• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

מדריך השכרת ציוד לטרקים בדרום אמריקה

אין כמעט מטייל שלא שואל את עצמו – האם כדאי לקנות שק שינה, אוהל או מה לגבי כלי בישול והרשימה עוד ארוכה. ברוב המקרים תשתמשו בציוד פעמים בודדות אבל תרגישו את כובד משקלו לאורך כל הטיול. אז מה עושים ? ישנו פתרון של השכרת ציוד שמאפשר לכם לחסוך כסף בהוצאה הראשונית. המדינות שבהן נהוג להשכיר ציוד הן ארגנטינה וצ'ילה, שם ניתן לעשות טרקים באופן עצמאי ובטוח והשכרת הציוד הוא דבר שבשגרה. פרו ובוליביה זולות באופן משמעותי ולכן היציאה לטרק ברוב המקרים היא עם חברת מסודרת שמספקת את כל הציוד הדרוש.

בפרו ובוליביה הציוד שמסופק אינו כולל את הפריטים האישים כגון נעליים/סנדלים, שק שינה, מזרון אבל כולל את כל השאר. במידה ותרצו להשכיר את הציוד לאורך כל הטרק או המסלול תשלמו דולרים בודדים ליום (3$-5$) על שק שינה, מזרון וסנדלים (מאוד נפוץ אצל מי שיוצא לראפטינג).  אם תרצו להשכיר ציוד נוסף, תמצאו כי שווה לכם לצאת לטרק בצורה מסודרת – השכרת של אוהלים, ציוד קמפינג, אוכל, חמורים שייקחו את כל הציוד – מגיע בסופו של דבר לאותה עלות שיעלה לכם לצאת לטרק בקבוצה מסודרת, עם מדריך, סבלים וטבחים שידאגו לכם להכל. לכן השכרת ציוד מעבר לפריטים האישים הוא שולי וזניח במדינות כמו פרו ובוליביה.

בכל אתר תיירותי בפטגוניה, למעשה מברילוצ'ה ופוקון ועד אושואיה, תמצאו חברות השכרת ציוד (תוכלו לרכוש ציוד אולם המחירים יקרים). המחיר הנקוב הוא ליום לפריט אולם אם תשכירו את הציוד לתקופה של מספר ימים ואף תקחו מגוון גדול של פריטים המחיר יצנח עד 50% וזאת בהתאם לביקוש ולכן המחירים שנקובים במדריך זה הנם מחירי מחירון רשמיים ומכן המחיר רק ירד.

כמה כללים שחשוב לדעת : המחיר הוא ליום, משמע מהבוקר עד לסוף היום (ישנן חברות שיסכימו לקחת בלילה שלפני ולהחזיר בסוף היום או לקחת בבוקר ולהחזיר לבוקר שלמחרת), המחיר כולל את הלילה רק עבור אוהלים ושקי שינה.

מה לגבי רכישה של ציוד בצ'ילה וארגנטינה ? בפרו ובוליביה ?

בצ'ילה וארגטינה יש צורך באוהל, שק"ש ומזרון (וכמובן ציוד נוסף). רוב המטיילים באיזור מוכרים את הציוד שלהם למטילים אחרים בחצי מחיר. רצוי לרכוש את הציוד ואז למכור אותו בתוך המסלול ככה שלמעשה לא תשקיעו כסף על הציוד. תוכלו למכור אותו בעלות ששילמתם או בהפסד קטן. זה הפתרון הטוב ביותר. בפרו ובוליביה את רוב הציוד מספקים לכם חברות הטרקים ובחברות שלא מספקות שק"ש ניתן להשכיר בעלות זניחה.

ציוד קמפינג בסיסי

אוהל

שק שינה

מוצ'ילה

נעליים/מגפיים

גזייה/כלי בישול

ציוד מקצועי לטרקים וטיפוס הרים

אוהל

נעלים והלבשה

רתמות

ציוד טיפוס/שלג

 

ציוד מקצועי לבייס קאמפ

 


01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife