• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

איקיטוס - הגעה אל הגבול פרו/קולומביה/ברזיל

טיפים והמלצות הגולשים על פרו

איקיטוס - הגעה אל הגבול פרו/קולומביה/ברזיל

הודעהעל ידי אלי ארליך » 07 מרץ 2012, 10:13

לטובת המטיילים אשר מתעתדים להיכנס אל ברזיל מתוך צפון פרו / איקיטוס לאורך האמזונס ( או במסלול ההפוך מנאוס ברזיל >>> איקיטוס פרו ) מובא להלן מידע אשר מעודכן לחודש פברואר 2012 :

אנו ביקשנו להיכנס אל ברזיל מתוך צפון פרו , מסלול פחות שגרתי . לקחנו חבילת ג'ונגל באזור איקיטוס , לאחר מכן שייט במורד האמזונס עד לגבול המשולש פרו/קולומביה/ברזיל , ולאחר מכן טיסה לאורך האמזונס עד מנאוס - טיסה בחברת VOETRIP LINHAS - טיסה אשר היתה קשה מאד להשגה ( על טיסה זו כבר כתבתי הודעה/ פוסט בנפרד ) .במנאוס יצאנו לעוד חבילת ג'ונגל קרי חבילת עקיצות מוסקיטו .

בכדי להגיע מאיקיטוס אל הגבול המשולש ( ולהיפך) ניתן להגיע בהפלגה רגילה - מספר ימים או בסירה מהירה SPEEDBOAT במשך כ - 10 שעות . יש שתי חברות הפועלות על הקו והן מחלקות ביניהן את הימים , כך שכל יום יש הפלגה . הסירה בת כ - 60 מושבים . יוצאת ב - 6 בבוקר מן הנמל של איקיטוס ( התייצבות ב 5.30 , עדיין חשוך ) . יש לקחת מונית מן המלון באיקיטוס בעלות 15 סול , נסיעה של כעשר דקות ממרכז איקיטוס . עלות הסירה המהירה 200 סול לאדם או 75$ אמריקאי .

הגעה אל עיר הגבול SANTA ROSA אשר בפרו בגבול המשולש בערך בשעה 4.30 אחה"צ . מי שמתעתד לעזוב את פרו ( בין לברזיל או אל קולומביה ) צריך להחתים את הדרכון ליציאה מפרו מייד במקום העגינה של הסירה . להחתים את הדרכון ליציאה מפרו , עדיין לא חותמת כניסה משום שיש מכאן אפשרות להיכנס גם אל קולומביה וגם אל ברזיל . זו נקודה מאד חשובה , משום שאסור לשכוח כי יש להחתים שוב את הדרכון לכניסה למדינה הבאה . אם שוכחים להחתים בכניסה עלולה להיווצר בעייה כאשר עוזבים את ברזיל ( או את קולומביה ) .

לאחר החתמת הדרכון ליציאה לוקחים סירה קטנה ועוברים אל הצד השני של הנהר ( עלות 5 סול לאדם ) ושם מגיעים אל עיר הגבול LETICIA אשר בקולומביה או אל העיר TABATINGA אשר בברזיל ( מודיעים למשיט הסירה את היעד ) . העיר לטיסיה יותר מפותחת ובחרנו שם לקחת מלון . אגב , המלונות ב לטיסיה יקרים יחסית ( בוודאי בהשוואה לאיקיטוס ) . אך יש מעלה אדירה לכל מי שמבקש להמשיך הלאה אל ברזיל . בעיר לטיסיה , הנמצאת כאמור בגבול המשולש , יש בדרך הטבע חלפני כספים רבים . וכאן היתרון האדיר . ניתן כאן להחליף דולר אמריקאי ל ריאל ברזילאי בשער שלא מן העולם הזה . בעוד שעק ההמרה בברזיל ל $ us נע סביב 1.7 ריאל לדולר , הרי החלפנים של לטיסיה מציעים 1.9 ריאל עבור US$ לא אין זו טעות , בדקתי אצל מספר חלפנים וכולם מציעים אותו שער בערך . אין חשש לא נותנים כסף מזוייף ולא עוקצים - ניתן להחליף בתוך משרד ממוזג ( לא חלפן חצר ברחוב ) ואפילו מקבלים קבלה . אם היה מישהו מספר לי כי ניתן לקבל שער הגבוה בלמעלה מ 10 אחוז מן השער המקובל - אני מודיע כי לא הייתי מאמין לו . כאן המציאות הינה כפי שתארתי . מבירורים שערכתי התחוור לי כי זה המצב בלטיסיה לאורך שנים .

לאחר ההגעה אל לטיסיה , והתמקמות במלון ( יש מספר בתי מלון בטווח הליכה - אפילו עם המטען ) יש לזכור להחתים את הדרכון . ההחתמה בתחנת המשטרה של טבטינגה . יש לבדוק היטב את השעות - פתוח לפני הצהריים , הפסקת צהריים וגם אחה"צ . יש לקחת מונית אל המשטרה בטבטינגה , אנו לקחנו מונית , לאחר לילה בלטיסיה , אשר הביאה אותנו לתחנת המשטרה , חיכתה לנו להחתמת הדרכונים לכניסה לברזיל והמשיכה אתנו אל שדה התעופה של טבטינגה , שם היתה לנו טיסה עם חברת טריפ ( חברת פנים קטנה בברזיל - מטוס מעולה וטיסה נופית בה רואים את האמזונס מלמעלה , מן האוויר ) .עלות המונית 20 ריאל .

כמובן שאפשר לעשות את המסלול ההפוך : מנאוס >>איקיטוס בהתאמות הנדרשות

בברכה
אלי .
אלי ארליך
 

Re: איקיטוס - הגעה אל הגבול פרו/קולומביה/ברזיל

הודעהעל ידי דורוןט » 01 אוקטובר 2012, 21:01

אלי שלום.
כיצד ניתן ליצור איתך קשר?
דורון
דורוןט
 
הודעות: 2
הצטרף: 01 אוקטובר 2012, 19:44

Re: איקיטוס - הגעה אל הגבול פרו/קולומביה/ברזיל

הודעהעל ידי muchiler » 02 אוקטובר 2012, 20:29

הי דורון
נשלח לך המייל לתיבה האישית
muchiler
מנהל הפורום
 
הודעות: 40
הצטרף: 08 מרץ 2011, 15:15

Re: איקיטוס - הגעה אל הגבול פרו/קולומביה/ברזיל

הודעהעל ידי תשובה » 30 ינואר 2017, 03:42

אהלן אלי,
עוד רלוונטי לדבר איתך על הנושא?
תשובה
 

Re: איקיטוס - הגעה אל הגבול פרו/קולומביה/ברזיל

הודעהעל ידי צוות מוצילר » 30 ינואר 2017, 13:02

מה תרצה לדעת ?
אלי סיים את הטיול שלו מזמן והוא אינו משתמש רשום
צוות מוצילר
 
הודעות: 1501
הצטרף: 09 נובמבר 2014, 14:05


חזור אל פרו

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

01bright 01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife