• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

מדריך לבחירת נעלי הרים / טרקים / טיולים לדרום אמריקה

** ניתן לקבל הנחות ענק על נעלי הרים באמצעות כרטיס מוציקארד **

לפני שאתם ניגשים לרכוש נעל טרקים במאות שקלים תשאלו את עצמכם מה מטרת הטיול שלכם וכמה טרקים תעשו. האם תעשו טרקים קשים ומשמעותיים כגון הוואי וואש, אלפמאיו, טורוסים וכו, או שתעשו טרקים פשוטים ובסיסים כמו האינקה טרייל, סנתה קרוז וכו. אם אתם לא מתכוונים להשתולל מבחינת טרקים אבל רוצים ללכת על בטוח, המלצתנו היא לרכוש נעל ביניים. נעל מטיילים איכותית, קצרה/נמוכה, קלה ויפה.

נעליים מתאימות ונוחות הן פריט חשוב ומשמעותי. מי שמעוניין לעשות טרקים ומתכנן שזה יהיה חלק מהותי בטיול שלו, חשוב שיבחר נעל טיולים טובה שזה אומר נעל הנוחה לרגל עם אחיזת קרקע טובה למניעת החלקה, תמיכה המונעת נקעים והגנה על הרגל מפגיעות חיצוניות, מקור ורטיבות. בארגנטינה וצ'ילה יוצאים ברוב המקריםלטרקים לבד כאשר נטל הציוד כגון אוהל ושקי שינה עליכם כמו כן ציוד לבישול ואוכל - רוב הציוד מתחלק בין כולכם אולם כל זוג/שלישייה צריכים אוהל ועוד אוכל מה שמערים על המשקל ולכן ככל שהטרק ארוך יותר וככל שיש לכם יותר טרקים בטיול באיזור זה רצוי להתמקד בנעלי טרקים ברמה בינונית. בפרו ובוליביה ישנם פורטרים שסוחבים על עבורכם מה שמאפשר לכם להביא נעלי טרקים ברמה קלה.

ולכן שימו דגש על :

* נוחות והתאמה לרגל. תקנו מה שנוח ומוצא חן בעינכם ולא מה שחברים ממליצים.

* עמידות של הנעל לקשיים והאתגרים של הטרק וכן עמידות למים במידה והטרקים שלכם משולבים מים או שלג (נעליים עמידות למים מכילות שכבה מיוחדת שנקראת גור-טקס אולם יש שיטות נוספות)

סוגי הנעליים ואיפיונם

טיפוס אלפיני : טיפוס והליכה על קרח ושלג במשך מספר ימים מצריך נעליים קשיחות ביותר מפלסטיק או מעור מלא.  ביבשת כמעט ולא תמצאו צורך לנעליים מסוג זה והטרקים המושלגים אינם ברמה לנעלים מסוג זה. בהווראז (פרו) ניתן לעשות טיפוס אלפיני בטרקים קשים מורכבים במיוחד וניתן לשכור לצורך טרקים אלו נעליים ולכן אין צורך לבזבז כסף על נעליים אלו.

נעלי הרים / טרקים קשים וארוכים : אם התכנון שלכם הוא טרקים המשלבים הליכות ממושכות על כל סוגי הקרקע כגון שלג, בוץ או תנאי רטיבות קשים, הליכה על שיפועים והליכה ממושכת עם משקל רב על הגב רצוי לבחור נעליים גבוהות עד לקרסול או אפילו קצת מעליו. נעליים אלו מומלצות עבור אלו שמעוניינים לעשות את הטרקים הארוכים והקשים ביבשת עם דגש על מדינות ארגנטינה וצ'ילה מכיוון ששם משתמשים פחות בפורטרים/סבלים ולכן רוב המשקל נופל עליכם, אולם אם התוכנית היא לעשות טרק אחד מסוג זה לכל היותר, אולי עדיף את הנעליים מהסוג הבא. המלצת מוצ'ילר : הימנעו מרכישת נעליים מסוג זה בכל מקרה מכיוון שנעלי טרקים בינוניים/קלים פרקטיים יותר מאשר נעלי טרקים קשים אלו וגם מחירם עולה מעל 1000 ש"ח.

נעלי הרים/טיולים לטרקים בינוניים : מיועדות לטיולים קלים יותר על קרקע יציבה יחסית והליכה ממושכת עם משקל על הגב. נעליים אלו דומות לנעלי הטרקים אך הן גמישות וקלות יותר. אם אינך בטוח כמה ואיזה טרקים לעשות אלו הנעליים עבורך, רוב המטיילים שמתכננים לעשות טרקים בינוניים עד קשים כלשהם ביבשת רוכשים נעלים מסוג זה והן התאימות ביותר לכל הצרכים של המטייל בדרום אמריקה. אלו הן הנעליים הנמכרות ביותר למטיילים ביבשת אולם לא בטוח שהן נמכרות יותר בגלל שהן המתאימות יותר, ייתכן שזה נובע מהרצון של המטייל לבחור משהו באמצע בין טיולי יום לבין טרקים כבדים ואכן בחירה זו משרתת את 2 היעדים.  ההמלצה היא לבחור נעל שתהיה אלגנטית מספיק ותאפשר לכם לצאת אתה לבלות ולטייל ביום יום מבלי להיסחב עם נעל נוספת. המלצת מוצ'ילר : אם אתם מתכננים לעשות טרקים קלים ואולי טרק אחד בינוני (רוב הטרקים), כדאי לשקול לרכוש את נעלי הטרקים הקלים / טיולי היום (הבאות) שהיו פרודוקטיבים יותר עבור כל המטלות שלכם. אם אתם מייעדים את הטיול בעיקר עבור טרקים, שעיקרם מרוכז בפרו, בוליביה, ארגנטינה וצ'ילה אזי רכשו נעלי טיולים אלו (הרים/בינוניים).

טרקים קלים / טיולי יום : מיועדות לטרקים קצרים עם משקל קל על הגב (בד"כ כאשר הציוד אצל פורטרים/סבלים). טובות לקרקע יציבה בעיקר שבילים (מרבית הטרקים ביבשת הם אמנם בהרים אבל במסלולים מסודרים). ניתן למצוא נעליים חצאיות וגבוהות אולם בטרקים הקלים עד בינוניים תוכלו להסתפק בנעליים החצאיות והם בד"כ קלות מאוד וגם נראות מעולה. מבנה הסוליה דומה לנעלי ספורט אך הן כבדות יותר מנעלי ריצה, מספקות את הרכות והגמישות של נעלי ספורט אך עם תמיכה טובה יותר לכף הרגל ומתאימות להליכות מגוונות. המלצת מוצ'ילר : אם תבחרו נעל יפה מספיק ואלגנטית היא תוכל לשמש אתכם לטרקים, ליום יום ואפילו ליציאות ולכן נעל מסוג זה יכולה לספק את מירב המטיילים לדרום אמריקה ותוכלו לחסוך עם הנעל הנ"ל הבאה של נעלי יציאה, נעלי ספורט או נעלי טרקים וכן הנעל תשמש אתכם גם לאחר הטיול. נעל מסוג זו היא הבחירה שלנו. יש מגוון רחב של נעליים וחברות אולם החברות Columbia  ו Salomon מחזיקות מגוון דגמים שעונים על כל הפרמטרים שהוצגו בסעיף זה.

מה עם נעלי ספורט / בלנסטון / מרל (הפשוטות) / טימברלנד (הפשוטות) ?

הדעות חלוקות. הנעליים כבדות, תופסות מקום ולא טובות לטרקים ארוכים (אפשר לקצרים 2-1 ימים שלא כוללים מים ובוץ). מצד שני הן נוחות, יפות ומתאימות לכל בגד ואפשר לצאת איתן. ההמלצה שלנו היא לקחת אותן כנעל שניה אם אין לכם בעיה של מקום ולחשוב מראש אם עושים טרקים האם הן יתאימו. הבעיה המרכזית היא שנעליים כאלה לא תומכות בקרסול (עיקום או שבר), נגד החלקה שיכול לגרום לפציעה או נקע בקרסול ולא נעים לטייל אתן אם הן רטובות.

חברות מומלצות (אם יש לכם המלצות, רשמו לנו בפייסבוק - מוצילר דרום אמריקה)

MERRELL

COLOMBIA

ASOLO

SOLOMON

GRISPORT

NORTH FACE

BERGHAUS

GERMONT

MAMMUT

נעלי טרקים ברמה בינונית/ הרים - בנים ובנות - אלו דגמים שנעים בין 600-700 ש"ח לזוג

Vasque

ASOLO

 

נעלי טרקים קלים / טיולי יום של חברת סולומון - חזקות מאוד ועמידות בפני קריסת הרגל - מחירים בין 500-700 ש"ח

 

נעלי טרקים קלים / טיולי יום של חברת קולומביה - אל תתנו לתמונות לבלבל אתכם

 

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife