• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

בוליביה - מעברי גבול והליך הוצאת ויזה

bolivia_state.svg

המדריך עודכן ב 27.9.2017

החל מספטמבר 2014 בעקבות מבצע צוק איתן החליט נשיא בוליביה לשנות את התקנות ולהעניש את הישראלים בכך שיש להוציא ויזה מראש. לא ניתן להוציא ויזה בישראל כי אין שגרירות מאז ספטמבר 2014

הנפקת ויזה בשגרירות בוליביה והגעה בטיסה

החל מהעדכון של נובמבר, ניתן להנפיק ויזה בכל שגרירות בוליביה עם אותם טפסים שרשום בהמשך המדריך (מעודכן : תמונת פספורט, צילום דרכון, צילום חיסון קדחת צהובה, צילום עובר ושב בחשבון הבנק של חודש אחד לפחות, סדר המקומות בהם תיהיו במדינה כולל תאריכים או כרטיס יציאה מבוליביה, הזמנת מקום לינה של 3 ימים ביעד הראשון). הויזה עולה 30$ ולא כ 100$ כמו בגבול. ההליך לוקח 10 עד 14 ימי עסקים ומאפשר לכם לטוס לבוליביה. החל מהעדכון של אפריל יש קושי לעבור דרך ברזיל וזה לוקח כשבוע הליך הוצאת ויזה בגבול. הגעה בטיסה - אין שום הבטחה שתצליחו לעלות על הטיסה. חשוב להערך מראש עם כל הטפסים כולל טופס הגשת הויזה שבסוף המדריך (שאינו נחוץ אולם יעזור לשכנע את פקיד חברת התעופה לתת לכם לעלות על הטיסה במידת הצורך). להלן המקרה של שרוליק מה 27.9.17 :

"לטיסה עלינו בלי שום בעיה, טיסה מקוסקו ללה פז 70$ כולל מזוודות. כשהגענו ללה פז קיבלנו את הויזה תוך כמה דקות עם חיוך. הסבר: כשמגיעים לעמדות ההגירה. בצד הכי שמאלי יש דוכן שמטפל בויזות. הבחור לובש גקט כחול בהיר (כל השאר לובשים כחול כהה) הוא יודע אנגלית ומאוד נחמד, נותנים לו את הדרכון + אישור שהייה במלון + כרטיס חזרה לארץ (לא חשוב מאיפה) זהו. לא ביקשו שום דבר מהמסמכים שהכנתי בקפידה אפילו לא חיסון צהבת. הוא גם לא ממש בדק אותם רק הכניס לתיקייה. צריך לשלם כ 100 דולר אבל רק בכסף בולבייני כ 690 בולביין. לי היו רק דולרים אז הוא שלח אותי להמיר. שילמנו החזיר עודף. על הדרכון הוא הדביק את הויזה עם ה 30 יום. (היינו צריכים רק 5) משם עברנו עם התיקייה לעמדה הרגילה של ההגירה שנמצאת צמוד אליו מימין נותנים לו את כל התקייה והדרכון, הוא שואל כמה ימים בבוליביה ולאן הולכים. וזהו הוא חותם. אפילו עם חיוך ובדיחות בספרדית."

מעברי הגבול לבוליביה

הגיעו עד השעה 18:00 ליתר בטחון

מעבר הגבול פרו בוליביה (מעבר יונגויו, מעבר ברמה בינונית) - מעבר הגבול יונגויו או הידוע בשם קופהקבנה שבבוליביה נמצא קרוב מאוד לפונו או חואליקה. ניתן לקחת טיסה לחואליקה שנמצאת כשעה ממעבר הגבול, משם לוקחים אוטובוס או מונית אל הגבול. מפונו ניתן להגיע באוטובוס אל הגבול. מעבר גבול זה נוקשה יותר וזאת בשל הצורך להכין את כל הטפסים בדיוק כנדרש. חשוב מאוד להיות מנוצסים ככל האפשר. הבהרה : חואליקה נמצאת בגובה של 3800 מטר ונחיתה שם לא קלה ויש צורך במנוחה רבה והתאקלמות לגובה הרב. שימו לב : אין לקחת נסיעה ישירה מקוסקו/פונו ללה פאז כי האוטובוס לא יחכה לכם !

מעבר הגבול ארגנטינה בוליביה (מעבר קל) - יש להגיע לסלטה (בטיסה או באוטובוס) ומשם לקחת אוטובוס לקואיקה. עלות של כ 20$ ואורך כ 8 שעות נסיעה. שם מגישים את הטפסים, משלמים ועוברים לבוליביה. מעבר זה אורך מספר דקות, נראה כי בודקים את הטפסים באופן מהרי מבלי להעמיק בהם אבל הם מבקשים אותם

מעבר הגבול צ'ילה בוליביה (המעבר הקל ביותר) - יש להגיע לעיירה סן פדרו שממנה ניתן לצאת לסאלר או לקאלאמה (אוטובוס ישיר לאיוני). מהעיירות יש לקחת אוטובוס או מונית אל הגבול, להגיש את הטפסים, לשלם ולעבור. במעבר גבול זה לא בודקים את הטפסים וגם לא צריכים אותם ולכן זו החלטה שלכם אם להכין אותם מראש ליתר בטחון.

מעבר הגבול ברזיל בוליביה (מעבר נוקשה, בודקים טפסים - כשבוע מהבקשה עד הויזה) - מעבר הגבול קורומבה - הגעה לגבול היא דרך קאמפו גראדנה שאליה אפשר להגיע בטיסה או באוטובוסים (כ 7 שעות) או ישירות לקורומבה עם חברת אזול. משם ממשיכים לסנטה קרוז באוטובוס של כ 9 שעות. מעבר הגבול פתוח מ 08:00 עד 19:00 כל יום. המעבר יחסית קשה כי הם בודקים את כל הטפסים והם חייבים להיות ישרים ולא מקופלים. מתקשרים להוסטלים לוודא כי ההזמנה שלכם אמיתית.

BoliviaBorder

בעלי דרכון אירופאי או אמריקאי ?

בעלי דרכון אירופאי לא צריכים לשלם דבר או להציג מסמכים (קטגוריה 1). בעלי דרכון אמריקאי (קטגוריה 2) צריכים לעבור תהליך זהה לישראלים והויזה שלהם יקרה יותר. שימו לב ! כניסה לבוליביה עם דרכון זר מצריך יציאה איתו מהמדינה הקודמת - זאת אומרת אם תכנסו מארגנטינה לבוליביה עם דרכון אירופאי עליכם להראות שיצאם מארגנטינה עם חותמת בדרכון האירופאי. אם בכל זאת נכנסתם עם הישראלי. בקשו ביציאה מהמדינה הקודמת להחתים את 2 הדרכונים ביציאה.

מדינות שפטורות מויזה

NoVisa

מסמכים

* צילום דרכון בצבע
* תמונת פספורט בצבע - אין חשיבות לרקע
* צילום כרטיס האשראי מקדימה - בצבע
* פירוט עובר ושב בחשבון הבנק, 3 חודשים, באנגלית (ניתן לשנות שפה באתר הבנק)
* כרטיס יציאה מבוליביה או כרטיס טיסה לישראל
* אישור הזמנה בהוסטל בבוליביה לשבועיים הראשונים - דרוש למעבר מברזיל ואף מתקשרים לוודא
* פנקס חיסונים עם הוכחה על חיסון YELLOW FEVEW
* טופס בקשה בהמשך - יש למלא באתר משרד החוץ הבוליביאי

מה עוד חשוב לדעת ?

* עלות כ 93$ או 100$ עם שוחד - מעבר גבול ארגנטינה מסכים גם בוליביאן - 655
* הויזה שניתנת היא ל 30 יום
* ניתן להאריך בבוליביה בעד עוד 60 יום

לחצו כאן על מנת להכנס לעמוד ההרשמה לויזה באתר משרד החוץ של בוליביה

יש קודם כל לבחור את המדינה, להכניס מייל וללחוץ על הלינק שמתחת. ישלח אליכם קוד למייל שאיתו ממשיכים למילוי הטופס. הטופס באתר דומה לטופס הפיזי שהיה נהוג. שימו לב כי ההנחיות הבאות הן לטופס הקודם אם כי הוא די זהה לזה שבאתר.

איך ממלאים את הטופס ? בדקו בסוף המדריך למטה את התמונות כולל הסברים בעברית. מילוי הטופס יעזור לכם במידה ומקבלים אותו או יקצר לכם זמנים אם אתם צריכים למלא את הטופס המקורי שם או טופס דומה (בברזיל הטופס דומה ולא זהה).

איך למלא את הטפסים ?

BoliviaHeb1

ב 4 אפשרויות הראשונות יש לבחור תייר או סטודנט

למלא שם פרטי, משפחה, שם שני אם יש, תאריך ומקום לידה, אזרחות ומצב משפחתי

הסעיפים הבאים זה לגבי הדרכון - מספר, מקום הוצאה, עיר ומדינה, תאריכי הוצאה ופקיעה

BoliviaHeb2

האם הגשתם בקשה לויזה בעבר ? סביר להניח שלא

כמה ימים ? תרשמו 30 אבל יאשרו לכם רק 30 יום בכל מקרה

מקומות ביקור - רצוי לרשום לה פאז ואיוני, לא צריך להרחיב

האם יש לכם משפחה בבוליביה ? סביר להניח שלא

BoliviaHeb3

כל סעיף 2 לא רלוונטי

הגעה לבוליביה בטיסה או באוטובוס

תמלאו את המשבצת באמצע צד ימין רק אם יבקשו

שורה אחרונה זה שם מעבר הגבול ותאריכים וכמובן לחתום בצד שמאל

BoliviaHeb4

01bright 01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife