• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

ציוד מומלץ, מסמכים ותרופות - מדריך עם הסברים

 הכנות לטיול ומה לקחת

אז הטיול מתקרב וצריכים להתחיל להתכונן. מלבד הכרטיס טיסה ודרכון בתוקף צריך להכין את המוצ'ילה, לעשות חיסונים, לארגן את הבגדים שלכם, פריטים שנחוצים לכם, תרופות ועוד והמדריך זה בא לעזור לכם לחסוך זמן, כסף, והרבה משקל על הגב שלכם.

בכל מדריך שתקראו יש פירוט של ערכת עזרה ראשונה ותרופות שצריך לקחת. מפלסטרים, תחבושות, קרמים והגנות נגד יתושים, משחות נגד נחשים, כדורים נגד דובים, ופדי גזה נגד נמרים - לא צריך את הרוב. בפועל, בכל מדינה ועיר יש עשרות (וגם מאות) בתי מרקחת שפתוחים 24 שעות ביממה, כל אחד ואחד מהפריטים שברשימה ניתן לרכישה ברבע מחיר, ללא מרשם, ובלי שיתפוס מקום או משקל בתיק.

pills-5-icon

תרופות : קחו רק את מה שחשוב לכם. משאפים לאסטמה, כדורים על פי מרשם רופא. ורק דברים שבאמת נחוצים לכם ובגדר חובה. המלצה : קחו כדורי שינה לטיסות הארוכות ולנסיעות האוטובוסים. אל תיקחו כדורים נגד מלריה – זאת מסחטת כספים מיותר או לכל הפחות הוצאה כספית אדירה שלא יהיה לכם שום שימוש בהן אלא אם כן תכנסו לעומק הג'ונגלים (אמזונס) וגם אז, תוכלו לרכוש במדינה את אותם הכדורים במחיר מצחיק או ממטיילים שרוצים לחזור הביתה (ניתן לרכוש בכל בית מרקחת בלי מרשם). כל מה שקשור להקאות, כאבי בטן, אנטיביוטיקה, חיטוי מים וכיוצא בזה – תשאירו בבית המרקחת.

כל התכשירים שדוחים יתושים לא עובדים על היתושים ביבשת ותוכלו לרכוש תכשירים מקומיים במחיר נמוך ורק בשעת הצורך. תביאו פניסטיל ג'ל להקל על הגירוד בעת העקיצה.

Drug-icon

חיסונים :  רשימת החיסונים די קבועה : צהבת א + ב, קדחת צהובה, טיפוס הבטן ודלקת קרום המוח. מדובר בפעולת חובה. ביבשת יש איזורים נגועים קדחת צהובה ומחלות נוספות.

מסמכים :

כדאי להביא מזומן וכרטיס אשראי. לא לשכוח להביא רשיון נהיגה ורשיון בינלאומי של ממסי. את הכסף רצוי לשים בכיסים, אין צורך בארנק (למרות שזה נחמד) ובוודאי שאין צורך בכיסים נסתרים או חגורות כסף, זה לא נוח וזה סופר מסוכן. את הכסף והדרכון ושאר הציוד היקר משאירים בתיק (שהוא בטוח מאוד בתוך המלון) או בכספת של המלון. קחו אתכם את כל הטפסים הרפואיים הדרושים כולל את טופסי הביטוח הרפואי וכן את פנקס החיסונים.


Bag

רשימת ציוד – לקחת ולוותר

תרמיל גב / מוצ´ילה

מוצ'ילה בנפח 70-65 ליטר הוא הגודל המומלץ למוצ'ילה. בנוסף צריך תיק גב קטן שיכיל חלק מהציוד. מוצ'ילה של 65 ליטר בהחלט תספיק ותענה לצרכים שלכם בטיול. ככל שתיק הגב יהיה גדול יותר, ככה תמלאו אותו יותר, מה שאומר יותר משקל ומאמץ על הגב. התמקדו במוצ'ילה שתיהיה לכם נוחה על הגב. חשוב לנסות ולמלא את המוצ'ילה כבר בחנות ולהרגיש את התיק עם המשקל שלו.

מזוודה

אם למטיילים עם מוצ'ילה קוראים מוצ'ילרים, אז למטיילים עם מזוודה קוראים מזוודיונרים. בשנים האחרונות רואים יותר ויותר מזוודיונרים, ונראה כי ניאלץ להתרגל למזוודה בנוף המטיילים בדרום אמריקה (למי שלא הבין : נוח יותר לטייל עם מזוודה). אלו שלא מתכוונים לעשות טרקים ורק מתכוונים לסחוב את המוצ'ילה מהמונית למלון ומהמלון למונית, מומלץ לקחת מזוודה שיהיה נוח וזול. ניתן לרכוש מזוודות בכל עיר ביבשת במחיר של 100-200 שקלים.הנוחות שבמזוודה היא לא רק הגלגלים שלה, אלה דרך סידור הבגדים הוא נוח יותר ויעיל יותר וגם שומר על הבגדים בצורתם המקובלת (מקופלים ולא ככדורים או איזה מיש מאש).

מוצילה מזוודה

לאלה שמתקשים להחליט מה לקחת, יש אופציה שלישית והיא תיק גב שצורתו היא מזוודה ומאפשרת לפתוח את תיק הגב כמו מזוודה. זה השילוב האולטימטיבי בין הרגשה (של מוצ'ילה) לנוחות (של מזוודה).

כיסוי לתרמיל הגדול
לדעתנו הכיסוי מיותר, שוקל ותופס מקום ואינו פרקטי בכלל. כיום חברות האוטובוסים מספקות לכם בטחון מקסימלי לתיק שלכם. הוא מאופסן בתחתית האוטובוס עם תווית, בדומה לשדות התעופה, מה שלא מאפשר למישהו אחר לקחת לכם את התיק או בכלל לקבל גישה כלשהי לתכולתו. בכל שאר המדריכים תקבלו המלצה שזה חשוב וכדאי – וותרו על הפריט הזה, במידה ואתם יוצאים לטרק רטוב תרכשו או תשכירו במקום ותעבירו הלאה.

תרמיל גב קטן

תיק 15-25 ליטר לנשיאה יומיומית, בתיק זה שימו כל היקר לכם, מצלמה, מחשב נישא, מסמכים וכו'. קחו אתכם לטיול תיק שניתן לנעול (2 ריצ'רצ'ים שאפשר להכניס מנעול בניהם). אם מדובר בתיק גב שישמש לטרקים אז הוסיפו 10 ליטר לנפח.

תיק רחצה

כל תיק רחצה הוא טוב, כל עוד יש לו את המקום להכיל את הפריטים הנחוצים.

מברשת ומשחת שיניים, מסרק, ג'ל לשיער, קרם לחות לשיער, סכין גילוח, קצף/גל גילוח (יש לעטוף אותו טוב טוב בשקית ניילון), מכונת גילוח, דאודורנט, בושם- תביאו את הטוב ביותר שלכם, איפור לבנות, קונסילר/מייקאפ (גם לבנים) על מנת להסתיר את החצ'קונים/פצעים אם עדיין יש, מספריים או גוזז לציפורניים, שמפו/מרכך/סבון גוף - מומלץ קטן ככל האפשר.

דוחה יתושים נחוץ מאוד באיזורים חמים.

מגבת -  קחו מגבת בינונית, לא כזאת לגוף מלא. מגבת היא פריט כבד מאוד, תופס הרבה מקום ועולה הרבה כסף לכבס (כביסה היא לפי משקל) ולכן רצוי לקחת מגבת קטנה ככל האפשר שמספקת את הצרכים שלכם.

שק כביסה - לא ממש חובה. אפשר להשתמש בשקיות ניילון במקום. רצוי לעשות כביסה בכל פעם שאתם עוזבים הוסטל או יעד ואז שק הכביסה מאבד מהאפקטיביות שלו.

מנעולים - צריך אחד עבור כל תא בתיק/מוצ'ילה שיכול להינעל. מומלץ לקחת מנעולים שמבוססי קוד, להחזיק צרור מפתחות זה עוד משהו לשמור עליו, הימנעו מזה.

משקפי שמש - כמו שלא תצאו מהבית בלי משקפי שמש, רצוי שיהיה לכם גם שם.

ציפה וסדין - בזבוז מקום ומשקל. כל הוסטל מכובד יספק לכם מצעים נקיים. הימנעו מראש מהוסטלים שלא מספקים דרישה בסיסית שכזו, לכו תדעו איפה עוד חוסכים עליכם. ציפה משמשת גם לשינה בתוך שק שינה מושכר.

עט וספר ליומן מסע – זכרונות וסתם להעביר את הזמן.

נייר טואלט/ממחטות/מגבונים לחים - שיהיה איזה גליל אחד בתיק הקטן שלכם. לא צריך מעבר לזה.

 

על מה אפשר לוותר ?

כרית לנסיעות – תופס מקום, מיותר, כל פליז שלכם יכול לשמש ככרית.

חגורת כסף – כדאי שיהיה ותשמש אתכם במעבר בין ערים ומדינות (לא להסתובב עם זה ביום יום). סך הכל גם עמוק בכיס זה בסדר.

סט תפירה – מיותר, כל מכבסה תסדר לכם את הבגדים בסכום מגוחך

רצוי לוותר (אפשר להשכיר) - אוהל, גזיה, ציוד טיפוס, כילה (נגד יתושים), שק שינה, וכל ציוד מחנאות שהוא. את כל הציוד הנ"ל אפשר לשכור אצל כל אחת מחברות הטיולים ביבשת וכמעט כל טרק מגיע מובנה עם הציוד הנ"ל. אם אתם מתכוונים לטרק בארגנטינה וצ'ילה ולעשות הרבה טרקים אז ניתן לרכוש חלק מהציוד - תקראו במדריך לציוד שטח על מנת לקבל טיפים לרכישת ציוד מסוג זה.

טבליות טיהור, סירים למיניהם, עזרה ראשונה, מימייה, מצפן, ספרים לקריאה, כל אלה תוכלו לרכוש, להשכיר ולהחליף במידת הצורך ביבשת או בהוסטל.

המלצה הכי חמה – אל תיקחו שום דבר שמכביד עליכם ואולי ישמש אתכם לפעם אחת.

ביגוד :

כדאי מאוד לקחת בגדי יציאה, ג'ינסים, חולצות מכופתרות, נעלי יציאה ונעלי ספורט.

אין טעם לרכוש נעלי הרים מכוערות. אם אתם בראש של טרקים וטיפוסי הרים אז כדאי שיהיו נעלי הליכה נוחות וחסינות למים, ובכל מקרה לא תנצחו את הפורטרים שייקחו את הציוד שלכם על הגב והולכים בסנדלים בלויים.

פליז או מעיל חסין קור מומלץ ועדיף שיהיה גם יפה שיוכל לשמש אתכם גם בעיר.

לכל הבליינים -

לא לשכוח: ג'ל לשיער וכל ציוד ואבזור שמשמש אתכם היום ליציאות (מסרקים, דאודורנט, בושם, קרמים, נטורל פורמולה ועוד).

כדאי לקחת מעיל אחד שמחמם (שאפשר לצאת איתו לבלות). כל השאר יכול להיות בגדי יציאות קלים.

תזכרו : לצאת עם סנדלים ושרוואלים או בגדי מטיילים מגעילים זאת לא אופציה, לא ייתנו לכם להיכנס למועדונים אפילו שאתם תיירים.

מרבית המקומות דורשים נעלי אלגנט או סניקרס. ג'ינסים מומלץ לקחת כ 3 ועוד איזה 2 זוגות מכנסיים נוספים. אם חסר לכם תמיד תוכלו לרכוש מכנסיים של כל החברות הטובות בעולם מחירים מצחיקים ואפילו חיקויים וזיופים במחירים עוד יותר מצחיקים.

ציוד אלקטרוני :

מצלמה דיגיטאלית או סלולר עם מצלמה איכותית. דיסק און קי לגיבוי התמונות מהמצלמה. מתאמי חשמל לא צריך, היבשת תואמת מבחינת החשמל ובכל מקרה זול יותר לרכוש את זה שם.

ספרדית :

אחד הכלים החשובים ביותר הוא לדעת את השפה, אם מתאפשר לכם ללמוד לבד או לקחת קורס בספרדית, תעשו את זה בלי לחשוב פעמיים. אין ולו טיפ אחד בכל המדריכים שבעולם שיהיה שווה לימוד ספרדית.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife