• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

אקוודור - מפה, מסלולים, מזג אוויר ומטבע

Ecuador-big

אקוודור היא המדינה הקטנה ביותר בהרי האנדים המשוננים היא אחד מיעדי התיירות המרתקים ביותר בדרום אמריקה. בזכות המגוון של התרבויות הילידיות שבה, האדריכלות הקולוניאלית השמורה היטב, הנופים הגעשיים ההזויים ויערות-הגשם העבותים, יש בה יותר מוקדי עניין מאשר במדינות רבות שגודלן כפול משלה. כשתנחתו בבירתה הציורית והמקסימה, קיטו (Quito), תגלו שאתם נמצאים במרחק של יום נסיעה לכל היותר מג'ונגל האמזונס, מפסגתו המושלגת של הר געש פעיל, מהתמקחות חביבה עם בעלי המלאכה או מבטן גב על חוף רחצה טרופי, וכל זאת במדינה שאינה גדולה ממדינת נבאדה שבארצות הברית

הציצו במפת דרום אמריקה, ואקוודור תיראה לכם כמו גולגולת מגחכת, המביטה על האוקיאנוס השקט ועל מושבתה היחידה 'מעבר לים', איי גלפגוס המרוחקים. האיים, שנמצאים בבעלות אקוודור מאז 1832, נחשבים לאחד מאוצרות הטבע היפים ביותר בעולם, והמגוון הייחודי של חי וצומח בהם הוא כמו אנציקלופדיה חיה לאקולוגים ולחובבי הטבע. הביקור באיים יעלה לכם ביוקר, אבל כיוון שהטיול באקוודור עצמה זול יחסית, וחוויית הביקור באיים נדירה ביותר, סביר להניח שלא תרצו לקמץ בהוצאות. ארץ יפהפה זאת לא מקבלת מספיק תשומת לב מהמטיילים בדרום אמריקה, ומדובר בארץ מדהימה, ירוקה, ואפילו די קטנה יחסית לשאר הארצות ביבשת, כך שלא צריך לדאוג מנסיעות מטורפות של 30 שעות באוטובוס וכדומה.

מסלול פופולארי - קיטו, באניוס, גואיאקיל ומונטניטה ומוסיפים את גלפגוס בטיסה הלוך ושוב.

מסלול קצר - שבועיים עד שלושה

כניסה מקיטו - נחיתה בקיטו - עיירות הלווין כמו אוטבאלו וטנה - באניוס - גואיאקיל - מונטניטה. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.

כניסה מקולומביה - אוטבאלו - קיטו - טנה - באניוס - גואיאקיל - מונטניטה. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.

כניסה מפרו - גואיאקיל - מונטניטה - גואיאקיל - באניוס - טנה - קיטו אוטאבלו. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.

מסלול ארוך - שלושה עד ארבעה שבועות

כניסה מקיטו - נחיתה בקיטו - עיירות הלווין כמו אוטבאלו וטנה - באניוס (כולל יציאה לאמזונס) - גואיאקיל - מונטניטה. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.

כניסה מקולומביה - אוטבאלו - קיטו - טנה - באניוס (כולל יציאה לאמזונס) - גואיאקיל - מונטניטה. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.  גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.

כניסה מפרו - וילקבמבה - גואיאקיל - מונטניטה - גואיאקיל - באניוס (כולל יציאה לאמזונס) - טנה - קיטו אוטאבלו. גלפגוס בטיסה מקיטו או גואיאקיל.

מפה

EcuadorMap

גיאוגרפיה וכלכלה

אקוודור נחלקת לשלושה חלקים עיקריים: קוסטה - אזור החוף בחלקה המערבי של הארץ אשר בו יושבת מרבית אוכלוסיית המדינה, סיירה - שרשרת ההרים במרכז המדינה, ואוריינטה - חלקה המזרחי של המדינה ובו אגן האמזונאס המכוסה ג'ונגל עבות ואוכלוסייתו דלילה ברובה היא אינדיאנית מסורתית. חופיה של אקוודור מפורצים ובחלקם גם סלעיים. מצפון לדרום חוצים אותה הרי האנדים בשתי שרשרות הרים הנקראות הקורדילרה המזרחית והקורדילרה המערבית. בשטחה של אקוודור נמצאות כמה מן הפסגות הגבוהות ביותר של הרי האנדים, כמו גם הרי געש פעילים ולא פעילים. הר הגעש צ'ימבוראזו (6,300 מטר) איננו פעיל עוד בימנו. הר הגעש קוטופאחי (5,945 מטר) לעומתו הוא הר הגעש הפעיל הגבוה ביותר בעולם והוא פעיל ביותר ומסוכן לסביבתו. הסיבה לכך הם שני זרמי הים העוברים לאורך חופי אקוודור. זרם הומבולט, המגיע מדרום ומביא איתו אוויר קר, וזרם דרום אמריקה המגיע מצפון ומביא איתו אוויר חם.

מזג האוויר

באקוודור הוא הפכפך ונוטה לקיצוניות. ההבדלים בין הטמפרטורות ביום ובלילה יכולים להגיע ל- 18 מעלות. בו זמנית יכול לשרור קור של 6 מעלות מתחת לאפס בפסגות ההרים בעוד במישור האקלים נוח ועומד על כ-20 מעלות ואף יותר. למרות מזג אוויר זה, הוא נוח מאוד לטיול ואקוודור היא מהבודדות (בנוסף לקולומביה) שניתן לבקר בהן בכל חודשי השנה מבלי לפגוע באטרקציות או לסבול בשל תנאי מזג אוויר קשים.

מטבע ואמצעי תשלום

עד שנת 2000 המטבע באקוודור היה הסוקרס, עד לשנת 2000 היה ניתן לטייל במדינה עם 300$ לחודש וזה היה מספיק להכל. בעקבות מצב כלכלי הקשה אליו נקלעה ויחסיה הטובים עם ארצות הברית, שינו את המטבע לדולר האמריקאי בשינוי דיוקן הנשיאים. ככל שעברו השנים היא הפכה למדינה יקרה כאשר הסכומים עלו פי 5-6 לחודש והיא צמודה לפרו בהוצאה החודשית.

אשרות שהייה וטפסים

כדי להכנס לאקוודור אין צורך בויזה, מספיק דרכון בר תוקף. במקרים מועטים יהיה עליכם להציג למשטרת הגבולות כרטיס יציאה או להצהיר שיש בידיכם מספיק כסף. האשרה שהייה מוגבל ל- 90-30 ימים, רצוי לבקש מקסימום ימים לכל מקרה שלא יהיה. במקביל לחותמת בדרכון תקבלו פתק, שימרו עליו וצרפו אותו לדרכון עד שתעזבו את המדינה אחרת ייגבו מכם קנס של 80 דולר בקירוב.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife