01bright

01bright 01bright

01bright

מספר שאלות לגבי המסלול שלי בפרו

טיפים והמלצות הגולשים על פרו

מספר שאלות לגבי המסלול שלי בפרו

הודעהעל ידי אבג » 02 אפריל 2016, 12:09

היי כולם,

אני מתכנן טיול בדרום אמריקה (פרו ואולי גם קולומביה) של 6 עד 10 שבועות. אני עוד לא יודע כמה בשלב זה, אדע בהמשך.

1) לפרו אני בטוח רוצה לטוס. אבל אני מתלבט לגבי האם להוסיף את קולומביה. כמו שאמרתי, אני עדיין לא לגמרי יודע מה משך הטיול שיתאפשר לי. מהו לדעתכם משך הטיול שכדאי בו גם פרו וגם קולומביה? האם חודש וחצי? חודשיים? חודשיים וחצי? אחר? ותנמקו!

2) לפי החישובים שלי, אם אהיה בלימה 3 ימים, אז ללא כל התחשבות בזמני המעבר (אוטובוסים וטיסות), יוצא 5 שבועות בדיוק. כלומר אם אני מחבר את הזמנים שהקצבתי לכל דבר. ככה צריך לעשות? הנסיעות הן בלילה ולכן אין מה להתחשב בהן? או שהטיסות הן קצרות ולכן כבר כלולות בזמנים ואין מה להתחשב בהן? כי אם לא אז אני בחריגה רצינית וצריך להחליט מה לקצץ...
איך מתחשבים בזמני המעברים בטיול כזה? (מבחינת המתמטיקה הגסה שאני עושה כדי להעריך כמה זמן צריך לכל דבר).

3) מהו סדר הדברים שצריך לבצע לפני הטיול?
מתוך הדברים הבאים: לקבוע מסלול, להזמין טיסות חוץ, להזמין טיסות פנים, לקנות ציוד ותרופות, להתחסן, למצוא שותפים. אני פשוט כבר ממש מבולבל...

תודה רבה !!!!
אבג

Re: מספר שאלות לגבי המסלול שלי בפרו

הודעהעל ידי צוות מוצילר » 02 אפריל 2016, 15:44

הי,
1. 3-4 שבועות זה מינימום לכל אחת מהמדינות בכדי לראות אותן כמו שצריך. חודשיים וחצי עוד יותר טוב. אני מציע שפשוט תזרום - נהנה תשאר, לא נהנה תמשיך ליעד הבא.

2. אתה נכנס לפרטים שאתה לא צריך להכנס אליהם. זה לא טיול מאורגן ולכן כדאי פחות לחשב כמה תיהיה בכל מקום. זה לא עובד ככה. נסיעות יש בלילה ויש ביום - תלוי בזמינות וביעד.

3. תקרא את המדיך טרום טיול שלנו - את כולו - הוא יסדר לך את הראש ואת כל הטיול
צוות מוצילר

הודעהעל ידי אבג » 02 אפריל 2016, 16:42

1+2.
בגלל שהטיול שלי הוא בתוך מגבלת זמנים ולא one way ticket של חצי שנה, אני קונה כרטיס הלוך וחזור מראש, כולל היעד ממנו אני חוזר. אבל יותר מזה- בגלל שהטיול שלי הוא לא בשאנטי שבו אני הולך לאן שבא לי באותה שניה, אני צריך להחליט מראש איפה אני אהיה, באיזה מדינות ובאיזה אתרים מרכזיים. אם אני רק אחליט "אני נוסע לפרו וזורם שם" ואסמן כמה נקודות מעניינות, אז אני אעשה מרחקים לא הגיוניים, ובנוסף יכול להיות שיקרה מצב שאני אשתהה יותר מדי זמן במקום יפה אחד, ואפספס מקום מדהים חובה אחר. לדוגמה אי אפשר מבחינתי להגיד "אני רוצה קוסקו הוארז ולימה" וזהו. זה לא מספיק ספציפי. אני עלול להיתקע בקוסקו יותר מדי זמן ואז לא ישאר לי זמן לוואי וואש בהוארז. לא חבל? אני רוצה לתכנן מה אני עושה אחרי מה, וגם פחות או יותר כמה זמן בכל מקום.

השאלה השניה ששאלתי היא שאלה עקרונית, לא על משהו ספציפי, אלא בכלל על תכנון טיול בדרום אמריקה: כשאומרים "כאן מומלץ שבוע, כאן שבועיים, כאן 3 ימים ושם 4 ימים" הכוונה היא שמשך הטיול שיוצא הוא 4 שבועות בדיוק, או קצת יותר (4 שבועות+כמה ימים) כי צריך לכלול גם את הנסיעות/טיסות? אני יודע שזה נשמע מוגזם אבל למען האמת זה קריטי, כי בטיול שלי יהיו לפחות 5-6 מעברים בין מקומות. אם צריך לכלול גם את זה, אז זה יוצא לפחות 3-4 ימים פחות מהטיול, כלומר אני צריך לוותר על אחד האתרים ולא לכלול אותו בתכנון.

*שאלה נוספת- ראיתי שצריך להזמין את האינקה טרייל כמה חודשים מראש. איפה מזמינים? והאם עדיף את טרק הסאלאקנטי למאצ'ו פיצ'ו?
- איזה עוד דברים צריך להזמין מראש? טרקים/סוכנויות לטרקים/כרטיסי כניסה לג'ונגלים/כרטיסי טיסה פנימיים/משהו אחר..?
אבג

הודעהעל ידי צוות מוצילר » 03 אפריל 2016, 11:18

כולם קונים כרטיס הלוך ושוב, ככה שכל מי שטס ליבשת יש לו תאריך חזרה.
אתה צריך לזרום ולהשאר כשאתה נהנה תוך שיש לך בראש את מגבלת הזמן.
אין דבר כזה מקום חובה - כל אחד מכתיב לעצמו את הטיול.
תחשוב - אתה בא לעשות V ולראות מה ש"חובה" לראות או שאתה בא להנות ? וזה לא בהכרח הולך ביחד.

אם בכל זאת אתה רוצה מסלול מסודר לפרו - יש לך כמה כאלה בעמוד של פרו. זה יתן לך מושג על פרו.

עזוב מה אומרים כולם. כמה אמרו לך על קוסקו ? אני מכיר כאלה שיגידו לך שבוע וכאלה שגידו לך חודש. על לימה יגידו לך גג 1-2 ימים וכאלה שיגידו שבוע. אני יגיד לך יותר כי כיף שם. אין בזה חוקים.

בטיול שהוא מוגבל מאוד בזמן תשתדל לקחת טיסות ככל האפשר. אתה תחסוך שבוע+ מהטיול שזה משמעותי. כך תרוויח עוד מקומות.

אינקה טרייל אפשר להזמין דרך סוכנות בקוסקו או בלימה - יש לך כאן סוכנויות :
http://www.muchiler.co.il/muchicard-sa/peru.html

מה עדיף ? הם שונים לגמרי. אחד הוא מוביל ישירות למאצו פיצו והוא הטרק הרשמי והשני הוא טרק שאינו קשור בשום דרך למאצו פיצו. זה הדבר היחיד שצריך להזמין מראש. רוב הישראלים לא עושים אותו בגלל ההתחייבות מראש והמחיר היקר.
צוות מוצילר

הודעהעל ידי אבג » 05 אפריל 2016, 12:03

טיסות פנים לא צריך להזמין מראש? פשוט מגיעים לשדה התעופה וקונים על המקום?
כנ"ל לגבי מדריכים לג'ונגלים/טרקים?

לגבי האינקה טרייל- לא הבנתי איפה מזמינים מהלינק שצירפת... ואיך מגיעים למאצ'ו פיצ'ו כל אלה שלא עושים דרך האינקה טרייל?
לגבי סאלאקנטי- הוא לא קשור למאצ'ו פיצ'ו? הוא פשוט טרק בקוסקו?
אבג

חזור אל פרו

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

01bright 01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife