DADDY

01bright 01bright

01bright

מידע על הקרנבל - הבדלים, השוואה וסקירה כללית על ערי הקרנבל ברחבי ברזיל

Carnaval2017

הקרנבל יתקיים בתאריכים 21.2.2020 עד 26.2.2020 (כולל הלילה האחרון)

הקרנבל בסלבדור מתחיל ב 20.2.2020 ומסתיים ב 26.2.2020 (כולל הלילה האחרון)

מצעד המנצחות יתקיים בריו דה ז'נרו בתאריך - יעודכן בקרוב -

לדירות בקרנבל, מפת הקרנבל ואיפה מומלץ לישון:BarBlue CarnavalR2CarnavalS3CarnavalF3 BarBlue

רוח של אחווה, עומק וחיוניות של התרבות הברזילאית מתבטאת במומחיות של מוזיקה ומחול ומומחשים לעולם בקרנבל בברזיל. ריו דה ז'נרו היא האמא של כל חגיגות הקרנבל בברזיל. אבל יש גם כיף ברחובות רסיפה אולינדה. אם תחליטו לבקר בקרנבל בסלבדור דה באהיה ומובטחת לך חוויה מטורפת. בעיני רבים, הקרנבל של ברזיל הוא אחד האירועים שמופיעים ברשימת  "דברים לעשות לפני שתמות" . וזה לא בדיחה! שאל את מי שהיה בקרנבל. שום דבר לא משתווה להתרגשות ולעוצמה הגדולה בקרנבל בברזיל.

איפה לעשות את הקנרבל ? ריו דה ז'נרו / סלבדור / פלוריפה / עיירות אחרות ?

בהמשך הכתבה תוכלו לקרוא על כל עיר בנפרד ואם תרצו יש לכם בהרחבה על כל אחת מהערים ומה היא מציעה אבל לאף אחד אין ממש כוח לחפירות וכולם רוצים עכשיו ומיד את התשובה לשאלה החמה ביותר - איפה לעשות את הקרנבל.

הקרנבל בריו הוא הגדול והמרשים ביותר - מצעדי ענק כמו בטלויזיה (התחרות הרשמית ומצעד המנצחות) וכל אלה עולים כסף. יש מצעדים משניים ברחובות ומסיבות בכל מקום - המצעדים האלה הם אינם בסדר גודל של סלבדור שם מדובר במצעדי הרחוב הגדולים ביותר בברזיל אבל הם בהחלט מספקים תשובה ראויה והם בחינם, מבחינת מסיבות ההיצע בריו גדול יותר. ללא ספק זה המקום מס 1 לעשות בו את הקרנבל - כאן תחוו את הקרנבל האמיתי של ברזיל. מבחינת התיירים מכל העולם ללא ספק זה המקום הטוב ביותר להיות בו אבל כאשר האלטרנטיבה החינמית של סלבדור קיימת הדילמה קשה. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון שבסוף הקרנבל יש את מצעד המנצחות שהוא סיכום כללי של המצעדים בתשלום (גם הוא בתשלום) והוא בהחלט יכול להיות סיכום וסגירה מצויינת לקרנבל. מבחינת חוויה, מופעים כמו שאתם מכירים בטלויזיה, מסיבות ענק - מדובר במקום המנצח אבל יש לקחת בחשבון שהוא יהיה יקר יותר מסלבדור למי שמוכן לשלם למצעדים הרשמיים.

הקרנבל בסלבדור שונה לחלוטין מריו ושם זה מצעדים של רקדנים (לבושים בבגדים פשוטים) וחלקם רוכבים על משאיות עצומות מימדים ומרעידים את הרחובות במסיבות ענק לצלילי מוסיקה מקומית (השונה מריו). האטרקציה המרכזית היא האפשרות להצטרף, בתשלום, לקבוצות ולרקוד אתם ולהיות חלק מהמצעדים. השילוב של סלבדור עם מורו הופך אותו לנוסחה מנצחת. אפשר להיות במורו, קרנבל בסלבדור ומיד לטוס לריו ולראות את מצעד המנצחות ולהנות מחבילה עשירה יותר. הסיבה שקרנבל זה הוא הפופולארי ביותר כי הוא היחיד שכולו בחינם - למעשה יש כל כך הרבה שדרוגים בתשלום (מרפסת, אבאדות - השתתפות במצעד, מסיבות, דירות במקום מרכזי) שהופכים אותו לזול רק במעט מריו. ניתן לשלב אותו ביחד עם מצעד המנצחות בריו.

הקרנבל בפלוריפה כולל מיני קרנבל של ריו שזה אומר מצעדים עם תחפושות בגרסא קטנה יותר (בתשלום) וגם את מצעדי המשאיות מסלבדור בגרסא קטנה יותר שאינה מהווה אלטרנטיבה לריו או סלבדור ולא מתקרבים לעוצמות של ריו או סלבדור אבל מעניקים לכם טעימה מהקרנבלים המובילים ולמעשה זו חבילה מעולה של תחפושות, משאיות ומסיבות אלקטרו. אז מה כל כך מיוחד בפלוריפה ? מסיבות הבריכה ומסיבות חוף הענקיות הן בלתי נשכחות. מסיבות ענק הכוללות את ואן ביורן, גואטה, סינלקר ועוד אמנים בינלאומים המובילים בתחום האלטקרוני והם יחשמלו אתכם ויהפכו את הקרנבל בפלוריפה לחוויה בלתי נשכחת. המצעדים, מסיבות הבריכה, אמני הענק והחופים המעולים הופכים את פלוריפה ליעד חזק מאוד. זה קרנבל שמומלץ למי שמחפש פחות את החוויה המקומית ויותר את החוויה המערבית.

מה עם רסיפה, אולינדה, פורטו סגורו וכל השאר ? אלה עממים יותר, רגועים יותר וזולים יותר וטובים למי שמחפש לברוח מהשלוש הקודמים - הקרנבלים ברסיפה ואולינדה נחשבים למצויינים. תמצאו בהם קרנבלי רחוב עשירים וגדולים שמזכירים מעט את סלבדור וריו וזולים מהם משמעותית. מי שמחפש מקום רגוע יותר מריו וסלבדור אבל שמעניק חוויה אוטנטית עוצמתית של הקרנבל בברזיל - זה המקום בשבילו (ניתן לעבור בין היעדים די בקלות). פורטו סגורו היא גרסה קטנה יותר ורגועה של סלבדור ולכן גם זולה יותר. היא למעשה מהווה חלופה מעולה לסלבדור והקרבה של אריאל דה אג'ודה הופכת אותו למקום קסום וקרנבל מצוין.

אז איפה להיות ? אם אתם מחפשים מצעדי ענק עם תחפושות מרשימות, מסיבות ענק, מצעד המנצחות - ריו מנצח ובענק. אם אתם מחפשים קרנבל עממי, ענק ובחינם או להשתתף במצעדים - סלבדור. אם אתם מחפשים קרנבל משולב מסיבות בריכה, אמנים בינלאומיים ענקים ובקיצור פסטיבל אלקטרוני ענק - פלוריפה. אם אתם מחפשים משהו בסגנון ריו או סלבדור שהוא בטוח יותר וזול יותר - רסיפה ואולינדה. אם אתם מחפשים סלבדור בגרסה קטנה, רגועה ובטוחה שכוללת איזור קסום במיוחד - פורטו סגורו.

אם כל זה לא עזר לכם אז הנה ירידה לפרטים (הכנסו לעמודים הייעודים לפרטים נוספים וסרטוני ווידאו)

הקרנבל בריו (לחץ לפרטים נוספים כולל שירי סמבה של הקרנבל)

הקרנבל בריו נחשב לגדול ולמרשים ביותר בכל המדינה. זה המקום בשביל להיות במצעדי הסמבה אבל קחו בחשבון שזה מה שכולם יודעים ומכירים ולכן יש עומס עצום על העיר, מגיעים אליה כ 2 מליון תיירים שמוכנים להוציא הרבה כסף וכן הישראלים ממשיכים ליעדים זולים יותר ומהנים לא פחות.

כולם מכירים את מצעדי הקרנבל המפורסמים בריו שנערכים בסמבודרומו ועולים כסף (אולי מרוב שהם יפים הם לוקחים את כל הזוהר), אבל מי שלא עשה את הקרנבל בריו לא ממש יודע איך הקרנבל שם מלבד המצעדים המפורסמים - בריו יש לאורך כל ימי הקרנבל מלא מסיבות בחינם ברחובות, כשאנשים מתחפשים (כמו בפורים), כל פעם מסיבה אחרת, פעם באיפנמה, פעם בקופהקבנה, בכל רחבי העיר לעומת סלבדור לדוגמא ששם כל ערב יש אותה תהלוכה (אמנם אמנים שונים, אבל אותו מסלול ואותו סגנון מוזיקה). חוץ מזה בריו יש גם הרבה הופעות, למשל שנה שעברה הגיעו 40,000 איש להופעת סמבה- ביטלס שהיתה בשכונת לאפה.

חושבים שהמסיבות קטנות? הבלוקו של איפנמה שנפתח פעמיים בקרנבל- מונה 600,000 איש כל פעם. המונובלוקו (המסיבה המרכזית במרכז העיר) מונה 2,500,000 מליון איש והוא המסיבת רחוב הגדולה ביותר בעולם (רק ביום ראשון של הקרנבל), ועוד מלא מלא דברים בעיר. הכל מלא ושמח ועם המון מסיבות ובעיקר בחינם. אם לא אוהבים את ההמוניות, יש גם מסיבות יותר קטנות ברחוב, שבהם מתחפשים כמו בפורים.

הכי חשוב!! מי שאוהב וחולם על הקרנבל- שידע שבריו הקרנבל אמנם בפברואר אבל אפשר לחוות אותו הרבה לפני: סיור "ריו עיר הסמבה” של ברזילאו אל מאחורי הקלעים של מופע הקרנבל הגדול הוא סיור צבעוני ואותנטי ומלא מלא בסמבה. מומלץ לכל מי שלא מגיע לקרנבל בריו אך רוצה לחוות אותו בדרך הכי אותנטית ומגניבה שאפשר. בסיור נבקר במתחם בתי הספר לסמבה הגדול בריו, שם נצפה בהכנות התפאורה המאסיביות והמפוארות, נתחפש בתחפושות הקרנבל של ריו וגם נשתה קאייפריניה. לאחר מכן נעבור אל החזרות של הקרנבל במתחם מיוחד, עם מאות רקדנים, במסיבת סמבה סוחפת ומגניבה, בכלל לא נשים לב שזה הכל בעצם חזרה למצעד הקרנבל.

מצעד המנצחות בריו

נחשב למופע ראווה שמציג את כל הקבוצות (בתי הספר) המובילים בריו ומדורגות במקום 1 עד 6 ,  כך תוכלו להשיג בערב אחד תצוגת תכלית של בתי הספר המובילים בריו. האירוע מתקיים 3 ימים לאחר סיום הקרנבל הרשמי והרבה מטיילים מגיעים מסלבדור, רסיפה/אולידנה, פלוריאנפוליס ועוד ערים, אל ריו על מנת לצפות במופע הגרנדיוזי הזה ולכן חשוב שתשריינו מקומות מראש, רצוי עם הגיעכם לברזיל.

Brazil1

הקרנבל ברסיפה ואולינדה (לחץ לפרטים נוספים)

אז מה כולם מתלהבים מרסיפה ואולינדה ? הקרנבל בערים הללו מתקיים ברחוב הפתוח מה מה שאומר חגיגות ענק, פתוח לכולם ובחינם. הקרנבלים הללו פופולארים במיוחד.  באולידנה הקרנבל פתוח ברחובות העיר לכל אחד, לכל גיל ולכל מי שרוצה לכייף והוא מתקיים ברחובות העתיקים של העיר המהממת שאף נחשבת לאתר מורשת עולמית לפי הגדרת אונסק"ו.  ברסיפה מוקמות במות בכל רחבי העיר ועל הבמות מופיעים אמנים, להקות ורקדנים. וכמובן שהכל בחינם.

brazil3

הקרנבל בסלבדור (לחץ לפרטים נוספים כולל שירי AXE של הקרנבל)

עבור הצעירים הוא נחשב לקרנבל הפופולארי ביותר וכן נחשב למסיבת הרחוב הגדולה ביותר בעולם. 200 להקות סמבה צועדות ברחובות השונים של העיר בסיבובים מעגליים במשך 10 ימים עם מסיבות וחגיגות בלי הפסקה. האטרקציה המרכזית היא במות ענק שמולבשות על משאיות עמוסות בציוד אלקטרוני, הן נקראות Trio Eletricos והן מסתובבות בכל העיר עם אמנים מוכרים והם מוקפים בעדרים של רקדנים ומעריצים המלווים את הבמות. אחת החוויות העשירות ביותר היא האפשרות לרכוש חולצות של הלהקות ולהצטרף אל המסלול של הבמות הנעות ולהיות חלק מהן.

המלצת מוצ'ילר : רוב הישראלים מגיעים לריו וממשיכים ממנה לפורטו סגורו והאי אג'ודה המהמם, משם חלקם לאיטה קרה הנדיר ביופו וכן מורו דה סאו פאולו עוצר הנשימה. אלו יעדים שנמצאים ברשימת החובה של הישראלים ולכן הרוב המכריע מגיע אליהם. המרחק ממורו הוא מרחק נגיעה (שעתיים) מסלבדור ועוד מספר שעות מרסיפה ואולינדה. אם אתם מחפשים חוויה עשירה שכוללת מסיבת ענק (הגדולה בעולם כבר אמרנו ?) ולהיות חלק ממשי בקרנבל (רכישת חולצות של הקבוצה והשתתפות פיזית במצעד, חוויה נדירה בקרנבל) ואינכם חוששים לבטחון שלכם (הצמדות לכללים תבטיח זאת) - אזי, הקרנבל בסלבדור לוקח את שאר הקרנבלים במדינה ולכן סלבדור היא המומלצת יותר מהקרנבלים בברזיל. מי שרוצה יכול לשלב בטיסה לריו (עם תום החגיגות בסלבדור) את מצעד הנצחות ובכך לחוות את האירוע הגרנדיוזי שסוגר למעשה את חגיגות הקרנבל במדינה.

Brazil2

הקרנבל בפלוריאנפוליס/פלוריפה (לחץ לפרטים נוספים)

במשך השנים המקום בנה לעצמו שם של קרנבל שכדאי לבקר בו. מבקרים מכל בעולם באים לבקר בעיר וליהנות מקרנבל עשיר ו 42 חופים מרהיבים. אחת הסיבות שהוא מרכזי וחשוב כל כך כי הוא מוקד שני, אחרי ריו, להומואים ולסביות שמחפשים שמש, חופים ואווירת קרנבל.  הוא נחשב לקרנבל ה 4 בגודלו במדינה. זה כולל מופעי ענק במתחם הסמבה בעיר, מופעי זיקוקים, תהלוכות בעיר, במות על משאיות. מזכיר מאוד את סלבדור ולטענת רבים גם בטוח יותר ובשעות היום הולכים לרבוץ בחופים. הקרנבל בפלוריאנפוליס (או פלוריפה) הוא השילוב המושלם של מצעד המנצחות , מסיבות רחוב,מסיבות חוף,מסיבת הבריכה p12 המפורסמת והדי ג׳יים הכי מפורסמים בעולם המגיעים למועדונים האלקטרוניים המובילים ביבשת שנמצאים בפלוריפה.(ארמין וואן ביורן, טייסטו, בוב סינקלר, סטיביאוקי, לייק מייק אנד ווגאס, דיוויד גואטה ועוד רבים).

פלוריפה גם נחשבת לעיר הכי בטוחה בברזיל ועם האיכות החיים הכי גבוה. המקום הכי שווה לישון בו הוא בארה דה לגואה,כפר חוף ציורי עם אגם וים מדהים בו מתרכזים כל ההוסטלים והצעירים. כדי קצת להתמצא- החופים הכי שווים נמצאים באזור בארה דה לגואה,המצעדים של הקרנבל במרכז העיר כ40 דקות מבארה והמסיבות הגדולות מפוזרות על כל העיר שאליהם תוכלו להגיע דרך המרכז הישראלי אשר מארגן הסעות. כיום כל שנה מגיעים כ800-1000 ישראלים לקרנבל בפלוריפה אך מספר זה הולך וגדל לאור המסיבות המטורפות,המחירים הנוחים וביטחון של המקום.

Brazil4

הקרנבל בסאו פאולו

אם מחפשים תחליף ראוי וזול לקרנבל בריו, הקרנבל בסאו פאולו נחשב לחוויה קצבית ופרועה ועצומת מימדים המשלבת 30,000 רקדנים במתחם המופעים. הקרנבל של סאו פאולו משודר בכל המדינה בתיאום עם הקרנבל בריו. לדעת רבים הקרנבלים בסלבדור, רסיפה ואולינדה טובים יותר בשל העממיות שלהם ושילובים עם הקרבל בריו נחשב לשילוב המנצח ולכן הקרנבל בסאו פאולו נחשב לפחות פופולארי עבור המטייל הישראלי.

קרנבל בבוזיוס

החופים הטהורים של בוזיוס הופכים לאזור מסיבות בזמן הקרנבל. העיר חובבת הקהילה ההומו לסבית ידועה ביכולות שלה להרים מסיבות מרשימות במיוחד בו בעת לספק לכם מקום נופש רגוע ומפנק במיוחד. העיר מבורכת ב 22 חופים מרהיבים במיוחד המושכים לפינת גן עדן הזו תיירים מכל העולם.  חופי העיר כוללים ברים, מסעדות ומועדונים שמוקפים בחגיגות הקרנבל. מלבד הקרנבל העיר מציעה שפע של אטרקציות ופעילויות כאשר הבולטת שבהן היא גלישת גלים. גולשים יכולים לתפוס כאן את הגלים והמרשימים במדינה.

פורטו דה גאלינאס

הכפר של פורטו דה גאלינאס הוא כפר נופש ופינת גן עדן שכל אורח קרנבל יכול לפלל לו. מסיבות הקרנבל בכפר טובות כמו אחיותיה רסיפה ואולינדה. הקרנבל בכפר מקבל טאץ אפרו ברזילאי. הכפר שופע במסעדות וחיי לילה קצבים במיוחד ורחובות הכפר מלאים בחגיגות ולהקות במשך שבוע הקרנבל. תמצאו גם בתי מלון ואירוח ברמה הגבוהה ביותר וכן ספורט ימי בשפע. המים החמים של המפרץ מאפשר לצלול או לשנרקל ולחוות מפגשים קרובים עם החיים התת ימיים.

Brazil6

קרנבל בפורטו סגורו

שרשרת של מסיבות אינסופיות מאפיינות את הקרנבל בפורטו סגורו. לדעת רבים זהו המקום השלישי הטו ביותר בברזיל אחרי ריו וסלבדור לחגוג את חגיגות הקרנבל. העיר מוצפת בלהקות חיות ורקדני סמבה מטילים את כישופיהם על העוברים והשבים ומרקידים אותם ברוח השמחה של החגיגות. כמו הרבה ערים בברזיל, גם פורטו סגורו מבורכת באיים שטופי שמש אחרי לילות ארוכים ללא שינה. אחת האטרקציות באיזור פורטו סגורו הוא האי "אריאל דה אג'ודה" שנחשב למעוז הישראלים רגע לפני המעבר למורו וסלבדור. למעשה מדובר במיני קרנבל של סלבדור, הכל אותו הדבר רק בקטן עם הבדל אחד מהותי שאפשר לישון בפוסאדות המדליקות באי הסמוך והמחירים הרבה יותר זולים.

הקרנבל בג'רי-קאקוארה

החוף של ג'רי-קאקוארה נחשב לאחד מהטובים בעולם בחיבור בין הטבע וספורט ימי. דיונות החול העצומות (נחשבות לגבוהות ביותר בעולם) שמפרידות בין רצועת החוף מציעים את אטרקציות סקי חולות ובאגי חולות. השקיעה והזריחה הנצפים מהדיונות מושלמים תודות למיקום הייחודי שהוא הנקודה הצפונית ביותר של ברזיל. חגיגות הקרנבל בכפר רגועים במיוחד בעקבות רצון הרשויות לשמור על המרקם העדין של המערכת האקולוגית באיזור ולכן מי מחפש טעימה מהקרנבל, חופים מושלמים ואומנות הגלישה ימצא את מקומו כאן.

הקרנבל באורו פרטו

אורו פרטו היא אחת הערים המקסימות ביותר בברזיל ואחת מספינות הדגל שלה (ונמצאת רק 6 שעות מריו). עיר קולוניאלית, בנויה בתי אבן וסמטאות מרוצפות. העיר נמצאת בלב איזור הררי יחסית וירוק מאוד. באיזור היו בעבר הרבה מכרות ומכאן שמו בתרגום לעברית "זהב שחור". בעיירה ישנם סטודנטים רבים, ומעונות סטודנטים שמשמשים כמעין הוסטלים בזמן הקרנבל. למרות שמדובר בעיירה קטנה, בזמן הקרנבל המקום משנה את פניו. רבים מהסטודנטים בעבר חוזרים לעיר לתקופה זו, ומלא צעירים משאר חלקי ברזיל מגיעים לחגוג.
ברחוב ישנה מוזיקה מהבוקר ועד הבוקר ובכל יום ישנן מסיבות שעורכות הרפובליקות (מעונות הסטודנטים) שכוללות משתה, סמבה, מצעד ברחוב ועוד. הקרנבל נחשב לקטן יחסית לשלושת הגדולים אולם מומלץ ביותר.

כמובן שהקרנבל מתקיים בעוד ערים נוספות אשר ידידותיות ומיועדות לתיירים. מי שמחפש אירוע קטן יותר ורגוע יכול למצוא אחד שכזה גם בפורטלזה ובאיגואסו.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife