• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

סיפור דרך - טרק הכפרים בסוקרה - קים בן אלישע

Kfarim1

טרק הכפרים הינו טרק יפייפה בדרגת קושי קלה, שאותו ניתן לעשות ביומיים או שלושה, העובר בכפרים:

chataquila, chaunaca ,maragua ו quila quila הנמצאים כולם מערבית לעיר סוקרה.


נקודות הנמצאות בסמוך לכפרים (צריך קצת לצאת מהמסלול עצמו):
-מערות מעוטרות ציורי קיר ליד chataquila
-מערה ומפל ליד maragua הנקראים la garanta del diablo
-אתר פרה היסטורי המציג עקבות דינוזאורים ליד maragua


יום ראשון sucre - chaunaca
יש להגיע לחניון בסוקרה בשם yurac yurac , אנחנו לקחנו מונית מההוסטל בעלות של 20 בוליביאן לכולנו (3 בנות). לאחר נסיעה של כ-20 דקות הגענו לחניון ובו אוטובוסים ומשאיות נוסעים, שם יש גם דוכן מאולתר של מכירת כרטיסים. קנינו שם כרטיסים לאוטובוס (בעלות של 11 בוליביאן לכרטיס) לכפר הראשון בטרק ,chataquila.


לאחר נסיעה של שעה בערך מגיעים, נקודת ההתחלה הינה כנסייה. הולכים על אותה הדרך של האוטובוס בערך כ-3 דקות עד שתזהו משמאלכם שביל העשוי אבנים היורד אל העמק, זהו השביל הקסום שלנו והוא מסומן היטב לכן אין מה להרחיב עליו. כאשר תגיעו לפיצול שבילים, המשיכו ישר בפיצול, על שביל האבנים שלנו. עד שתגיעו לכביש עפר בו ככל הנראה תמתין צ'ולה על מנת לגבות 10 בוליביאן לאדם.


לאחר התשלום נפנה שמאלה ומיד לאחר מכן ימינה על שביל אבנים היורד לכיוון הכפר. כאן בעצם מסתיים היום הראשון. אין הרבה אפשרויות לינה בכפר אבל יש מספיק, אפשר לישון בבית הספר או בinformation בתמורה לסכום סמלי וכמובן להקים אוהל במקום שאינו מפריע לאף אחד מתושבי הכפר ושאינו שטח פרטי.

היום השני- chaunaca - maragua
נחזור בחזרה לכביש העפר(מיקומה של הצ'ולה) ונפנה ימינה, לאחר כמה מטרים נזהה מולנו מין גדר העשויות מאבן עם פתח גדול לצד השני ושביל ברור שעליו אנחנו מתקדמים. לאחר כמה דקות של ירידה תוך כדי הצמדות לשביל הימני הקרוב ביותר לנחל נזהה נגיע לגשר גדול שאותו נחצה ונמשיך על כביש העפר בעלייה כמעט לאורך כל הדרך עד שנגיע לכפר maragua(יש שלט) ונסיים את היום השני. בכפר יש הוסטל, צימרים, אפשרות לינה בבית הספר וקמפינג כמו בכפר הקודם.

יום שלישי maragua - quila quila
את היום השלישי מתחילים בכביש העבר שנמצא ממש בצמוד לצימרים, אפשרי וגם רצוי לשאול את תושבי המקום היכן הציר שמוביל לquila quila. הדרך מתחילה כדרך מישורית והופכת לעלייה מתונה. השביל עצמו במצב מעולה וכל עוד תישארו עליו ולא תפנו בפניות מאולתרות או שבילי גישה לבתים לא תאבדו את הדרך.


*השביל שעליו אתם הולכים משמש גם לתנועת כלי רכבים אז גם צריך להיזהר וגם עקבות הצמיגים יוכלו לעזור לכם להתמצא*
לאחר כמה שעות של הליכה באותו הציר תגיעו לצומת טי, אחרי שתעברו את הפרברים של הכפר והשטחים החקלאיים, ובה תפנו שמאלה, המשיכו ישר עד שתגיעו למרכז הכפר (סוג של פלאזה קטנה וקיוסק ממול), משם לוקחים אוטובוס בחזרה לסוקרה ומסיימים את הטרק.

תוספות:
*במידה ותרצו לעשות את הטרק ביומיים(הבחירה שלנו) פשוט מחברים את היום הראשון והשני ביחד, כלומר לא נכנסים לכפר chaunaca.
*מומלץ להביא כדורים לטיהור מים כי אי אפשר להסתמך על הקיוסקים שיהיו פתוחים ויכול להיות שתצטרכו למלא מים בנחל או בברזים שבהוסטלים.
*האוטובוס יוצא מהחניון בסוקרה בשעה 10 בדיוק ,מומלץ להגיע ב9 על מנת לתפוס מקום באוטובוסים(שדרך אגב פעילים בכל ימות השבוע כולל יום ראשון)

*רובה של הדרך היא על כבישים שבהם תנועה של רכבים אז מלוא הזהירות גם אם התנועה היא דלה עד לא קיימת כלל.
*ודבר אחרון, תמיד לזכור שאנחנו אורחים בכפרים ובשבילים המדהימים האלו שאנחנו הולכים עליהם אז בואו נשתדל לשמור על הנקיון ולאסוף אחרינו את הזבל וכמובן לשלם כשצריך כי בשבילינו זה 5 שקל ובשבילם זו המשכורת שמביאים הביתה.

תהנו, ואל תוותרו על זה.

Kfarim2

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife