• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

מה הם תנאי קבלת החזר מביטוח נסיעות בדרום אמריקה: מתי כדאי להפעיל את הביטוח. באילו מקרים תקבלו החזר ובאילו לא? מה לבדוק לפני שעושים ביטוח נסיעות כשנוסעים לדרום אמריקה?

דרום אמריקה היא יבשת נפלאה ובה נופים מדהימים, אפשרויות טרקים אינסופיות, שרידים של תרבויות עתיקות, אנשים ססגוניים, קרנבלים, פסטיבלים, ספרדית, פורטוגזית והרבה אוכל טעים. בעצם כל מה שתרמילאי יכול לבקש לעצמו בטיול. טיול לדרום אמריקה יכול להיות חווייתי, עוצמתי ורצוף הרפתקאות, וכדי להתכונן אליו כראוי בודאי תעברו דרך מרפאת המטיילים לקבלת חיסונים, חנות ציוד הטיולים הקרובה למקום מגוריכם בכדי להצטייד במוצ'ילה ואולי בנעלי גורטקס, אך חשוב גם לדאוג לעשות ביטוח נסיעות לטיול ולקרוא היטב את האותיות הקטנות כדי להבטיח לעצמכם פיצוי במקרה של תאונה, גניבה, פציעה, מחלה, אשפוז וכל מיני מרעין בישין שיכולים להעיב על הטיול.

במקרה בו לא מבוטחים, ההוצאה הכספית יכולה להיות מאוד גבוהה, והאפשרות להתמצא בארץ רחוקה ולמצוא מי יטפל ויסייע לכם יכולה להיות מסובכת. כך שבכדי להיות שקטים ולהתרכז באמת בכיף שהולך להיות לכם, כדאי לדאוג להיות מבוטחים וגם לדעת איך להפעיל את הביטוח במקרה הצורך. קיים תעריף מיוחד לתרמילאים הרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל , חברות הביטוח מציעות גם הרחבות מיוחדות לביטוחים אלו (ראו בהמשך), כל חברה נותנת פוליסה שונה במקצת וכיסויים שונים במקצת במחירים שנעים בין 1$ ל-2$ ליום בממוצע.  לכן כדאי להתחיל קודם כל בהשוואת מחירים ופוליסות ביטוח של כמה חברות בשוק, ולכלול גם את קופת החולים וחברת כרטיסי האשראי שלכם, כדי לראות מה יש להם להציע.
 
 
מה אנחנו בודקים ברכישת ביטוח
גובה הכיסוי – פוליסות הביטוח מציינות עד לאיזה סכום הן מוכנות לשאת בשבילך בהוצאות במידה ותהיה זכאי על פי תנאי הפוליסה להחזר. אתם תמצאו חברות שמבטחות מ-750,000 דולר ועד סביבות 1,200,000 דולר. כלומר כיסוי מירבי של בסביבות 1 מיליון דולר בממוצע. כמובן שככל שהכיסוי גבוה יותר זה יותר טוב עבורכם. קיימות כמה הרחבות לביטוחי תרמליאים שמאפשרות לכם, בתוספת מחיר קטנה, לכלול בביטוח עוד כמה דברים. למשל, הרחבת הכיסוי (כיסוי של מיליון דולר יכול להפוך לכיסוי רחב יותר). או הרחבת איתור וחילוץ שכבר הפכה להרחבת חובה לביטוח הבסיסי של אלו שיוצאים לטייל במזרח ובדרום אמריקה - כי כבר היו לא מעט מקרים מעולם בהם תרמילאים אבדו בג'ונגלים, נחטפו, נעלמו וכיוצא בזה. במקרה שאתם לא מאותרים יכולים קרוביכם בארץ להפעיל את הביטוח על מנת לאתר אתכם ובמידת הצורך לחלץ אתכם. בדרך כלל זו תוספת של 10-30 סנט ליום לביטוח והיא תוספת כדאית מאוד, בעיקר אם בא לכם להתחיל להסתובב בג'ונגלים של קולומביה, או בטרקים במקומות שכוחי אל בפטגוניה.

הרחבת ספורט אתגרי
אם אתם חושבים להתנסות במצנחי רחיפה או צניחה חופשית, או סתם טיפוס צוקים וכדומה – כדאי להרחיב את הביטוח לתוספת של ספורט אתגרי. לעיתים ניתן לשלם סכום יחיד לכל התקופה (5-10$ תוספת) ולעיתים יש תוספת לסכום היומי וניתן להגביל את זה לתקופה מוגדרת שבה תעסקו בספורט מאתגר, שירעיד לאמא שלכם את הפופיק אם היא תשמע עליו.

ימי הביטוח
כשאתם משווים בין פוליסות ביטוח בידקו האם אפשר להאריך את הביטוח במקרה שתרצו להשאר בחו"ל וכמה זה יעלה (ברוב המקרים הארכת הביטוח תעלה יותר כסף מאשר רכישתו בארץ). בדקו גם האם אתם מקבלים החזר על ימי ביטוח ששולמו במידה ואתם חוזרים הביתה לפני הזמן והאם אתם יכולים לקבל החזר זה וגם לקבל פיצוי בגין גניבה או טיפול רפואי במקביל (לעיתים אתם מקדימים את חזרתכם בגלל מצב הדורש טיפול וחברות הביטוח יחזירו לכם רק בגין הימים המשולמים או בגין הטיפול הרפואי ולא על שני הדברים).

מתי מפעילים את הביטוח
הפעלת הביטוח יכולה להיות לפני קבלת הטיפול ואז נציג הביטוח מהארץ ינחה אתכם בדיוק למי לפנות כדי לקבל את הטיפול (בדרך כלל מתוך רשימה של אנשים העובדים עם הביטוח) והביטוח ישא בתוצאות תוך כדי. הפעלת הביטוח יכולה להיות גם לאחר שכבר שילמתם מכיסכם על הטיפול ואתם צריכים החזר. במקרה זה תצטרכו לספק לחברת הביטוח את כל הטפסים הרצויים: דו"ח מהמרפאה או בית החולים וכל הטפסים הרפאויים שליוו את הטיפול (דו"חות אישפוז למיניהם). קבלות מקוריות על תשלום עבור טיפול רפואי בחו"ל ועבור תרופות או דברים אחרים שהייתם צריכים לרכוש בכדי להחלים. כדאי יהיה לברר במעוד מועד עם חברת הביטוח באלו טפסים עליכם להצטייד על מנת לקבל את ההחזר. שימו לב שעניין הביטוח גם הוא פרוצדורה, בירוקרטיה וטופסיאדה ולכן אם במקרה עולה לכם 200 ש"ח, יש מצב שעדיף לכם לשלם מבלי לקבל החזר ולחסוך את כאב הראש של העבודה מול חברות ביטוח, מצד שני, לא מזיק תמיד לנסות לבקש החזר.

בסופו של דבר הפעילו את הביטוח בכל פעם שאתם צריכים ואל תהססו להתקשר לארץ לברר את הפרטים בזמן אמת, לכל חברת ביטוח יש נציג שתפקידו לתת מענה ולעזור לכם להחליט אם להפעיל את הביטוח או לא ומה בדיוק להביא לחברת הביטוח בכדי לקבל החזר כספי - זה יכול חסוך לכם הרבה בזבוז זמן ושברון לב אחרי שתחזרו לארץ. גם ככה קשה לחזור

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife