• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

צניחה חופשית בדרום אמריקה - איפה כמה ולמה

צניחה חופשית היא אולי הספורט האתגרי המפחיד ביותר, המרגש ביותר, מעורר פרפרי הבטן הרבים ביותר ומעלה האדרנלין הגבוה ביותר מבין כל ענפי הספורט האתגרי המוצע לחובבים באשר הם שם. תמיד רצה האדם לעוף ויש אנשים שמטוס שטס כמה עשרות אלפי רגל מעל פני האדמה זה לא מספיק להם. הם צריכים להרגיש את הנפילה בכל הגוף, את לחץ האטמוספירות הנדחסות תחת הידיים והרגליים הפרושות לצדדים, את הנשימה הנעתקת ואת טריקת המצנח הנפתח המושכת בפתאומיות כלפי מעלה לריחוף.

מהי בעצם צניחה חופשית?

צניחה חופשית (Sky diving) מבצעים בקפיצה ממטוס בגובה רב. את אלפי המטרים הראשונים של הנפילה, נופלים פשוטו כמשמעו מהמטוס לכיוון האדמה כשלשירותכם עומד כוח הגרביטציה ומעט רוח נגדית בלבד. לאחר מספר שניות של נפיל החופשית פותחים את המצנח וניתלים בין שמים לארץ לרחיפה של כמה דקות עד לנחיתה הבטוחה. קיימים קורסים לצניחה חופשית, בכדי לצנוח בעצמך צריך לעבור קורס צניחה חופשית שמלמדבבתי ספר מורשים ולקבל תעודת צנחן או צנחנית. אך בשביל לקפוץ קפיצה אחת חווייתית אין צורך בנסיון קודם, אפשר פשוט לבוא לכל מקום שמאפשר זאת ולבצע צניחת היכרות עם מדריך צמוד, צניחה הנקראת טנדם (זוגי).

איך בוחרים צניחה חופשית בדרום אמריקה

בדרך כלל את הצניחה החופשית שלכם תבחרו לפי גובה ההצנחה ואפשרויות הצילום: גובה ההצנחה קובע כמה זמן תשהו בנפילה חופשית ואפשרויות הצילום יקבעו באיזה אופן תתעדו את רגעי האומץ האלו וגם באיזה פורמט אמא תקבל את התמונות. בדרום אמריקה האפשרויות הן מגוונות, ולכל מועדון בכל מעוז צניחה יש את הייחוד שלו, כמו גם הבעיות שלו. יש מקומות שנחשבים למקומות עם יותר נוף במהלך הצניחה, יש מקומות שידוע שמזג האויר שם קיצוני יותר ולכן דחייה של צניחות יותר שכיחה שם. מומלץ להתיעץ עם חברים שעשו או בפורומים של אתרי טיולים החולקים מידע זה.

איפה צונחים בדרום אמריקה

המדינות בהן תמצאו את האפשרויות המרובות ביותר לצניחה חופשית ואת מספר המועדונים הגדול ביותר בדרום היבשת הן ברזיל וארגנטינה אבל יש מועדוני צניחה בכל מדינה. בארגנטינה - לפחות 38 מועדוני צניחה חופשית, רובם מתרכזים בבירה בואנוס איירס ובעיר קורדובה. ההבדלים ביניהם לא גדולים ולרוב לא תמצאו מישהו שמעדיף את עיר הבירה על האחרת אך יש לדעת שבקורדובה יש לעיתים קרובות רוחות חזקות, כך שהצניחות לא תמיד מתקיימות במועדן. כמו כן, ההצנחה בארגנטינה מתבצעת מגובה של 11 אלף רגל ובקורדובה מצניחים נמוך יותר, כך שזמן השהיה בנפילה חופשית קצר יותר.

סקר שנעשה אצל צונחים מקצועיים קבע כי יעדן הצניחה הטוב ביותר ביבשת הוא בסאו פאולו ברזיל.

מחירי הצניחות החופשיות:

מחירי הצניחות בארגנטינה (שהוא היעד הפופולארי ביותר אצל הישראלים לצניחה) נעים בין 130 דולר (צניחה+הסעה+צילום) ל-220 דולר (צניחה+הסעה+וידאו+סטילס עם צנחן נוסף) וזה כמובן תלוי בגובה ההצנחה.

בואנוס איירס - 150$ - נחשב ליעד הפופולארי ביותר מבחינת כמות צניחות

קורדובה - 150$ - מתבצע באלטה גרסיה ונחשב ליעד פופולארי

ברילוצ'ה - 140$ - החברה מספרים כי הנוף כאן הוא היפה מכולם

מר דל פלאטה - 150$ - יעד פחות פופולארי למטייל הישראלי

רוסאריו - 100$ - 120$ - נחשב ליעד הזול ביותר

תוספת צנחן נוסף לצילום - 50$-70$

זמני הצניחה (שנמסרו לנו, מספר השניות זה בקירוב) :

בואנוס איירס - 45 שניות

רוסאריו - 45 שניות

ברילוצ'ה - 25 שניות

* זמן הגעה לקרקע מרגע פתיחת המצנח הוא כ 2-3 דקות

לחצו כאן לעמוד מועדוני הצניחה בדרום ומרכז אמריקה

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife