• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

מדריך לבחירת נעלי טרקים לדרום אמריקה

** ניתן לקבל הנחות עד 30% הנחה על נעלי טרקים באמצעות כרטיס מוציקארד **

לפני שאתם ניגשים לרכוש נעל טרקים במאות שקלים תשאלו את עצמכם מה מטרת הטיול שלכם וכמה טרקים תעשו. האם תעשו טרקים קשים או שתעשו טרקים פשוטים ובסיסים. אם אתם לא מתכוונים להשתולל מבחינת טרקים אבל רוצים ללכת על בטוח, המלצתנו היא לרכוש נעל ביניים. נעל מטיילים איכותית, קצרה/נמוכה, קלה ויפה.

נעליים מתאימות ונוחות הן פריט חשוב ומשמעותי. מי שמעוניין לעשות טרקים ומתכנן שזה יהיה חלק מהותי בטיול שלו, חשוב שיבחר נעל טיולים טובה שזה אומר נעל הנוחה לרגל עם אחיזת קרקע טובה למניעת החלקה, תמיכה המונעת נקעים והגנה על הרגל מפגיעות חיצוניות, מקור ורטיבות. בארגנטינה וצ'ילה יוצאים ברוב המקרים לטרקים לבד כאשר נטל הציוד כגון אוהל ושקי שינה עליכם כמו כן ציוד לבישול ואוכל - רוב הציוד מתחלק בין כולכם אולם כל זוג/שלישייה צריכים אוהל ועוד אוכל מה שמערים על המשקל ולכן ככל שהטרק ארוך יותר וככל שיש לכם יותר טרקים בטיול באיזור זה רצוי להתמקד בנעלי טרקים ברמה בינונית. בפרו ובוליביה ישנם פורטרים שסוחבים על עבורכם מה שמאפשר לכם להביא נעלי טרקים ברמה קלה.

ולכן שימו דגש על :

* נוחות והתאמה לרגל. תקנו מה שנוח ומוצא חן בעינכם ולא מה שחברים ממליצים.

* עמידות של הנעל לקשיים והאתגרים של הטרק וכן עמידות למים במידה והטרקים שלכם משולבים מים או שלג (נעליים עמידות למים מכילות שכבה מיוחדת שנקראת גור-טקס אולם יש שיטות נוספות)

סוגי הנעליים ואיפיונם

טיפוס אלפיני : טיפוס והליכה על קרח ושלג במשך מספר ימים מצריך נעליים קשיחות ביותר מפלסטיק או מעור מלא.  ביבשת כמעט ולא תמצאו צורך לנעליים מסוג זה והטרקים המושלגים אינם ברמה לנעלים מסוג זה.

נעלי הרים לטרקים קשים וארוכים : אם התכנון שלכם הוא טרקים המשלבים הליכות ממושכות על כל סוגי הקרקע כגון שלג, בוץ או תנאי רטיבות קשים, הליכה על שיפועים והליכה ממושכת עם משקל רב על הגב רצוי לבחור נעליים גבוהות עד לקרסול או אפילו קצת מעליו. נעליים אלו מומלצות עבור אלו שמעוניינים לעשות את הטרקים הארוכים והקשים ביבשת עם דגש על מדינות ארגנטינה וצ'ילה מכיוון ששם משתמשים פחות בפורטרים/סבלים ולכן רוב המשקל נופל עליכם, אולם אם התוכנית היא לעשות טרק אחד מסוג זה לכל היותר, אולי עדיף את הנעליים מהסוג הבא.

נעלי הרים לטרקים בינוניים : מיועדות לטיולים קלים יותר על קרקע יציבה יחסית והליכה ממושכת עם משקל על הגב. נעליים אלו דומות לנעלי הטרקים הקשים אך הן גמישות וקלות יותר. אם אינך בטוח כמה ואיזה טרקים לעשות אלו הנעליים עבורך, רוב המטיילים שמתכננים לעשות טרקים בינוניים עד קשים כלשהם ביבשת רוכשים נעלים מסוג זה והן התאימות ביותר לכל הצרכים של המטייל בדרום אמריקה. אלו הן הנעליים הנמכרות ביותר למטיילים ביבשת. ההמלצה היא לבחור נעל שתהיה אלגנטית מספיק ותאפשר לכם לצאת אתה לבלות ולטייל ביום יום מבלי להיסחב עם נעל נוספת. נעליים טובות בקטגוריה זו הן מרל, קולומביה, סולומון

נעלי טיולי יום : מיועדות לטרקים קצרים עם משקל קל על הגב (בד"כ כאשר הציוד אצל פורטרים/סבלים). טובות לקרקע יציבה בעיקר שבילים (מרבית הטרקים ביבשת הם אמנם בהרים אבל במסלולים מסודרים). ניתן למצוא נעליים חצאיות וגבוהות אולם בטרקים הקלים עד בינוניים תוכלו להסתפק בנעליים החצאיות והם בד"כ קלות מאוד וגם נראות מעולה. מבנה הסוליה דומה לנעלי ספורט אך הן כבדות יותר מנעלי ריצה, מספקות את הרכות והגמישות של נעלי ספורט אך עם תמיכה טובה יותר לכף הרגל ומתאימות להליכות מגוונות.

מה עם נעלי ספורט / בלנסטון / מרל (הפשוטות) / טימברלנד (הפשוטות) ?

הדעות חלוקות. הנעליים כבדות, תופסות מקום ולא טובות לטרקים ארוכים (אפשר לקצרים 2-1 ימים שלא כוללים מים ובוץ). מצד שני הן נוחות, יפות ומתאימות לכל בגד ואפשר לצאת איתן. ההמלצה שלנו היא לקחת אותן כנעל שניה אם אין לכם בעיה של מקום ולחשוב מראש אם עושים טרקים האם הן יתאימו. הבעיה המרכזית היא שנעליים כאלה לא תומכות בקרסול (עיקום או שבר), נגד החלקה שיכול לגרום לפציעה או נקע בקרסול ולא נעים לטייל אתן אם הן רטובות.

חברות פופולאריות :

MERRELL, COLOMBIA, ASOLO, SOLOMON, GRISPORT, NORTH FACE, BERGHAUS, GERMONT, MAMMUT

נעלי טרקים ברמה בינונית/ הרים - בנים ובנות - אלו דגמים שנעים בין 600-700 ש"ח לVasque

ASOLO

נעלי טרקים קלים / טיולי יום של חברת סולומון - חזקות מאוד ועמידות בפני קריסת הרגל - מחירים בין 500-700 ש"ח

נעלי טרקים קלים / טיולי יום של חברת קולומביה - אל תתנו לתמונות לבלבל אתכם

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife