• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

ביגוד והנעלה למטייל בדרום אמריקה

אתם לא עוברים דירה, רק לוקחים אתכם בגדים לשבוע אחד. כל 5 ימים לערך תעשו כביסה והבגדים יספיקו לכם בדיוק לשבוע ולכם אין צורך לקחת בגדים עם מגוון שיספיק ליותר משבוע. כל מה שתיקחו מעבר לזה הוא מיותר, כבד ולא שימושי. אם אתם כבר ביבשת ומגלים שחסר לכם משהו, תקנו בשוק המקומי במחיר שהוא רבע מהמחיר בארץ ככה שהסירו דאגה מלבכם לגבי כמות הבגדים הדרושה.

טיפ אריזה - קחו שקיות של הסופר ושימו את הבגדים שלכם ממויינים בשקיות. זה יקל עליכם להוציא בגדים מהתיק בלי לבלגן אותו וגם יגן על הבגדים חלילה ישפך או ישבר פריט נוזלי כלשהו בתיק. שיטת האריזה נכונה גם למוצילה וגם למזוודה.

MSn-Baggs-icon

 

חולצות – רצוי להביא 7 חולצות שישמשו אתכם ליום יום וליציאות למועדונים.

מכנסיים - כדאי שיהיו 2-3 ג'ינסים, כאלה שמיועדים ליציאה, מכנס אחד לטרקים/טיולים ועדיף דגמ"ח, מכנס לשינה, ומכנס אחד קצר.

גרביים ותחתונים - בטיול עושים כביסה בערך פעם ב- 5-7 ימים, כך שתצטרכו 7 זוגות תחתונים וגרביים.

גרביים חמות – רק אם אתם מתכננים לצאת לטרקים באזורים קרים במיוחד, יש בחנויות המטיילים גרביים טרמיות ויקרות אבל 2 זוגות ביחד עושות את אותה עבודה.

בגד ים – תביאו את הכי טוב שלכם/הכי יפה, גם בים צריכים להיראות במיטבכם.

כובע - תרכשו אחד אם אתם יוצאים לטרק.

צעיף – פריט חובה כשקר מאוד, צעיף צמר מומלץ לקנות שמגיעים ליבשת, בייחוד בפרו ובבוליביה שם תמצאו דוכני רחוב שמציעים מגוון גדול במיוחד.

כפפות – מיותר, תרכשו שם רק עבור טרקים באזורים קרים במיוחד.

מעיל פליז – פליז איכותי עולה הרבה, שומר על החום ולא שוקל הרבה. מומלץ אחד טוב.

מעיל גשם – מיותר, תקבלו כחלק מהציוד של הטרק במידת הצורך. אם אתם בגל זה אומר שאתם בעונה מה שאומר עונות יבשות ולכן אין צורך, אפשר לרכוש ביבשת במידת הצורך.  מעיל גשם שוקל מעט מאוד ולכן אם אתם מרגישים שאתם צריכים אחד כזה, הדילמה לא כל כך גדולה.

מחממי אוזניים – תשאירו בבית.

 

בגדים תרמיים – חבל על הכסף, כל חולצה עולה 100-150 שקל, שימושי למי שבאמת מתכוון לבסס את רוב הטיול על טרקים ושהייה בשטח עם דגש על דרום ארגנטינה וצ'ילה.

הנעלה למטייל- נעלי הליכה (כל נעל ספורט של נייק, אדידס וכו), נעלי יציאה למסיבות, כפכפים לים, את סנדלי השורש תשאירו בבית, הם אכן נוחים מאוד אבל מכוערים וכבדים יחסית. תוכלו לרכוש כפכפי הוואיאנאס ב 40 שקל בכל מדינה ביבשת.

נעלי טרקים – נעל של 700-900 שקל, נעל שתהיה שימושית במקרה הטוב אולי פעם אחת, כבדה בטירוף ואף לא מומלצת כי הן מיועדות עבור הטרקים הקשים וגם הם, בתנאי קיצון (בוץ, משטחים לא ישרים וכו). למי שמתכנן לעשות טרקים בקביעות או יודע שהוא צריך נעל כזאת רצוי לרכוש נעל טובה בעלות של 500-600 שקל ולא להתפרע. נעליים יקרות עמידות למים אבל נדירים המסלולים שבהם עוברים במים. ישנם 2 אפשרויות והן נעלי טרקים ברמה בינונית עד קשה ונעלי טרקים קלים/טיולי יום.

סנדלים – למי שמעדיף לטייל עם סנדלים בטרקים במקום נעליים סגורות. לא תחליף לכפכפים.

יציאות הן חלק בלתי נפרד מהטיול ולכן כדאי להפנים :

כדאי מאוד לקחת בגדי יציאה, ג'ינסים, חולצות מכופתרות, נעלי יציאה ונעלי ספורט.

לא לשכוח : ג'ל לשיער וכל ציוד ואבזור שמשמש אתכם היום ליציאות (מסרקים, דאודורנט, בושם, קרמים, נטורל פורמולה ועוד).

כדאי לקחת מעיל אחד שמחמם (שאפשר לצאת איתו לבלות). כל השאר יכול להיות בגדי יציאות קלים.

תזכרו : לצאת עם סנדלים ושרוואלים או בגדי מטיילים פשוטים זאת לא אופציה, לא ייתנו לכם להיכנס למועדונים אפילו שאתם תיירים. מרבית המקומות דורשים נעלי סניקרס/אלגנט. ג'ינסים מומלץ לקחת כ- 3 ועוד משהו כמו 2 זוגות מכנסיים נוספים. אם חסר לכם תמיד תוכלו לרכוש מכנסיים של כל החברות הטובות בעולם מחירים מצחיקים ואפילו חיקויים וזיופים במחירים עוד יותר מצחיקים.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife