את המסלול. מלבד האתרים בהם מבקרים, המסלול כולל גם את בתי המלון, הטיסות הבינלאומיות והפנים והאטרקציות בדיוק לפי הדרישות האישיות. חשוב להדגיש כי התכנון אינו רק על הנייר והיועץ דואג לכל העניינים הבירוקראטיים כמו הזמנת הטיסות בפועל (לרוב סדירות ובמסלול הקצר ביותר), בתי המלון וכרטיסים לאטרקציות מרכזיות כדי להימנע מעמידה בתורים. כך ניתן ליהנות משני העולמות- מסלול מתוכנן היטב למטיילים היוצאים בגפם, עם בני הזוג או עם קבוצת חברים קרובים ועם מקסימום עצמאות בשטח.

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife